Sněžní psi

Snežné psy

Snežní psi

Komedie / Dobrodružný / Rodinný / Sportovní

Kanada / USA, 2002, 95 min

Úspěšný miamský zubař Ted (Cuba Gooding Jr.) se dozvídá, že jeho rodiče jej v dětství adoptovali a že jeho pravá matka žila kdesi na Aljašce, a zde také zemřela. Neváhá ani chvilku, a do zasněžené země se vydává, aby se vypořádal s dědictvím - to se ale kromě polorozpadlé chatrče skrývá pouze ve smečce tažných psů, se kterými jeho matka několikrát vyhrála místní šampionát... Těžko přetěžko hodnotit - film jako takový je docela o ničem, navíc už od prvních minut naprosto jasné, co a jak - na druhé straně nemůžu říct, že bych se nebavil, na odreagování je film dokonalý. Také nevím co si mám myslet o Cuba Goodingovi, páč pokud hraje ve vážném filmu, tak je výborný - ale pokud vleze do nějaké komedie, tak je na odstřel (ať už jde o tyto Sněžné psy nebo třeba Plnou parou vzad!).(25.1.2004)

Příjemná rodinná komedie, která nadchne hlavně děti a milovníky psů. Cuba Gooding Jr. tu předvádí svůj komediální talent a jde mu to výborně. Humor v žádném případě nespadá do trapnosti. Je jemný a jednoduchý. Vyprávění příběhu se svým nenáročným tempem posouvá dopředu, a nevyvolává humorné situace za každou cenu. Příběhy, jehož hlavními aktéry jsou chytří psy, vždy přitahovali. Tento snímek patří mezi ně a ostudu rozhodně neudělá. P.S. Snímek je velmi podobný pouhý rok starému snímku pod názvem ´Kevin ze severu´. Náhoda?(14.7.2014)

Když zubař z velkoměsta zdění sněžné psi kdesi na Sibiři a vyrazí za nimi, může to přinést docela slušnou zábavu. A když ještě navíc zjistí, že mu v žilách koluje Sibiřská krev a navíc že se mu tento život docela zamlouvá, určitě jen tak rychle neodcestuje a něco s těmi parádními psy prožije. A tady už zábava opravdu nastává. Sice asi ne díky stále vesele naladěnému a poněkud pitvořícímu se Cuby Goodingovi, ale díky skvěle vypadajícím a nápaditým sibiřským pejsánkům. Když k tomu ještě přidáme určité dramatické situace a pár ponaučení, máme tu typický hraný snímek s produkce Walta Disneyho. Ale co na tom, vždyť se na to tak krásně dívá.(16.5.2006)

• DaViD´82

Kterak roztržitý černošský zubař z Miami na Aljašce za pomoci svého nechtěného psího dědictví ke štěstí a morálnímu ponaučení přišel. Kýčovitá vizuální stránka, vlezlá hudba, neexistující scénář, debilní dialogy, k nepřežití nesympatický Cuba Gooding a trapné pokusy o situační komiku. Další z důkazů, že Disney již neumí produkovat kvalitní rodinné snímky. Sněžní psi jsou o to horší, že v po finanční stránce značně uspěli, takže tato produkční společnost asi v dohledné době na svých plánech nic měnit nebude...(27.1.2007)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +chundelatí huňáčci, nádherná krajina, slušná hudba, happy end –hodně vtipů vyzní naprázdno, slabší děj, příběh/// Je to krásný rodinný film u kterého jsem se trošku nudil a sem tam bavil. Trošku to chtělo propracovat scénář, být to víc drsnější a akčnější a nebo jen stačilo aby se film bral vážně. Nic z toho však nečekejte, prostě se jen usaďte a dívejte se. Přec jen nějaký ten důvod se najde. PS: Démon ruleZz .-)/// Celkem 61%///(8.2.2007)

• - James Coburn stvárnil Hromového Jacka a Cuba Gooding jr. - hlavná postava Snežných psov - si zahral vo filme s takmer identickým názvom Bleskový Jack. (HUMOOOO)

• - Hodně psů, kteří účinkovali v tomto filmu, si později zahráli ve filmu Osm statečných (2006). (Cheeker)