Reklama

Reklama

Oddíl 10 z Navarone

  • Česko Komando 10 z Navarone (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

V roce 1961 vznikl slavný válečný film Děla z Navarone, vyprávějící o odvážné akci malé jednotky během Druhé světové války. O sedmnáct let později vzniklo jeho volné pokračování s novými představiteli. Do Jugoslávie jsou vysláni major Mallory a seržant Miller, aby našli a zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta Nikolaje Leskovara, působícího v partyzánských jednotkách. Na cestě do Jugoslávie jsou přiděleni k jednotce plukovníka Barnsbyho, která má za úkol vyhodit do vzduchu strategicky významný most. Není to vůbec snadné, nacisté jsou v přesile a Leskovar má v záloze nebezpečný plán. Podaří se Malloryho jednodce v sebevražedné akci splnit oba úkoly? Zajímavý příběh a hvězdné herecké obsazení v němž září Robert Shaw a Harrison Ford patří mezi hlavní klady filmu. Guy Hamilton, režisér filmů o Jamesi Bondovi (např. Goldfinger, Diamanty jsou věčné), natočil dobrodružnou podívanou s překvapivými dějovými zvraty a typickým britským humorem. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (147)

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Dějově mi to chvílemi nesedí a občas je tam znát naivita tehdejších válečných filmů (podobně jako třeba ve Velké červené jedničce), ale obojí filmu neubírá na atmosféře, která je přesně taková, jakou si žánr žádá. Co je na filmu nejlepší je ovšem onen vložený typicky britský černohumorný nádech, díky čemuž má Oddíl 10 z Navarone hned několik nezapomenutelných momentů... a Edward Fox je v roli klidného pyromana prostě perfektní! ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Je to naivní až hrůza, ale nemůžu napsat, že by mě to nebavilo. Teď koukám, že to natočil režisér, kterej se nejvíc proslavil bondovkama. Bondovkám se to svou naivitou opravdu hodně blíží. Kromě toho má film i bondovský herecký obsazení - Richard Kiel jako záporák a jedna z mnoha Bond girls Barbara Bach jako soudružka ve zbrani. K tomu je ve filmu celou dobu přítomnej takovej ten anglickej suchej humor, takže jsem chvílema opravdu nevěděl, jestli je to válečná komedie, nebo vážně míněnej film. Nad německym konvojem složenym z ruskejch tanků, americkejch half-tracků a jugoslávskejch náklaďáků vyrobenejch někdy 20 let po válce už jsem jenom mávnul rukou. Uživatelé, co tady píšou, jak je to geni(t)ální válečnej film, se na to nejspíš koukali zhulený. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Tak jsem si po delší době zavzpomínal na Commandos:). Oddíl 10 z Navarone je rozhodně dobře odvedená práce, která dokonce i v efektním finále (které kromě asi dvou záběrů splňuje mé požadavky) potěší nejednoho fanouška válečným filmů. Je to trochu netradiční cesta, spíše tiché našlapávání než přímá akce, ale o to větší potěšení pro mě bylo navštívení například přehrady, což je velmi atraktivní prostředí. Obsazení také není vůbec špatné a film dokáže šlapat a pobavit v každém okamžik. PS: dát do názvu Oddíl 10 (Force 10) a pak ve filmu místo Oddíl 10 používat původní Force 10 mi přijde jako dabingová bezcitnost... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nejde zas tolik o příběh, jelikož ten se příliš reality nedrží a spíš to bere volnější formou. Tento film je ještě navíc opklopen jugoslávskými partizány, zajímavým okolím a dobrými hereckými výkony. Jde o to, že právě Oddíl 10 z Navarone je volné pokračování jiného, podobného válečného filmu, ale s jiným příběhem a přesto skvělé. Jediné co mi tam opravdu chybělo, tak více akčních scén i když ta poslední za to rozhodně stojí. Ač v tomto období vznikala řada válečných filmů věřím, že tento se mezi ostatními neztratí, nejen díky hvězdnému obsazení, ale také díky zajímavému postavení příběhu. Kolik válečných filmů se odehrává v Jugoslávii? Když pominu Země Nikoho, která ještě k tomu není za 2. světové války? Moc ne --- Máte pět minut na to vykopat ten Váš poklad - A co když to nenajdeme - Kopat budete stejně, ale svůj hrob. ()

Galerie (82)

Zajímavosti (20)

  • Ve filmu je několik narážek na zraněnou nohu majora Malloryho (Rober Shaw). Ve skutečnosti si představitel majora Malloryho Robert Shaw zranil koleno krátce před natáčením a velmi obtížně chodil bez kulhání. Proto byl přepsán scénář, aby se nemuselo čekat na uzdravení. (Rollo_Tomasi)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Reklama

Reklama