Reklama

Reklama

Malum

  • USA Malum
Trailer

Obsahy(1)

Policejní nováček dobrovolně nastoupí na poslední směnu na nově zrušené policejní stanici, aby se pokusil odhalit záhadnou souvislost mezi smrtí svého otce a krutým kultem. (JasonCZ)

Recenze (21)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Ako fanúšik pôvodnej verzie ani nemôžem hodnotiť ináč, zatiaľ čo Last Shift bola prekvapivá pecka s nízkym rozpočtom, Malum je očakávaná pecka, ktorá je finančne niekde inde. Obsahovo síce veľmi podobné (na chuderku policajtku sa na opustenej stanici valí jeden "šok" za druhým), Malum však ide trochu viac do hĺbky, omnoho detailnejšie nás zoznamuje s pozadím celého príbehu, plus pribudne viac krvi a gore, dokonca nabehne aj jeden pekný démonik, za ktorého by sa nemusel hanbiť ani najnovší diel Hellraisera. Samozrejme, rozlíšiť fikciu od reality je trochu problém, ale tým "trpela" aj pôvodná verzia, a ťažko jej to vytýkať, pokiaľ je to jeden z účelov hororu, pretože režisér mal iba jeden cieľ - priviesť diváka do úplného šialenstva a psychologického pekla. Intenzívna hororová jazda od začiatku do konca, navyše tento démonický ľakačkový štýl režiséra je presne podľa môjho gusta. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Anthony DiBlasi si natočil reimaginaci svého vlastního hororu Night Shift z roku 2014, kde dostal větší rozpočet a mohl se více utrhnout z řetězů a byť nejsem zastánce toho, aby si režiséři dělali remaky svých vlastních filmů ( klidně mohl vymyslet něco jiného), tak musím uznat, že jde o slušné démonické psychedelické atmosférické InferNUM, které předčilo i originál z roku 2014, který byl na můj vkus až moc komorní a né tolik úderný. Dějová kostra je podobná máme tu sympatickou hlavní hrdinku, která dobrovolně nastoupí na poslední směnu v nově zrušené policejní stanici, aby se dozvěděla něco o smrti svého otce a záhadným kultem, jenže tahle směna bude doslova noční můra a halucinogenní peklo. Prvních 40 minut je trochu pomalejších, seznamujeme se s hlavní hrdinkou i mytologii kolem policejní stanice, ale jakmile se zjeví ve stanici bezdomovec, tak začne slušná jízda s démony, kde platí za mne čím více tím lépe. Potěší praktické efekty, kde vzhled démonů je řádně creepy, znetvořené masky, všichni od krve, oběšenci, nějaký to gore, skvělá temná atmosféra, kde se zatajuje dech ( takhle měl vypadat Resident Evil na policejní stanici!!) všechny ty zrůdy jakoby vypadly ze Silent Hill či Hellraisera, za doprovodu adrenalinové hudby a hlavní hrdinka ( na konci nádherně celá od krve- okamžitě mi v hlavě jedou vzpomínky na Inside, Martyrs, Macabre, Evil Dead- that´s freakin awesome) baterka, pistole-brokovnice- evokuje všechny úspěšné hororové hry a finální dvacetiminutovka je akční fantasmagorie jak se patří. Na indie žánrovku nadprůměrná hororová zábava se silnými řemeslnými kvalitami. Nečekané překvapení. 8/10. ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

