Hon za svobodou

Chasing Liberty

Honba za slobodou

Komedie / Romantický

USA / Velká Británie, 2004, 111 min

No tak tento film mě opravdu minul širokým obloukem. Kvalitní obsazení. M. Harmon byla ta postava, co mě u toho donutila zůstat. Slečna M. Moore mě absolutně nezaujala a M. Goode mi přišel tak nějak nemastný a neslaný. A celý film? Mně se zdá, že po 20ti minutách bude jasné, jak to všechno dopadne a už se jen čekalo, jak se k tomu dospěje. Přišlo jednání hlavního páru tak trochu nelogické, chaotické a tak nějak nepřirozené... Škoda, ale vydržel jsem koukat. Jinak pro blbečky typu tomeek a Milan25: Než budete zase na něco nadávat, radši pořádně poslouchejte, o čem se ve filmu přesně mluví, jo? Jinak je to fakt na utopení v Dunaji....(23.8.2011)

Příjemný film pro sobotní večer s přítelkyní. Podíváte se na to, romantika, sranda, někdy opravdu dobré vtipy, nemusíte u toho přemýšlet, všechno je pzitivní, s dobrým koncem, podíváte se po celé Evropě, včetně Prahy, což za to přece stojí:o) Celkově milý film, který je ale jen typcký romantický film s dokonalým koncem, jen zvednutá nožička při závěrečném políbení tam chybí:o):D(21.9.2009)

• Marek1991

Dva podobné filmy o dcére amerického prezidenta v jeden rok. Tento sa mi páčil menej, bol pretiahnutý k neznesiteľnosti, bol veľmi hlúpy, trápny a mimoriadne naivný. Praha v ňom mala prakticky triviálnu reklamu a navyše to bol svojím spôsobom aj cestovný film po Európe. Ako romantická komédia to prepadlo, niečo tak infantilné, scenáristicky hrozné si mohli odpustiť. O takúto reklamu by som nestál. Na mňa to má k dnešku prehnané hodnotenie. 51% na tejto stránke a 5.9 na imdb.com, to ste ľudia vážne stratili vkus? Nech je po vašom, ale ja hovorím na toto, už viac nie.(1.2.2013)

• SallyZen

No ne, zase k nám přicestovala jedna americká slaďárna slaďená s komedií. A jak to dopadlo? Sh!t jako obvykle. Herecké obsazení sympatické asi jako Hoffman ze Saw, akorát tady neměli zápornou roli, ale měl to být páreček k popukání(či pohledání). Odpad tomu, ale nedám, protože tři věci se mi tam docela líbili a křivdil bych tomu, jelikož jsem viděl ještě větší blbosti. Zaprvé: vcelku povedená muzika... Zadruhé: dvojice Weiss - Morales(Piven - Sciorra) skvěle zahrála a tímpádem zastínila hlavní "sympatickou" dvojici... Zatřetí: Krásné Benátky. I tak to není, ale ani na ty dvě, protože je to vážně pitomost. 25%(23.8.2011)

No jasně, že je to ptákovina jak vrata, ale já se na to dívala jenom z jednoho důvodu, a tím byl Matthew Goode a jeho mokré tričko, takže nějaký komplikovanější příběh by mě stejně akorát tak rozptyloval. Navíc takové filmy se většinou hodnotí ani ne podle toho jak moc jsou vtipné, ale jak málo jsou trapné a tenhle, řekla bych, není s vyjímkou toho debilního konce trapný skoro vůbec. 60%(20.9.2009)

• - Když je Anna v koupelně na koncertě The Roots, můžete vidět na zdi nálepku šestidolarového chlápka. Je to ta samá, co má později McGruff v rukou. (HappySmile)

• - Scéna, když se Anna (Mandy Moore) a Ben (Matthew Goode) dostanou do Německa a jsou na mostě, kde se provozuje bungee jumping, byla natočena v Česku, na Zvíkovském mostě, kde se doopravdy běžně provozuje bungee jumping. Také si můžete všimnout vysokých hor v pozadí - ty jsou počítačově dosazené. (MissSimm)

• - Točeno v Praze a Washingtonu. (M.B)