poster

Robin Hood

 • Velká Británie

  Robin Hood

 • Slovensko

  Robin Hood

Akční / Historický / Romantický / Drama

Velká Británie / USA, 1991, 99 min

 • Vojcl
  ****

  Na rozdíl od Costnerova trháku měl tenhle Robin Hood zajímavě ponurou atmosféru, která mi více připomínala Starou dobrou Anglii a dělala film autentičnějším. Mile překvapí skvělá Uma Thurman v roli Mariany, ale jinak u mě vítězí americká verze. Patrick Bergin prostě není tolik přesvědčivý jako "Cosťa", tvůrci se srdceryvně drží předlohy jakoby se báli vyzkoušet nějaké nové nápady, které by stokrát omílaný příběh udělaly atraktivnějším a v neposlední řadě americký Král zbojníků disponoval větším rozpočtem a na akčních scénách i hereckých výkonech je to dost vidět! Robin Hood je povedený film, ale v porovnání s Costnerovou verzí prostě o jednu hvězdičku pokulhává!!(29.9.2005)

 • Kroupa
  ****

  Tak trochu mi uniká, v čem je tenhle film o tolik hůře hodnocen, než druhá verze Robina Hooda z toho roku od Kostnera. Podle mě mnohem účinněji zprostředkovává atmosféru doby. Je mnohem realističtější a historii věrnější, občas probleskne břitký britský humor. Asi zde trochu chybí záporná strana sporu. Na druhou stranu Krabbé vynikajícím způsobem a věrohodně sehrál svou postavu, která je na pochybách o tom, co je správné, a nakonec se přikloní na správnou stranu. Jak už tak v pohádkách bývá.(7.12.2006)

 • kingik
  *

  V rozdělené Anglii 12 století vládnou tvrdou rukou Normané a Anglosasové, kteří se postaví proti jejich moci se vystavují velkému nebezpečí. Poté, co se saský šlechtic Robert Hode střetl s normanským rytířem, když chtěl zachránit život pytláka, se sám stane obětí - je donucen vzdát se svého nároku na trůn. Jelikož je ocejchován jako psanec, změní totožnost a s novým jménem Robin Hood přechytračí normanské soupeře, získá lásku krásné lady Mariany a stane se velikým hrdinou utiskovaného saského lidu. Vedle Robina Hooda s Costnerem tenhle působí jako chudý příbuzný. Postrádá kouzlo a řekněme si to na rovinu - Patrick Bergin v roli Robina Hooda je naprostý omyl.(22.2.2009)

 • vegetol.mp
  ****

  Slušná verze Robina Hooda, která zůstala nespravedlivě ve stínu Costnerova hitu. Jinak mě dost baví, jak je tady každej hroznej odborník, ale všichni jako ovce melou o tom, že je to TV film. Tohle rozhodně není film do televize. Je to normální kinofilm. Což je mimochodem poznat i z úvodních a závěrečných titulků. Nebo od kdy se TV filmy v roce 1991 točily ve formátu 16:9 a v Dolby Stereu?(13.3.2015)

 • TonyStark
  ***

  Tenhle film šel na porážku hned jak ho dostříhali. Všichni totiž v roce 1991 věděli, že Robin Hood je Kevin Costner. Tak snad si našel nějaké příznivce alespoň u TV publika kam vlastně i mířil. Nemá smysl ho srovnávat s Costnerovic megahitem, tohle je okresní přebor.Nicméně jako takový je film příjemný a vůbec to není průser - naopak. Zamlžené a ponuré anglické hvozdy jsou koukatelné a Patrik Bergin je jako Robin také docela sympaťák. Zkrátka pohodová a lehká oddychovka.(14.9.2015)

 • - Natáčení probíhalo na hradě Peckforton a ve městě Frodsham na území Cheshire v severozápadní Anglii. (Terva)

 • - Přestože byl snímek natočen pro televizní vysílání sítě FOX, byl uveden v několika evropských kinech, nebo také například v Japonsku. (Terva)