Na projekci hororu Malum jsem přicházel se značnou mírou skepse, jelikož se mělo jednat o reimaginaci DiBlasiho vlastního snímku Last Shift z roku 2014. Jakožto zdejší hororový expert nemám nic proti tomu, když režisér použije to nejlepší z původní verze a přistoupí k příběhu z nového či svěžího hlediska, avšak zároveň si musím položit otázku, zdali se DiBlasi nepustil do předem prohraného boje. Opravdu se jeden z nejlepších hororů roku 2014 mohl dočkat nějaké vynalézavé reinterpretace? Síla originálu spočívá v komorním pojetí a důrazu na hutnou, tísnivou a velice klaustrofobní atmosféru, kterou se DiBlasi v Malum po hříchu rozhodl rozmělnit sázkou na těkavou vizualitu, agresivní ruchy a nefunkční lekačky. Navíc zde až příliš rozpitvává příběhové pozadí postav, v důsledku čehož se z vyprávění vytrácí aspekt přímočarosti a dějová rovina tak místy připomíná dezorientované bloumání v kruhu. Moje prvotní pochyby ohledně smysluplnosti daného projektu se tedy nakonec ukázaly jako zcela oprávněné, a tudíž této veskrze zbytečné předělávce uděluji pouze dvě silnější hvězdy. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Remake "Last Shift" má svoje negatíva, ale aj zásadné plusy. Tunajšie hodnotenie je jedno z naj-NE-objektívnejších za posledné mesiace, ak nie roky. Lacným, podpriemerným kokotinám od produkcií, ktorým sa mali dávno dvere pozatvárať, lebo doslova a do písmena podradnými pičovinami kurvia tento žáner, sa tu strúha jedna štvorka za druhou, a keď konečne spatrí svetlo sveta niečo, čo stálo o 10€ viac, pričom je po atmosférickej stránke a gore efektami aspoň čiastočne uspokojivou záležitosťou, tak sa to tu zjebe na úroveň podpriemeru. Áno, dalo by sa tomu vytknúť kadečo, no keby tu začnem rozpisovať jednu sračku za druhou, ktorá od podaktorých dostalo tri hviezdy a viac, pričom nie len príbehovo, no najmä z pohľadu hororových prvkov bola smelo zaraditeľná do kategórie "pičovina roka", tak "Malum" musí získať Oscara. Ono je to skôr na silné tri, no vzhľadom na tú neobjektívnosť, mile rád prihodím. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Výborný začátek, slušný konec. Fanatická sekta přivolává pohanského boha, akorát nevím jakého, k čemuž potřebuje řadu lidských obětí. Nemalou roli zde hrají také prasata, oblíbené to likvidační zvíře italské mafie. Na rozdíl od předchozího mizerného počinu mě tohle alespoň tak nějak bavilo, především pak vizuální stránka se slušným gore - vede utržená hlava. A vůbec krve je tu hned několik pořádných věder. Masky solidní, démon připomínající cenobity a škoda, že tvůrci v závěru nepovolili ještě více otěže fantazii. Ani surrealistický mišmaš mi tolik nevadil, rovněž hudba dobrá. Největší slabinou filmu je tedy hlavní postava. Jessica není normální blbka, nýbrž ultrablka. Pobíhá a ječí, nechá si nadávat od kolegů, vystřílí zásobník do díry ve stropu, pálí brokovnicí nazdařbůh...prostě tragédie. Poprvé jsem protočil oči, když se zabouchla v cele. Může člověk takovému teleti držet palce? Ne. Ještě že to skončilo dobře. ()

