Hon za svobodou

Honba za slobodou

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 111 min

• dANo

Nebol som schopný tento romantický brak sledovať v celku, keďže ma viacero započutých dialógov a videných scén postupne tak dorážalo, že som to nakoniec odignoroval a prestal som to pozerať... Myslím, že väčšina komentárov už dokonale vystihla a poukázala na to, kde má tento slabučký film svoje chyby.(26.11.2007)

No jasně, že je to ptákovina jak vrata, ale já se na to dívala jenom z jednoho důvodu, a tím byl Matthew Goode a jeho mokré tričko, takže nějaký komplikovanější příběh by mě stejně akorát tak rozptyloval. Navíc takové filmy se většinou hodnotí ani ne podle toho jak moc jsou vtipné, ale jak málo jsou trapné a tenhle, řekla bych, není s vyjímkou toho debilního konce trapný skoro vůbec. 60%(20.9.2009)

Jedna z těch lepších romantických komedií, které jsem měl možnost vidět. Filmu nechybí nějaké ty úsměvné situace a zajímavé postavy, jako třeba potrhlý pošuk McGruff nebo italský říční přepravník. Film odehrávající se na různých místem v Evropě rovněž nabídne dostatek dobrodružství, takže jsem se rozhodně ani chvilku nenudil. Velké plus taky patří tomu, že se část děje odehrává v Praze.(28.8.2011)

• jasiska

Tak neviem, či bol horší scenár, herci alebo námet. Už len fakt, že ide o romantickú "komédiu" o dcére amerického prezidenta je dosť odstrašujúci a za normálnych okolností by mi stačil na to, aby som sa tomuto "skvostu" vyhla, ale prítomnosť mojej sesternice spôsobila, že ma spolu s mojou sestrou prehlasovali a ja som bola nútená sa na to pozerať (aj keď sa mi celkom darilo opúšťať miestnosť v kritických okamihoch za účelom "umývania riadu" a pod.) Musím povedať, že film naozaj splnil všetky moje očakávania a preto získava zaslúženú hviezdičku.(29.11.2007)

• freddy

Mírně podprůměrná komedie, která místy dokáže zaujmout, stejně jako dokáže být místy hluchá, nudná a bez šťávy. Střídají se zde dobré momenty s těmi nevydařenými. Děj je vpravdě tak trochu originální, ale jen v tom, že hlavní hrdinka je dcerou prezidenta USA a její přítel ji vlastně má jen hlídat. Ale jinak je to zcela normální romantická komedie, jakých je mnoho. Napřed se dají dohromady, pak se rozejdou, pak se zase dají dohromady, on jí řekne krutou pravdu že ji tahal za nos, ona už ho nechce vidět, pak se jí po něm stýská, tak ho vyhledá a zase si padnou do náruče. Klasika, kterou jsme měli možnost vidět už mnohokrát. Zajímavé je však, že se v tomto filmu objevuje i město Praha, hlavní nádraží a dokonce vlak Českých drah. Ale to je opravdu jen nepodstatná zvláštnost. Celkem to vidím na dvě hvězdičky, jednu jsem udělil alespoň za snahu o originální děj a druhou za to, že se film částečně odehrává v Česku a za to ostatní, co zde bylo ke koukání. A chlapi, přiznejme si to, Mandy Moore není ošklivá děva a dalo se na ní koukat. Takže dvě hvězdičky a sbohem a šáteček...(5.8.2007)

• - Točeno v Praze a Washingtonu. (M.B)

• - Český imatrikulační kód OK-WIO, kterého je možné všimnout si na tmavě červeném vrtulníku, jenž na konci vyzvedne prezidentovu dceru, ve filmu nese vrtulník typu Bell 222. Ve skutečnosti je tento kód registrován pro vrtulník typu Bell 206, který slouží na základně Kryštof 05 letecké záchranné služby v Ostravě. (Zdroj: Wikipedia). (VMa)

• - Scéna, když se Anna (Mandy Moore) a Ben (Matthew Goode) dostanou do Německa a jsou na mostě, kde se provozuje bungee jumping, byla natočena v Česku, na Zvíkovském mostě, kde se doopravdy běžně provozuje bungee jumping. Také si můžete všimnout vysokých hor v pozadí - ty jsou počítačově dosazené. (MissSimm)