poster

Život je krásný

 • USA

  It's a Wonderful Life

 • slovenský

  Život je krásny

Drama / Fantasy / Rodinný / Romantický

USA, 1946, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mat.ilda
  ***

  Měla jsem výhrady... možná až přes půlku stopáže, příliš mi neseděla hlučná pojatá idealizace, přesto jsem doufala, že na tom filmu něco musí být, i přes jeho vysoký věk. Nu, dočkala jsem se - teď mohu ocenit skvělou zápletku a v skrytu duše si neskromně pohrávat s myšlenkou, o co všechno by svět mohl přijít, kdybych se nenarodila :-). NEJLEPŠÍ SCÉNY: Poznávání města a jeho obyvatel v paralele bez Georgeovy existence.(23.3.2012)

 • Webb
  ****

  První setkání s Caprovou klasikou a musím říct, že je velice zručný režisér. Scénář včetně dialogů za ním vůbec neztrácí dech a nápaditá dvojice tomu dodává to správné kouzlo. Film, který Vás naučí vážit si života, vhodný na vánoční svátky. [8/10] (Liberty, RKO) (Čb. /// Produkce: Frank Capra /// Scénář: Frances Goodrich, Albert Hackett, Frank Capra podle povídky Philipa Van Doren Sterna /// Nominace na Oscara: Frank Capra (nejlepší film), Frank Capra (režie), James Stewart (herec), William Hombeck (střih), John Aalberg (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](8.5.2009)

 • Kulmon
  *****

  Život je krásný a tenhle film taky. Pokud si chcete spravit náladu a trochu se povznést nad běžné denní starosti, tak nemůžete udělat lépe než si pustit tento skvost. Již od samého počátku je jasné, že se jedná o filmový kousek zcela ojedinělý, který si zaslouží plné hodnocení. James Stewart je zde sympaťák každým coulem, který Vás nutně dostane. Jeho životní krédo je přitom na trochu podivné. Abyste se učinili šťastným, obětujte sám sebe!(10.5.2009)

 • Marek1991
  ****

  Nezmyselné peripetie a dianie len kvôli nádhernému koncu. Keby niet jeho, tak ani by som nepovedal, že je to vianočný film. Idealistický a fantastický film, veľmi ukecaný, navyše príznačný svojej dobe a kapitalistickému svetu. Prekvapili ma umelecké prvky ako zastavenie obrazu, či iné filmové vychytávky v tomto priam životopisnom diele.(7.3.2014)

 • ajuska
  ****

  Velice dobrý film s krásným příběhem. Je tam spousta podařených vtipných momentů i chvil, které působí spíše melancholicky až vyloženě smutně. Celý snímek je také prodchnut úžasnou starosvětskou atmosférou. Ke konci se mi ale zdálo, že film poněkud ztratil spád a zbytečně se protahuje a navíc si myslím, že ne každý (rozuměj dnešní cynický a protřelý divák) skousne ten přelazený dojímavý konec.(30.11.2006)

 • - Keď Clarence (Henry Travers) ukazuje Georgovi (James Stewart) aký by bol život bez neho, zavedie ho na cintorín, kde má pomník jeho brat. Hovorí mu, že jeho brat zomrel ako 9-ročný, avšak podľa nápisu na pomníku (1911-1919) sa tohto veku ani nedožil. (shimik77)

 • - Pro efekt padajícího sněhu se dříve používaly obílené lupínky, ty ale byly hlučné a dialogy se musely následně předabovat. Pro tento film byla vymyšlena nová technika: foamite (protipožární chemikálie), mýdlo a voda – použito bylo téměř 230 hektolitrů “nového sněhu“. Oddělení speciálních efektů studia RKO za něj obdrželo od filmové akademie zvláštní cenu. (džanik)

 • - Scény v “The Bailey Park“ byly natočeny v kalifornském La Crescenta. (džanik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace