Je předvánoční nákupní období. Jonathan nakupuje v obchodním domě dárek pro svoji přítelkyni – rukavice. Stejný dárek si v tu samou chvíli jedna mladá dívka vyhlédne pro svého přítele a Jonathan jí ho zdvořile přenechává. Zapovídají se a jdou spolu do restaurace Serendipity – „Šťastná náhoda“. Dívka věří, že je vše otázkou náhod. Nakonec se s Janathanem rozloučí a odjíždí taxíkem. Jemu bylo s krásnou neznámou moc dobře. Vzápětí se však znovu setkají. Oba si totiž v restauraci něco zapomněli. Prožijí spolu i zbytek večera; dívka – Sara chce však jejich další setkání ponechat náhodě. Slíbí, že vpíše svoje telefonní číslo do knihy a prodá ji. Pokud to má vyjít, Jonathan si knihu koupí. On zase své číslo píše na pětidolarovku. Nakonec jdou do hotelu a každý jede svým výtahem. Pokud se sejdou na stejném patře, patří k sobě. Jonathanovi vše ale pokazí spolucestující. Saru už nenajde... O pár let později má Jonathan před svatbou s Halley. Stále si ještě občas vzpomene na Saru. Ta zatím pracuje jako terapeutka a také ji její přítel hudebník žádá o ruku. Jonathan ji zrovna znovu, ale zatím bezvýsledně, začne hledat. Náhodně ale objeví účet od dárku, který tenkrát chtěl přenechat Saře. Je na něm číslo jejího účtu. Jonathanovi se nepodaří získat její příjmení, ale starou adresu ano. Sara se též zaměstnává myšlenkami na Jonathana. Rozhodne se odjet se svou kamarádkou do New Yorku, kde ho tenkrát potkala. Začíná jejich vzájemné hledání a téměř střetávání se... Sara s kamarádkou potkávají Halley. Sary kamarádka ji zná a odchází s ní na zkoušku svatby. Za Sarou zatím přijíždí její snoubenec. Mezitím zve Halley Sařinou kamarádku na svatbu a Sara má jít s ní. Halley dává Jonathanovi malý dárek – knihu. Je to právě ta, do které kdysi Sara napsala své telefonní číslo. Jonathan konečně zjistí její současnou adresu a s přítelem Deanem odlétá za ní. Sara je však stále v jeho městě – New Yorku.. (TV Prima)

Alice02

Vždycky žasnu nad tím, jak mě některé filmy dokážou zastihnout v tu pravou chvíli.. Tenhle film je pro mě něco osobního, asi proto, že jsem tak naivní a taky se moc ráda nechávám vést "náhodami" :) ()

Torgal

Taká moderná romantická rozprávka o všemocnosti osudu. A že sa veru narobí aby tých dvoch dal dohromady! Začiatok je priam magický, s pribúdajúcimi minútami sa ale premisa filmu pomerne rýchlo vyčerpá a premení sa na dlhý sled čoraz podivnejších náhod, ktorým často chýba logika (“because of destiny”). Všetko to ale zachraňuje výborne trafené herecké obsadenie. Kate Beckinsale je krásna, John Cusack je sympaťák a iskrí to medzi nimi tak, že som im fandil každú sekundu filmu. 7/10 ()

Kvasekus

Nacpaný břicho řizkem a bramborovym salátem sem zapnul tuhle sladce romantickou osudovou věcičku. Řeknu vám nebejt štedrýho večíra a krásný Kate byl bych zlej, takhle se to dalo snýst celkem:-) ()

liberator

● Alan Silvestri tu opäť dokázal, že je profesionál - zložil hudbu, ktorá tomuto filmu jednoducho pristane a perfektne dopĺňa výber pesničiek na čele s "Rose Rouge" od St. Germain. Aj napriek niektorým typickým neduhom romantických komédií, by som Serendipity zaradil medzi nadpriemer v tomto žánri. ()

krizi

Tak tohle jsem opravdu nečekal. Tenhle film mě úplně dostal. Chvílemi jsem dokonce hlavním hrdinům radil, kam jít, aby se konečně setkali. Výborný romantický film, se skvělými herci. ()

josieaddms

Musím říct že kouzlo osudu, vánoc, lásky, obchodních domů, a "náhodných" setkání na mě příjemně zapůsobilo. John Cusack je skvělý herec na kterého se velmi dobře dívá, a který působí neskutečně uvěřitelným dojmem. Určitě je to mírně kýčovité, s kapkou klišé a s pár nelogičnostmi, ale má to mírně fantasy nádech což tomu dává sniví podtext. A já se ve svých sentimentálních náladách nebo smutných chvilkách ráda podívám na příjemnou, ne úplně pitomou romantickou pohádku, a v tomhle směru tato splňuje svůj účel. ()

Kingjiri

Pohrávání s osudem byl dobrej nápad a díky urputnýmu "pátrání" ústřední dvojice po sobě navzájem měl děj i slušnej spád. Pravda, náhod, znamení a přízně osudu mohlo být klidně o něco míň, ale stejně by to musel člověk brát s rezervou, prostě jako takovou pohádku o "osudový" lásce. John Cusack a Kate Beckinsale se k sobě pěkně hodili, takže jim téměř nešlo nefandit. Oproti mym původním očekávánim, že půjde o přeslazenou romantickou komedii je výsledek v rámci žánru dost sympatickej, přesto si však nejsem jistej, jestli dám někdy ještě jednu projekci, tři silnější hvězdy. ()

Shakaar

Pro racionalně uvažující asi tento snímek nemůže být doporučován. A to hned z několika důvodů. Zaprvé, trpí tím co většina podobných snímků. Absencí logiky a vysokou mírou nepravděpodobnosti. U logiky je to hlavně z důvodu postav samotných, kteří ať z různých důvodů dostanou panický strach z nadcházející svatby. Pod záminkou setkání obou kdysi před několika lety a jakou si "sázkou", že je "osud" přivede na jedno místo za určitých okolností, utečou prakticky z nadcházející svatby a jdou za svým snem...asi víc už uvádět nemusím. Pravděpodobnost taky dostává zde na frak, hlavně ultimátní souhra náhod se objeví určitá peněženka a určitá kniha, která se z čista jasna objeví úplně z jiného města a podnítí hlavního jednání k aktu. A právě o tom ten snímek je. Krom té romatického až zbytečného balastu vysílá jakési poselství, že pro to co chceme dosáhnout musíme taky něco udělat a jak uvedl svěděk hlavního hrdiny, taky ze sebe udělat čas od času blázna a udělat něco neortodoxního a to neplatí jen o hledání té "vyvolené". Ze své vlastní zkušenosti, trochu toho bláznoství mi zajistilo to, kde jsem. Člověk tedy musí ale tomu "štěstí", "osudu" či co to je, jít naproti, aby neskočnil jako ta babice s tou příšernou svíčkou :-). ()

pirulka

Film síce má veľkú snahu a tendenciu zaujať, no mňa sa proste nedotkol. Síce bolo badať istú chémiu medzi hlavnými hrdinami, mňa si nezískali, a herec John Cusack je pre mňa mimoriadne nepríťažlivý a unsexy- jeho "charizma" mi nič nehovorí. Nedá sa povedať, že by šlo o typickú "tuctovku" medzi romantickými filmami, no tá prílišná snaha o "osud" a "šťastné náhody" mi skôr vadila. ()

bearmeedek

Začátek nebyl špatný a před 17-ti lety bych to spolknul asi celé. Dnešním pohledem šel film po úvodní sekci postupně do kopru a zaváněl nižším IQ hlavních "hrdinů". ()

mira.l

Ale jo, možná bych řek, že se mi to až nečekaně zalíbilo. Asi jsem po nějaké době takovou nějakou romantiku potřeboval, že jsem nic podobného nějakou dobu neviděl:). ()

Ewík

To bude asi tím, že mám ráda Márqueze, a že jsem na to koukala s člověkem, kterému se film moc líbil. Zaujal mě nápad s bankovkou, a pak už to jen jelo v zaběhnutých kolejích. Občas vtipné, občas pravdivé, občas nereálné. Ale slušelo jim to. ()

Bezmenny

Veľmi milý, romantický kúsok. Dosť neveriacky som sa pozeral na začiatok, keď Kate nechávala všetko na osud. Aké povážlivé. A ako sa pekne vyvíjal počas celého filmu. Malo to ďalší kladný bod a to dĺžku - zbytočne to nenaťahovali. Chýbal tomu len maličký kúsoček a budem to mať rád ako Love Actually. Tesne... ()

DadysGirl

John Cusack vypadá vždycky tak ztraceně a romanticky zamilovaně... I tady se mu to daří... Romantická komedie o osudu, náhodách a lásce, kterou zdobí nádherná Kate Beckinsale... ()

rezzzy

Velmi příjemný film, který nikoho do ničeho nenutí a na nic velkého si nehraje, čímž se u mě podepsal tak, že jej prostě musím zbožňovat a musím jej mít za velký malý film. Zápletka sama o sobě dýchá tak nějak vánočně, přestože zde o vánoce nejde (až na seznamovací scénu). Díky tomu jej pomyslně řadím mezi ty filmy, po kterých si (minimálně v mysli) jdete udělat čaj nebo ještě lépe horké kakao a sednout ke krbu s knížkou nebo dobrou hudbou a jen tak rozjímat. Nečekejte megamilostné scény, dojáky a vygradovanou hru na vaše city. Právě naopak. A Kate a John jsou tady oba tak k zulíbání. Kate registruju od Pearl Harboru, a musím říct, že jakkoliv velkou roli v tom megafilmu měla, nikdy mě jako herečka moc neoslovila. Až zde. A to přitom oba filmy vyšly ve stejném roce a Serendipity je proti Pearl Harboru tak nenápadný. Je jako balzám na duši v době ztřeštěných komedií a super scifíček s fascinujícími efekty shlédnout jeden film o "takových obyčejných" lidech, a nemalé potěšení mi dělá i vědomí, že je stále možno natočit skvělý film, kde míň znamená víc. ()

haffen

Trošku presladene idealizované a dejovo pritiahnuté za vlasy, ale tak na Kate sa nedá hnevať. :) Ženy asi budú nadšené. ()

Uesbe

Tento film mal úžasnú drzosť naťahovať diváka ako karamelku nehovoriac o tom, že to bol jeden z mála filmov vlastne bez výrazne zápornej postavy, ktorá by trápnou malichernosťou bránila čistej láske.... nič pre tých, tkorí kričia na postavy na plátne, aby urobili rozumnú, správnu vec. Ako oddych k horúcemu nápoju a hnusnému počasiu super. ()