Život je krásný

Život je krásny

Drama / Fantasy / Rodinný / Romantický

USA, 1946, 130 min

Frank Capra

James Stewart, Donna Reed, Lionel Barrymore, Thomas Mitchell, Henry Travers, Beulah Bondi, Frank Faylen, Ward Bond, Gloria Grahame, H.B. Warner, Samuel S. Hinds, Mary Treen, Frank Albertson, Virginia Patton, Ray Walker, Ellen Corby, Marian Carr, Ernie Adams, J. Farrell MacDonald, Sheldon Leonard, Lane Chandler, Charles Sullivan, Mike Lally, Moroni Olsen, Max Wagner, Dick Elliott, Al Bridge, Sam Ash, Stanley Andrews, Charles Halton, Brick Sullivan, Charles C. Wilson, Wilbur Mack, Frank Fenton, Harry Holman, Milton Kibbee, John Indrisano, Lillian Randolph, Charles Lane, Charles Williams, Sarah Edwards, William Edmunds, Argentina Brunetti, Frank Hagney, Edward Keane, Frank O'Connor, Brooks Benedict, Bert Moorhouse, Jack Cheatham, Sam Flint, Almira Sessions, Mark Roberts, Harry Cheshire, Tom Fadden, Eddie Kane, Todd Karns, Edward Clark, Garry Owen, Suzanne Ridgway, Charles Meakin, Karolyn Grimes, Larry Wheat, Constantine Romanoff, Carl 'Alfalfa' Switzer, Eddie Fetherson, Georgie Nokes, Joseph E. Bernard, Arthur Stuart Hull, Herbert Heywood, Franklin Parker, Tom Coleman, Herschel Graham, Jack Lomas, Jeanine Ann Roose, Carol Coombs, Ronnie Ralph, Danny Mummert, Jean Acker

Frank Capra

Kostýmy:

Edward Stevenson

Nádherný film! Již samotný úvod navodil skvělou atmosféru, která byla sama o sobě na 5*! Následně byl snímek také skvělý a záživný, neustále se něco dělo, avšak celkově mi prostředek přišel nejslabší. Jakmile však nastala pasáž s 8000 dolary, nabral počin Franka Capra úžasný spád a celá fantasy část je neskutečně dokonalou podívanou s jedinečnou myšlenkou (jaký by byl život, kdybych se nenarodil?). Závěr snímku pak úžasně vysvětluje název Život je krásný. Poslední minuty jsou tak krásně lidské, emotivní a působivé, že i bez závěrečné hluboké myšlenky napsané v knize, je nutno dát 5*! O hereckých výkonech není třeba se rozepisovat. James Stewart dokonalý jako vždy.(1.1.2014)

Měla jsem výhrady... možná až přes půlku stopáže, příliš mi neseděla hlučná pojatá idealizace, přesto jsem doufala, že na tom filmu něco musí být, i přes jeho vysoký věk. Nu, dočkala jsem se - teď mohu ocenit skvělou zápletku a v skrytu duše si neskromně pohrávat s myšlenkou, o co všechno by svět mohl přijít, kdybych se nenarodila :-). NEJLEPŠÍ SCÉNY: Poznávání města a jeho obyvatel v paralele bez Georgeovy existence.(23.3.2012)

Ve čtyřicátých letech vznikly v Americe opravdové klenoty, a tenhle film rozhodně patří mezi ně. Doba, kdy se točily filmy hlavně kvůli skvělým lidským příběhům a "boxoffice" byl až na druhém místě. Tehdy mohli vzniknout filmy jako je tenhle - filmy které pohladí na duši a které (pokud nemáte srdce z kamene) jsou schopny vyvolat ty nejsilnější emoce. Nezapomenutelný snímek ! ... P.S. Tuhle klasiku jsem si sehnal (horko těžko) bohužel až teď (podzim 2007). To úsilí za to stálo :)(16.10.2007)

Nádhera! První půlka má možná pomalejší rozjezd, ale to mi vůbec nevadilo. Prožíval jsem spolu s Georgem Baileym celý jeho život. Druhá půlka pak byla naprosto dokonalá. Hlavně poslední půlhodina -tj. od příchodu Clarence (ano, anděl tam je bohužel až na konci) měla spád a závěrečná scéna mi vehnala slzy do očí (a to nemám ve zvyku). Mluvit o hereckém mistrovství Jimmyho Stewarta by bylo jen zbytečným opakováním, stejně tak jako o režii Franka Capry. Achjo, nějak na mě začíná doléhat atmosféra Vánoc, která z toho filmu přímo neuvěřitelně sálá. Ha,... slyším zvonit zvonek...další anděl dostal křídla. A třeba to byl zrovna ten můj anebo váš...:-)(28.11.2008)

James Stewart sa pomaly stáva jedným z mojich najobľúbenejších hercov a tento film chcem vidieť ešte aspoň 20x, pretože je proste úžasný. George síce nemá ľahký život a musí sa ním doslova pretĺkať, no koľko málo má peňazí, také veľké má srdce a keď príde ľúbostná scéna s ním a Marry, tak som namäkko.(26.12.2008)

• - Scéna se záchranou na mostě se natáčela ve 33 stupních Celsia a v některých záběrech je jasně vidět, jak se James Stewart potí. (džanik)

• - Podle Amerického filmového institutu “nejsilnější film všech dob“ (2006), 20. nejlepší film všech dob (2007) a 3. film z deseti nejlepších v žánru fantasy (2008). (džanik)

• - V roce 2004 skončil film Život je krásný druhý v anketě BBC o nejlepší film, který nezískal Oscara. První bylo Vykoupení z věznice Shawshank. (Kulmon)