Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

Jossie

Velmi zajímavý, dobře natočený film o lásce, chvílemi se ztrácíte, nechápete, pak porozumíte a už jen čekáte, jak to dopadne a hrozně si přejete, aby to dopadlo dobře. Co si ale celý film uvědomujete velice dobře je, jak láska bolí. Josh Hartnett v hlavní roli potěšil a obě ženské role byly obsazeny zajímavě. ()

Jara.Cimrman.jr

Baví mne vyprávění příběhů zamotaných v čase i prostoru a romantické okamžiky překonávám s chlapáckým úsměvem, takže tento snímek měl uspokojit mé filmové choutky, ale bohužel mám k němu drobnou leč zásadní výhradu. Nějak mi má prostá hlava nepobrala skutečnost, že se dva lidé, kteří znají svoje adresy i telefonní čísla, nedokáží během dvou let kontaktovat, což ve mně vyvolává pocit, že soudruzi z USA někde udělali chybu nebo se ze mě někdo snažil udělat většího blbce než obvykle. ()

EdaS

Harnett, Kruger a Lillard nepatří do první tisícovky mých oblíbených herců, ale Wicker Park (i přes své chybky, projevující se zejména ve druhé půlce značnou překombinovaností) má tááákhle velké srdce a všichni, kteří pořád ještě věří na tu jednu pravou, osudovou lásku, si ho určitě užijí. Osobně se mi víc líbila polovina první, kde ještě nebyly karty rozdány a film nezatěžovalo tolik flashbacků a vysvětlování. Ale pro romantiky mezi námi každopádně povinnost. ()

igi B.

Jó OSUD! Jó LÁSKA! Nakonec - kdo něco podobného aspoň jednou v životě nezažil? To fatální míjení, ať už náhodné či někým podpořené... Že ne? Dobře vám tak... - - - Chladnokrevně vykalkulovaný, vypointovaný, do detailu vypiplaný scénář, bezchybné výkony krásných mladých herců, atraktivní prostředí, dobře vybraná a s dějem doslova souznějící hudba, stylově režiekamerastřihnuto, napětí až do poslední vteřiny, dojemný happyend... Skoro to vypadá jako nějaký ironický komentář k nějaké hollywoodské mainstreamové slátanině... Ale není. Problém je v tom, že ono je to opravdu DOBRÉ! Je to výborné! Čtyři a půl hvězdičky bez váhání - ale zaokrouhlit musím - a tak dolů, protože jediné klišé, co mi trochu "vadilo" byl ten Lukeův vždycky krásný a filmově tisíckrát provařený Ford Mustang 6X :-)... Leč přiznám se jako chlap, uronil jsem zkrátka i tu slzu... ()

Arx

Úchvatné romantické drama se zajimavou zápletkou a hlavně excelentními hereckými výkony v podání Diane Kruger a Joshe Hartnetta. ()

Shit

Wicker park má jeden z nejzamotanějších příběhů, který znám. Dokonce se mi někdy stávalo, že jsem se v ději dočista ztratil, příčinou byly většinou flashbacky do minulosti, které nebyly úplně nejlíp odděleny od reality, jenže Wicker park má natolik kvalitní scénář, že nakonec do sebe všechno zapadne a s blížícím se koncem začnete najednou všechno chápat, protože se z ničeho nic odkryje ta poslední indicie, které vám chyběla, aby jste to pochopili. Herecký obsazení sice neni moc hvězdný, ale to nemá na jejich výkony žádný vliv, pro mě třeba druhořadý herec Josh Hartnett tady hraje velmi dobře a dává tim zapomenout na štěky, který měl v kvalitnějších filmech, ale pro mě byl nejlepší herecký výkon svázán se jménem Rose Byrne, i když se objeví až v průběhu filmu, tak je podle mě zdaleka nejlepší. Za to občasný ztrácení v ději zhoršim o kousek hodnocení, ale i tak to jsou lepší 4* ()

flanker.27 odpad!

Nechápu, proč je to označený jako thriller. Dneska zdá se stačí k úspěchu natočit jakkoli banální příběh, jen je třeba zrnitý obraz a pak jednotlivé scény oddělit a smíchat ve zcela náhodném pořadí, vypadá to děsně chytře. Nuda bez zajímavé zápletky, charakteru, motivu. ()

M.a.t.t.

