Každým vyhraným zápasem si vybojoval další dny života navíc v táboře smrti... Nedlouho po obsazení Řecka nacisty se do nelidských podmínek koncentračního tábora v Osvětimi dostává s celou svou rodinou bývalý boxerský šampion střední váhy Balkánu Salamo Arouch (W. Dafoe). Krátce po svém příjezdu ihned upoutá pozornost zdejšího majora Rauschera, když Salamo v pěstím souboji porazí svého dozorce, taktéž boxera. Esesman v řeckém šampiónovi spatří potenciál a nasazuje ho jako svého zápasníka v boxerských kláních určených pro pobavení důstojníků. Salamo je sice výtečný bojovník, jemuž se v ringu daří, ale ví, že od smrti jej dělí jen jediná porážka... Americký životopisný film režiséra Roberta M. Younga je inspirován skutečným příběhem řeckého boxera židovského původu Salama Aroucha (1923–2009), který byl také přítomen u samotného natáčení jako konzultant. Do Osvětimi se dostal v květnu roku 1943 a bojoval zde ve více jak 200 zápasech. S blížící se frontovou linií byl poslán v lednu roku 1945 na těžké práce do tábora Bergen-Belsen, kde zůstal až do osvobození. Po válce pak nalezl nový domov v rodícím se státě Izrael. (Česká televize)

kaukola78

Tak tohle je přesně film na kterém nepoznáte v jakém roce byl natočený.Kdyby mi někdo řekl že je z roku 1989 tak bych se mu vysmál.O tom to přesně je a to se mi právě na tom líbí nejvíce.Silný a velice emotivní film.Kdo má rád takové filmy tak si přijde určitě na své.Herecké výkony Vás určitě uchvátí.Pro mě je to jeden z nesilnějších skutečných příběhů které jsem kdy viděl. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá dráma z prostredia koncentračného tábora približujúca osud gréckeho boxera Salama a jeho rodiny v koncentračnom tábore Osvienčim. Príbeh nie je nepodobný príbehu filmu Boxer a smrť. Tu sa však tvorcovia nesústreďujú na psychologickú drámu, ale zobrazujú celú mašinériu tábora smrti, ktorá v bohatšej americkej produkcii vyzerá uveriteľne a presvedčivo. Willem Dafoe sa tu ukázal v preňho nie úplne bežnej roli židovského boxera hoci na to nemá až také fyzické predpoklady, ale to nemal ani Štefan Kvietik vo filme Boxer a smrť. Perfektnú prácu odviedol nie len Willem Dafoe ale všetci herci, aj tí ktorí stvárnili bezmennú masu väzňov koncentráku. ()

kecka007

Film,který odráží hrůznou minulost koncentračních táborů,kterou se všichni snaží zamést pod koberec a za kterou by se každý Němec měl stydět,nehledě na to v jaké době žije.Co se boxu týče je to slabší a docela už mi přišlo vtipné,že jediné zranění,které si hlavní hrdina VŽDY ze souboje odnesl bylo roztrhnuté pravé obočí,ale příběh jako takový je to velice dojemný a myslím že je to servírováno ještě s jistou šetrností oproti tomu,co se v Osvětimi skutečně dělo.4* ()

harmonikar

K tomuto filmu som pristupoval s určitými obavami ohľadom toho,že ako si tvorcovia poradia s chúlostivou témou.Obával som sa aj toho,že to bude ten prípad keď hlavnú úlohu hrá skvelý herec,ale film ako taký je slabý.Tieto moje obavy sa našťastie nenaplnili,ale práve naopak.Bol som dosť prekvapený ako skvele si tvorcovia poradili s tak ťažkou témou.Ani raz počas filmu neskĺzli do lacného sentimentu.To utrpenie,ktoré ľudia prežívali v koncentračných táboroch podávajú surovo realisticky,ale zároveň súcitne.Aj názov filmu je trochu zavádzajúci,lebo vo filme sa neobjaví ani jeden veľkolepý heroický skutok.Na to v táboroch smrti nebola ani príležitosť.Tí ľudia nemali príliš na výber.Ak sa niekto chcel na čas zachrániť pred plynovou komorou musel ho na zozname nahradiť niekto iný.Je úžasné sledovať ako dokáže Willem Dafoe vyjadriť to čo sa v ňom odohráva za pomoci výrazu tváre,alebo pohľadom.A to všetko bez veľkých patetických rečí.Skvele zvládol svoju postavu aj Edward James Olmos,ktorý si zahral cigánskeho kápa.Veľmi dojemné sú spločné scény Willema Dafoe a Roberta Loggiu,ktorý stvárnil jeho otca.Aj ostatní herci hrajú presvedčivo a bez prehnaného pátosu.Bol to prvý celovečerný hraný film,ktorý dostal povolenie nakrúcať v autentických priestoroch bývalého koncentračného tábora Osviečim-Birkenau.Mimochodom režisér Robert M.Young bol producentom slávneho filmu Čata od Olivera Stonea. ()

Marcecek

O každom jednom človeku z koncentráku by sa dal napísať alebo nakrútiť silný emotívny príbeh. Videl som veľa filmov, dokumentov a prečítal veľa kníh s tematikou holokaustu a stále nechápem, nechápem čoho sú su ľudia schopní. Nad každým jedným príbehom kývem neveriacky hlavou, každý jeden je silný, emotívny a bohužiaľ do poslednej bodky pravdivý. O boxeroch v Osvietime som čítal pomerne nedávno, jediné pozitívum, že väčšina z nich prežila, mali trochu výhody, ale len do doby keď začali prehrávať, takisto sa museli mať na pozore každú sekundu, pretože presne tak často im hrozila smrť. V takomto filme je nutná bezchybná práca hercov, čo do bodky vrátane hlavnej postavy Willema Dafoea, zvládli. Film nieje tak epický a premakaný ako neskoršie majstrštyky s podobnou tematikou Schindlerov zoznam alebo Pianista, je viac komornejší, viac sa zameriavajúc na psychiku postáv, ale obsahuje veľmi emočne silné scény bez explicitne zobrazeného násilia. Dej filmu i koniec je trochu pozmenený oproti skutočným udalostiam, ale viacmenej ich dodržuje a ukazuje, čo si musel Auruch prežiť a čoho musel byť svedkom. Film aj vďaka neskoršie vydaným, vyššie spomenutým filmom neprávom trochu zapadol, nieje taký známy, ale určite neprávom a kdo chce vidieť zasa iný príbeh z Osvietimu, mal by práve tento zhliadnuť a asi si pripraviť aj kapesníky. Z úcty padlým, je to ich príbeh, hodnotím 5*. ()

kriplozoik

Není to špatný film, ale to něco, čím se honosí ty lepší snímky, přesto nemá. Zdánlivě je v něm všechno, co by v něm mělo být - obstojné herecké výkony, velké scény, velká výprava, výborná hudba -, ale přesto to dohromady tak nějak neklapne. Možná je to i tím, že trochu vázne napětí a dramaturgie a místo toho je film hodně soustředěný na životopisnou vrstvu hlavní postavy - tím pádem (zvláště na stopáži 2 hodin) působí trochu roztahaně. ()

stuj

Pěkné, ale mohlo to být lepší. Z tohoto prostředí jsou povedenější filmy, které víc drnknou na divákovy emoce. ()