Život je krásný

• slovenský

Život je krásny

Drama / Fantasy / Rodinný / Romantický

USA, 1946, 130 min

Trochu zvláštní příběh o životě muže, který zdánlivě nikdy nedosáhl svých snů a cílů. Jeden vážný incident ho dokonce přivede k přesvědčení, kdy má pocit, že by se vůbec neměl narodit. Pak mu ale jeho strážný anděl ukáže, jak by to bez něj na světě vypadalo. Moc se mi líbil tento krásný film s velmi solidní atmosférou. Nepřišel mi příliš vánoční, i když je tak prezentován. Jeho pohoda ale nakonec najde cestu do každého srdce. Některým přišel nudný a zdlouhavý. Mně naopak velmi příjemný a se svým osobitým tempem. Uvidím, jak na mne zapůsobí, pokud si to pustím o vánocích. 90%(3.9.2013)

Nezmyselné peripetie a dianie len kvôli nádhernému koncu. Keby niet jeho, tak ani by som nepovedal, že je to vianočný film. Idealistický a fantastický film, veľmi ukecaný, navyše príznačný svojej dobe a kapitalistickému svetu. Prekvapili ma umelecké prvky ako zastavenie obrazu, či iné filmové vychytávky v tomto priam životopisnom diele.(7.3.2014)

Měla jsem výhrady... možná až přes půlku stopáže, příliš mi neseděla hlučná pojatá idealizace, přesto jsem doufala, že na tom filmu něco musí být, i přes jeho vysoký věk. Nu, dočkala jsem se - teď mohu ocenit skvělou zápletku a v skrytu duše si neskromně pohrávat s myšlenkou, o co všechno by svět mohl přijít, kdybych se nenarodila :-). NEJLEPŠÍ SCÉNY: Poznávání města a jeho obyvatel v paralele bez Georgeovy existence.(23.3.2012)

Tohoto filmu jsem se docela bál a to z toho důvodu, že mám s těmito klasikami problém a strašně nerad při jejich sledování zjišťuju, že se nudím a nevidím v nich tu genialitu jako ostatní. Byl to případ filmu "Cassablanca" a spousty jiných -převážně vyosoce ceněných a oskarových- filmů a bohužel je to i tento případ. Výborní herci, řada silných scén ale já se nudil a to tak, že nemohu dát více jen proto, že se jedná o takovou klasiku.(12.7.2011)

Dalsi z legend, ktera sla totalne mimo me. Pravdepodobne z duvodu az prilisne mainstreamove pozitivity a sablonovite nekonfliktnosti celeho filmu. Charaktery byly navic silene herecky nerealne, coz je ale problem mnoha kousku oldschool Hollywoodu plnem drama sasku zlate ery. Tezka prehodnocenost na csfd i imdb. 5/10(15.9.2010)

• - Film byl dodatečně kolorován. Poprvé v roce 1986, kdy náklady činily půl milionu dolarů, existují i kolorované verze z let 1989 a 2007. (sator)

• - Syn lékárníka Gowera umřel na chřipku, na telegramu vidíme datum 3. května 1919. V té době řádila španělská chřipka, která si vyžádala milióny životů. (džanik)

• - James Stewart a Donna Reed si svoje role zopakovali v roce 1947 v rozhlase. James Stewart pak ještě v rozhlasové verzi pro NBC Radio Theater (1949). (džanik)