Romanca s veľkým R a hoci by sa chybičky možno našli, po tak skvostnom závere s mojou obľúbenou skladbou od Coldplay by som ich aj tak odpustil. A hoci súhlasím, že za komplikovaným obalom sa skrýva jednoduchá historka, akých tu už bolo množstvo, lenže to skutočne málokedy funguje takto perfektne. ()

brit84

Tenhle film bude bavit spíš asi holky. Milostné avantýry Joshe Hartnetta není zrovna něco, co by mě vysloveně zajímalo. Zpracováním zajímavý, dějové prolínání ve filmech mám rád, nutí to trochu přemýšlet. Já bych ale příště sáhnul raději po Butterfly Effect. ()

Sarkastic

Nečekal jsem to, ale Wicker Park se mi dost líbil. Není dokonalý, někdy je v něm až moc náhod a hlavní hrdina Matthew je na můj vkus přespříliš ubrečený. Na druhou stranu jsem Harnettovi jeho lásku k Dianě docela věřil (škoda, že ona zde neměla až tolik co hrát). Hlavní herecké eso snímku je ale pro mě osobně celkem nenápadná Rose Byrne, kterou, jak teď zjišťuju, znám už z více filmů, ale až tady jsem si jí výrazněji všiml (ona hrála ve Star Wars? :-) ). Její postava je sice ve své podstatě záporná, ale divák (nebo alespoň já) s ní, přes všechno to co udělala, soucítí a každá její slza vyznívá reálně. Příběh není špatně vystavěn, je zde prolínání časových rovin, vysvětlení podstaty toho, co se stalo a také změna žánrů (ze začátku mi to přišlo skoro jako romantická komedie, která postupně nabírala prvky dramatu; každopádně označení tohoto filmu jako thrilleru je dost vedle, imdb to má líp). Všechno to spěje k docela očekávanému závěru, který však ještě podpořený skladbou The Scientist od Coldplay patří k těm nejsilnějším v žánru "romantický", co jsem za posledních pár let viděl. Na plný počet to asi přecejenom není (možná, že bych při druhém zhlédnutí změnil názor, nevím), každopádně silné 4* to budou určitě. ()

Gilmour93

Tak jsem jednou zasedl s McGuiganem ke karetnímu stolku, spolu s námi tklivý soucit vzbuzující Rose Byrne i její herecký rub mince Hartnett, který evidentně několik let studoval na slovutné akademii Richarda Gerea jeho grimasu přivřených očiček. Chvílemi se snažil pan režisér hrát čistě, jindy zase šeredně blafoval a karty mu šly takovým způsobem, že by se i paní Náhoda nestačila divit. A na konci, kdy jsem si byl takřka jist svým vítězstvím a chtěl vyložit karty na stůl, vytáhl trumfové eso z rukávu v podobě 'The Scientist', všechny Clocks světa se zastavily a on bral vše. A pak God Put A Smile Upon My Face.. ()

Hal_Moore

PO SHLÉDNUTÍ NEDABOVANÉ VERZE PŘIDÁVÁM HVĚZDIČKU. Po skončení tohohle snímku budete zklamáni, že už je po všem. Většina filmů tohoto žánru má klesající kvalitu s přibívajícími minutami, ne však Miluj mě, prosím. Příběh se rozvíjí pomalu, ale jistě a svým způsobem jsem do něj byl zažrán po celou dobu. Film dokazuje, že se v příběhu neztratíte ani v případě, když nám naservíruje milostný "čtyřúhelník". A hlavní postavy se s tím vyrovnávají velice přesvědčivě. Režisér odvedl velmi dobrou práci. Celý film je tak nějak přesvědčivý, že se tohle klidně může komukoli stát. Ovšem jsou zde i momenty, kde herci hodně přehrávají, anebo naopak nedohrávají. Ale takových momentů je zde pomálu a nejsou natolik výrazné, aby nějak ubíral z kvality filmu. Herci jsou taktéž velmi dobří. Rád se dívám na herectví Joshe Hartnetta, o Rose Byrneové zase můžu říct, že mě její postava zaujalaa zahrála ji s jistotou. Musím jen poukázat na neskutečně divný účes Matthew Lillarda. Co tím chtěli autoři říci! Film můžu jedině doporučit. ()

Lynn

Velice krásný film, tohle "Miluj mě, prosím". Ze začátku nepříliš výřečná romance, kde se moc nemluví a vše je vyjádřeno obrazem s překrásně zasněnými a poetickými flashbacky. Asi v půlce se však filmové vyprávění radikálně promění a my začínáme sledovat dokonale do sebe zapadající puzzle, o jehož konci všichni víme, jak dopadne. Přesto mne snímek nezačal nudit, ale vychutnala jsem si ho až do konce. Rovněž překvapivě dobří jsou i všichni mladí herci, hlavně Rose Byrne a Josh Hartnett (jediný, kdo možná příliš přehrává je Matthew Lillard). S potěšením dávám 4*. ()

genetique

Po dlhej dobe môžem dať znova plnohodnotné päť hviezdičkové hodnotenie. Neskutočne pekelná milenecká zápletka, ktorú by na prvý pohľad nezvládol napísať ani najskúsenejší scenárista je rovnako dokonalá ako prevedenie a načasovanie časových presunov tak, aby divák na začiatku vôbec netušil o čo vlastne ide. Postupné odhaľovanie súvislostí, klamstvá, pretvárky a nakoniec aj herci (Hartnett takisto), to všetko speje k úplne odrovnávajúcemu koncu. Po odstupe času sa síce zdá byť mierne hollywoodsky, no myslím, že sa nájde veľmi málo ľudí, ktorí by ho chceli inak. A i tu je dôkaz toho, že kvalitné, napínavé thrillery sa dajú poňať inteligentnou cestou, bez prestreliek a podobne. 90%. ()

LihO

Silný príbeh, zaujímavý scenár... jediná vec, ktorú tomu vyčítam je nudný úvod. Rozbiehalo sa to strašne dlho, no o to viac som si vychutnal druhú polovicu filmu... napínavé, dobre vymyslené, určite sa oplatí pozrieť si ;) ()

Arachneuss

Pro mne chladné jak počasí ve Wicker Parku a tak nesmyslně zamotané, že i romantická linie Pearl Harboru by byla přijatelnější. Ještě že do hlavních rolí byli obsazeni tak schopní herci a režisér částečně projevil nějakou zručnost. Potřeba vidět to víckrát je ale nulová. ()

Kaka

Nádherná kamera, brilantně vykreslená atmosféra zimního Chicaga a vyjmečně originální scénář. Toť tři největší klady tohoto povedeného romantického snímku, který působí bohužel v první polovině neuvěřitelně zmateně. To je vzhledem ke kontextu poloviny druhé sice relativně v pořádku, přesto si však mohli tvůrci na kostrukci úvodní hodinky dát o něco více záležet a ulehčit divákovi leckdy bezduché tápání. Herecky mně oslovilo dámské představenstvo, nikoli však Josh Hartnett. Romantika je upřímná a nijak neruší v kontextu s leckdy až ambientní atmosférou a několik scén se pro mně stalo velmi osobních. Příjemná jednohubka na sobotní deštivé odpoledne. Nepříliš známý film, přesto však v žánru romantickém poměrně nadprůměr. ()

castor

Někdo zmešká autobus a přijde o možná zajímavou schůzku. Jiný nestihne závěrečný díl oblíbeného seriálu. Další otálí s nákupem luxusních šatů, které hned druhý den zmizely z výlohy. Jenže někdo ztratí dva roky života, které mohl věnovat někomu: TOMU/TÉ pravému/pravé. Svět náhod, vzpomínek a intrik v netriviálním balení Paula McGuigana je takovou emocionální detektivkou, u které mám na paměti, že před oněmi deseti lety mezi mladými dost frčela. A to nejen pouze díky totálně romantickému závěru s Coldplay v zádech. Josh Hartnett (kam jen se ten hošan ztratil?) má slibně rozjetou kariéru a sličnou snoubenku. Jenže před služební cestou do Číny se mu vrátí vzpomínky na Diane Kruger, kterou miloval, ale jejich vztah zvláštně skončil. Přepínáme mezi minulostí a současností, Josh má jen starožitnou pudřenku, vzpomínky na vůni své bývalé lásky a podivnou holku, která má nejedno tajemství. A divák několik indicií, několik verzí, různé klíče od bytu, různé velikosti bot, nepřečtené vzkazy a dopisy. Skládačka je to velmi povedená, útržky informací jsou slušně servírované. Jakmile do sebe něco začne zapadat, vrátí nás tvůrci na začátek, ale bude nás to bavit. A hlavně to není něco ve smyslu á la teď se hlavní postava probudí ze snu. Technicky je to povedené, atmosféra je moc fajn, herci mi sedli, Kruger tu platí za dokonalou kočku, prakticky neznámá Rose Byrne už tehdy dokazovala, že v ní něco je. Holt když se neopětované city „naštvou“.. ()