Život je krásný

• slovenský

Život je krásny

Drama / Fantasy / Rodinný / Romantický

USA, 1946, 130 min

Opět Frank Capra a James Stewart a opět úžasný snímek. Jimmy Stewart je ve svých filmech vždycky takový sympaťák, že se po celou dobu musím usmívat a říkat si jak je výborný, tady to samozřejmě platí taky. Opět skvělý herecký výkon. Tento krásný film s mnoha pro mě nezapomenutelnými scénami mě pokaždé dojme a potěší. It's a Wonderful Life is a Wonderful movie:) Jedna z nejhezčích milostných scén klasického Hollywoodu - http://www.youtube.com/watch?v=Qf6e6dY1F0E&feature=related(13.2.2011)

Jeden z mála filmů, jehož poselství vítězí nad dějovým obsahem. Zápletka, stejně jako způsob vyprávění příběhu, jsou nadnesené. Vše je prostoupeno zvláštní spiritualitou, důrazem na tradiční křesťanské hodnoty a morální poselství. Však jde o jeden z 15ti filmů s největším morálním přínosem dle seznamu vydaného Vatikánem ke 100. výročí kinematografie. Pravdou je, že film velmi nenásilnou a příjemnou cestou poukazuje na význam života každého z nás a vybízí nás k zamyšlení se nad sebou samými, nad svými životy. Šikovně relativizuje nepodstatné, co se člověku zdánlivě jeví jako podstatné. Ukazuje nám americký sen v trochu jiné podobě. V podobě křesťansko – humanistické utopie, kdy pravda a láska vítězí nad lží a nenávistí. Lidé potřebují své sny a utopie. Všední život by byl bez nich příliš krutý. 90%(10.1.2012)

Vánoce, vánoce přicházejí, takže jsem se i já v tento čas pokusil navodit si atmosféru tím správným vánočním (alespoň tedy pro Američany) filmem. Zklamán rozhodně nejsem, spíše příjemně překvapen, ale úplně nahoru s hodnocením nepůjdu, protože přeci jenom mě film v těch romantických pasážích zase až tolik nebavil a ten konec byl možná už trochu přehnaný, ale jinak moc pěkný, hlavně poslední půlhodina ta byla geniální.(24.12.2009)

Jeden z mála filmů, u kterého mi na konci začaly naprosto nepochopitelně téct slzy, i když k pláči rozhodně nebyl důvod... Je fascinující, jak výborně dokázali Američané zejména ve 40. letech vyprávět příběh. Už sám život George Baileyho by byl pro film ideální, zkombinovaný ale s geniální zápletkou anděla Clarence, který touží hlavně po tom získat konečně křídla, nezbývá nic jiného, než si užívat každou minutu filmu.. Jsem strašně ráda, že jsem se k filmu dostala, hlavně proto, že jsem si ho vlastně spletla s Benigniho stejnojmenným:)(2.7.2010)

Film, u kterého jsem si pořád kladl otázku, proč že se tohle stalo klasikou? Ale pak přišla poslední půlhodina a já věděl, že kvůli tomuhle. Překrásný film, jehož konec je tak krásný, až se některým cynikům bude chtít zvracet… jejich chyba, protože si neuvědomují, že život je opravdu krásný a někdy prostě potřebujeme jen menší zázrak… nebo většího strážného anděla. 100 %.(12.8.2010)

• - Keď Clarence (Henry Travers) ukazuje Georgovi (James Stewart) aký by bol život bez neho, zavedie ho na cintorín, kde má pomník jeho brat. Hovorí mu, že jeho brat zomrel ako 9-ročný, avšak podľa nápisu na pomníku (1911-1919) sa tohto veku ani nedožil. (shimik77)

• - Film byl uveden týden po Wylerově dramatu Nejlepší léta našeho života(1946), což může vysvětlovat jeho kasovní a oskarový neúspěch. (džanik)

• - Scéna se záchranou na mostě se natáčela ve 33 stupních Celsia a v některých záběrech je jasně vidět, jak se James Stewart potí. (džanik)