Příběh o pevné vůli přežít nesnesitelné utrpení v podobě neustálé psychické i fyzické tyranie. Je znát snaha zachytit každodenní život v táboře. Postoj nacistů k židovské kultuře i rozepře mezi samotnými Židy. Během sledování jsem měl však dojem, že z každé nějakým způsobem zajímavé scény šlo vymáčknout daleko víc, ať už z hlediska emocí či historické rekonstrukce. V rámci žánru přesto doporučení hodný počin. Wilda Defoe strhující. 70%(11.10.2015)

Trošku pozapomenutelný snímek ( jedním dechem dodávám, že zcela neprávem) natočený na motivy skutečné události, líčící osudy řeckého boxera Salamo Aroucha ( Balkánského šampiona ve střední váze ) poslaného za 2. světové války do koncentračního tábora v Osvětimi, kde postupně přichází o svou rodinu a kvůli holému přežití boxuje pro pobavení místních nacistů. Snímek neoplývá nějakými jednotlivými " TOP "scénami, které by nějak více vyčnívaly, jeho síla spočívá právě ve faktu, že funguje ( a to hodně věrohodně ) jako CELEK. Za zmínku určitě stojí tradičně vynikající Willem Dafoe coby Salamo Arouch. Vítězství ducha je snímek, který patří k tomu nejlepšímu, co může toto téma nabídnout. Žádné pompézní scény ve prospěch scénáře, " pouze " poctivě odvyprávěný příběh muže, který byl okolnostmi donucen bojovat o holé přežití. Ten pověstný krůček snímku schází, přesto se jedná o silný zážitek, zasluhující pozornost. 85% s dovětkem, že v dosti momentech na mě působil věrohodnějším dojmem než Spielbergův Schindlers list. Být Robert M. Young renomovanější a zručnější režisér ,mohli jsme se dočkat ještě silnějšího příběhu.(15.2.2010)

Willem jako boxer vůbec nepasoval, a taky příběh z koncentráku o boxu mi dost vadilo nehodilo se to tam. Film je jinak krutě natočen a má sve smutnější stránky a prostředí je dobře využito jak na přežití tak na práci. Nebýt boxu a lásky nalezení šel bych víš tak si odnáším jen něco a někdy opět kouknu.(17.9.2018)

Neskutočne tvrdé a divácky náročné spracovanie ešte tvrdšieho príbehu, inšpirovaného skutočnými udalosťami gréckeho boxera a židov, exportovaných do koncentračného tábora Osvienčim. Ďalší príbeh a film, ktorý by si zaslúžil väčšiu pozornosť, ako sa jej u nás dostalo, neoprávnene podceňovaný zo strany divákov, ako i distribútorov. Spomedzi réžie, hereckých výkonov, technického spracovania a efektivity využitia skvelého potenciálu sa nedá vybrať jeden aspekt, ktorý by vyčnieval, pretože všetky spolu nasadili hneď o začiatku vysoký štandard, takže tento neľútostný príbeh so skvelým koncom mal naozaj rýchly spád a mám z neho, napriek nepríjemnej téme, príjemný pocit. 80%.(9.5.2009)

Zahrané bravurně, ale jinak to nebylo ono. Pokud se mám dívat na film z koncentračního tábora, tak očekávám odpovídající atmosféru, zoufalství a všechno ostatní, co k těmto továrnám na smrt patřilo. To jsem tady postrádal. Jistě že lidé se tu tvářili zoufale, Němci byli krutí a kára s mrtvolami se také sem tam objevila, ale já se u toho neotřásl ani náznakem. Navíc všichni vězni vypadali až příliš dobře živení. Příběh samotný byl fajn už jen tím, že se stal, ačkoliv Willem Dafoe mým představám řecko-židovského boxera příliš nevyhovuje. Nebylo to špatné, ale podob zase nic, co by mě vystřelilo z tenisek a zanechalo delší stopu. 60%(31.1.2014)

• - Film sa z veľkej časti natáčal v skutočných priestoroch koncentračných táborov Osvienčim a Brezinka. (gogo76)

• - Costas Mandylor v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)