pornogrind 

všechny recenze uživatele

Začátek mě neskutečně navnadil ale ... OK Anthony DiBlasi si natočil repete Last Shift(2014) jen s větším rozpočtem. Že by mě to o to víc bavilo to se říct nedá. Je to sice o level výš ale popravdě jsem čekal, že když už Anthony DiBlasi točí v podstatě stejnou věc podruhé, že to bude větší hororovej nářez. U mě tak od Anthonyho DiBlasiho pořád vede film Cassadaga(2011), kterej jsem před 8 lety ohodnotil 4hvězdami. Popravdě si ho už ale vůbec nepamatuju a dnes už bych třeba hodnotil jinak. Dle mýho komentáře jde o jakej si mix slasheru/duchařiny/detektiky tak kdyby někdo neviděl a chtěl zkusit. ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Tak tady úplně do slova a do písmene souhlasím s ricci.s! DiBlasi si natočil úplně stejnou věc jako Night Shift. Stejný děj, stejný režisér, podobná hlavní herečka a úplně stejný účel - jen čisté, syrové a děsuplné neutuchající strašení diváka po celých 90 minut bez jediné pauzy. Nutno říct, že potěší odlišnosti v detailech a větší zasvěcení diváka do hloubky příběhu, dále cením LUXUSNÍ masky příšer, monster a gore nechuťáren, které slabší povahy donutí zavírat oči a které budou nahánět nepříjemné vizuální představy ještě dny po projekci. Další top je dokonalá souhra natřískané audio stránky s vizuálními lekačkami a výsledkem je pak nespočítatelná hromada jump-scare sekvencí, které dělají z filmu jeden z nejvíc děsivých hororů poslední doby. Jasně, stejně jako v “původním” filmu se film (bohužel) úplně nevyvaroval určité nebojácnosti hlavní hrdinky, která jde odhodlaně a víceméně beze strachu do každých dveří na stanici, takže to pak působí trochu hloupě a v tomhle ohledu film zaostává, ale jinak nemám výhrad a kdo se chce čistě jen bát a touží po infarktových lekačkách, vřele do toho!! Poslední hvězdičku lehce nadhodnotím a rád přihodím grátis ikdyž své mouchy film má, protože jsem se bavil prostě královsky. ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Specifický subžánr "italský horror" mi nikdy k srdci nepřirostl, neoslovil mě, nebaví mě, nerozumím mu. A ani tenhle jeho zástupce není výjimkou, ačkoliv se v něm šprechtí anglicky a odehrává se ve Státech. Viděl jsem (jak vidím v komentářích) kdysi před léty i jeho předchůdce od stejného rejži a dopadlo to podobně. Napsat, že se jedná o "mindfuck", se mi zdá jaksi nepatřičné, protože pod pojmem "mindfuck" si představuju něco nesrozumitelného a zároveň i umělecky (filmařsky) hodnotného, rafinovaně jinotajného, jako třeba některé pozdní Lynchovy filmy. Tohle ale byla myslím jen prachobyčejná slátanina, nehodná nějakého dalšího hlubšího rozboru a přemýšlení o ní. Do koše s tím, slabá druhá za pár zajímavých výjevů a jakž takž zajímavou první polovinu. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

DiBlasi měl k dispozici větší rozpočet a původní příběh více rozpracoval, ale kvaliit prvního filmu tím nedosáhl. Ale to rozhodně neznamená, že Malum nestojí za vidění. Naopak. Maskéři se vyblbli, gore je víc než jen slušné a v některých momentech režisér ukazuje, že to měl být právě on, kdo měl dostat do rukou restart Hellraisera. Na druhou stranu těch lekaček a halucinací je tu tolik,  že to celé ztrácí na efektivitě a postrádal jsem víc napětí a tajemnosti, což byly průvodní jevy první Noční směny. Pokud bych neměl potřebu srovnávat s originálem, nejspíš bych hodnotil výš. Takhle je to "jen" za 70%. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Prerábka z 2014, čím sa líši, netuším. Malum, teda Zlo, neprinieslo veľa toho zla, teda okrem samotného filmu, ktorý určite dobrý nie je. Aj tento film je jeden z dôvodov, prečo ľudí už ten ýáner tak neláka. Je toho tak veľa, každý sa už tvári, že vie natočiť horor, ale v konečnom dôsledku dostane na 90% len nejakú kašu, kde dáme krv, a od diváka sa čaká, že to zmlsne aj s navijakom. Nie, z tohto som hrôzu nemal. To už viac z tlačovky Hegera s Naďom. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele

Dam stranou iritujucu postavu slecny policajtky a jej nelogicke spravanie v uvodnej cca tretine filmu (prakticky po koniec, zhovievavost stranou) Samozrejme, hlavne vdaka chabemu scenaru pana Anthonyho, ktory natocil v 2014tom prakticky totozny film Last Shift (2014) a uroven jeho filmov si zvazte sami. Ostane nam pomerne halucinogenny ukricany pocin, blizkych zaberov na maskovane tvare kriciacich fanaticiek a gulas obrazov, ktore nedavaju zmysel a ktorych jedinym ucelom je zrejme vyvolat ulak, ci znechutenie? Zial, a to pokladam za hlavnu slabinu, napriek tymto pokusom to nema atmosferu. A to je to, co u hororu ocakavam. Sledujuc to v noci a na sluchadlach to na mna absolutne nefungovalo. Meh..neodporucam. Bachorka a strata casu, pokial nevyhladavate "explodujuce" ksichtiky. 20% Separatne vnimam pozitivne pracu maskerov. ()

