Komentáře uživatelů k TV seriálu (13)

Bohužel se tu zase vlivem toho, že Řitka vydává něco, z čeho ani není poznat, co to vlastně je, smíchalo mnohé dohromady. Já osobně hodnotím desetidílný seriál, který vydali řiťáci na 5 DVD pod názvem Století válek a jemuž odpovídá zdejší "plakát". 26 dílný seriál (+2 bonusy) je jakýsi britský seriál s názvem The Century of Warfare. Ano britský, ne americký. Řitka naštěstí nevystřihla původního výrobce, Creation Films, který skutečně nějaké válečné dokumenty produkoval. Bohužel ne tento. Tak si myslím, že nějaký český čičmunda zvesela sestříhal x jejich seriálů do jednoho útvaru. Nezažívám to poprvé, ach jo. +++++ Tak tedy k hodnocení. Století válek je solidní seriál střižený podle nepříliš novátorského, ale osvědčeného přístupu. Dobové záběry, které doprovází komentář, mapy se situací na bojišti. Seriál se zabývá velkou částí konfliktů, které zažilo 20. století, bohužel ne všemi. Jedná-li se o první a druhou světovou válku, je vzhledem k "prodokumentovanosti" těchto konfliktů nezdravě zkratkovitý, zaměří-li však pozornost k Vietnamu, Falklandům či Izraeli, člověk se začne alespoň něco dozvídat. +++++ Pokud by se někdo rozhodl zahrát si na detektiva a vypátrat, jak to s tím seriálem vlastně je a vyústilo to v nějakou opravu profilu Století válek vedením, prosím, ať je můj komentář přesunut k tomu správnému seriálu. Pokud o tom budu dokonce informován, to by teprve bylo skvělé.(11.3.2013)

Historie nás může jen vzdělat a nemůže nikdy urazit, neboť jen hlupák nechce rozumět.!(28.7.2009)

Hodnotím pouze pár dílů, které jsem viděl, což byly díly 21-25.(23.5.2010)

Klasicky vzdělávací dokumentární ciklus, který spojuje autentické záběry z oněch období se seriózním, stručným avšak obsahově dostatečným komentářem. Záběry jsou často velice autentické a tím pádem zatraceně působivé. A díky tomu, že každý díl se věnuje bojům respektive válkám, hodnotím Století Válek o stupeň výš, než-li současně shlédnutý a daleko nudnější trojfilm Komunismus.(24.6.2012)

20 storočie je storočím veľkých svetových konfliktov spojených s diktátormi,ktorí chceli ovládnuť celý svet! HITLER a STALIN sa mali stať nedobytnými pánmi sveta,ale ako partneri by si nikdy spolu nemohli rozumieť,tak títo „dvaja páni” sa týmto negatívnym spôsobom zapísali do dejín veľkými krutými číslami! Videl som XY dokumentov z WORLD WAR 2,ktoré boli kvalitné svojím obsahom,grafikou,komentárom,dianím... Ale myslím,že všetko videné ešte nie je! A to je len pozitívna odozva osvojenia si nových vedomostí,ktoré bežný človek,ktorý si uvedomuje staré časy plné hrôzy,ktoré síce neprežil,ale rozprávanie môjho nebohého dedka nesprístupní dianie tak,ako to ponúkajú títo tvorcovia! Pamätníci postupne budú vymierať,a tak ľuďom,napríklad za 50 rokov neostane nič iné,ako sa vracať k dokumentom prostredníctvom týchto záznamov,ktoré vypovedajú o temnej kronike ľudstva,ale o masakri indiánov ešte dávno predtým asi neexistujú žiadne záznamy? My ľudia máme najviac v živej pamäti práve 20 storočie,ktoré stále nedá spávať osobám,ktoré akokoľvek prežili besnenie z tejto negatívnej doby...Nás Slovákov sa až tak nedotkla,kolaborovali sme s nacistami,pričom tesne pred koncom sa vzopreli a bojovali,medzi nimi boli aj samozrejme partizáni,aj môj pradedko,ktorého zabili Nemci.(27.2.2015)

Klasický, ale dnes už překonaný dokument mapující nejvýznamnější konflikty 20. století. Nových informací pravda příliš nenabízí, a postupně zastaral díky nepřítomnosti barevných či kolorizovaných záběrů z první a druhé světové války. To ale vůbec nevadí, celkový přehled a hrubou orientaci nabízí, a jako úvod k četbě odborné válečné publikace je úplně postačující.(19.8.2012)

• Tominecek

Odkaz na stránky pořadu: “The Century of Warfare“.(15.11.2009)

Kvalitne udelany dokument nabizejici prehled tech nejdulezitejsi udalosti, byt podanych hrube a bez zbytecnych detailu, avsak mohutne doplneny o dobove filmove zabery, s prehledovymi mapkami atd.(21.4.2011)

Dokumentární série sice není vysloveně nabytá fakty. Jde spíše o celkový a jasný přehled nejvýznačnějších konfliktů 20. století a k tomu je seriál prošpikován dobovými záběry.(13.6.2007)

Ideálne pre milovníkov vojnových scén a čiernobielych obrázkov. 28 častí tohto dokumentu kompletne rieši vojenské konflikty v 20. storočí, samozrejme s prízvukom na I. a II. svetovú vojnu. Dnes už máme aj lepšie a dokonca farebné dokumenty, ktoré prilákajú aj nezainteresovaných divákov, ale v roku 1994 bol toto iste najkomplexnejší dokument v danom žánri. Veľkým pozitívom je detailne popísanie udalostí a súvislostí, ktoré k vojnám viedli. Je to taký obrazový dejepis v pravom zmysle slova.(31.3.2016)

Celkem standardní dokument, jehož devizou, vzhledem k celkové délce, je množství zajímavých dobových záběrů, pro mě často zcela nových. Dokumenty jsou doprovázeny také komentářem, který se pokouší o reflexi souvislostí nebo hodnocení... tady je ovšem problém - pokud jde o západ, tak nic nenamítám, ale pokud se jedná o prostory na východ od Rýna a především pak od Vltavy, unikají autorům některé drobné, ale důležité detaily(19.11.2013)

Zhlédnuto: 01 - Století násilí 03 - Krev a bláto 1914-18 07 - Válka, která ukončí všechny války: 1918 09 - Válečná mračna se stahují 1935-39 10 - Blesková válka 1939-40 15 - Od Normandie k Rýnu(1.12.2017)

Vítěze znají jen dějepisci, skutečné vítěze znají jen dějiny. Mám slabost pro historii, takže 85% http://youtu.be/M7GtA_rUz8o(13.2.2012)