Reklama

Reklama

Malum

  • USA Malum
Trailer

Obsahy(1)

Policejní nováček dobrovolně nastoupí na poslední směnu na nově zrušené policejní stanici, aby se pokusil odhalit záhadnou souvislost mezi smrtí svého otce a krutým kultem. (JasonCZ)

Recenze (4)

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Ako fanúšik pôvodnej verzie ani nemôžem hodnotiť ináč, zatiaľ čo Last Shift bola prekvapivá pecka s nízkym rozpočtom, Malum je očakávaná pecka, ktorá je finančne niekde inde. Obsahovo síce veľmi podobné (na chuderku policajtku sa na opustenej stanici valí jeden "šok" za druhým), Malum však ide trochu viac do hĺbky, omnoho detailnejšie nás zoznamuje s pozadím celého príbehu, plus pribudne viac krvi a gore, dokonca nabehne aj jeden pekný démonik, za ktorého by sa nemusel hanbiť ani najnovší diel Hellraisera. Samozrejme, rozlíšiť fikciu od reality je trochu problém, ale tým "trpela" aj pôvodná verzia, a ťažko jej to vytýkať, pokiaľ je to jeden z účelov hororu, pretože režisér mal iba jeden cieľ - priviesť diváka do úplného šialenstva a psychologického pekla. Intenzívna hororová jazda od začiatku do konca, navyše tento démonický ľakačkový štýl režiséra je presne podľa môjho gusta. ()

Psychor 

všechny recenze uživatele

Na projekci hororu Malum jsem přicházel se značnou mírou skepse, jelikož se mělo jednat o reimaginaci DiBlasiho vlastního snímku Last Shift z roku 2014. Jakožto zdejší hororový expert nemám nic proti tomu, když režisér použije to nejlepší z původní verze a přistoupí k příběhu z nového či svěžího hlediska, avšak zároveň si musím položit otázku, zdali se DiBlasi nepustil do předem prohraného boje. Opravdu se jeden z nejlepších hororů roku 2014 mohl dočkat nějaké vynalézavé reinterpretace? Síla originálu spočívá v komorním pojetí a důrazu na hutnou, tísnivou a velice klaustrofobní atmosféru, kterou se DiBlasi v Malum po hříchu rozhodl rozmělnit sázkou na těkavou vizualitu, agresivní ruchy a nefunkční lekačky. Navíc zde až příliš rozpitvává příběhové pozadí postav, v důsledku čehož se z vyprávění vytrácí aspekt přímočarosti a dějová rovina tak místy připomíná dezorientované bloumání v kruhu. Moje prvotní pochyby ohledně smysluplnosti daného projektu se tedy nakonec ukázaly jako zcela oprávněné, a tudíž této veskrze zbytečné předělávce uděluji pouze dvě silnější hvězdy. ()

Houbiczska 

všechny recenze uživatele

Tak tady úplně do slova a do písmene souhlasím s ricci.s! DiBlasi si natočil úplně stejnou věc jako Night Shift. Stejný děj, stejný režisér, podobná hlavní herečka a úplně stejný účel - jen čisté, syrové a děsuplné neutuchající strašení diváka po celých 90 minut bez jediné pauzy. Nutno říct, že potěší odlišnosti v detailech a větší zasvěcení diváka do hloubky příběhu, dále cením LUXUSNÍ masky příšer, monster a gore nechuťáren, které slabší povahy donutí zavírat oči a které budou nahánět nepříjemné vizuální představy ještě dny po projekci. Další top je dokonalá souhra natřískané audio stránky s vizuálními lekačkami a výsledkem je pak nespočítatelná hromada jump-scare sekvencí, které dělají z filmu jeden z nejvíc děsivých hororů poslední doby. Jasně, stejně jako v “původním” filmu se film (bohužel) úplně nevyvaroval určité nebojácnosti hlavní hrdinky, která jde odhodlaně a víceméně beze strachu do každých dveří na stanici, takže to pak působí trochu hloupě a v tomhle ohledu film zaostává, ale jinak nemám výhrad a kdo se chce čistě jen bát a touží po infarktových lekačkách, vřele do toho!! Poslední hvězdičku lehce nadhodnotím a rád přihodím grátis ikdyž své mouchy film má, protože jsem se bavil prostě královsky. ()

dannyyy 

všechny recenze uživatele

Původní Noční směna byla přímočařejší a atmosféra díky tomu byla hutnější. Malumu ta rozvětvenost spíše uškodila než pomohla. ()

Reklama

Reklama