Při cestě autem z Chicaga do San Diega nabídne mladík Jim (C. Thomas Howell) svezení neznámému stopaři (Rutger Hauer). Jim neví, že stopař je brutální vrah a s úmyslem vraždit nastoupil i do jeho automobilu. Policie, aniž by měla tušení o existenci skutečného vraha, ale ze zabíjení podezírá právě Jima. Rutger Hauer v roli stopaře Johna Rydera předvádí ve scénách zuřivého řádění místy až nadlidský výkon. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Ernie_13

Určite stojí za zhliadnutie ak hľadáte napínavý nenáročný road-thriller. Hlavne ak oblubujete oldies-klasiky v ktorých má hlavný záporák 99 životov. 70% ()

Nikki48

Hlboko sa ospravedlňujem za tak nízke hodnotenie, ale notebook, na ktorom som to prehrávala, sa evidentne zbláznil a vďaka akejsi technickej poruche mi namiesto neuveriteľne nepredvídateľného, fantasticky premysleného, majstrovsky zvládnutého klenotu plného napätia, prepracovaných dialógov a dychberúcich scén, pustil bezduchú, nudnú, nelogickú a otravnú kravinu, ktorá síce možno trvala nejakú hodinu a pol, no mne to pripadalo ako pol storočia. Hviezdu si zaslúži akurát prvých 10 či 15 sľubných minút a herec, ktorý hral oného stopárskeho psychopata nadmieru uveriteľne a mrazivo. Takže až mi nejaký dobrák pustí verziu tohto skvostu, ktorú videli všetci tí, čo sú nim tak neskutočne unesení, rada svoje kruté hodnotenie zmením. ()

Brano

Nechápem prečo sa tento film nachádza v kategórii horor, pretože ide skôr o krimi thriller. Celkom zaujímavý dej so slušnou atmosférou, dobrou hudbou a skvelými hereckými výkonmi, tak to by bolo asi všetko z kladov. Na druhej strane niektorým scénam chýbal reálny základ. Už len to, že stopár sa neustále objavil tam, kde bol hlavný hrdina bolo už trochu pritiahnuté za vlasy. A ten záver ma sklamal. Typ filmu ktorý neurazí, ale tiež výrazne nenadchne. ()

johnsnow

Doprdele! toto bolo asi moje najčastejšie slovo pri tomto filme. Zo začiatku som to nepovažoval za bohviečo ale po polhodinke to naberie grády a nespomalí až do záveru. Hauer v životnej úlohe dovolím si povedať. howell zdatný sekundant a veľká škoda, že scenáristi dali taký osud aký dali slečne Jennifer. Za 4* silné. ()

JosefTomas

Dosti přímočarý a nápaditý thriller, který na velmi rozumné stopáži dokáže vykouzlit velmi hustou atmosféru, z níž by si mohli někteří autoři brát příklad. O to víc děsí, že je film o dost temnější ve dne, kde je padouch v podání nepřekonatelného Rutgera Hauera o dost nemilosrdnější, než v noci. Zároveň je to právě Hauer, který si dokáže ukrást každou scénu pro sebe a jeho činy vydají za tisíc slov. Velmi solidní filmařina, která mě mile překvapila. ()

MiD

Na svoji dobu rozhodně nadprůměrný thriller, s vynikajícím Rutgerem Hauerem. Není nouze o napětí, dobré akční scény a decentně nadprůměrnou a nevídanou scénu s holkou přivázanou ke kamionu. ()

Actio

Toto je nádherná road vyvražďovačka, Rutger ve své nejskvělejší formě. Sice mám pár výhrad k závěru (Rutger je nepochopitelně vyměklý), ale jinak plná spokojenost. Opět se potvrzuje, že Rutger je hvězda hvězd osmdesátých let. ()

Anxhr

Za výbornou atmosféru a herecké výkony, v čele s démonickým Rutgerem Hauerem. Značně nekonvenční film, u nějž jde především o pouto mezi Ryderem a Jimem. ()

Romadoor

Příběh je sice plný různých nesrovnalostí, náhod 1 : miliónu i obyčejných blbostí - potud za 1*, ale: nic mi vyloženě nelezlo na nervy (i když hlavní hrdina a naprosto blbí policajti k tomu neměli daleko) + 0*, atmosféra - skvělá a násobená v podstatě komorním prostředím + 2** a +1* za neobyčejně přirozeného psychopata. Dohromady prostě 4*. Pozitivně taky hodnotím, že se nedozvíme nic o psychopatově osobě - všechno navíc by bylo na škodu a že se tam nevyskystuje moc často, takže nezačne být směšnej. Abych řekl pravdu i přes určité napětí mi film přišel komediálně zaměřen až na: vraždu rodiny s malou holčičkou v úvodu a samozžejmě náklaďákovou scénu. Závěr nebyl nic moc, ale taky vyloženě nezklamal. ()

Cechyno4

Líbila se mi i předělávka, ale originál je přece jen o něco lepší a zajímavější. Napětí v tomto filmu by se dalo opravdu krájet. Pořád se něco děje. Rutger Hauer tu roli zvládá, a hraje famózně. Jeden z těch lepších napínavých filmů. Doporučuji ! ()

Pilinka

Ze začátku film vypadal velmi slibně. Pořádný psycho, ten správnej horor, ALE pak to začalo jít od 10 k 5 až z toho ke konci byla opravdu nudná akční slátanina...I přes dobrý výkon R.Hauera dávám jen velmi zklamané 2* ... ()

PamelaJJK

Maminka říkala, abych nebral stopaře... Tak 1) Maminky mají vždy pravdu. A za 2) Když jí vyjímečně a zřídkakdy nemají, tak platí bod 1... :-) Toto je jeden z kultovních (... a klidně si tvrďte, že ne...) snímků mého mládí. Rutger patří mezi mé oblíbence. A můžu s klidným svědomím říct, že tento film 100%ně funguje i dnes a ani více než čtvrtostoletí, po které na něj sedá prach, mu neubralo nic z jeho lesku. A to bez přehánění a nadsázky... Je to jeden z klenotů světové "hororové a thrillerové" kinematografie a můžu Vás ujistit, že ze mě nemluví nostalgie... Skvělý Rutger Hauer, skvělé prostředí, skvělá hudba,... Skvělý film :-) ()

route60

Rutger Hauer ve svém živlu v těchto rolích je naprosto nepřekonatelný a Stopař je jeden z důvodu proč nebrat stopaře, klasika 80 let a Harmonův nejlepší film. ()

Kdo s kým a za kolik

Kdo s kým a za kolik