Flopik 

všechny recenze uživatele

Konečne po dlhšom čase prišla skvelo natočená, čistokrvná démonovina. Ako náhle začne strašenie, tak trvá dokonca filmu a je to teda poriadny tlak na diváka, začo ja obrovsky chválim. Masky sa takisto podarili a niektoré tie lakačky naozaj trhli. Hlavná hrdinka je sympatická, príbeh o sekte a démonovi super. Hviezdu musím strhnúť za zbytočné psycho na konci, kde by som ja osobne prijal viac démona a masiek, ale nemôžem mať všetko. Určite palec hore, v noci ako stvorené na bátie sa. Silné 4* a viac takýchto filmov. ()

dannyyy 

všechny recenze uživatele

Původní Noční směna byla přímočařejší a atmosféra díky tomu byla hutnější. Malumu ta rozvětvenost spíše uškodila než pomohla. ()

Lougle 

všechny recenze uživatele

Hrozná slátanina se špatnými hereckými výkony a trapnou hlavní hrdinkou. Větší rozpočet byl očividně ku škodě, protože původní Last Shift z roku 2014 byl ve všech ohledech lepší, zajímavější a hlavně více funkční. Tady nefunguje v podstatě nic. Finální démon je k smíchu. ()

brasek odpad!

všechny recenze uživatele

Amatérske, trápne s hroznými hereckými emóciami. Úplne od veci film, zbytočná strata času nielen pre diváka, ale aj pre filmárov. V príbehu nič nefunguje iba ak, že vám začne švitoriť v hlave od tohto paškvilu. ()

vinducha 

všechny recenze uživatele

Jak píše Psychor , nevidim význam v předělávce 9 let starého vlastního filmu , leda by to měla být pecka minimálně  o třídu lepší , což opravdu není . Takže klasický průměr , který by neměl urazit , ale vyložené nadšení se nám nějak nedostavilo. ()

redsparrow odpad!

všechny recenze uživatele

I bez CGI a za málo pěněz se dá udělat skvělá podívaná, tohle ale není ten případ. Nemá cenu vypisovat co všechno je na tomhle pokusu o atmosférický horor špatně, nedalo se na to vůbec koukat. Přetočil jsem to aspoň na konec a zasmál se u hrůzu nahánějícího ukrutného démona v podobě pána v latexovém obleku a se zubní protézou. ()

DyingAngel 

všechny recenze uživatele

Tak toto čudo sa po celý čas nesie vo veľmi nepríjemnej atmosfére. Miestami mi prišlo fakt zvláštne sledovať dianie ďalej (a to sa mi pri hororoch nestáva často). Obsahuje dosť veľa fantazmagorických momentov, no aj napriek všetkému ma to celé ku koncu začalo nudiť... ()

Ammit odpad!

všechny recenze uživatele

Já vím, že natočit dneska horor je moc těžký (trh je zahlcenej levnejma blbostma, příšery už nikoho neděsí, dobrý CGI je drahý, ...), ale tohle byla fakt nuda. Lekačky staví na tom, že jste nikdy v životě neviděli krev a nebyli na zabíjačce, atmosféra se dlouho buduje jenom kvůli tomu, aby se na ní později kašlalo a příšery stojí na strachu z něčeho jako jsou ty prapodivnosti na dně moří (čímž dneska trpí málokdo). A jestli mě něco spolehlivě míchá, je to neustálé cpaní všude, jak té nejpriviligovanější skupině někdo furt ubližuje. Co kdyby policajtku-bělošku urážel nadřízený-černoch, obtěžoval bezdomovec-černoch a pak po stanici naháněli dva další poldové-černoši a vůdce kultu-černoch spolu s hromadou dalších černochů/šek se jí s její mamkou snažili zabít? To by asi neprošlo, co? ()

Reklama

Reklama