Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Chtěli jenom ukrást zlato a málem vyhráli válku. Po vylodění v Normandii postupují spojenecká vojska francouzským územím a jednomu z průzkumných oddílů velí seržant Velký Joe (Telly Savalas). Členem jeho oddílu je také zkušený voják a bývalý poručík Kelly (Clint Eastwood), jenž se stal obětním beránkem po zpackané vojenské operaci. Ten během výslechu zajatého německého plukovníka zjistí, že v blízké francouzské bance se skrývá obrovské bohatství v podobě 14 000 zlatých prutů, které mají hodnotu několika miliónů dolarů. Má to ale jeden malý háček. Zlatý poklad se totiž ukrývá za nepřátelskou linií. Odhodlaný Kelly se ovšem hodlá zlata zmocnit za každou cenu a pro svůj plán naverbuje tu nejšílenější skupinu vojáků v čele se svérázným tankistou Pošukem (Donald Sutherland). K výpravě se nakonec připojí i seržant Velký Joe a bláznivá cesta za zlatou kořistí může začít... Americký režisér Brian G. Hutton se prosadil především dvěma válečnými filmy, které natočil krátce po sobě. V roce 1968 režíroval slavný snímek Kam orli nelétají s Richardem Burtonem a Clintem Eastwoodem v hlavních rolích. S Clintem Eastwoodem navázal na úspěšnou spolupráci o dva roky později ve válečné komedii Kellyho hrdinové. Tento snímek lze dnes zařadit mezi divácky nejoblíbenější válečné komedie především díky skvělému hereckému obsazení, vtipným hláškám a černému humoru, který vystihuje nesmyslnost války. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (150)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ani ne tak valecnej film, jako spis dobrodruzna akcni skoro komedie zasazena do valecnejch kulis. Clint s partou vojaku usporada vypravu do okupovanyho uzemi, aby nackum z banky vyfouk hromadu zlatejch cihel. Takze obcas se bojuje, prijdou ke slovu jak vojaci s ruznejma granatama a samopalama, tak ruzna technika jako tanky, letadla atd, no a obcas se jen jde a keca. Ale prekvapive to za tech 140 minut ani na chvily nenudi, ty vtipny vsuvky, kterejch nastesti neni tolik, jsou opravdu vtipny a ne trapny, bojovy sceny jsou natoceny perfektne, vse vybuchuje, trikove zmaknuty a misty napinavy. Taky tomu pomaha svizna, i kdyz lehce infantilni hudba. No a pak samozrejme herci, mladej charismatickej Clint, prekvapive solidni Savalas a hlavne Sutherland, jako pohodarskej, zhuleneckej velitel tankovy jednotky. Ja se nad ocekavani dobre bavil a i kdyz jsem cekal normalni valecnej film a dostal neco jinyho, jsem spokojenej. Lepsi 4*. ()

hans500 

všechny recenze uživatele

Kellyho hrdinové jsou netradičním válečným snímkem. Po stránce příběhu film mírně pokulhává (ovšem námět je celkem originální), to ovšem vynahrazuje velkým množstvím humoru (brilantní hlášky), spoustou akce a vynikajících hereckých výkonů Clinta Eastwooda, Tellyho Savalase, Donalda Sutherlanda a dalších (Harry Dean Stonton...). Nadprůměrná stopáž s přiměřeným tempem, perfektní režie Briana G. Huttona, taktéž hudba je výborná. Vlastně jde o válečný western s výraznou komediální linií (např. scéna Eastwood, Savalas a Sutherland vs. tank, v přesném duchu Leoneovských westernů je zkrátka dokonalá). Předchozí Huttonův film "Kam orli nelétají" je sice lepší, ale přesto si Kellyho hrdinové zaslouží 4,5*. Dost možná jedna z inspirací pro Tarantinovy Hanebné pancharty. ()

Reklama

Ronaldo79 

všechny recenze uživatele

Za prvé jedná se o efektní přehlídku ohromující obrazové velkoleposti. Brian G. Hutton sršel dobrými nápady viz. úvodní ujíždění z nepřátelské linie za doprovodu hudby ala Simon and Garfunkel, které nastavuje tón celému filmu. Za druhé obsahová složka není až tak bohatá a obzvlášť expozice působí lehce unaveným dojmem. Pohled na válku je značně idealizovaný podobně jako v Where Eagles Dare, kdy se hrdinové také vydávají na zdánlivě sebevražednou misi a proti vší pravděpodobnosti jim vše vychází. Kelly's Heroes v sobě skrvývají jistou nadčasovost a předzvěst prvních sedmdesátkových blockbusterů. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Začátek sedmdesátých let - Amerika se bouří proti Vietnamu, Francie žije ozvěnou Mai 68 - západ věří, že války jsou navždy minulostí. A tak se v Kellyho hrdinech sešel celý svět (test: kolik národností se sešlo v jedné četě?), rozhodl se vykašlat na válku a zajistit si krásnou budoucnost. Rozhodně je na co koukat - Clint ve spojení s hláškujícím hipízákem Sutherlandem a věčně naštvaným Savalasem nenudí ani minutu. ()

classic 

všechny recenze uživatele

CLINT EASTWOOD,TELLY SAVALAS a DONALD SUTHERLAND v extra zábavnej vojnovej komédie,v ktorej sa vyskytuje veľké množstvo akcie,napätia,ale i honu za zlatými tehličkami v banke,za ktorými sa vydávajú títo traja páni spolu s ďalšími dobrovoľníkmi,ktorí sa podujmú na nebezpečnú cestu,samozrejme ani nevedia ako začnú vďaka svojmu úsiliu meniť chod vojny...Clint Eastwood je v pohode,po Leoneho skúsenostiach mení žáner,kde tomuto borcovi to ide pred kamerou,zároveň je z neho čochvíľa vynikajúci režisér! Perfektný dabing,kde p.Županič vie presne,ako preniesť svoj hlas za jeho,aby to pôsobilo autenticky,sviežo,zaujímavo... ()

Galerie (82)

Zajímavosti (14)

  • Podle německého důstojníka má být zlata 14 000 cihel, které podle Crapgamea (Don Rickles) mají mít hodnotu 16 000 000 dolarů (potom co se opraví v prvním odhadu 1 600 000 dolarů). Ale i napodruhé se nejspíše spletl, protože standartní zlatá cihla má váhu 400 trojských uncí (cca 12,5 kg) a tehdejší kurs byl 35 dolarů za trojskou unci. Celková hodnota zlata by potom byla 196 000 000 dolarů. Pokud by jeho propočet byl správný, zlatá cihla by musela vážit asi 33 trojské unce, tedy lehce přes jeden kilogram. (Dzin01)
  • Clint Eastwood nevzpomínal na natáčení filmu i jeho výsledný dojem zrovna pozitivně: „Tohle měl být jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Měl ten nejlepší scénář, dobré obsazení, důmyslné protiválečné poselství. Ale z nějakého důvodu to všechno přišlo vniveč a vzešel z toho film o partě amerických flákačů za druhé světové války.“ (ClintEastwood)
  • Film se natáčel v bývalé Jugoslávii, dlouhých šest měsíců. Natáčelo se například v Chorvatsku, v obcích Vižina, Brig, Kastelir, Beočin a Buje. (ClintEastwood)

Reklama

Reklama