Reklama

Reklama

Bod obnovy

Trailer 1

Obsahy(1)

Představte si, že žijete v roce 2041, kdy máte právo být po nehodě či jiné nepřirozené smrti oživeni. Stačí si jen pravidelně vytvářet digitální zálohu své osobnosti – BOD OBNOVY. Agentka Em právě dostává do rukou případ, kdy byla základní pravidla obnovy porušena. Bod obnovy oběti byl smazán a Em tak má před sebou výjimečný zločin. Strhující příběh zasazený do blízké budoucnosti, kdy technologie budou zaručovat lepší život a lidé si budou moci zaplatit jeho prodloužení. (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (163)

jefff 

všechny recenze uživatele

Původně jsem byl k projektu Bod obnovy skeptický, ale musím uznat, že se tvůrci překonali. Film vypadá vážně dobře. Po vizuální stránce povedené, i když design aut, zálohovacích krabiček aj. je spíš retro nebo future. Samotný děj není zlý, i když by si příběh zasloužil víc pamětihodných scén. Takhle občas sklouzával do lacinějších tv vod. Palec nahoru je zadobrou režii, velice dobrou kameru a super herecké výkony. Mohylová byla výtečná a zbytek osazenstva ji obstojně sekundoval. Druhý díl by si zasloužil ještě vypilovanější scénář, jinak není moc co vytýkat. Český film má zase překvapivého zástupce. ()

velkyvezir 

všechny recenze uživatele

V závěru titulků autoři vyzvali k hodnocení, tak hodnotíme. No hele, na zadek jsem si z toho nesedl. V podstatě je to průměrná detektivka zasazena do budoucnosti o 18 let. Nic víc, nic míň. Přesto dávám 4* za výborně zvolené herce a hlavně v duchu Ikarie za nesnažení se o nějaké trapné digitální efekty jak v Nesmrtelné tetě. Jinak toto byl na dlouhou dobu poslední film v Cinema City. Sorry, ale čtvrt litru za vstupenku, kdy ještě tak 20 minut reklam a upoutávek, je už přes čáru. Už mne to štve delší dobu a teď už pohár přetekl. ()

Reklama

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Řekl jsem si, že nebudu Bodu obnovy nadržovat jen proto, že je to český film, a tak sice hodnotím průměrnou známkou, ale zároveň doporučuji všem, aby se vydali do kina a podpořili chvályhodně jinou tuzemskou tvorbu, za kterou se nemusíme stydět. Hlavním problémem Bodu obnovy je podle mě příběh, který vrší jedno omšelé klišé na druhé, je buď překombinovaný, nebo naopak vyvolává zbytečné otázky... A trvá skoro dvě hodiny, což je vážně příliš. Ačkoliv bych na film znovu nešel, peněz za lístek rozhodně nelituji a těším se, co Robert Hloz natočí příště. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Kdybych psal na Bod obnovy recenzi, číselné hodnocení by bylo průměrné, možná lehce nadprůměrné a někoho by mohlo odradit od návštěvy kina. To by však byla obrovská chyba a hlavně něco, co bych si doopravdy nepřál. Malý pokus o českou sci-fi, který nás ve své upoutávce posadil na zadek, totiž rozhodně má co nabídnout a vlastně pořád zpracovávám fakt, že i u nás lze s relativně skromným rozpočtem natočit film, který vypadá tak dobře. Nemluvím tu jen o kvalitě efektů, ale o designu, práci architekta a schopnosti okoukávat to správné ze zahraničních vzorů a využívat to v českém filmu. Bod obnovy je do jisté míry přesně tím filmem, v jaký jsme doufali a ukazuje, že výmluvy typu „to u nás nejde“ jsou opravdu jen výmluvy. Jenže celý ten úchvatný vizuál bohužel nedoprovází zrovna zajímavý příběh. Bod obnovy je v základu detektivka, bohužel však poměrně dost banální a nudná, protože se tu pracuje s minimem postav a řekněme, že když v nějakém filmu hraje Karel Dobrý (a hraje dobře), tak nějak očekáváte, že se z něj nevyklube lidumil. Jako krimi to s trochou snahy nakonec obstojí a i v práci s hrdiny dojde na pár zajímavých řešení, ale oproti audiovizuální stránce je celková průměrnost a neatraktivnost děje skoro až rušivá. Po odchodu z kina jsem si určitě neříkal, že jsme dostali průšvih. Ovšem kecal bych, kdybych tvrdil, že jsem nedoufal, že to bude lepší. Vlastně o dost lepší. Ale už za tu odvahu zkusit u nás sci-fi žánr a za to, jak skvěle Bod obnovy vypadá, si jeho tvůrci zaslouží, abyste jim věnovali dvě hodiny času a peníze za lístek do kina. A pak můžete spolu se mnou doufat, že příště už to bude skvěle šlapat všechno. ()

salisbury 

všechny recenze uživatele

Režisér Robert Hloz započal svojí éru několika krátkometrážními snímky a nyní rozbouřil poklidné vody českého sci-fi filmu svým celovečerním debutem s názvem Bod obnovy. Film je obalen future vizualizací, která na naše poměry snímku lahodí a vypadá až nezvykle dobře. Herecky si není nač stěžovat a velmi zdařilý je i hudební podkres, který film po celý čas věrně doprovází. Dějová linka se mrská v mezích normálu, ale to nebrání tomu, aby se Bod obnovy jako celek dal s úspěchem prezentovat i v zahraničí, kde spíše jsme na tento druh filmu zvyklí. ()

Galerie (91)

Zajímavosti (4)

  • Příprava a práce na filmu trvala 9 let, z toho poslední 3 roky byly práce nejintenzivnější. (Leopard105)
  • Film měl 3. července 2023 premiéru na Karlovarském festivalu v sekci „Zvláštní uvedení“, na kterou se přijel podívat i tehdejší český prezident Petr Pavel. (Leopard105)

Související novinky

Bod obnovy v kinech od 21. 9. 2023

Bod obnovy v kinech od 21. 9. 2023

15.09.2023

Ve čtvrtek 21. 9. přichází do kin unikátní žánrový snímek, české sci-fi Bod obnovy. Film, který po téměř deseti letech příprav ohromil diváky v Jižní Koreji, Severní Americe, ale i na festivalu v… (více)

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Největší středoevropský filmový festival sci-fi filmů a kultury Future Gate odstartuje svůj jubilejní desátý ročník 26. září v pražském kině Lucerna a následně se přesune do Brna. Kromě hlavní… (více)

Finále Plzeň začne 22. září

Finále Plzeň začne 22. září

08.09.2023

Film-iálový inter-kino-vizní festival. Jen na Finále uvidíte průřez kompletní českou audiovizuální tvorbou – filmy a seriály, které jsou v kině, v televizi nebo na internetu. Kromě projekcí je… (více)

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (více)

Reklama

Reklama