Sněžní psi

Snežní psi

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Kanada / USA, 2002, 95 min

• tron

„Ahoj, tak ako na Aljaške?“ – „Super. Všetko je tu biele. Aj môj otec.“ Keď v prvej polovici 90. rokov Brian Levant do celovečernej hranej podoby zadaptoval vraj nezadaptovateľný kreslený seriál „Flintstonovci“, bol som z neho nadšený. Keď však neskôr nakrútil rodinnú disneyovskú komédiu o snežných psoch a havajskom zubárovi (oscarový jajbože Cuba Gooding Jr.), sklamal ma. Je to hraný Disney a to hovorí za všetko: šikovné a nadmieru inteligentné zvieratá (sem-tam vylepšené drobným počítačovým efektom) najskôr terorizujú svojho nového pána, aby spolu nakoniec vyrazili do súťaže, v ktorej nemajú šancu zvíťaziť. A zvíťazia. Ups, spoiler, prepáčte, taký vývoj deja ste asi nečakali, však? Z hercov stojí za zmienku len vtipne vyškerený Gooding, k tomu atraktívna výprava, postačujúci rozpočet a scenár, ktorý je raz za čas dokonca vtipný. Čakal som to horšie.(26.12.2005)

• chrispe

Tak straně moc toho mohli (měli) v tomto filmu vynechat. No, nebyl to můj šálek kávy. SPOILER: Ale tak... alespoň ,že Annie a Démonovi to vyšlo. // Tak nějak mám tušení, že zítra už nebudu ani vědět, o čem to bylo a pozítří už nebudu vědět, že jsem to viděla. Hvězda navíc za psy, i když všechny ty úsměvy a mrkání... no, už končím.(9.12.2012)

Rodinná komédia pri ktorej si človek oddýchne a miestami sa aj trochu pobaví. Páčilo sa mi najmä krásne aljašské prostredie. Herecké obsadenie bolo takisto dobré. Ale príbehovo to bolo slabšie, ale vďaka krátkej dĺžke pozerateľné. Pre mňa oddychova záležitosť pri ktorej človek môže úplne vypnúť a nezamýšľať sa veľmi nad dejom.(21.3.2015)

Soundtrack John Debney: 1. I'm Adopted (02:14) ,2. Flight To Tolketna (01:14) ,3. Ted Meets The Dogs (04:46) ,4. Ted Outsmarts Demon (01:43) ,5. Romance And Snowflakes (02:46) ,6. First Sled Ride (02:30), ,7. Ted Down The Mountain (00:51) ,8. Saying Goodbye (01:57) ,9. Heart To Heart (01:58) ,10. Race Day (01:32) ,11. Racing To Alaska (01:53) ,12. A Hero's Decision (02:22) ,13. I'm Your Father (02:45) ,14. To The Finish Line (03:10) ,15. They're Coming In (03:38) ,16. A New Start (00:42) ,(9.5.2011)

jako odechoka přímo skvělé všichni byli úžasní zdraví deda :-) James Coburn jako starý děda perfektní ty jeho ruce věk je nemilosrdný jsme na tom všichni stejně deda :-) a psi byli přímo nádherní deda :-) nesouhlasím s Orlau32 naopak je to k zamyšlení co je v životě důležitější deda :-) viděno 10x(11.3.2017)

• - Hodně psů, kteří účinkovali v tomto filmu, si později zahráli ve filmu Osm statečných (2006). (Cheeker)

• - James Coburn stvárnil Hromového Jacka a Cuba Gooding jr. - hlavná postava Snežných psov - si zahral vo filme s takmer identickým názvom Bleskový Jack. (HUMOOOO)