Osmnáctiletá Anna je dcerou amerického prezidenta Jamese Fostera a všechna privilegia by vyměnila za trochu soukromí, za jediný večer bez ochranky za zády. Když zásah tajných agentů překazí její první rande, dojde jí trpělivost a vynutí si na otci určitou míru svobody. Prezident jí slíbí, že na koncert, na který se chystá během návštěvy Prahy, s ní pošle jen dva nenápadné agenty. Během akce však dívka zjistí, že je sál agentů plný, unikne a venku narazí na sympatického Bena Caldera, kterého přesvědčí, aby ji odvezl na své motorce. Stráví s ním příjemný večer, aniž tuší, že i on patří k ochrance. Ben samozřejmě informuje Bílý dům a prezident mu nařídí, aby s jeho dcerou zůstal a neříkal jí, kdo je. Jeho úkolem bude dopřát jí iluzi svobody. Dívka se po Benově boku pustí do nejztřeštěnějšího dobrodružství svého života. Druhý den sice zavolá otci, smířená s návratem, naštve ji však jeho rozzlobený tón a z trucu se rozhodne ve svém dobrodružství pokračovat. Vypraví se do Berlína na velký festival. Nasedne však do špatného vlaku a v doprovodu Bena a svérázného Scottyho McGruffa, který se k nim cestou přidá, dorazí do Benátek. Situace se zkomplikuje, když je Scotty okrade o všechny peníze. Díky Benovi a laskavému gondoliérovi Eugeniovi mohou strávit noc v domě jeho matky. Zamilovaná Anna se pokusí Bena svést, ten ji však odmítne a naštvaná dívka uteče. Mladík spěchá za ní a rozhodně nejen proto, aby splnil své povinnosti. (TV Nova)

Trailer

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// Konečně film, který mě pohladil po duši. Určitě tedy budu patřit mezi tu menší část, kterým se tenhle film líbil. Je pravdou, že ústřední dvojice není to pravé ořechové, ale jsou zabaleni do krásného příběhu odehrávajícího se v krásném prostředí. Když z počátku zavítali do Prahy, která je dle mého celkem věrná, tak mě hned potěšili. Navíc skvělý byl Mark Hormon v roli prezidenta a především otce. Jediné co mě začíná už docela štvát na takových filmech je to, jak každý Čech (Němec, Francouz) rozumí bezvadně anglicky. Docela by mě i zajímalo jak film vyzní v původním znění. Jinak film je spíše romantický než komedie a otázkou je nakolik je věrný skutečnosti, zda-li by tihle dva skutečně na svých cestách dostali tolik porozumění od lidí jako tady. Třebas jo a nebo je to možná jen film. Někdy si určitě udělám výlet po Evropě :-)/// Celkem 77%/// ()

goauld

Neskutečně najivní - hraničící s debilitou... Hlavní aktérka neskutečně blbá (že by nechtěná reálná ukázka běžné "n-teen amíčky"???) která bohužel ani moc nezaujme ani po visuální stránce....(to ty lokace Prahy/Benátek byly působivější...proto alespon jedna hvězda). Celkově se jedná o jednoduchou romantickou komedii, která přesně zapadane do stylu dnešní ameické mládeže, chroustající popkorn a občas šukaj.ící na sedladle v kině (případně v autě zaparkované v jedné z tamních autokin). Přecejen - na tyto jednoduché romantické komedie se v drtivé většině chodí ve dvou ;-) Původně jsem chtěl dát 5*, ale: -1* za jedoduchý scénář, který ukazuje naprosto zcestně realitu lásky a romantiky . -1* za jednoduchou Mandy. -1* za vždy dokonale anglicky rozumící/mluvící Pražany,Němce,Italy (musim se na to podívat v originále...to musí být zážitek :-))), -1* za neskutečně debilní hlášky "Evropské vlaky jsou nesmírně nebezpečné!! vozí se v nich vrahové, úchylové...atd" -1* za nelogické a nepravděpodobné jednání amerického prezidenta a jeho ochranky. Obligátní perlička na konec: Dokonale anglicky mluvící němečtí "bunglíci" na českém mostě přes Orlík :-) ()

HelenaHanke

Romantická komedie, která neurazí, nenadchne, z dob, kdy filmová kariéra Mandy Moore dosahovala vrcholu, zatímco Matthew Goode byl v Hollywoodu ještě neznámým jménem. Pro mě osobně představují typově i herecky dosti nesourodou dvojici, které toho na věrohodnosti ani vlastní dějová linka mnoho nepřidala (mnohem přirozenější tandem vytvořil Matthew Goode například s Amy Adams v "Leap Year", Mandy Moore pak se Shanem Westem v "A Walk to Remember"). Hvězda navíc za výborné exteriéry, včetně Prahy. (40 %) ()

Hunt

HUDBA: Christian Henson; Vzhledem k tomu, že nejsem -náctiletá, nezadaná, chlapachtivá, po romantice toužící dívka, tak jediné, co se mi na tomto snímku líbilo byla okouzlující, neokoukatelná a stále přitažlivá Praha. Ale věřím, že si tato červená knihovna své příznivce (ehm, spíše příznivkyně najde). Je to vlastně úplně stejné jako stovky jiných romantických filmů, akorát se podívate na chvíli do Prahy (sál Lucerna, Karlův most, Staré město, Letenská pláň, Hradčany...), do Benátek, do Berlína a Londýna. ()

carly

bolo to lepšie, ako som čakala. milé a zábavné. bolo to predvídateľné, ale záver ma mierne prekvapil. malo to krásne zábery na Prahu a Benátky. a dobré obsadenie. no napriek tomu, že love-story medzi Benom a Annou bola to pravé orechové, oveľa zaujímavejší bol vzťah medzi agentmi Weissom a Moralesovou. ()

• Na Staroměstském náměstí je promítán záznam Offenbachovy operety „Krásná Helena“. (Teres)
  • Ve scéně, kdy Anna (Mandy Moore) vstane a chce zavolat rodičům, jí Ben (Matthew Goode) řekne, že mobil nefunguje, protože si zaplaval v Dunaji. To ale není možné, jelikož Dunaj Prahou neprotéká. Zřejmě jde o záměnu Dunaje a Vltavy. (Matej.Mirejo)
  • Když je Anna v koupelně na koncertě The Roots, můžete vidět na zdi nálepku šestidolarového chlápka. Je to ta samá, co má později McGruff v rukou. (HappySmile)