Hon za svobodou

Chasing Liberty

Honba za slobodou

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 111 min

Příjemný film pro sobotní večer s přítelkyní. Podíváte se na to, romantika, sranda, někdy opravdu dobré vtipy, nemusíte u toho přemýšlet, všechno je pzitivní, s dobrým koncem, podíváte se po celé Evropě, včetně Prahy, což za to přece stojí:o) Celkově milý film, který je ale jen typcký romantický film s dokonalým koncem, jen zvednutá nožička při závěrečném políbení tam chybí:o):D(21.9.2009)

No jasně, že je to ptákovina jak vrata, ale já se na to dívala jenom z jednoho důvodu, a tím byl Matthew Goode a jeho mokré tričko, takže nějaký komplikovanější příběh by mě stejně akorát tak rozptyloval. Navíc takové filmy se většinou hodnotí ani ne podle toho jak moc jsou vtipné, ale jak málo jsou trapné a tenhle, řekla bych, není s vyjímkou toho debilního konce trapný skoro vůbec. 60%(20.9.2009)

Je to celkem vtipné občas. určitě zábavné, jak si hrají s ochrankou. Pak zde máme zeměpisného průvodce po pamětihodnostech evropských měst s neskutečně rychlými vlaky a jedním starým mostem. Páreček hrdliček také nevypadá špatně a jak sem již říkal, je to svým způsobem roztomile vtipné. Nálepky jednoho chlapíka půjčujícího si peněženky také potěší, jen si místo opery mohli vybrat třeba rockový konzert :-) Každopádně díky tomu vím, proč v Praze po setmění nevytahovat paty z domu :-) A konec si mohli také odpustit... ps: někteří škarohlídi nepochopí vtip s Dunajem ani vlaky...(6.12.2009)

Kvalitativně půl na půl, scénář bez překvapení, ale jakous takous pozornost při sledování udržuje. Jde přeci jen o naprosto oddychový film. Líbilo se mi také, že reálie byly skutečné, tedy že například nestáli před Rudolfinem a nebavili se o tom, že "tady v Berlíně je skvěle" apod. (např. Eurotrip). No a Mandy je totální kočka, takže asi i za ní o stupínek vyšší hodnocení. 55% hvězdiček(23.8.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// Konečně film, který mě pohladil po duši. Určitě tedy budu patřit mezi tu menší část, kterým se tenhle film líbil. Je pravdou, že ústřední dvojice není to pravé ořechové, ale jsou zabaleni do krásného příběhu odehrávajícího se v krásném prostředí. Když z počátku zavítali do Prahy, která je dle mého celkem věrná, tak mě hned potěšili. Navíc skvělý byl Mark Hormon v roli prezidenta a především otce. Jediné co mě začíná už docela štvát na takových filmech je to, jak každý Čech (Němec, Francouz) rozumí bezvadně anglicky. Docela by mě i zajímalo jak film vyzní v původním znění. Jinak film je spíše romantický než komedie a otázkou je nakolik je věrný skutečnosti, zda-li by tihle dva skutečně na svých cestách dostali tolik porozumění od lidí jako tady. Třebas jo a nebo je to možná jen film. Někdy si určitě udělám výlet po Evropě :-)/// Celkem 77%///(18.2.2007)

• - Poslední scéna obsahuje zkoušku Pucciniho opery "Nessun Dorma", ta zde však není odehrána celá, protože její závěr byl použit na konci koncertu The Roots. (HappySmile)

• - Točeno v Praze a Washingtonu. (M.B)

• - Jedna z posledních scén, odehrávající se na berlínské Love Parade, se ve skutečnosti natáčela v Praze na Letenské pláni. Na vrtulníku, který zde hlavní hrdinku vyzvedne, je možné všimnout si české registrace. (Lkprak)