Thomas Jefferson Johnson (Eddie Murphy) je malým podvodníčkem. Když se ale dozví o smrti kongresmana Jeffa Johnsona, dostane nápad, jak provést největší podvod všech dob. Využije toho, že se jmenuje podobně jako zesnulý kongresman, začne s volební kampaní ("Jeff Johnson - Jméno, které znáte!") a nemožné se stane skutkem - je zvolen do amerického kongresu! A proč to všechno? Thomas se totiž domnívá, že teprve jako člen kongresu bude moci rozjet své podvody v patřičném měřítku. Skutečnost ale překoná jeho nejsmělejší představy. Než se stačí v kongresu rozkoukat, ocitá se v kolotoči velké politiky, velkých průmyslníků a velkých peněz. I na Thomase, který se nikdy poctivě neživil, je toho trochu moc. A poznenáhlu dospěje k rozhodnutí, že když už se jednou do kongresu dostal, udělá tu trochu pořádek. Koneckonců, má přece sloužit svým voličům. A jestli při tom navíc získá srdce krásné dívky, tím lépe... (oficiální text distributora)

malylada

Jestli chce někdo sledovat parodii a kopii na naši politickou scénu, tak je to tato komedie vyloženě nadčasová. Celá ta fraška je zábavnější, než jsem čekal i přesto, že chybí kadence vtípků Eddieho Murphyho, jak jsme zvyklí......6/10 ()

Z0oMb3E

"Koho budeme voliť?... Však zakaždým volíme Johnsona" Toto podľa mňa sedí Ediemu 100X viac ako prdenie v Zamilovanom profesorovi. Príjemná komédia, i keď bez štipky humoru ktorá sa dá pozrieť avšak len raz. ()

blackrain

Z podvodníčka Eddieho Murphyho se stal okouzlující politik. Dokonale využil šance, která se mu sama nabídla. Kdyby to neudělal byl by sám proti sobě. Politik by měl sloužit občanům a ne lidé politikům. ()

kapsomut

Eddie to jako vždy rozjel. Sice to nebyla totálně výborná podívaná ale pohodičková komedie to určitě. Nadrůměrných 75% ()

Juto

Celkom je to vtipná politická satira. Hoci je príbeh príliš zdĺhavý, je dostatočne pútavý na to, aby udržal divákovu pozornosť. 6/10 ()

Martin741

Reziser Jonathan Flynn /Stopa 1985, Muj Soused Zabijak/ natocil slusnu komediu. US styl humoru je opat trochu blizsie Europe nez vacsina US komedii, Murphy bol este na zaciatku 90. rokov velka hviezda a humor mu ide. Pribeh zaujme a nepusti, film ma tempo a okrem Murphyho tu hral aj James Garner /The Great Escape 1963/. 74 % ()

Phos4rus

Hehe, klasika od Eddiho Murpyho. Proste je to film, ktery mu sedne. Skoda ze nebyl vic skodoliby a ze vic nehrabal penize, tak by to asi bylo ve skutecnosti ()

ic

Film má i poučnou hodnotu. Z filmu se dozvíte přesnou definici pracovní náplně politického lobisty. ()

Ravi

Sice to bylo dlouhé, ale mě se to velmi líbílo pro svou odvážnost a dějovost. Hudba sedla a herci si role užili. Pobavilo mě to více než průměrně nejen pro dobrou zápletku, ale i pro charaktery postav. 80% = 4/5 ()

Ironfood

Jedna z posledních Eddieho komedií, na kterou se dalo dívat. Jen mi přišel trochu slabý ten závěr, čekal bych tam nějakou trochu promakanější fintu... ()

SG-1

"Chci, abyste rezignoval. Můžete uvést zdravotní důvody. Většina tomu uvěří, protože Vás viděli v páře." -Thomas Johnson- ()

darwin

Skvělá parodie na americkou politiku, zvláště pak na pány kongresmany. Thomasi Jeffersonovi to pálí a ví co má udělat, aby se dostal k velkým penězům. Po zvolení do funkce kongresmana si rychle získává přátele a brzy se mu podbízejí různí lobbisté. Jedna z nejlepších komedií Eddieho Murphyho. ()