Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Eratashi

Pominu, že popis filmu je špatně napsán. Tento velice zajímavý snímek o nebezpečnosti stopaře je dobře zpracován. Zprvu se mi zdál jako nízkorozpočtový, posléze už je patrno, že propracovanost scénáře se odrazila i na docela slušném rozpočtu. Velmi akční na rok 1986. Má svoji atmosféru. Nesmí se však porovnávat s dnešními akčňáky. ()

Extrakritik

Celkem chujovina.Béčková srágora.Nelogické chování postav je na pěst.A nelogické chování policajtů a hlavního hrdiny na dvě pěsti. ()

ink flo

Nevypočitatelná hra kočky s myší aneb surreálnej prérijní road thriller. Rutger Hauer ve vrcholné formě, nadprůměrně kvalitní Cannon produkce. ()

Chino

Dal bych víc, ale já prostě nesnáším tu přehnanou suverenitu záporňáků, kdy zapalujíc si cigáro sestřelí koltem vrtulník nebo vymasakruje policejní stanici a podobně. Jinak docela originální hororový thriller s neméně zajímavým závěrem... ()

Vodny

Dobrý hororově ladění snímek, s hutnou atmosférou a pár povedenými akčními scénami. Marně jsem očekával nějakou pointu či vypečený závěr ve stylu Sthephena Kinga. Věta kdy stopař odpovídá na chlapcovu otázku "Proč mi to děláte?" slovy "Však ty na to přijdeš. Jsi chytrý chlapec.", zaváděla k hlubšímu smyslu a skvělému závěru. Škoda. Konec zbytečně předvídatelný. ()

robo7773

*** (66 bodov zo 100) Nic moc, necakal som ic extra a nic extra sa mi nedostalo, nebolo to nic strhujuce, a nic putaveho asi nezazijete. Akoze ocenite mozno len to ze to trochu pripomina Hitchokove horory, a milovnici starej doby v tom mozno bubu niečo vidieť. ()

stansrac

nejvýraznějším znakem Harmonova snímku jsou zřejmě táhlé až zdlouhavé scény. Film zakládá především na scénáři a ten je jeho největší slabinou. Zápletka s šíleným stopařem by byla docela vtipná, nicméně výsledný scénář je značně zmatený a necelistvý. Od počátku vás napadají otázky, na které ovšem během koncertu Hauerových nadpřirozených až kouzelných schopností a demence řidiče, hledáte odpověď marně. co ten stopař vlastně chce? ()

gootchy

Absolutně nepředvídatelný děj a psychácké herectví Rutgera povyšují tento zapomenutý klenot půjčoven na královskou příčku. Navíc po té scéně s kamionem mi bylo ještě dlouho šoufl. ()

Hapretor

Kruté, dobré, psychologické. Škoda, že se takové filmy netočí i dnes (viděno 2009). R. Hauer opravdu nahání strach a klučina se fakt snaží. Chudák holka to odsere. Atmosféra hutná, herecké výkony dost dobré. Co víc chtít. Ne/očekával jsem málo, dostal hodně. Film nutí k empatii k oběti nebo psychopata, některé (mě) i k zamyšlení - "Proč?" Brutální skvost na poli psychothrilleru. ()

Heroine odpad!

Osmdesátá léta, jak jinak. Dějí se tu nesmyslné věci, všechno je trochu špatně udělané, více méně se u toho divákovi zvedá žaludek, a všechny postavy mají poctivou trvalou a nadité džíny, aby se držel módní styl. Ufff. Ale vystrčit ruku s pistolí z okýnka od auta, prásk prásk, a bez většího míření na pár střel sejmout vrtulník, to je na mne moc. ()

fr3ak

Docela slušný Thriller o klukovi, kterej si sice pamatuje že ho maminka varovala aby nebral stopaře, ale bohužel se proto aby cestu neprochrápal rozhodl udělat výjimku a naložil si do auta Rutgera Hauera (u kterýho prostě ani nemůžete čekat něco jinýho, než to bude naprostej magor :D). Tím se dá do pohybu docela zajímavý sled událostí a pozvolný psychický rozklad hlavního hrdiny. Slušná jízda s poněkud zajímavým závěrem (ani bych se nedivil, kdyby se profláko že se scénář dopisoval až při natáčení). ()

Kirman

Jednou přinesl táta vhsku s tímto filmem (mohlo to být tak v roce 1993) a kdo by to byl řekl, pro mne to byl film zakázaný. Ale jak už to tak bývá, zákaz jsem porušil - část filmu viděl a pak se náležitě bál všech stopařů (sorry, ale stopaře neberu). Má zvědavost byla zkrátka po zásluze potrestána. Dobrá myšlenka - dalo se s ní jistě pracovat lépe. ()

HH

Příjemné pokoukání na béčkový film. Běčkový v tom dobrém smyslu slova se všemi klady (dobře zahrané, pěkná kamera, výborná hudba) i zápory (nelogické díry ve scénáři, padouch objevující se ve chvílích a v místech, kde by v "běžném" životě být nemohl, váhající hrdina, který se rozhoupe až v samotném závěru...) Nenudí, ale ani vyloženě nenadchne a nepřinutí k opakovanému shlédnutí. ()

GOREGASM

Řízný osmdesátkový thriller, který krystalicky definuje béčkový žánr, v němž divák nalezne mnohdy větší potěšení, nežli v áčkové produkci. U Hitchera to platí se vším všudy. Zdravě jednoduchá story, nicméně ostrá jako břitva. Ostrý je zejména Hauerův stopař, ale ani obět se zprvu vyjukanou tváří C. Thomase Howella neskládá zbraně a nejen o svůj život se dokáže živelně servat. Napínavý děj rotvajlerským skusem chytne a nepustí, a přestože film emotivně vyvrcholí "napínací" scénou s Jennifer Jason Leigh, následné "druhé" finále nakopne tuto precizní stopařskou noční můru do pětihvězdné, respektive stoprocentní společnosti. 100% ()

Olík

Všichni mí fanoušci (oba dva :D), jenž hltají mé komentáře s úctou podobnou té mající Ned Flanders k Bibli, vědí že mou tajnou láskou jsou osmdesáté léta a jejich mladí hrdinové. Takže si takhle projíždím počátky C. Thomase Howella a ejhle. Je to vůbec možné, píše se rok 2018 a já jsem ještě nezastavil Rutgeru Hauerovy. Tak jdeme nato….i když to možná byla osudová chyba, protože mi v autě sedí jeden z nejdokonalejších psychoušů filmové historie, navíc v životní formě. Howell taky ví, jak se má chovat správný osmdesátkový mladík a za to, že jsme byli celý rok hodní, rozbalíme dárek v podobě Jennifer Jason Leigh. Možná bych si osobně objednal víc omáčky….nějaký úvod, boční linku, proč je hlavní hrdina na cestě, jakou má velikost bot, jestli pravidelně volá své babičce a tak. Není tomu tak, hned ze startu nůž na krk a per to do mne pane sociopat. Ale jinak jde o hutnou atmosférickou auto moto revue. „Uřízl jsem mu nohy. A taky ruce. A taky hlavu... a to samé udělám s tebou!“ Takže asi tak. ()

Rathalos

Perfektny thriller s vydarenym nametom a atmosferou,v ktorom si to medzi sebou rozdaju psychopat Rutger Hauer a este mlady C.Thomas Howell,obaja podali skvely herecky vykon,spracovanie bolo super a cloveka to drzi v napati az do konca,tlieskam,pecka film...:-) ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik