Drogový dealer Šárlí skončil při opilecké potyčce během nočního odchodu party mladistvých z hospody s nožem v játrech. Komisaře Vašátka, který si už užívá důchodu, do vyšetřování zatáhne mladíkova babička Forejtová – dávná známá jeho zemřelé ženy. Ukáže se, že Vašátkův přítel, malíř Horác, zná dalšího z party, šestnáctiletého Zbyňka, kterého před časem učil malovat. Zbyněk se těžce potýká se svým autoritativním a akurátním otcem – podnikatelem Bouzkem, a zjevně něco skrývá. Vašátko s Horácem posléze odhalí pozadí vraždy i jejího pachatele. Nejdřív však musejí porozumět titulní „štěnici“, jak Vašátko nazývá detail, který v nějakém kriminálním případu nesedí. Pokud není detail objasněn, nelze případ uzavřít. V tomto příběhu je „štěnicí“ bota, která byla nalezena na místě činu a která nepatří nikomu z účastníků potyčky. (Česká televize)

Bozvav

Příšerný střih jednotlivých scén, neatrativní prostředí a vyšetřování samá díra, nezachránila ani veskrze sympatická ústřední dvojice. za mne nejslabší díl. 35% ()

domirovec

Sám o sobě by byl Případ se štěnicí (ovšem pouze se štěnicí pomyslnou, nýbrž ne doslovnou) vcelku obstojnou českou kriminálkou, jejíž celý děj a zápletka je založena na naprostém, dost odpudivém dně dnešní české mládeže a jejích problémech. Jenže právě ona mládež a její trable se švestkami mne osobně tak trochu zkazily chuť dát alespoň ty tři hvězdy. Ty ale přece jenom nakonec dám, protože jsem holt příliš hodnej na to, dát pouhé dvě hvězdičky.. Slabší 3/5 ()

Lupes

Nakonec se z mizerné detektivky (vzhledem k omezené stopáži filmu, pravidlům žánru a tedy i snadno odhalených indiciích je celkem jasné, kdo jediný může být vrah) vyklubalo silné rodinné drama, resp. do hloubky jdoucí sondáž o vztahu otec-syn. Jistě, chuděra podnikatel hroutící se z obchodního neúspěchu v luxusní vile nad Prahou je poněkud trapná záležitost, ale asi to bylo psáno především pro horních 10.000, resp. pro pražáky. K tomu zřejmě patří i závěrečný cynismus, kdy namísto případných výčitek svědomí nastoupí veselé popíjení vína a pojídání ryby. Jak řekla má žena: "Jestli ten kluk drogy nebral, pak po Horácově "pomoci" určitě začne!" ()

Inozuka

Stabilně průměrná Horácovsko-Konstáblovská detektivka s dobrým obsazením a žádnou přehnanou snahou a veliké umění. Tentokrát možná jen pokus o jakýsi psychologický nádech, který je někdy trochu k smíchu, ale pokud na tu hru přistoupíte, budete se celkem bavit. Já mám tuhle televizní policejně bohémskou sérii celkem rád, takže jsem Případ se štěnicí slupl jako malinu. Asi největší zápich z celého filmu je, když Davida Matáska navštíví v bytě jeho mladší já a trochu spolu zakalí. ()

Amonasr

Rozuzlení bylo docela překvapivé, ale to možná byla i největší slabina tohoto příběhu, protože to působilo příliš vykonstruovaně. Některé momenty navíc působily i nepatřičně, jako například dobrá nálada Horáce, kterého se ani v nejmenším nedotkla sebevražda jeho kamaráda. ()

ostravak30

Přiznám se, že vzhledem k jiným případům Vašátka a malíře Horáce se mi tento líbil skoro nejméně. Mezi mladíky se to mele, jeden podezřelý je totálně mimo a babička to v podstatě nevidí nebo spíše nechce vidět. Pak už následuje jen sled hašteření, kdy mladí shodně tvrdí, že nikdo nic neví a neviděl, ale přesto stojí za kamarádem, že to určitě neudělal. Dokonce mají chvíli tendenci samo něco vypátrat. A kdyby se nejprve Zbyněk a posléze jeho otec nepřiznali, nejspíš by ti dva nikdy nic nezjistili. Nevím, jak to Hana Prošková napsala a zda tvůrci jen nepřevedli příběh do nové doby. Ale ti dva už mají za sebou lepší, detektivnější případy, které z celkového pohledu působili líp. Opravdu nejlepší jsou právě dva hlavní hrdinové, Viktor Preiss a David Matásek na které se prostě dá koukat. ()

