Hon za svobodou

Chasing Liberty

Honba za slobodou

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 111 min

Jasně, občas je příběh trochu kýčovitý, ale že by to bylo nějak často, to bych neřekl. Příjemná oddychovka s nádhernou prezentací Evropy a sympatickou hlavní představitelkou (i když ty její rifle byly vážně strašné:). Já se u tohohle snímku prostě bavil. Oceňuji, že ani náš český vagón zde nebyl nějak retušován - prostě byl ukázán takový, jaký ve skutečnosti je;)(23.8.2011)

V Anně jako zlobivém děvčeti se možná zhlédlo více dívek, ale přišla mi spíše jako rozmazlené, nevybujelé dítě, které chce zkusit dobrodružství a blázen se vydá na love parade. Neříkám, že by se mi tam také nelíbilo, ale ocitnout se sama je docela zahrávání. Trochu paradoxní a protekční mi přišlo, když po svém výletě nastoupila jako vznešená studentka na Harvard.(9.3.2008)

• Marek1991

Dva podobné filmy o dcére amerického prezidenta v jeden rok. Tento sa mi páčil menej, bol pretiahnutý k neznesiteľnosti, bol veľmi hlúpy, trápny a mimoriadne naivný. Praha v ňom mala prakticky triviálnu reklamu a navyše to bol svojím spôsobom aj cestovný film po Európe. Ako romantická komédia to prepadlo, niečo tak infantilné, scenáristicky hrozné si mohli odpustiť. O takúto reklamu by som nestál. Na mňa to má k dnešku prehnané hodnotenie. 51% na tejto stránke a 5.9 na imdb.com, to ste ľudia vážne stratili vkus? Nech je po vašom, ale ja hovorím na toto, už viac nie.(1.2.2013)

Jedna z těch lepších romantických komedií, které jsem měl možnost vidět. Filmu nechybí nějaké ty úsměvné situace a zajímavé postavy, jako třeba potrhlý pošuk McGruff nebo italský říční přepravník. Film odehrávající se na různých místem v Evropě rovněž nabídne dostatek dobrodružství, takže jsem se rozhodně ani chvilku nenudil. Velké plus taky patří tomu, že se část děje odehrává v Praze.(28.8.2011)

• HelenaHanke

Romantická komedie, která neurazí, nenadchne, z dob, kdy filmová kariéra Mandy Moore dosahovala vrcholu, zatímco Matthew Goode byl v Hollywoodu ještě neznámým jménem. Pro mě osobně představují typově i herecky dosti nesourodou dvojici, které toho na věrohodnosti ani vlastní dějová linka mnoho nepřidala (mnohem přirozenější tandem vytvořil Matthew Goode například s Amy Adams v "Leap Year", Mandy Moore pak se Shanem Westem v "A Walk to Remember"). Hvězda navíc za výborné exteriéry, včetně Prahy. (40 %)(10.4.2015)

• - Poslední scéna obsahuje zkoušku Pucciniho opery "Nessun Dorma", ta zde však není odehrána celá, protože její závěr byl použit na konci koncertu The Roots. (HappySmile)

• - Scéna, když se Anna (Mandy Moore) a Ben (Matthew Goode) dostanou do Německa a jsou na mostě, kde se provozuje bungee jumping, byla natočena v Česku, na Zvíkovském mostě, kde se doopravdy běžně provozuje bungee jumping. Také si můžete všimnout vysokých hor v pozadí - ty jsou počítačově dosazené. (MissSimm)

• - Český imatrikulační kód OK-WIO, kterého je možné všimnout si na tmavě červeném vrtulníku, jenž na konci vyzvedne prezidentovu dceru, ve filmu nese vrtulník typu Bell 222. Ve skutečnosti je tento kód registrován pro vrtulník typu Bell 206, který slouží na základně Kryštof 05 letecké záchranné služby v Ostravě. (Zdroj: Wikipedia). (VMa)