Kellyho hrdinové

Kelly's Heroes

Válečný / Akční / Komedie

USA / Jugoslávie, 1970, 144 min

Taký mierny nadpriemer až priemer. Clint Eastwood sa len prechádza, Savalas by aj chcel ale nemá čo hrať, akurát Donald Sutherland si vystrihol neodolateľného pošuka... k tomu zopár humorných situácií, niekoľko výbuchov, pitoreskných vedľajších postáv, ale žeby to fungovalo ako dramatický celok, to ani náhodou!(6.8.2007)

Banda zlodějíčků, která si chce nahrabat, protože ví, že stejně mohou umřít ! Moc zajímavé postavičky, kde každá má své unikum v sobě. Eastwood je zde spíše do počtu, protože nejvíc to zde táhne Telly Savalas a Donald Sutherland, který by za ztvárnění blázna měl dostat Oscara, takový mešuge se nevidí :-) --- Hipík, pacifista, chytač pozitivních pohledů a naprostý blázen v jedné osobě !!!(18.9.2009)

Kterak vidina zlatého pokladu dokáže spolehlivě probudit bojovného ducha, vynalézavost a odhodlání k hrdinským činům ... S "Mrchožrouty“ s Jean-Paulem Belmondem v hlavní roli se Clint Eastwood alias Kelly a jeho hrdinové měřit nemůžou - ale místo na slunci jim náleží po právu, neboť poněkud kovbojský náhled na Druhou světovou jim umožňuje využít ve vrchovaté míře nadsázku říznutou ironickým, místy trochu trpkým úsměvem.(20.4.2011)

Tato dobrodružná komedie z období 2.světové války je vlastně dalším z Eastwoodových westernů (aranžmá scény, v níž se trojka hrdinů blíží k německému tanku, závěrečný odjezd do západu slunce). Její zápletku kopírují (vynikající) Tři králové, ale protože jsme na počátku 70.let, je Kellyho chlapcům (narozdíl od Clooneyho) dovoleno vesele se zlatem odjet...a zřejmě se po válce dobře uplatnit ve světě byznysu nebo politiky.(25.1.2007)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +Clint Eastwood, Telly Savalas a další, slušná akce, občas úsměvné -má to slabší místa a jako válečný film to funguje o něco méně, postrádá to logiku/// Kapánek mi to připomělo Mrchožrouty. Tento film je elegantně herecky rozehrán a herce si opravdu zamilujete a jako "Eastwoodovka" je tento film velmi vydařený. Kdo čeká válečný film, dostane se mu tak trochu něco jiného, odlehčeného. Trošičku to zabíjí dlouhá stopáž, jinak dobrý./// Celkem 74%///(27.5.2009)

• - Co se týká příslušnosti hrdinů filmu, Kelly (Clint Eastwood) a jeho muži jsou z 35. pěší divize, Pošuk (Donald Sutherland) a jeho muží patří k 6. tankové divizi a Němci, hlídající banku se zlatem, jsou z 1. tankové divize SS. (Dzin01)

• - Německých tanků Tiger se po válce moc nedochovalo. Ve filmu použité stroje jsou ve skutečnosti ruské tanky T-34, překonvertované tak, aby se co nejvíce podobaly pravým Tigerům. (Foxhound#1)

• - Americké tanky M4 Sherman byly vypůjčeny z jugoslávských armádních rezerv. Jugoslávští specialisté rovněž pomáhali produkci s použitou technikou, včetně úprav použitých německých Tigerů. (Foxhound#1)