• EXPERTMOVIES
  *****

  Je to nejpochybnější parta adeptů kurzu pro posádky letadel, jaká má kdy vzlétnout k nebesům. Až bude mít poslední várka nováčků ve Wiedemeyorově akademii za sebou všechny zkoušky, bude lepší, když se připoutáte. Čeká vás totiž rozpustilý svět plný strachu, zábavy a výtržností. Pestrá sbírka ztracených existencí, bláznů, hlupáků, prostitutek a nymfomanek chce projít vítězně kurzem. Jakou ale mohou mít šanci, když se při zkušebním letu setkají s pilotem bez kvalifikace, obchodníkem na cestách, který podlehne záchvatu zuřivosti po použiti LSD, blekotavým teroristou a letadlem, které se vymkne kontrole. A ke všemu je v trupu letadla trhlina, způsobená výbuchem bomby. Adepti se nevzdávají a udělají všechno pro to, aby úspěšně přistáli a prošli kurzem. Vynikající bláznivá komedie z 80. let, plná krásných žen, dobré hudby, legračních scén. Film vydala na VHS kazetách společnost Bonton Home Video pod názvem "Škola letušek" s českým dabingem.(6.1.2010)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $136,158Tržby Celosvetovo $-(22.3.2010)

 • demented
  ****

  Typická komédia 80.rokov o parte tých najväčších looserov, snažiacich sa uspieť v akadémií pre stewardov, ktorá zdárne nesie odkaz Policajnej akdémie. Btw u nás vydal Bonton pod názvom Škola letušiek.(5.11.2006)

 • vitekpe
  ***

  Film, kterej je uplne stejnej jako Policejni akademie...(2.9.2013)

 • J.Connor
  **

  Typický produkt své doby, mírně lechtivá taškařice v tradici mnoha různých "akademií". Je pravdou, že mnoho těchto filmů získalo do názvu slovo akademie jen přičiněním českého distributora, ale na druhou stranu u mnoha z nich skutečně můžeme vypozorovat jednotící linku, stejně jako zde, byť se výjimečně jedná o "školu". Vyloženě neurážející film (v rámci svého žánru), ale také ničím výrazně zajímavý, s mělkými postavami, kterých je až příliš mnoho.(30.8.2017)