• slovenský

Akční / Historický / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1991, 99 min

Ani účast takových hvězd jakými jsou Uma Thurman nebo Jürgen Prochnow na televizním zpracování legendy o Robinu Hoodovi nic nezmohla a film zůstal ve stínu svého bratříčka ze stříbrného plátna. Ale šlo jen o špatné načasování, o nic víc. Při bližším pohledu totiž zjistíte, že je to dobrý film a některé scénky svým nápadem Costnerova Krále Zbojníků i předčí...ale stále je to "jen televizní kousek".(14.4.2003)

Na rozdíl od Costnerova trháku měl tenhle Robin Hood zajímavě ponurou atmosféru, která mi více připomínala Starou dobrou Anglii a dělala film autentičnějším. Mile překvapí skvělá Uma Thurman v roli Mariany, ale jinak u mě vítězí americká verze. Patrick Bergin prostě není tolik přesvědčivý jako "Cosťa", tvůrci se srdceryvně drží předlohy jakoby se báli vyzkoušet nějaké nové nápady, které by stokrát omílaný příběh udělaly atraktivnějším a v neposlední řadě americký Král zbojníků disponoval větším rozpočtem a na akčních scénách i hereckých výkonech je to dost vidět! Robin Hood je povedený film, ale v porovnání s Costnerovou verzí prostě o jednu hvězdičku pokulhává!!(29.9.2005)

Tenhle film šel na porážku hned jak ho dostříhali. Všichni totiž v roce 1991 věděli, že Robin Hood je Kevin Costner. Tak snad si našel nějaké příznivce alespoň u TV publika kam vlastně i mířil. Nemá smysl ho srovnávat s Costnerovic megahitem, tohle je okresní přebor.Nicméně jako takový je film příjemný a vůbec to není průser - naopak. Zamlžené a ponuré anglické hvozdy jsou koukatelné a Patrik Bergin je jako Robin také docela sympaťák. Zkrátka pohodová a lehká oddychovka.(14.9.2015)

• Lacike

Vo svete v ktorom existuje Costneova verzia je tento film uplne zbytocny. Vyzera to ako podstatne lacnejsia beckova variacia Costnerovej verzie, kde je vsetko ovela horsie. Od scenara, vypravy az po herecke obsadenie. Dokonca aj moja milovana Uma Thurman tu pôsobi dost namyslene a nesympaticky. 4/10.(16.3.2015)

Poměrně solidní televizní verze Robina Hooda doplatila na souběžné nasazení s tím "Costnerovsko-Freemanovským" Hoodem, v jejímž lesku trochu zanikla. Svůj podíl na tom má zejména Patrick Bergin, jenž je sice dobrý herec, ale přece jen postrádá ono charisma a vnitřní sílu, jíž by měl titulní hrdina této legendy oplývat. Do popředí se tak dostávají zejména postavy Marion v podání Umy Thurman a pak samozřejmě záporný Jürgen Prochnow. Ani oni přes nesporně dobrý výkon ale nedokáží poněkud (oproti Reynoldsově verzi) plošší scénář "zplastičtit" a tak dosáhnout větší divácké odezvy.(8.8.2003)

• - Přestože byl snímek natočen pro televizní vysílání sítě FOX, byl uveden v několika evropských kinech, nebo také například v Japonsku. (Terva)

• - Natáčení probíhalo na hradě Peckforton a ve městě Frodsham na území Cheshire v severozápadní Anglii. (Terva)