Super Mario Bros.

• Česko Superbratři (více)

V Brooklynu začnou záhadně mizet mladé dívky. Jednoho dne je unesena i krásná archeoložka Daisy (Samantha Mathis), do které je zamilovaný instalatér Luigi Mario (John Leguizamo), kterému nezbývá nic jiného, než se se svým parťákem Mariem (Bob Hoskins) vydat do dinosauřího světa ukrytého v podzemí Brooklynu, kde vládne krutý vládce Koopa (Dennis Hopper). Snímek Super Mario Bros. vznikl na motivy světoznámé videohry od společnosti NINTENDO. (oficiální text distributora)

nash.

Smutný důkaz toho, že ne všechny hry lze zfilmovat, že velký rozpočet dobrý film nedělá a že pitomost zabírá v mozcích některých filmařů mnohem víc místa než soudnost. ()

Bachy odpad!

Jak se dá tohle ohodnotit? Ten film je tak neuvěřitelně stupidní až mě to bavilo. Instalatérova holka je unesena do světa dinosaurů, kteří se vyvinuli na lidi a brzy zjistí, že její táta byl de-evolován na houbu. Instalatérům to vadí a tak jdou za ní seženou si skákací boty!!!! Bože můj, to musel vymyslet psychopat. Ještě k tomu chyběla ta hudba ze hry, aby byla pitomost dovedena k dokonalosti. A teď co? Mám tomu dát odpad, protože je to imbecilita prvního stupně a nebo tomu mám dát 5 hvězd, protože jsem se u toho smál jako blb od začátku do konce? Taková změť pitomostí se nikde jinde nevidí (hlavně ty dialogy a tancující dinosauři). Scénář nejen, že byl stoprocentně psán na koleni během natáčení, ale ještě ho psala opice. Jelikož, když si chci pustit nějaký opravdu hodně vtipný film tak hledám ve vodách odpadových...hodnocení je jasné. ()

Chrustyn

Jeden z největších bizárů devadesátých let a nejpodivnější převedení videohry do filmu. V dětství můj oblíbený film, dnes skrytý kult, který nemám odvahu si zopakovat. ()

HellFire

Píše se rok 2023 a Mario se 30 let! (jakkoliv to bylo nebo nebylo plánované) po tomhle kolosálním průšvihu vrací do kin v animované podobě (která to mimochodem tutově dotáhne aspoň na miliardu z kin). Proto jsem se rozhodl, že se podívám znova na hranou verzi, kterou jsem si pamatoval z dětství. A musím říct, že Mario je přesně ten typ filmu, který je tak špatný, až je dobrý. Dennis Hopper přehrává a hláškuje o sto šest, svět dinosaurů je bezdůvodně naprosto praštěný a zároveň depresivní, speciální efekty neúprosně zestárly a Samantha Mathis je neskutečně roztomilá. Až při opakovaném zhlédnutí jsem si všiml podivného tónu. Na jedné straně má jít o film pro děti, ale na druhé straně se kolem potuluje spousta spoře oděných žen. Mariově ženě div prsa nevypadnou ze šatů, na policejní stanici se kolem policistů obtáčí prostitutky a Dennis Hopper má násilnické sklony vůči princezně Daisy. A to nemluvím o obdařené vyhazovačce v nočním klubu, která klukům ukradne kámen a schová si ho do výstřihu, odkud ho musí Mario vylovit. Tvůrci si nejspíš řekli, že když už děti přitáhnout rodiče do kina, tak si přichystají taky něco pro dospělé publikum. Rozpočet: 48 milionů USD. Box office: 21 milionů USD. ()

joehot

Náhodou, já tenhle film jako děcko žral. Vím, bylo to věkem a tím, že takových filmů se sem zrovna moc nedostalo, přesto, a možná i z nostalgie, 50% ()

