Ted Brooks má v Miami úspěšnou praxi, velký dům, silný sportovní automobil a je neustále obklopen krásnými ženami. Jednoho dne se Tedův život obrátí naruby, když dostane předvolání, aby odletěl na Aljašku do městečka Tolketna a vyzvedl si tu věci po jakési Lucy Watkinsové, která ho ve své závěti uvádí jako svého syna a dědice. Až teď se dozví, že byl adoptovaný. Po příjezdu na Aljašku se seznámí s podivínským pilotem Georgem, šamanem Petrem, sympatickou Barb a drsným Jackem Johnsonem, kterému ovšem nikdo neřekne jinak než Hromový Jack. Ten, jak se zdá, ví o jeho matce mnohem víc, než je ochoten připustit. A pak přijde další šok, když Ted zjistí, že tím úžasným dědictvím, které zbylo po matce, nejsou peníze, ale stará chata a smečka polárních psů. Ta má velké šance zvítězit v blížícím se 112. ročníku extrémně náročného pětidenního závodu. Není tedy divu, že má Jack na psy spadeno a snaží se Teda přesvědčit, že Tolketna pro něj není vhodným místem k pobytu, proto by se měl psů co nejrychleji zbavit a zmizet. To je ovšem hozená rukavice, kterou Ted nemůže nechat ležet. (TV Nova)

nervoznideda

jako odechoka přímo skvělé všichni byli úžasní zdraví deda :-) James Coburn jako starý děda perfektní ty jeho ruce věk je nemilosrdný jsme na tom všichni stejně deda :-) a psi byli přímo nádherní deda :-) nesouhlasím s Orlau32 naopak je to k zamyšlení co je v životě důležitější deda :-) viděno 10x kdo našel tu krásnou dívku z filipín ? ()

Marek1991

Tento film mal za následok, že som začal milovať omnoho viac Aljašku a hlavne psov typu Husky, títo boli mimoriadne krásni. Taktiež scenérie, turnaj, postavy a sranda s kontrastom s Miami ma zabávali a fascinovali celý film. Spájam si ho tak so zimou ako aj s letom. Dobrodružná komédia pre celú rodinu s húfom bláznivostí. ()

Radiq

Tak jako waltdisneyácká blbost pro děcka, to je jasný, ale aji mě to docela bavilo. Obzvlášť povedený jsou psí grimasy. Jinak příběh už tisíckrát ohranej, akorát v jiným prostředí. Humor často dost pro fakany a předvídatelnej, ale někdy docela originální. Průměrná podprůměřina pro válecí odpoledne... ()

ABLABLABLA

Tenhle film prostě zbožňuju. Pouštím si ho každé Vánoce a pokaždé se dobře zasměju. Je tu všechno, co potřebuju u komedii. Vtipné scénky, vtipné dialogy, ti psi s až moc lidskými obličeji taky mají své kouzlo. Příběh je sice jednoduchý, ale důležité je se hlavně zasmát. A to mě se vždy povede. A navíc Cuba Goodinj Jr. je v hlavní roli naprosto skvělý a přesvědčivý. Přiznávám, že místy je to až trochu trapné, ale málokterá komedie mi některými dialogy nepřijde trapná. Holt ne každý má stejný smysl pro humor, takže se nikdy nezavděčí všem. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +chundelatí huňáčci, nádherná krajina, slušná hudba, happy end –hodně vtipů vyzní naprázdno, slabší děj, příběh/// Je to krásný rodinný film u kterého jsem se trošku nudil a sem tam bavil. Trošku to chtělo propracovat scénář, být to víc drsnější a akčnější a nebo jen stačilo aby se film bral vážně. Nic z toho však nečekejte, prostě se jen usaďte a dívejte se. Přec jen nějaký ten důvod se najde. PS: Démon ruleZz .-)/// Celkem 61%/// ()

• James Coburn stvárnil Hromového Jacka a Cuba Gooding jr. - hlavná postava Snežných psov - si zahral vo filme s takmer identickým názvom Bleskový Jack. (HUMOOOO)
  • Hodně psů, kteří účinkovali v tomto filmu, si později zahráli ve filmu Osm statečných (2006). (Cheeker)