Solverino

Otřesná věc. Pohádka plná nesmyslů a nereálných hloupostí. Penzionovaný policista na výsluze, který chodí vyslýchat podezřelé s vyšetřovatelem, ten mu předá kopii živého spisu, spolu s fotodokumentací, bere ho k vyšetřovacím úkonům... no ty wogo a čekal jsem, že je nakonec oba odnese čert (GIBS) a ne, ono je to myšleno vážně... no ty wogo, tak takhle by to mohlo fungovat v pohádkovém světě, možná, nebo tak max. v 19. nebo na začátku 20. století, na četnické stanici. Nevím kdo takové kkotiny vymýšlí, ale s realitou to opravdu nemá nic společného. A to přehrávání některých "herců", na to se nedá moc koukat, zřejmě to byli snaživí ochotníci... fuj, to byla ale blbost. :( ()

jungewolf

Velice dobrý : 4,5 * a 68 % . Musím pochválit vynikající práci maskérek K.Sittové a L.Dušákové + rekvizitářů, stejně tak i zvukařů (M.Hřebejk a další) . Výstižná hudba (Jan P.Muchow + Marie Dorazilová + Michal Pekárek) . Jsem zvědavý na poslední případ : Případ s koncem , ČT 1, neděle 29.1.2023, 20.10/změna- středa 18.1.: přesunuté z neděle 22.1.kvůli duelu prezident. kandidátů/ . ()

daleba

Já dal jen půlku! Úplně mě vytáčelo, jak jsou tvůrci debilní, nebo si myslí, že jsem debilní já! Noc vraždy - bez sněhu. Ráno - metr sněhu. Dopoledne - kvetou u Stacha na zahradě kytky. Odpoledne - metr sněhu. Večer - bez sněhu. Noc - metr sněhu. Nic trapnějšího jsem snad neviděl... ()

Dawe2

Ten mizející a objevující se sníh by byl to poslední, co by mě vadilo. Ale ty mladý snad neumí nebo nechtějí pořádně hrát. Začátek byl naprosto příšerný, jsem myslel, že to nedám. Ale kvůli ústřední dvojici jsem ještě chvíli vydržel a pak to bylo trochu lepší. Potěšila Preisová, poznal jsem jí po hlase. ()

rigby

Dobré herecké obsazení, i příběh by ušel. Ale to staromódní ležerní zpracování mi opravdu nesedlo. Výsledný dojem opravdu nulový. 2- ()

Kozlowski8

Můj třetí shlédnutý a s jistotou poslední případ s dvojicí Vašátko - Horác. Dramaturgicky, scénáristicky i herecky neuspokojivé dílko, na něž bylo škoda času koukat a stejná škoda času je se o něm více rozepisovat. 25 %. ()

Winster

Škoda, knižní předloha je mnohem lepší. Dost to změnila i doba...do které je povídka umístěna. Hrozně uřvané...a nevěrohodné. Počáteční scéna je příšerná, že bych to i vypl. A co se herců "omladiny" týká, tak horší a větší zjevy najít nemohli...Paní režisérka, by si měla přečíst pořádně knižní předlohu a neprznit jinak dobré a jinak probíhající situace viz. kniha. ()

Bohulib

Nejslabší případ Vašátka a Horáce v podání Viktora Preisse a Davida Matáska. Herecké výkony nebyly špatné, ale díry v logice příběhu byly přímo strašlivé. ()

Vltaava

No jo, chemie mezi Vašátkem a Horácem moc pěkne funguje, jenže jen v knize. Tady se míjí o parník...A pak...to trapné přehrávání mládeže - proč si nedají práci s vyhledáním těch, kteří umějí hrát? ()