M.Macho

Ultimátní! Jak jinak uchopit toto velkolepé, vylepené dílko!!! Všechno - do kostýmů přes výpravu je žalostně trudné, včetně toho, že se autoři filmu legračního instalatéra snažili přetransformovat do filmu. Říkám si, že chybí ještě UGH! Nejbizarnější je jméno Rolanda Joffé, který s tímto průserem měl cosi společného. Nefunkční, zato do syta WTF záležitost pro "fajnšmekry". Kdo je úchyl - tomu se to možná bude i líbit aneb See you later aligotar!!! ()

corpsy

Film je štýlovo dosť odlišnejší ako jeho videoherná predloha. Kým hra je svetlá a plná optimizmu, tu je to naopak. Ocitáme sa v špinavom a kriminálnom alternatívnom svete, kde vládne všetko len nie poriadok. Ako popcorn je to veľkolepá a nákladná snímka, príbehovo to však škrípe dosť. Prvá celovečerná adaptácia videohry sa proste nevydarila. ()

mis-ko

Prerobiť konzolovú hru bez deja na film si vyžaduje riadnu dávku odvahy. Tvorcovia SMB odvahu mali a mali aj dosť uletenú fantáziu, chýbali im však dobré nápady. A preto sa nečudujme, že SMB nie je dobrý film. ()

fcreading

Hru som nikdy nehral, no film som si schuti pozrel. Síce o dejovej línií tu není ani zmienka, zato si môžme užiť kopec zábavy s Denisom Hooperom a jeho ovládnutí sveta. Na to ale potrebuje získať kúsok meteoritu, ktorý vlastní mladá Daisy. Tvorcovia dobre okopírovali klasickú hru a upravili fantáziu realitou (napr. cestovaním času, paralerný svet) ale niečo tomu chýbalo. Ale ak máte radi zábavu plnú absurdností a jazdy, smelo dotoho. 60 percent. ()

Korbitch

Na tuhle zrůdnost jsem si vzpomněl právě teď díky jedné diskuzi, takže díky kluci, že jsem mohl tento brak sejmout jedním shurikenem :-) ()

Z0oMb3E odpad!

Tesne po dosledovaní filmu ma na jeho koment napadá zopár vybraných slov, ktoré by pravdepodobne neprešli ani cenzúrou. Filmové remake-y hier sú vo všeobecnosti zlé. Sú zlé, aj keď sa jedná o adaptácie 3D akčných peciek. Čo však môže vzísť z filmovej adaptácie 2D skákačky? A opäť sme pri tých vybraných slovách. Dvaja ľudia niekedy hľadajú dlho a ťažko spoločnú reč. Čo sa dá povedať o tom, keď jeden film je pod taktovkou štyroch? A vyzerá, že každý režisér mal svoju víziu, ako má film vyzerať. Vzišla z toho táto ohavnosť, ktorej chýbali už len zmätené korytnačky behajúce od priepasti ku kocke s otáznikom. Je pravda, že na filme som sa rehotal ako zmyslov zbavený, ale bol to taký smiech "toto hádam nieje možné". Odpad! ale taký lepší. ()

MartinezZ

Tak tohle bylo hrozný. Skutečně hrozný. Mimoňsky hrozný. Úchylně mimoňsky hrozný. Za tu úchylnou mimoňskost musím, chtě nechtě, dát jednu hvězdičku navíc. ~ Důvěřujte houbě! ~ Production Budget: $48 million, Domestic Grosses: $20,915,465 ()

Bakllazaan

Když přišel Nolan k Batmanovi a zbavil ho všech superschopností a komiksových nesmyslů, nikdo se nezlobil. SuperMario Bros na to podle mě chtěli jít před dvaceti lety podobně, ale holt to studio a všichni kolem pokazili. Já bych stejně nechtěl vidět film, který se snaží 100% kopírovat nintendovou hopsačku. To bych se moh rovnou podívat na Teletubís. Místo toho se původní scénář snažil, jako Nolan u Batmana, vsadit hlavní hrdiny příbéhu do reálného světa, kde je skoro vše vysvětleno buď hightech věcí (skákací boty), nebo jakýmsi takýmsi vysvětlením založeným na realitě (dinosauři). Strašně rád bych viděl remake s méně idiotským scénařem a praktickými efekty s dinosaury... bohužel, to bych si musel natočit asi sám. ()

Cruise a Stiller opět spojí síly

Cruise a Stiller opět spojí síly

17.02.2009

Čím by byla Tropická bouře bez Toma Cruise? Něčím asi ano, ale určitě by ztratila svůj bezkonkurenčně nejzábavnější prvek. A Tom bude mít opět příležitost dokázat, že je za jistých okolností lepší… (více)