Hon za svobodou

Chasing Liberty

Honba za slobodou

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 111 min

Kvalitativně půl na půl, scénář bez překvapení, ale jakous takous pozornost při sledování udržuje. Jde přeci jen o naprosto oddychový film. Líbilo se mi také, že reálie byly skutečné, tedy že například nestáli před Rudolfinem a nebavili se o tom, že "tady v Berlíně je skvěle" apod. (např. Eurotrip). No a Mandy je totální kočka, takže asi i za ní o stupínek vyšší hodnocení. 55% hvězdiček(23.8.2011)

bolo to lepšie, ako som čakala. milé a zábavné. bolo to predvídateľné, ale záver ma mierne prekvapil. malo to krásne zábery na Prahu a Benátky. a dobré obsadenie. no napriek tomu, že love-story medzi Benom a Annou bola to pravé orechové, oveľa zaujímavejší bol vzťah medzi agentmi Weissom a Moralesovou.(16.1.2007)

• HelenaHanke

Romantická komedie, která neurazí, nenadchne, z dob, kdy filmová kariéra Mandy Moore dosahovala vrcholu, zatímco Matthew Goode byl v Hollywoodu ještě neznámým jménem. Pro mě osobně představují typově i herecky dosti nesourodou dvojici, které toho na věrohodnosti ani vlastní dějová linka mnoho nepřidala (mnohem přirozenější tandem vytvořil Matthew Goode například s Amy Adams v "Leap Year", Mandy Moore pak se Shanem Westem v "A Walk to Remember"). Hvězda navíc za výborné exteriéry, včetně Prahy. (40 %)(10.4.2015)

• Slartibarkfast

Tu jednu hvězdu dávám za to, že scény v Praze v podstatě odpovídají skutečnosti a filmaři ji nezprznili, jako v mnohých jiných filmech. Jinak to byla mocinky přeslazená záležitost pro náctileté ufuněné otyloně obého pohlaví, kteří touží po tom svém koni s obrnou, jemuž trčí z prdele bílý princ ve stříbrných adidaskách. Zde je to sice malinko naopak, protože "princezna" s mírnou nadváhou hledá toho svého chasníka, který by jí konečně pořádně roztřískal věneček někde za stodolou. Bohužel, pan tatíček, král světa, dohlíží na každý její pohyb, takže jí nezbývá, než prchnout, aby ta její kloaka nezůstala zcela nepolíbená. A co svět nechtěl, pořádně jí vykropí hrobku právě jeden z agentů, který ji měl před tím vším ochránit. Tuze jednoduchý a pitomý příběh, který si jistě najde své diváctvo. Mne to minulo, ale jako pozadí k upravování fotek mi to posloužilo dobře. 20%(19.11.2019)

Nič nové pod slnkom, jeden sa zamiluje, druhý ešte nič necíti, potom sa neskôr dajú dokopy, kvôli niekomu/niečomu sa pohádajú-to vždy už len pred samým koncom filmu a happy end- to už fakt inú šablónu nevedia vymyslieť?! Ale keď divák nechce nejak extra premýšľať a chce si len pri filme oddýchnuť, tak presne takýto film potrebuje...A aké výhodné, že dokonca aj sedliak v Taliansku hovorí plynule tvojím jazykom :)Podobný film: Láska na stráženie.(1.11.2009)

• - Pro scénu, kdy se Mandy Moore svleče a chce se koupat ve Vltavě, použila herečka dvojnici. Navíc by prý ani za nic nevstoupila do té špinavé vody. [Zdroj: Kinobox.cz] (Duoscop)

• - Přímý vlakový spoj mezi pražským Hlavním nádražím a italskými Benátkami tak, jak jej můžeme ve filmu vidět, neexistuje. Naopak z Berlína se do Prahy přímým spojem dostat můžete. (KillHurt)

• - Jedna z posledních scén, odehrávající se na berlínské Love Parade, se ve skutečnosti natáčela v Praze na Letenské pláni. Na vrtulníku, který zde hlavní hrdinku vyzvedne, je možné všimnout si české registrace. (Lkprak)