Paříž, rok 1830. Ve městě řádí maskovaný vrah, známý jako Alchymista. Po jeho stopách se vydává nejúspěšnější francouzský vyšetřovatel, legendární François Vidocq (Gérard Depardieu). V nelítostném souboji je ale poražen a zdá se, že zabijáka už nikdo nemůže zastavit. Ve Vidocqově pátrání se ovšem rozhodne pokračovat mladík Etienne Boisset (Guillaume Canet), spisovatel který o detektivovi původně připravoval knihu. Na jeho pouti temným pařížským podsvětím čeká mnoho smrtících nebezpečí i tajemství, která neměla být nikdy odhalena. (oficiální text distributora)

burina

Vyborne.Vizualne nadherne,scenar sice nic moc,ale zaver,ktory tu mnohym pripadal smiesny sa mi pacil.Nuz nezapriem svoju lasku k detektivkam s prekvapivym koncom. ()

Jhershaw

Tenhle film je takové franzouské "Z pekla". Narozdíl od svého britského protějšku je ovšem více.. "přeplácaný".. připadalo mi, že většina těch kamerových šíleností a digitálních efektů byla čistě samoúčelná, v tomhle dávám přednost ´chladnějšímu´ "Z pekla". Ani Gerard Depardieu už není, co býval, a většina soubojů mi přišla směšná.. Ale i po odečtení těchto chybek zůstává docela povedená temná detektivka s mystickými prvky. A pokud máte tu přeplácanost rádi, bude to pro vás film roku.. ()

Rosomak

Skvělý vizuálně nabitý film, kterému se naštěstí nedá upřít i atmosféra, která z filmu přímo tryská. Žádné vyšší moudra film nenabízí, scénář je určitě jedna z těch slabších věcí, ale pořád jde o ojedinělý intenzivní zážitek... ()

salahadin

Mě tento film bavil především svou velice ponurou atmosférou staré Paříže a zručně budovaným feelingem tajemna. Co se týče tolik zde kritizovaného scénáře, jako běžný, VŠ školou neerudovaný divák jsem si nevšiml tolika fatálních nedostatků, abych ho zde nad míru kritizoval. Naopak bych řekl, že způsob, jakým se drží film při zemi a jak buduje napětí je mnohem lepší, než filmy podobného ranku. Ne, není to špičkový film, ale ten nepříjemně mrazivý pocit při jeho sledování se nerozplynul, proto (možná trochu nezaslouženě) za 4. Tečka. ()

kingik

Tohle nebylo k zahození. Depardieu v hlavní roli odvádí schopný herecký výkon a režisér Pitof opět předvádí vynikající převedení látky do atraktivní vizuální podoby. Jen příběh o maskovaném vrahovi je občas slabší, a některé momenty v něm jsou poněkud archaické a nechtěně komické. Myslím, že být k dispozici režisér bez vizuálního citu, tak by to dopadlo mizerně. Takhle se z toho vyždímal comicsově laděný film, který se dá vidět, ale spíše jen jednou. 60% ()

johnys

Nerozumím zde tak nízkému hodnocení, není moc filmů s takovou dobovou atmosférou, jakým se může po právu pyšnit toto filmařské dílo! ()

Legas

Mysteriózní krimi odehrávající se v reálné Paříži, natočené absolutně nereálně - ale efektně (občas až moc). Filmový maglajz, který hezky vypadá, ale máte z něj rozporuplné pocity. ()

InJo

Historický detektivní thriller opatřený kolosálně zfetovaným vizuálem a pointou, která svou přepáleností (nesmyslností, hloupostí, jak je libo) mnohem pravděpodobněji spíš naštve, než nadchne. 60 % ()

Anderton

Na Vidocqovi som bol kedysi v kine, čiže už je to pekných pár rokov. Nevedel som, čo čakať, takže jeho zbesilý vizuálny štýl mi pripadal pomerne inovatívny a na kino ako stvorený. O tom, nakoľko je gýčový, som nerozmýšlal. Vidocq je ale hlavne kriminálka s niekoľkými podozrivými, z ktorých zločiny nakoniec aj jeden z nich (neprekvapivo) spáchal. Takže v tomto smere som na rozdiel od mnohých prekvapený nebol. ()

Trajektt

Je to fakt něco jinýho, když film vidíte v kině anebo v televizi nebo ještě hůře na počítači. Já jsem tento snímek viděl i v kině, televizi i na počítači a viděl jsem znatelný rozdíl ve všech třech zhlédnutích této legendy francouzské kriminalistiky. Zaprvé je to natočeno takovým divným stylem, což asi bude tou digitální kamerou, kterou se to natáčelo. Zadruhé hlavní vyšetřovatel Vidocq a jeho poskok nejsou fiktivní postavy, ale skuteční lidé, kteří se vyskytovali v této době francouzských dějin. Vidocq byl skutečný zločinec, který v průběhu svého života přehodnotil své cíle a stal se jedním z nejlepších detektivů své doby a dokonce založil první detektivní agenturu ve Francii ze které později vzniklo slavné Sureté. Ze života této reálné postavy prý později čerpal i slavný spisovatel Sir Arthur Conan Doyle při psaní svých příběhů o fiktivním detektivovi Sherlocku Holmesovi. Za třetí to má takovou pohádkovohororovou atmosféru s animovaným pozadím, které se postupně střídá s normálním pozadím. Připadá mi, že mimo pár vyjímek je ve flmu skoro pořád zataženo, což přidává filmu větší tajuplnost. Příběh je dobře propletený a originální a určitě né jasně čitelný už od začátku, jak jsem pochopil, že někteří diváci, co zde píší recenze už od začátku věděli, kdo je vrah? Cha, Cha, to nebudu komentovat. Ale hlavně na co bych málem zapomněl je opět vynikající výkon Gerarda Depardieuea, ale i dalších představitelů v tomto temném příběhu, který se mi libíl a dávám mu něco přes 80%. ()

nash.

Vizuálně občas zajímavé (jen té deformující optiky tam bylo trochu moc), s několika vydařenými momenty, několika zajímvaými nápady, ale jako celek přesto nezáživné až otravné. ()

FrodoF

Docela dobré, především technické zpracování je originální, (digitální kamera mi rozhodně, narozdíl od Collateral nevadila). Bohužel se ale totéž nedá říct o scénáři a hlavně záverečné pointě. ()