Reklama

Reklama

Světlo naděje

(seriál)
Trailer 1
USA, 2023, 6 h 49 min (Minutáž: 41–56 min)

Hudba:

Ariel Marx

Hrají:

Bel Powley, Liev Schreiber, Ashley Brooke, Jim High, Billie Boullet, Joe Cole, Liza Sadovy, Andrew Van Wilpe, Victor Dohlsten, Amira Casar, Jenn Kirk (více)
(další profese)

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Světlo naděje sleduje osudy Miep Giesové, sekretářky Otty Franka. Miep a její manžel chránili s pomocí nizozemského odboje Frankovy a nespočet dalších před nacisty během druhé světové války. Možná znáte příběh Anne Frankové a jejího života v tajné přístavbě. Toto se odehrálo na druhé straně knihovny. (Disney+)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (16)

Fr 

všechny recenze uživatele

„KDYŽ NEPOMŮŽEME  NĚKOMU, KOMU POMOCT MŮŽEME, TAK NEPOZNÁME SAMI SEBE…“  Životní příběh plnej lásky, strachu, odvahy a smutku. Škoda, že se to občas trochu vleče, že přednost dostávají „holčičí“ problémy, ale ono to má vlastně tak nějak navázat na deník Anne Frankové, takže je to logický. Přesto si myslím, že z tý nelehký situace a hrůzný doby se dalo z diváka vydolovat těch emocí víc…  /// -------------- POD ČAROU: ------------------------------------------------ 1.) Seriál se natáčel v Hradci Králové, Praze a v Amsterodamu. 2.) Skutečná Miep Giesová byla o šest let starší, než ta seriálová. 3.) Thx za titule „Jan Tvrdík a Jana Tomášková“. ///                         PŘÍBĚH  *****  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  ** ()

mira007 

všechny recenze uživatele

Notoricky známý příběh Anny Frankové filmaři vzali za nečekaný konec a celou story odvyprávěli z pohledu sekretářky jejího otce Mies Giesové, která pomáhala všem v úkrytu za knihovnou. Nic akčního nebo drastického,  ale autentický pohled na odboj z pohledu obyčejných lidí s výbornými dialogy a skvělými hereckými výkony ( Powley, Schreiber). Plusem je i česká produkční stopa. ()

Reklama

frenkie 

všechny recenze uživatele

Příběh Anny Frankové vyprávěný očima sekretářky jejího otce je dobrý počin tvůrců. Nejedná se o žádné nervy drásající drama , ale o pokus o dobovou rekonstrukci, jak to asi tenkrát bylo těžké.  A vlastně ke konci to bylo o nervy, ne, že ne. Bel Powley, kterou jsem znal z několika nemnohých předešlých rolí si skoro jednoznačně ukradla seriál pro sebe a za ten výkon si zcela určitě zasluhuje nějakou cenu, nejlépe....no prostě jakoukoliv hodnotnou cenu. To samé platí pro jejího seriálového manžela Joe Colea. Od dob Peaky Blinders, či londýnských gangů, ušel kus cesty a nějakou cenu si zaslouží též.  Byl to fajn seriál a já jsem si ho moc užil. 4*. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

příběh Anne Frankové je notoricky známý a je tak celkem "osvěžující" jej vidět z jiného úhlu. Ve Světle naděje se tak dostává do popředí Miep Giesová, která spolu s manželem pomáhala rodině Frankových a dost dlouho se jim dařilo je skrývat. Celá série sice působí zprvu trochu rozvlekle a vzhledem k tomu že se vše točí kolem Miep i zjednodušeně (lidí co Frankovým pomáhali bylo několik a ti tu prakticky nefigurují). ale to ve výsledku nakonec vůbec nevadí. Pomalé tempo pomáhá poznání situace jak vevnitř, tak venku, stejně jako pomáhá víc poznat postavy a když pak dojde v závěru na lámání chleba a rodina je prozrazena, má to ten správný dopad. Bel Powley v hlavní roli je velmi dobrá a celkem s přehledem si krade sérii pro sebe i na úkor slavnějších kolegů Colea a Schreibera...75% ()

Warhorr 

všechny recenze uživatele

Příběh Anne Frankové opět ožívá, tentokrát však z jiného úhlu pohledu. A to z pohledu Frankovy sekretářky Miep Giesové a jejího manžela Jana. Vlastně tu ani nejde o úkryt Frankových či o to, znázornit Anne a její deníky, to už vůbec ne. Podstatou je ukázat dnešnímu světu odhodlání v podání obyčejných lidí jako byli manželé Giesovi a další lidé z holandského odboje, jenž se dokázali vzepřít diktatuře a tyranství tím, že dokázali skrývat a zachraňovat nevinné lidské životy, ať už batolata, děti nebo staré lidi a byli ochotni riskovat úplně vše. Je to opravdu převážně zaměřeno na tyto dvě postavy, i když do samotného úkrytu a života v něm samozřejmě nakoukneme, ale nečekejte nějakou historickou rekonstrukci. Tady bych spíš doporučil Deník Anny Frankové ( 2001 ). Čekal jsem ukázku většího běsnění samotných nacistů či jejich kolaborantů ale toho se moc nedočkáme. Dobové kulisy jsou zde samozřejmostí a potěšil mě i výkon Bel Powley, tady bych to viděl minimálně na nominaci na Globech. Nejlépe bych hodnotil poslední dva díly, tam je to hodně intenzivní a bohužel i smutný. Kdo zná příběh Anne a její rodiny, ve finále ho tak nemá co překvapit. I přesto se ale jedná o poutavý a místy i hodně dojemný příběh o záchraně lidských životů v době největšího temna. ()

Galerie (137)

Zajímavosti (1)

  • Seriál se také natáčel v Hradci Králové. V jednotlivých dílech je kupříkladu vidět Labská vodní elektrárna („Hučák“) na Labi, ze kterého tvůrci udělali jakýsi přechod, na kterém nacisté kontrolují nizozemské obyvatelstvo, dále známé královéhradecké nábřeží či Sbor kněze Ambrože, který je v seriálu popisován jako registrační úřad (matrika). Ten je nakonec odbojem vyhozen do povětří a na několika záběrech epizody Scheissfeld (2023) je vidět, jak hoří. (Trias)

Související novinky

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

Reklama

Reklama