Tento film som si v kategórii filmu, ktorý by som chcela, aby bol premietaný na mojom pohrebe vyberala podľa jeho názvu. Život totiž považujem za dar, ktorý ak si vieme vychutnať a užiť napriek tomu, že je obyčajný, môže byť krásny. A presne o tom bol aj tento film. O tom, že život každého z nás je dôležitý aj keď sa nám to možno nezdá a aj keď ho nežijeme podľa svojich predstáv môže byť krásny s tým čo v ňom máme stačí si to len uvedomiť. Je krásnym posolstvom jedinečnosti a ako "pohrebný film" je určite dobrou voľbou...názov nesklamal. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov(9.6.2015)

9/10 Dlouho, předlouho jsem se chystal na tento film. Čekal jsem klasiku nejhrubšího zrna a nevím co ještě. Možná to je zbytečně dlouhé, aspoň tak to na mě po prvním zhlédnutí působilo. Na druhou stranu, když si člověk uvědomí, že to je už šedesát let, přeběhne ho lehký mráz po zádech, protože si uvědomí, že tento film mohl dojímat už generaci našich dědečků a babiček. Musím se přiznat, že ke konci jsme byl také jaksi na měkko. A právě v té závěrečné scéně je asi spatřována největší síla a přisuzován klíčový význam. Samotný název filmu opravdu dokonale prezentuje poselství celého snímku.(24.1.2007)

Krasny vianocny pribeh, pri ktorom som mal zo zaciatku trosku problem zoznamit sa s hlavnym hrdinom Georgeom Baileym, ale po polhodinke sa scenar konecne vykrystalizoval a vsetko mi bolo hned jasne. Najkrajsia bola zaverecna tretia tretina, ale nechcem nic prezradzat, len podotknut, ze dej mi pripominal filmy, ktore mam najradsej s temou: ,,Co by bolo, keby..." A v ktorych filmoch tato tema bola? Napriklad trilogia NAVRAT DO BUDUCNOSTI (1985), FREKVENCE (2000), SRDCOVA SEDMA (1998). Ak ste tieto filmy videli a mate ich radi, mal by sa vam pacit aj Zivot je krasny. James Stewart bol nominovany na Oscara za najlepsieho herca v hlavnej ulohe, avsak Oscara si v roku 1947 prevzal konkurent Fredric March za ulohu vo vojnovej romantickej dramy NEJLEPSI LETA NASEHO ZIVOTA (1946). Podobne to bolo aj s reziou, s filmom a so strihom, za ktore bol Zivot je krasny nominovany, ale vsetky tri ocenenia si prevzal uz spominany film Nejlepsi leta..., ktoreho reziserom bol William Wyler. Jedine v piatej nominancii za strih si sosku prevzal opät iny film a to muzikal THE JOLSON STORY (1946)... 14.11.2009 _____ James Stewart - (George Bailey) +++ Donna Reed - (Mary Hatch Bailey) +++ Lionel Barrymore - (Henry F. Potter) +++ Thomas Mitchell - (Strýko Billy Bailey) +++ Henry Travers - (Clarence) +++ Frank Faylen - (Ernie) +++ Ward Bond - (Bert) +++ Gloria Grahame - (Violet) +++ Hudba: Dimitri Tiomkin +++ Produkcia: Frank Capra +++(14.11.2009)

James Stewart sa pomaly stáva jedným z mojich najobľúbenejších hercov a tento film chcem vidieť ešte aspoň 20x, pretože je proste úžasný. George síce nemá ľahký život a musí sa ním doslova pretĺkať, no koľko málo má peňazí, také veľké má srdce a keď príde ľúbostná scéna s ním a Marry, tak som namäkko.(26.12.2008)

Když je Lister v Červeném trpaslíkovi pohlcen virtuální realitou hry Lepší než život, může si vybrat jakékoliv místo na světě kde by chtěl být - a vybere si Bedford Falls, městečko kde jsou na sebe všichni hodní a kde nikdy nekončí Vánoce. A je to právě to městečko Bedford Falls, které se vyskytuje v Život je krásný. Příběh v tomto filmu je pramálo dramatický - v podstatě by se dal shrnout do konstatování, že pravda a láska zvítězí nad zlým, starým a šeredným kapitalistou, toužícím po ovládnutí městečka. Ale tyhle sentimentální snímky pro pamětníky tak nějak patří k vánoční pohodě, zvláště když jsou plné charismatických herců a dobře napsaných dialogů - a to tento film rozhodně je. Bezstarostné komedie Franka Capry prostě mají něco do sebe. A nezapomeňte: Vždycky když zvoní zvonec, nějaký anděl právě dostal křídla...(16.5.2005)

• - Tělocvična s posuvnou podlahou, pod kterou byl bazén, skutečně existovala. Měli ji na střední škole v Beverly Hills. (džanik)

• - James Stewart a Donna Reed si svoje role zopakovali v roce 1947 v rozhlase. James Stewart pak ještě v rozhlasové verzi pro NBC Radio Theater (1949). (džanik)

• - Scéna se záchranou na mostě se natáčela ve 33 stupních Celsia a v některých záběrech je jasně vidět, jak se James Stewart potí. (džanik)