poster

Život je krásný

 • USA

  It's a Wonderful Life

 • slovenský

  Život je krásny

Drama / Fantasy / Rodinný / Romantický

USA, 1946, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RHK
  *****

  Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden ze 100 největších filmů všech dob časopisu Entertainment Weekly. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Film o slastech i strastech života, který mne nejdříve pomalu rozehříval komediálně - dramatickými scénami jako tančení charlestonu s pádem do bazénu či laškování s dívkou bez županu ukrytou v keři hortensií, aby rozzářil moji duši a v závěrečné vánoční katarzi mne dojal k slzám a k nadšení. Díky, pánové Capro a Stewarte. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=LJfZaT8ncYk(17.10.2011)

 • Vančura
  ****

  Osobně bych tomuto filmu nemohl dát plný počet, ani kdybych se rozkrájel, na to jsem až příliš cynický. Snad i proto mě film nejvíce bavil hlavně zpočátku, kdy sledoval, jak se George Bailey postupně dostával (?) do sraček - i když i to je na pováženou, protože jednoduchou změnou optiky je v závěru ukázáno, že všechny jeho domnělé trable byly zrelativizovány v milosrdenství. Nezastírám, že by se mi film asi líbil víc, kdyby to bylo něco na způsob JASMÍNINÝCH SLZ, tedy filmová zpráva o prohlubující se beznaději jednoho zmařeného života, jemuž štěstí nepřálo a jehož konec má k happy endu na míle daleko. Ale budiž, chápu, že doba vzniku si žádala své a doznívající poválečný entuziasmus a životní optimismus je ze snímku cítit i po tolika letech. Jistě je správné, že existují takové filmy, a že je lidi mají stále rádi, i když se stále nemohu ubránit pocitu, že zrovna v tomto případě je to skutečně nejčistší filmové opium, které má k realitě nekonečně daleko a které muselo působit lehce směšně už tehdy - například pro úvodní scénu, v níž na hvězdném nebi blikají dvě galaxie coby božské hlasy, nacházím jen čistý výsměch - něco tak pitomého aby pohledal. Takových momentů by se ve filmu našlo i víc, a ostatně i samotný závěr je na mě asi už moc, ale ve výsledku se mi film stejně líbil. Především zásluhou kvalitního obsazení (u Donny Reed lze v mém případě mluvit skoro o lásce na první pohled) a kvalitního scénáře mě film bavil, respektive nenudil - přece jenom je zde doba vzniku hodně znát, což se projevuje třeba ve stylu herectví, které se od té doby diametrálně změnilo (včetně takových detailů, jako je líbání - herci ve filmech ze 40. let se líbají jinak než herci z filmů v 80. letech, a ti zase líbají jinak než herci v současných filmech). Stejně tak bylo zajímavé vidět mladého Jamesa Stewarta, dávno před tím, než hrál v mistrných Hitchcockových dramatech PROVAZ, OKNO DO DVORA a VERTIGO, které jsem viděl už dříve. Za mě celkově silné 4 *, je to velmi pěkný film, který teď v čase adventu určitě stojí za vidění.(11.12.2013)

 • maseer2
  ****

  klenot světové (resp. americké) kinematografie o dobrákovi, který právě na své dobráctví doplácí a neustále je nucen obětovat své vlastní sny kvůli druhým... ve druhé polovině začne sice film působit trochu natahovaným dojmem a zejména procházka s andělem je zbytečně dlouhá (a trochu otravná díky "natvrdlosti" hlavního hrdiny), ovšem pak přijde závěr, který by dnes byl hodnocen jako obrovské klišé, ale v takřka 70 let starém snímku působí neuvěřitelně přirozeně, upřímně, laskavě a mile.. suma sumárum jde bez debat o jeden z nejdojemnějších filmů, co jsem kdy viděl.. ty nejsilnější 4*(4.1.2014)

 • Ištván87
  *****

  Tak tohle je ono!!!! To je přesně ten druh filmu, jaký můžu... Plný příjemného, místy krásně ironického humoru, zároveň nádherně nepodlézavý film o jednom velice dobrém člověku, který se díky svým zásadám dostane až na samé dno... A když už to vypadá na konec, přiřítí se anděl Clarence (s I.Q. králíka :-D) a ukáže mu, co vše by se událo (resp. neudálo), kdyby se náš hlavní hrdina nikdy nenarodil.... Nevím jak vás, ale mě ten film jak rozesmál, tak i hluboce dojal...(20.12.2009)

 • Oskar
  *****

  Zvláštní případ filmu, kterému musíte dát víc šancí, abyste si ho zamilovali. To, že patří v USA k nedílným atributům vánočního vysílání, je trochu matoucí. Je třeba vzít v úvahu, že v kinech to byl málem propadák a rodinným stříbrem se stal až s opakovanými televizními reprízami. Inu, tak se zrodil nejeden hit. ;-) Ale k samotnému filmu: Capra opět natočil sentimentální pohádku se sociálněkritickým podhoubím a záleží na vás, jestli něco tak sladkého snesete. Zápletka nutkavě připomíná Dickensovu Vánoční koledu (kterou mám osobně dost rád) a o Jamesi Stewartovi se nedá napsat nic výstižnějšího, než napsal kolega Radyo. Tak. Jestli jste dočetli až sem a ještě nezvracíte, tak jděte do toho. Mohlo by se vám to líbit. 90 %(20.2.2003)

 • - Ačkoli se film odehráva v čase Vánoc, natáčel se v parném létě. (Kulmon)

 • - Když strýc Billy opouští opilý Georgův dům, zní to, jakoby klopýtal přes nějaké odpadky na chodníku. Ve skutečnosti v okamžiku kdy opustil plátno, jeden člen štábu vhodil nějaké odpadky do koše. Oba herci pokračovali ve scéně a režisér Frank Capra byl rozhodnut, že to použije v konečném sestřihu a nemotoru navíc ocenil 10 dolary pro zlepšený zvuk. (Kulmon)

 • - Lionel Barrymore přesvědčil Jamese Stewarta, aby vzal roli George i přes Stewartův pocit, že tak brzy po válce na ni nemá. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace