• Nettrass
  ****

  Je to celé podvod. Pořád jsem čekal, kdy se objeví nějaký duch všechny k smrti vyděsí a zvítězí. A ono nic. Žádný duch se neobjevil, pouze houstla atmosféra v koncentráku. A teď vážně... Je to docela hustý, a na amíky překvapující. Je neuvěřitelný co člověk dokáže člověku udělat, přesto, že ho ani nezná. Přišlo mi to hodně věrohodný a velmi dobře zahraný.(19.5.2012)

 • genetique
  ****

  Neskutočne tvrdé a divácky náročné spracovanie ešte tvrdšieho príbehu, inšpirovaného skutočnými udalosťami gréckeho boxera a židov, exportovaných do koncentračného tábora Osvienčim. Ďalší príbeh a film, ktorý by si zaslúžil väčšiu pozornosť, ako sa jej u nás dostalo, neoprávnene podceňovaný zo strany divákov, ako i distribútorov. Spomedzi réžie, hereckých výkonov, technického spracovania a efektivity využitia skvelého potenciálu sa nedá vybrať jeden aspekt, ktorý by vyčnieval, pretože všetky spolu nasadili hneď o začiatku vysoký štandard, takže tento neľútostný príbeh so skvelým koncom mal naozaj rýchly spád a mám z neho, napriek nepríjemnej téme, príjemný pocit. 80%.(9.5.2009)

 • Gemini
  ****

  Neprávem zapadlý film, i když co do využití potenciálu je lehce nedotažený. Boxerská část příběhu je ale zjevně ve scénáři obsažena skutečně jen proto, že hlavní hrdina - skutečná to postava - byl boxer. Přitom vše, co je k vidění mimo ring, má velkou sílu, a v rukou velkého znalce diváckých mas a výborného řemeslníka jako je Spielberg by bylo na Schindlerův seznam zaděláno o něco dříve a bez trestuhodného zkreslování historie:P Banálně a nemístně řečeno "epizody" ze života vězňů a vězenkyň jsou až na krev působivé a ty lhostejné ksichty německých vojáků by byly na potlesk, kdyby to nebylo tak odsouzeníhodné. Bohužel se nějak nemůžu ubránit dojmu, že tentokrát film nestojí na výkonu Willema Dafoea (což u něj není časté), a že i mexický Maďar Edward James Olmos je tam jen proto, aby zatančil, zazpíval a ucedil nějakou tu morálně rozporuplnou hlášku, tím ale film jako celek rozhodně nepozbývá své nemalé kvality. Ode mě 80%, protože pořád by bylo co udělat jinak a lépe.(9.5.2009)

 • Anderton
  ****

  Zaujímalo by ma, či dvaja scenáristi a režisér videli Boxer a smrť. Okrem základnej tematiky a boxu ale toho tieto dva filmy príliš spoločné nemajú. Osobne mi farebné znázornenie koncentračných táborov sedí viac, ako čiernobiele v x filmov a to z jediného, až trápne jednoduchého dôvodu. Svet je totiž farebný a že sa kedysi točili iba, alebo viac čb filmy, na tom nič nemení. Podobne to mám napríklad aj s westernami. Určitý sentiment prvých troch tretín, ale stále bez problémov udržiavaný v medziach, vystrieda až brutálna a zároveň napínavá dráma posledného aktu. Dafoe je proste herec s neuveriteľným ksichtom a tu vidíme, že hrôzostrašne pôsobí aj jeho šľachovité telo bez gramu tuku. Sekundanti Olmos a Loggia ale taktiež dokážu maximálne zaujať.(6.12.2016)

 • dopitak
  *****

  "Už brzy poteče horká voda." Jsou asi dva způsoby, jak přežít koncentrační tábor Osvětim II- Birkenau; a dva způsoby, jak o tom natočit film. Ty první ukázal Roberto Benigni ve svém Život je krásný , ty druhé ještě o osm let dříve Robert M. Young v příběhu řeckého boxera zápasícího o holý život. Zatímco před číšníkem Guidem zůstávají všechna zvěrstva jakoby skryta, Salamo Arouch nás provází peklem. Benigni se do detailů příliš nepouštěl, avšak Young ano, ale oba snímky se hrdě mohou řadit mezi ty hodně povedené. Postřehy: Tak si říkám, jestli v tomhle filmu (v kině) nebyly použity Leniny záběry z Triumfu vůle?___ Trochu nepochopitelný dialog (i s absurdní podstatou tlumočení) při rozdělování věznů po příjezdu do tábora: "A nemohla bych si ji nechat?". Proti všem očekáváním a nacistickému rozumu byla odpověď: "Ano!"___Televarieté v Osvětimi→→→ Kouzlící a zpívající cikán (byl dobrej) a psi.___Ten boxer z Düsseldorfu vypadal jako poslanec ODS Tluchoř.___Dabing pro MGM v roce 2008 studio Bear (čili zase Libor Terš, tentokrát mluvil "jen" asi pět postav :-((3.7.2008)

 • - Film sa z veľkej časti natáčal v skutočných priestoroch koncentračných táborov Osvienčim a Brezinka. (gogo76)

 • - Costas Mandylor v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace