Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Do Brna přijíždí delegace etické komise z Prahy vyšetřit nedávné podivné události ve vysílání pořadu Dobré ráno. Dorazil dokonce generální ředitel, který má ovšem napilno s výběrem dlaždic do nové koupelny. Nerad by se totiž sprchoval v džungli. Před komisí někdo mluví krátce, někteří ale prozradí víc, než by museli. A tak je kromě výslechu štáb donucen absolvovat i odběr moči, ze kterého má strach hlavně Radka. V dramaturgovi Šmardovi se mísí emoce. Je šťastný z dalšího setkání s Mirkovou dcerou Johanou, na druhou stranu nerozumí jejímu nadšení z jeho chování. Napětí v budově stoupá. Všichni se bojí, že přijdou o místo. Na záchodcích pak dojde k jedné chladnokrevné výměně odebraných vzorků a jednomu žhavému polibku. To vede k tomu, že někdo na dlažbě skutečně skončí, a zároveň také k definitivnímu konci Dobrého rána. (Česká televize)

(více)

Recenze (31)

kingik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Divák to má za sebou, program ČT1 to má za sebou a režisér Mirek (Jan Kolařík) to má taky za sebou. Osm nekorektních pozdních televizních večerů je za námi. A bilance je taková, že v dohledné době si divák leda tak dopřeje nějakou tu reprízu několika existujících nesolidních seriálů. Ovšem s premiérovým nášupem české seriálové nekorektnosti na veřejnoprávní televizi je na nějakou neurčitou dobu utrum. Na pokračování veselých, fekálních a přisprostlých příhod party z ranního vysílání to hned tak nevypadá. Závěrečná epizoda bezprostředně navazuje na tu předchozí, což je naprostá výjimka dosavadní  epizodnosti, kdy došlo v Brně k fatální srážce vlakových souprav. A v Dobrém ránu se objevili dva ranní hosté, kteří při té tragédii zahynuli. Kolem ranní show se stahují mračna. Do Brna si totiž etiku ranního vysílání přišla proklepnout komise vyslaná z Prahy. Následuje série výpovědí pracovníků Dobrého rána před komisí, která vyústí ke kontrole jejich vzorků moči, neboť je podezření, že v budově televize se objevily drogy. Jan Prušinovský se rozhodl o vrcholný díl své série, přišel s nečekaným tragickým vyústěním a do toho mu herci hláškují, ač v televizní budově panuje dost napjatá atmosféra i neveselá nálada. Likvidace nejlepší a nejnahláškovanější postavy celého seriálu znamená značnou nejistotu pro další budoucí pokračování. Kdyby ještě byla šance na návrat seriálu, tak bych se přimlouval za hodinové epizody. Ty stanovené půlhodinky s Dobrým ránem prostě mnohdy nestačily. Neokoukaná a v podstatě málo známá herecká parta pod vedením nebojácného a mnohdy odvázaného Prušinovského dokázala, že diváci v pracovním týdnu dokázali vydržet do pozdních hodin. Těšili se, že v zaprděném vysílání přišla vítaná změna v podobě stylového humoru a originality. Nyní už můžou chodit spát se slepicemi. Zajímavý program skončil. 10/10 ()

dopitak odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po dokonalém předposledním dílu přišel mega průšvih. Přitom se stačilo tvářit, že k žádné kolizní situaci v předešlém ději nedošlo, a nějak rozumně to dotáhnout a uzavřít. Jak píší kolegové novináři o Čočkinovi z Mostu a katarzi, tady to spíš nahrává zbytečnému zjednodušení. Kromě dvacetkrát opakovaného vtípku s pořadím, kdy si pan generální bere servis, se nebylo absolutně čemu smát. Kromě toho se autorovi povedlo všechny postavy divákovi znechutit (kromě pomocné režisérky, Muchy a Kokorského, ti z výpovědí vyšli dobře), chudák paní Zlatohlávková zůstane navždy ve škatulce smažka :-)) ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nooo takovej hodně zajímavej závěrečnej díl. V podstatě vybízí k pokračování, protože se vůbec nic neuzavřelo, a ještě končí obrovským cliffhangerem. Scénky s rejžou, a vyčkáváním ostatních na štrůdlík, nebo domlouvání se na tom, na koho se hodí vina,  se sice povedli, ale jako závěrečný díl tohle prostě neobstojí. Takhle v podstatě vypadá celý dej předchozích díl jako naprosto marginální, když se v závěru úplně zahodí. EDIT PROSINEC 2023: Tak druhá řada bude, takže se jde s hodnocením trochu nahoru. ()

prezdivaka 

všechny recenze uživatele

První díl byl pro mě velké zklamání. Humor trapný, ale ne tak aby to zároveň bylo vtipné, spíš jako italské komedie z osmdesátek. Přesto jsem, nechápu proč, vydržel. Druhý byl podobný, třetí malinko lepší, pak rivalita s Ostravou a taková paralela na mafiánské filmy... šlo to nahoru a poslední díl je pecka. Černý humor, zkratka, absurdita, sarkasmus, vše jak má být. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama