Super Mario Bros.

• Česko Superbratři (více)

V Brooklynu začnou záhadně mizet mladé dívky. Jednoho dne je unesena i krásná archeoložka Daisy (Samantha Mathis), do které je zamilovaný instalatér Luigi Mario (John Leguizamo), kterému nezbývá nic jiného, než se se svým parťákem Mariem (Bob Hoskins) vydat do dinosauřího světa ukrytého v podzemí Brooklynu, kde vládne krutý vládce Koopa (Dennis Hopper). Snímek Super Mario Bros. vznikl na motivy světoznámé videohry od společnosti NINTENDO. (oficiální text distributora)

marshaall

Ked som mal tak 10 rokov, tak som tam videl plazy, dinosaurika a viac som nepotreboval. Takze tie 2 hviezdicky viac-menej z nostalgie. Teraz mi to prislo ako strasna hlupost, ale uznavam ze vtip s pizzou bol naozaj dobry. ()

MickeyStuma

Kdo by neznal PC hru 'Super Mario'. Veselá lákavá hra, na které kde kdo vyrůstal. Popularita neušla ani filmovým tvůrcům a tak se rozhodli natočit podle ní film. Mě hlavně zajímalo, jak si poradí s příběhem, protože hra vlastně ani žádný nikdy neměla. Jen se postupovalo kupředu, skákalo a sbíralo body. Do hlavní role byl obsazen Bob Hoskins a výběr to byl dobrý. Dle své vizáže se hodil nejlépe. No, a jak to nakonec dopadlo celkově? Vznikla komediální třeštěná taškařice, jakých už bylo natočeno spousty. Chvílemi se mi i zdálo, že se to až přehání a že to padá do nechtěné trapnosti. Dennis Hopper jako padouch byl skvělý. Docela ho byla pro takový snímek škoda. No, pokus to nebyl špatný, ale přeci jen to mohlo být daleko lepší. ()

Faila

U tohohle filmu jsem se skvěle bavila a veškeré nedokonalosti, který zde bylo možná i víc než pár, jsem mu vzhledem k roku vzniku ráda odpustila. Bylo to svižné a vtipné. ()

AnanAss

Tuhle verzi bych špuntům, zvláště pokud zrovna shlédli nejnovější animákovou hopsačku, rozhodně zatím nepouštěl… pokud jim tedy nechcete způsobit dočasné trauma. Bráchové instalatéři v červených a zelených montérkách se totiž v této bizarní podívané, ve futuristické dimenzi, prohání v policejních kárách jak z Mad Maxe, v patách mají vojsko obřích ještěrů s hlavami o velikosti tenisových míčků a musí se postavit proti tyranii Dennise Hoppera, který vyfasoval jeden z nejšílenějších účesů své kariéry. Jo a také jsou tady dinosauři v řetězech, král zakletý v obří hromadu slizu nebo bazuka, měnící lidi v opice. Do toho pobíhá Mario a Luigi s instalatérským nářadím a záchodovým zvonem, celé to připomíná komickou verzi Demolition Mana s hroznými triky a sem tam se navíc vyskytne nějaká ta houbička. I když na houbičkách museli být po celou dobu tvůrci a vůbec nechápu, jak tohle mohl někdo dovolit natočit… vždyť muselo být nad slunce jasné, že není šance na úspěch. Ale guilty pleasure jako prase, u kterého máte šanci, samozřejmě s dostatečným množstvím alkoholu v krvi, že si to i užijete. ()

foundation

toto je jeden z tych filmov ku ktorym mam vztah napriek tomu ze skoro vsetci ho odpisuju..ked som bol mensi mali sme to nahrate na VHS ke a pozeraval som to strasne casto..hodnotenie z mojej strany tudiz nie je objektivne ale aj tak si myslim ze az tak zhadzovat by sa to nemalo..bola to sranda..takze 3 plus jedna za nostalgiu :D ()

ShirleyS.

5* dávam hlavne z nostalgie, no aj tak nechápem odpadové hodnotenia, ktoré sa tu zišli. Tento film som videla prvý krát v 6 rokoch v kine a ani po tých 20 rokoch si nemyslím, že je to sračka. Dobre, príbeh je poriadny úlet, ale to sa nevidí u filmov (hlavne detských) až tak zriedka a hlavne si myslím, že zápletka je originálna (paralelný svet s ľuďmi, čo sa vyvinuli z dinosaurov? COOL! ), vlastne celý film obsahuje síce WTF, ale zaujímavé veci (porovnajte si s dnešnými detskými hranými filmami) a hrá občas aj na celkom desivé strunky (apokalyptické prostredie paralelného sveta, opačná evolúcia nepohodlných ľudí atď., ako decko ma strašne vystrašila záverečná transformácia Koopu). Perfektne je zvládnutý výber hercov (napr. tí dvaja mamľasi, na ktorých mená si už nespomínam naozaj vyzerajú ako plazy :)) a masky (špecifická móda v paralelnom svete, akési zmiešanie punk-rockového štýlu s inšpiráciou u dinosaurov). Jasné, že film má aj svoje chyby a trpí zrejme hlavne (ne) spoluprácou 4 režísérov, ale ja som sa pri ňom ako dieťa skvele bavila a vyvolal u mňa (spolu s Jurským parkom) dodnes trvajúcu dinosauriu mániu, takže si ho v pravidelných intervaloch rada pozriem aj teraz. Kto by si chcel osviežiť spomienky, môže k nemu využiť moje titulky: http://www.titulky.com/Super-Mario-Bros-128354.htm ()

FOCKE_WULF

Vůbec nevím, co si o tomhle filmu mám myslet. Je to mírně nevkusné, mírně zábavné, napůl ospalé a napůl akční, občas mě z divácké letargie probral nějaký ten vtípek a celkově si myslím, že je to hanobení Mária s Luigim, těch našich dětských idolů. Možná, že by film o hrdinných instalatérech měl natočit spíš Tim Burton, ten by to asi čapnul líp. ()

Hannibal1913

Po tom, co jsem jako malý dostal videohry a superhru Mario, jsem se do tohoto človíčka mohl zbláznit. A filmově ztvárněný Mario taky paráda - na videu viděno tak 12x. 71% - 18.1.2010 ()

Mastersn

Jedno z mých velkých Guilty pleasure.Je to sice hovadina obřich rozměrů ale hlášky typu:"Jak se jmenujete Luigi Mario a vy Mario Mario,není tady nějak moc Mariů" mě baví i dnes.Škoda že už se takové úchylnosti netočí. ()

Zevon

Tak pitomé a naivní, že to nemůžete přehlížet. Nadsázka je podána s nepopiratelnou upřimností, takže nakonec proč ne? ()

Kingjiri

Co si budeme povidat, herní adaptace jsou prokletej filmovej žánr a málokdy se povedou. Tentokrát herní předlohu pořádně neznám, takže asi tim spíš mě projekce oproti předpokladům (tolik) nebolela a dokonce jsem se i párkrát zasmál. Ztřeštěnej příběh nebo stylizace vcelku odpovídá devádesátejm létům a na to, že maj tenhle výtvor na svědomí čtyři režiséři se docela divim, že jakž takž drží pohromadě. Dvě hodně silný hvězdy za dostatek akce a nápad s (de)evolucí. ()

kukkik odpad!

Tahle zvrácená šílenost nemá nic společného se stejnojmennou videohrou a vynahrazuje to tím, že nemá naprosto žádný děj. Místo toho nabízí směsici nevtipných gegů a slepenici scén, co koho zrovna napadlo. Byla to každopádně zajímavá doba pro filmový průmysl. odpad! ()

mirak2

Jeden z filmov, ktoré som pozeral ako decko do omrzenia. Nedávno sa mi dostal do ruky po cca 10 rokoch a musím povedať, že som očakával totálnu kreposť, nakoniec tieto *** znamenajú "vysoko prekonáva očakávania" ()

masino

Silna nostalgia. Pamatam si ako som to pozeral ako dieta na na Pro Sieben na satelite. Doteraz som mal v pamati niektore scenky vryte. Co sa tyka spracovania hry na filmove platno, musim uznat ze som videl ovela horsie projekty - vid vsetky filmy Uwe Bolla. Takze u mna to je za tri. Aj ked slabsie, ale tri. ()

Cortyx

Gumbo! Pridej se ke Gumbum! Gumbaaa. Nevim proc,ale tento film se mi svym pojetim dost libil a rad se na nej divam kdyz jej prilezitostne davaji v televizi,jinak se musi uznat ze je film dost velka blbost. ()

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (více)