poster

Vražda na úrovni

 • anglický

  Murder by Decree

 • anglický

  Sherlock Holmes and Saucy Jack

Krimi / Mysteriózní / Thriller

Velká Británie / Kanada, 1979, 124 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • joker.george
  ***

  Výborná chemie mezi detektivy a jejich vzájemné slovní výměny jsou základem úspěchu, a to snímek nabízí. K tomu se do děje připojila pochmurnost díky přítomnosti Jacka Rozparovače, což ještě umocňuje mlha a londýnské uličky. A to by mi ke spokojenosti úplně stačilo. Jenže ty části na sebe plynule nenavazují a vždycky po nějakém čase nastane chvíle, kdy se v příběhu vůbec nic neděje, a zůstává tak pouze bezradnost, která mě vytáčela, jelikož jsem viděl tu potencionální kvalitu, kterou mohl film jistě nabídnout.(7.3.2016)

 • dopitak
  ***

  Dobří herci, skvělý dabing (Moravec, Sejk), ale příběh mě nebavil, nebylo to ani napínavé, ani hororové, a konec u soudu tak trochu mimózní. Kazí to výprava jak ze Záhady hlavolamu (studiovka s minimem pohybu). O to víc mám radši tohohle Holmese z Blat, tam je víc volnosti a taky hu hu napětí.(2.8.2015)

 • flanker.27
  ****

  Kdysi v dětském věku ještě před revolucí spatřen začátek v nočních hodinách v TV. Noční neosvětlené uličky, pohled očima vraha a jeho vnitřní hlas "Teď" a první oběť padá k zemi. To je v podstatě všechno, co si pamatuju, maminka sama vyklepaná strachy mě záhy zahnala do postele. Noční můry jsem měl ještě dlouho a teď bych se s tím chtěl poprat znovu, žel nevím, že by to za posledních cca 10 let někde běželo. Kéž to vyjde na DVD. Update: 20.2.2016 nám televize přinesla tento film v příhodných nočních hodinách, mohl jsem proto porovnat záblesky z dětské paměti s viděným dílem. Nu, viděl jsem to rád, i když spíš než strach už budí film takovou nostalgii a vzdor obsahu i jistý nádech romantického dobrodružství odehrávajícího se v potemnělých křivolakých uličkách viktoriánského Londýna. Plummer a Mason jsou brilantní a Watson je tu zase jednou za víc než jen naivního přihrávače, daleko více tvoří sympatický sehraný tým. K atmosféře přidává i to, že film se vyhýbá krvavým detailům, ale chytře je divákovi naznačuje např. v podobě záběrů na tváře pachatelů skrz okno. A navíc jsem si užil krásný starý dabing, pastva pro uši. Kolegyně elizabeth_ba zmiňuje film s Michaelem Cainem, docela rád bych si ho také zase zopakoval.(15.4.2007)

 • edy66
  *****

  Tohle jsem poprvé viděl jako kluk v kině a byl jsem z toho naprosto vyřízený. V roce 2001 natočili bratři Hughesové film Z pekla s Johny Deppem a vzpoměl jsem si, že už jsem něco podobného viděl.Trvalo hodně let než to uvedla ČT 1 a díky za to. Christopher Plummer a James Mason to zvládli skvěle. Za mě jasných pět hvězd.(21.2.2016)

 • liquido26
  ****

  Tento snímek táhne především dokonalá hororová atmosféra. Plummer sice asi není nejlepší Holmes na světě, stejně tak jako Mason není král všech filmových doktorů Watsonů, ale společně jim to funguje a tvoří velice sympatickou a přesvědčivou dvojici. Mohlo to být trochu kratší a místy by neuškodil větší spád. No a dosti mě irituje ten děsnej Holmesův trademark ohoz. Svým způsobem by se to dalo pochopit a přežít, ale pane bože on si to na sebe bere, i když jde na operní představení, kterého se mimo jiné zúčastní i následník trůnu.(4.1.2012)

 • - Film byl nominován na 8 cen Genie Awards. Získal jich celkem pět - Bobb Clark za režii, Christopher Plummer za mužský herecký výkon, Genevieve Bujold za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli, Stan Cole za střih a Paul Zaza s Carlem Zittrerem za nejlepší hudbu. (mahler)

 • - Podle režiséra Clarka, se Plummer jednou vrátil z oběda opilý, ale scénu odehrál, aniž by to bylo poznat. (Kulmon)

 • - Film je natočen volně podle knihy Stephena Knighta Jack the Ripper: The Final Solution vydané v roce 1976. (mahler)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace