Miluj mě, prosím

• USA Wicker Park (více)

zahadna

Neviem ako na koho pôsobil tento film, no na mňa určite najlepšie, vidím, že ak si človek váži toho druhého, pre lásku naozaj urobí čokoľvek. ()

Rocky62

Miluj mě prosím jsem si představoval trochu jinak. Thriller to není ani náhodou a první polovina je dosti chaotická. S ubývajícími minutami sice vše do sebe hezky zapadá jako klíč do zámku, ale k čemu to všechno, když jsem na to zpočátku zíral jak pablb. Josh Hartnett není zrovna můj šálek čaje, ovšem dámy hrají solidně, obzvlášť Rose Byrne. Při takovém námětu mohl Paul McGuigan lépe využít svého potenciálu. Slabší průměr ()

Happens

Kdo má právo na lásku? Ten první? Ten, kdo víc miluje? Která láska je ta pravá? Kdo má nárok... Film odkrývá epiku toho, co stojí za láskou, staví zde zákon pravé lásky, která přežije všechno, přitom ničí tuto konstantu sekundární linií zamilované. Rozhodně kvalitní snímek, co za to stojí, jen bych pro život asi potřeboval odhalit, co je to pravé... ()

klerik

Technicky skvelo zvládnitý triler tváriaci sa ako romantika. Spájanie príbehu zbožňujem a málovýrazného Hartnetta ľahko filmu odpustím... ()

dopitak

Film, u kterého zpočátku nevíte která bije a ke konci se pak nestačíte divit. Prakticky všechny herečky, které se ve snímku objevily, se mi jako ženy moc zamlouvaly. K obsazení jen tolik, že Matthew Lillard je pro mě už navždy zaškatulkován jako šílený Brock Hudson z Taková normální holka. ()

Chrustyn

Na jednu stránku povedené a celkem originální romantické drama ale na druhou stránku poměrně dost a zbytečně utahaný film. Zápletka nepřináší nic nového a jde jen o to, že mladík s tváří Joshe Hartnetta má před sebou svatbu a skvělou budoucnost ale jednoho dne se mu zdá, že potkal svojí dávnou a ztracenou lásku a rozhodne se na všechno vybodnout a najít ji. Jediné čím se film vymyká ze škatulky klasické romance je tragická postava, kterou dokonale zahrála Rose Byrne a i když je na roli až moc krásná, určitě jejímu trápení uvěříte a činy pochopíte. Dobré na filmu je také to, že nic nevysvětluje okamžitě a většinu situací se dozvídáte z flashbacků, kterých je film plný a převážně ke konci film nabere neuvěřitelné i když trochu zdlouhavé obrátky. Atmosféře filmu ještě dopomahá fakt, že se odehrává v zimním období a je doprovázen skvělým výběrem muziky. Celkově je film spíše na 3* ale takovýchto romantických filmů je opravdu minimum, takže dám o hvězdu více. A thriller to opravdu není. ()

marhoul

Tohle je takový nenápadný majsterštyk. Viděno asi 3x a pokaždé se mi to líbilo víc a víc. Psycho, když chlapa uhání psychopatická ženská! Strhující, moc krásný film. ()

Jirka_Šč

Víc jsem fandil Rose Byrne, která byla zajímavý charakter a pro kterou mám slabost už od Tróje. Jinak je to velmi zajímavě vystavěný příběh. Doporučuju! Osobní poznámka: V jednu chvíli jsem sázel na to, že dojde k vraždě. ()

Yardak

Pro lásku člověk udělá všechno. Velmi netradiční romanťárna, ale právě možná kvůli tomu, tak dobře hodnocená a originální. Hudba zde byla perfektní, jak normální na pozadí filmu, tak i vybrané skladby od různých kapel (v čele s Maybe Tomorrow od Stereophonics). Výborný remake. ()

Natascha

Film je zhruba tři čtvrtiny naprosto nepochopitelný a zmatený, divák jen těžko chápe kde, co a jak (k čemuž dopomáhá zavádějící text distributora). Ke konci se vše sice rozplete ale katarze nepřichází... Diane Kruger je herecky nudná a bez charismatu, takže člověk spíš fandí střelené, leč půvabné a zajímavé hrdince Rose Byrne. Josh Hartnett vypadá dobře, ale jinak kde nic, tu nic , ostatně jako obvykle. ()

rikitiki

Protivná nuda o dvou šmírácích, přičemž ten druhý je tak vykolejený z reality, že toho prvního začne divák brát jako vlastně normálního člověka. Paka jsou to ale oba. ____ V době mobilních telefonů a internetu nemůžu uvěřit, že by se dvojice, která se vzájemně hledá, nedokázala spojit. /26. 11. 12./ ()

poz3n

Mysteriózní?... Ne... Thriller?... Proboha ne... Prostě a jednoduše romanťák, poskládanej tak trochu na přeskáčku. Diane Kruger je pro mě hrozně nezajímavá a necharismatická herečka. Naopak ale Josh Hartnett má charisma na rozdávání a výkon předved výbornej. Neobvyklá kamera, zajímavej soundtrack. Lepší průměr. ()

Roman.Ticka

Lisa a Matty byli prima, Josh jako plyšový medvídek nesmí chybět v žádné dívčí vitríně, souhlas. Ale nebýt herečky Alex a trdla Luka, dopadlo by to nejspíš jako barevné prádlo po vývařce. Ale to skákání z místa na místo, času a emocí, nelze než srovnat minimálně s vířivkou. No nic, už všichni víme, že láska je krásná i věčná a utrpení ji udělá nesmrtelnou! Opět Coldplay-The Scientist na závěr nezněl vůbec vědecky... ;-) ()

honajz

Tak pravda, čekal jsem - díky těm jemným náznakům z úvodu filmu -, poněkud silnější zápletku, ale nakonec vlastně nejsem zklamaný. Možná tohle až shakespearovské drama po moderním způsobu je přesně to, co tenhle klasický mustr ve stylu Serendipidity (což je mimochodem taky můj oblíbený romanticko-mysteriozní film) hodně oživilo a dalo příběhu šťávu. Pravda, jedna zápletka a postava se nám během vyprávění vytratí, aniž by měla (žel) větší vliv (protože pak by to už mělo dokonce bergmanovské pojetí propletenců lidských osudů), ale to už bych chtěl moc. Taky si myslím, že některé věci jsou tu schválně autory až moc přitažené za vlasy (někdy by stačilo jen zvednout telefon a zavolat, aby se věci vyřešily, nebo si líp předat kontakt, chvilku dýl počkat apod.), ale stejně se mi to líbí. Od začátku to má takovou správně tajemnou atmosféru, ta chodbička v restauraci k telefonu a záchodkům je jak z Twin Peaks, do toho správná hudba, i ta nejprve podzimní a pak zimní atmosféra jsou dobře vychytané, a jak říkám, i když jsem zprvu čekal poněkud bombastičtější zápletku, tahle je nakonec sepsaná a odehraná tak dobře, že si nemám moc co stěžovat. Jako jo, Josh zas občas brečí, i když ne tolik, ale zase Rose Byrne exceluje dokonale a na Diane Kruger se tady ještě dobře kouká. ()

mm13 odpad!

Skladačky, prelínačky, vracačky, dovysvetľovačky, plačky, naháňačky, míňačky, stretačky... SRAČKY!! Dávam odpad, pretože sa naviac jedná o remake, podľa výsledku buď len o trošku lepšieho francúzskeho originálu (Byt s Monicou a Vincentom) alebo potom ešte zbytočnejší. S údajne amerikanizovaným finále. Dupľom som nahnevaný, hrozí, že spláchnem ďalšiu hodinu a pol svojho života, len aby som sa presvedčil. ()

prome

Výborný film o lásce a nenávisti. I přes časté a účelné matení diváka je děj svižný a nenudí. A scéna na konci, jak jde Josh Hartnett za Diane Kruger, a do toho hraje píseň The Scientist od Coldplay, nemá žádnou chybu. Kdykoli ten song slyším, tak si na tu scénu vzpomenu, protože to byl snad dokonalý okamžik. I díky němu dávám 5*. ()