Reklama

Reklama

VOD (1)

Série(2) / Epizody(8)

Zlověstné dopisy, podivní sousedi a děsivé výhrůžky. Rodina se konečně nastěhuje do vysněného domu na předměstí, kde na ně ale čeká hrůzostrašná noční můra. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (146)

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Docela slušná schíza, které šla rodinka vcelku naproti. Koupit si takovou haluznu, za tak obrovské peníze a neověřit si, proč to kdo prodává a ignrovat na první dobrou divné sousedy. To si pak koledujete o problém. Kdyby to bylo v Čechách, tak si nový majitelé pořídí dva bulteriéry, detektor pohybu a cvaklému pisateli milostných dopisů barákům, dají do zubů. Já osobně bych dům pořádně pojistila a pak jej půjčila nějaké charitativní sluníčkářské organizaci, aby tam ubytovala co nejméně přizpůsobivé spoluobčany. To by se strážce nestačil divit. Seriál má docela atmosféru, byť o hororu nemůže být řeč, herecké výkony výborné, jen se to dost táhne a ke konci je i dost logických kopanců. PS: mně se ten barák nelíbí, je takový přeplácaný a moc dřevěný. ()

keddy79 

všechny recenze uživatele

Minisérie evidentně cílí na notu zločinožroutů a jiných true crime fans a dělá to dobře. Nejsou zde jen motivy založené na zahadě The Watcher, ale lze zde najít i insporaci z případu John List. Dva v jednom, no neberte to! A jako perlička postava, která byla původně true crime fan a dala se na dráhu soukromého očka! ()

Reklama

incognito 

všechny recenze uživatele

Podle skutečného příběhu... jo tak fajn to zní dobře. Rodinka si koupí barák snů nad jejich poměry a utopí v něm i školné pro několik budoucích generací. Po nastěhování zjistí, že sousedé jsou dost divní a mají představy co by noví majitel měl a neměl s domem dělat.  Navíc se v domě dějí divné věci a vypadá to, že tam má přistup i někdo další než jen rodina. A ještě k tomu začnou chodit dost divné dopisy, které by mohl psát kdokoliv. Takhle to zní opravdu skvěle, ale finální zpracování kdy každý druhý soused je ještě divnější než ten první a všichni v okolí vlastně mají nějaký teoretický motiv k tomu všemu co se tady děje, dává celému vyznění takový lehký parodický rozměr, který tam podle mě neměl být. Celkově vzato si při sledování nebude chtít vyrvat mozek z hlavy a bez problémů to dokoukáte, ale otázka je jestli si to někdy budete chtít pustit znovu? Podle mě rozhodně ne. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sedmidílný příběh rodiny z New Jersey, navíc uchopený podle skutečné události z roku 2014, je od začátku nenáročným netflixovským spotřebním materiálem plným podivně falešných stop. A o těch to bude prakticky celou dobu. Ona je umělkyně, jeho mají ve firmě povýšit. Vyhlídli si honosný dům na předměstí, ve kterém nejprve narazí na jídelní zdviž i teplákové sousedy s dalekohledy a hlukoměrem. Záhy začnou chodit bizarní dopisy, je tu pořádná sbírka divných charakterů, vlna nejednoznačného nadpřirozena i fajn atmosféra. Postupně se z toho ovšem stává až trochu černá komedie, od tvůrců vyskakují přepálené nápady á la „mrknu, co vařili pejsek s kočičkou a uplácám z toho ještě tamto.“ A prakticky až do finále to není o odhalování pravdy, ale o přibývání zvratů. Holt všichni okolo jsou nějak výstřední a všichni se tak nějak stávají podezřelými. A věřit se nedá ani zdánlivým spojencům (makléřka-bývalá kamarádka, soukromé očko, mladík s kamerami). A ani finále to bohužel nezmění. Kdo je Stráž, evidentně není důležité. Někdo se přizná a možná blafuje, jiný dojede na svou hamižnost. Ale divákovi je to tak nějak jedno. Jeden z nejplodnějších tvůrců současnosti, Ryan Murphy, by měl s tou aktivitou krapet ubrat. Výsledek je plný logických děr, nudy i spousty nevysvětleného. A mě vlastně ani nebavilo nad tím přemýšlet a dumat. ()

Merkin odpad!

všechny recenze uživatele

Jediné, proč se donutíte sledovat tuhle přeplácanou omáčku o dvojici přitroublých nenasytných rádoby in manželů bojujících se zbytek světa, jejž tvoří buď město plné narkomanů a zabijáků, nebo venkov plný úchylů a zabijáků, až do konce je to, že vás zajímá, jak z toho scénáristi vybruslí a kdo ty dopisy teda posílá. A ono ve finále z toho vyjde, že případ není vyřešen, a tak je to asi jako kdyby pejsek s kočičkou připravovali dort z těch všech surovin, a pak odešli a už se nevrátili a žádný zlý pes by jim to nesnědl, takže bychom nevěděli, jestli ta slátanina byla dobrá, nebo špatná. No. Špatná. ()

Galerie (96)

Zajímavosti (2)

  • Seriál vychází ze skutečného příběhu rodiny Broaddusových. Dům koupili v roce 2014 za 1,35 milionu amerických dolarů, následně zažili špehování, výhružky a nakonec byli o pět let později nuceni ho prodat za 959 000 dolarů a milované město opustit. To vše kvůli osobě, která si říkala „Watcher“. Její identita nikdy nebyla odhalena. (bigjames)
  • Manželia Derek a Maria Broaddusoví, ktorí sú predlohou filmových Brannockových, mali na tvorcov seriálu dve požiadavky. Aby neboli použité ich skutočné mená a aby sa rodina v seriáli nepodobala na ich reálnu - v skutočnosti mali nie dve ale tri deti, ktoré všetky boli v mladšom veku oproti seriálovým. (rudeboy)

Reklama

Reklama