Neprávem zapomenutý film nepříliš známého režiséra. Výborné zpracování utrpení Židů v koncentračních táborech. Podstatně levnější a komornější než slavný Schindlerův seznam, ale s neméně kvalitními hereckými výkony a výpovědní hodnotou. Willem Dafoe v úloze boxera nezklamal a zdatně mu sekundují i další.(15.4.2011)

Trošku pozapomenutelný snímek ( jedním dechem dodávám, že zcela neprávem) natočený na motivy skutečné události, líčící osudy řeckého boxera Salamo Aroucha ( Balkánského šampiona ve střední váze ) poslaného za 2. světové války do koncentračního tábora v Osvětimi, kde postupně přichází o svou rodinu a kvůli holému přežití boxuje pro pobavení místních nacistů. Snímek neoplývá nějakými jednotlivými " TOP "scénami, které by nějak více vyčnívaly, jeho síla spočívá právě ve faktu, že funguje ( a to hodně věrohodně ) jako CELEK. Za zmínku určitě stojí tradičně vynikající Willem Dafoe coby Salamo Arouch. Vítězství ducha je snímek, který patří k tomu nejlepšímu, co může toto téma nabídnout. Žádné pompézní scény ve prospěch scénáře, " pouze " poctivě odvyprávěný příběh muže, který byl okolnostmi donucen bojovat o holé přežití. Ten pověstný krůček snímku schází, přesto se jedná o silný zážitek, zasluhující pozornost. 85% s dovětkem, že v dosti momentech na mě působil věrohodnějším dojmem než Spielbergův Schindlers list. Být Robert M. Young renomovanější a zručnější režisér ,mohli jsme se dočkat ještě silnějšího příběhu.(15.2.2010)

Zaujímalo by ma, či dvaja scenáristi a režisér videli Boxer a smrť. Okrem základnej tematiky a boxu ale toho tieto dva filmy príliš spoločné nemajú. Osobne mi farebné znázornenie koncentračných táborov sedí viac, ako čiernobiele v x filmov a to z jediného, až trápne jednoduchého dôvodu. Svet je totiž farebný a že sa kedysi točili iba, alebo viac čb filmy, na tom nič nemení. Podobne to mám napríklad aj s westernami. Určitý sentiment prvých troch tretín, ale stále bez problémov udržiavaný v medziach, vystrieda až brutálna a zároveň napínavá dráma posledného aktu. Dafoe je proste herec s neuveriteľným ksichtom a tu vidíme, že hrôzostrašne pôsobí aj jeho šľachovité telo bez gramu tuku. Sekundanti Olmos a Loggia ale taktiež dokážu maximálne zaujať.(6.12.2016)

Zahrané bravurně, ale jinak to nebylo ono. Pokud se mám dívat na film z koncentračního tábora, tak očekávám odpovídající atmosféru, zoufalství a všechno ostatní, co k těmto továrnám na smrt patřilo. To jsem tady postrádal. Jistě že lidé se tu tvářili zoufale, Němci byli krutí a kára s mrtvolami se také sem tam objevila, ale já se u toho neotřásl ani náznakem. Navíc všichni vězni vypadali až příliš dobře živení. Příběh samotný byl fajn už jen tím, že se stal, ačkoliv Willem Dafoe mým představám řecko-židovského boxera příliš nevyhovuje. Nebylo to špatné, ale podob zase nic, co by mě vystřelilo z tenisek a zanechalo delší stopu. 60%(31.1.2014)

Protože se film věnuje problematice židovských věznů a odehrává se v koncentračním táboře, samozřejmě má svůj potenciál. Vidíme v něm tak hrůzy, které museli židé v táborech podstupovat a skrze hlavní postavy se pokoušíme pochopit i jejich vnímání. Do prostředí zasazený příběh boxera mi ale příliš rozvitý nepřijde. Podobně židovské utrpení je natočeno typicky pro hollywoodskou tvorbu spíše dramatické než sugestivní, a tak přesto, že se tak jedná o poměrně kvalitní snímek, příliš nového nebo silného nepřináší. Dobrým filmem z koncentračního tábora je i Člověk bez osudu. Alternativa: Sorstalanság.(13.1.2011)

• - Costas Mandylor v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

• - Film sa z veľkej časti natáčal v skutočných priestoroch koncentračných táborov Osvienčim a Brezinka. (gogo76)