Sněžní psi

Snežné psy

Snežní psi

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Kanada / USA, 2002, 95 min

Když zubař z velkoměsta zdění sněžné psi kdesi na Sibiři a vyrazí za nimi, může to přinést docela slušnou zábavu. A když ještě navíc zjistí, že mu v žilách koluje Sibiřská krev a navíc že se mu tento život docela zamlouvá, určitě jen tak rychle neodcestuje a něco s těmi parádními psy prožije. A tady už zábava opravdu nastává. Sice asi ne díky stále vesele naladěnému a poněkud pitvořícímu se Cuby Goodingovi, ale díky skvěle vypadajícím a nápaditým sibiřským pejsánkům. Když k tomu ještě přidáme určité dramatické situace a pár ponaučení, máme tu typický hraný snímek s produkce Walta Disneyho. Ale co na tom, vždyť se na to tak krásně dívá.(16.5.2006)

Rodinná komédia pri ktorej si človek oddýchne a miestami sa aj trochu pobaví. Páčilo sa mi najmä krásne aljašské prostredie. Herecké obsadenie bolo takisto dobré. Ale príbehovo to bolo slabšie, ale vďaka krátkej dĺžke pozerateľné. Pre mňa oddychova záležitosť pri ktorej človek môže úplne vypnúť a nezamýšľať sa veľmi nad dejom.(21.3.2015)

Výborný film, který mě vždy pobaví u dojme. Pejskar si v teto komedii vždy najde nějaký ten vtip... Jedine, co je na tomto filmu nepovedené, je scéna na útesu. Ano, má to zesílit ten dojem napětí, ale tohle je naprosto nereálne a nikomu by se toto nepovedlo... Kvůli tomu jedna hvězdička dolu, jinak velmi dobrý film s dobře vybraným obsazením.(29.12.2015)

• dom156

Úžasní husky, úžasná příroda a konec všech kladů. Kromě prvních dvou zmíněných opravdu není (a to jsem se snažil) co bych dokázal ocenit. Nesmyslné dialogy, které se ještě navíc snaží být vtipné, nulová dějová linka, která nedokáže ani na okamžik zaujmout, neznámí herci, skutečně nic. Ještě štěstí, že to má jen hodinu a půl. Spíše doporučuji se podívat na nějaký dokument o plemenu husky než na toto.(27.12.2017)

Soundtrack John Debney: 1. I'm Adopted (02:14) ,2. Flight To Tolketna (01:14) ,3. Ted Meets The Dogs (04:46) ,4. Ted Outsmarts Demon (01:43) ,5. Romance And Snowflakes (02:46) ,6. First Sled Ride (02:30), ,7. Ted Down The Mountain (00:51) ,8. Saying Goodbye (01:57) ,9. Heart To Heart (01:58) ,10. Race Day (01:32) ,11. Racing To Alaska (01:53) ,12. A Hero's Decision (02:22) ,13. I'm Your Father (02:45) ,14. To The Finish Line (03:10) ,15. They're Coming In (03:38) ,16. A New Start (00:42) ,(9.5.2011)

• Sisqó

• - James Coburn stvárnil Hromového Jacka a Cuba Gooding jr. - hlavná postava Snežných psov - si zahral vo filme s takmer identickým názvom Bleskový Jack. (HUMOOOO)

• - Hodně psů, kteří účinkovali v tomto filmu, si později zahráli ve filmu Osm statečných (2006). (Cheeker)