Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

gojackill

Velmi zajímavý horor s vynikajícím Joaquinem Phoenixem v hlavní roli. Atmosféra hustá jako málo ušťouchaná bramborová kaše. ()

Rakosnicek77

Tenhle film, mě hned od začátku pořádně provokoval! Nemohl jsem přijít na kloub tomu, jaká záhada se tam vlastně odehrává, takže jsem byl celou stopáž relativně napjatý :-) a už už abych přišel na to, jak se vlastně věci mají! To co přišlo nakonec, pro mě byl doslova šok, takže ano mohu říct že jsem se slušně bavil a film byl pro mne po dlouhé době něco nového a zajímavého, kdy jeho shlédnutí mohu jen doporučit! :-) ()

Desperado

Nečakal som, že to bude to, na čo sa to snažilo tváriť v traileroch. A možno aj preto som bol veľmi spokojný. Koniec bol viacmenej logický, pre mňa určite nie šokujúci. Pre niekoho obrovské sklamanie, pre mňa však katarzné rozuzlenie, ktoré dáva celému príbehu a vôbec filmu úplne iný význam, no napriek tomu ho nekazí, ale povznáša. Shyamalan je skvelý filmár, vie dostať diváka tam, kam potrebuje. Hoci, neviem, či tam každý divák práve chce. Pomáhajú mu v tom herci, zaujímavo čudná hudba a hlavne atmosféra, ktorú vie natisnúť, keď treba. Scenár už menej. V každom prípade to je zaujímavý film, rozhodne nie zbytočný. ()

YURAyura odpad!

Nuda, predvidatelna pointa a vlastni zbytecne cameo dobry film neudela. Shame on U! Radsi si prectete Harrisonuv Captive Uneverse nebo mrknete na DarkCity.... ()

Damiel

Shymalanovi se ve filmu mistrovsky daří stupňovat atmosféru tajuplnosti; k tomu přispívá jednak vynikající kamera Rogera Deakinse (podzimní barevný tón příběhu, hlas a „pohyb“ tajuplného lesa). Ukazuje se tu i osvědčené pravidlo o použití hororových prvků, čili čím méně toho z obávaných bytostí vidíme, tím napjatější příběh je (v předchozím režisérově snímku Znamení to fungovalo přesně tak, dokud jsme viděli pouze strašidelné pohyby v ztemnělém kukuřičném poli – jakmile Shyamalan ukázal vesmírného vetřelce celého a opakovaně, strach mizel). Kdo očekává strach až do závěrečných titulků, bude asi překvapen, že hlavní odhalení přijde krátce po hodině filmu. Divák se dozví, jak jsou karty ve skutečnosti rozdány, a teď je na něm, jak se zbytkem filmu naloží. Pokud ho neodepíše, může dojít k zajímavé úvaze na téma, jak jsou lidé manipulovatelní autoritami a jak působivě podané přesvědčení a víra ve strach dokáže ovlivňovat osudy celých společenství. Co se hereckého obsazení týče, zřejmě největším objevem je výkon Bryce Dallas Howard v roli slepé dívenky. Teprve začínající herečka vložila do své role tolik, co by nesvedla leckterá zkušenější kolegyně. Slepotu spojenou s tím, že dokáže srdcem vycítit víc než vidící lidé, vyjádřila skvěle. ()

stration

Musím vidět ještě aspoň dvakrát, než budu schopen napsat něco smysluplného. Tak po pěti shlédnutích čím dál lepší. Těžko to popsat. Nejdřív kroucení hlavou, potom hodně přemýšlení. ()

Thomassi

Tak nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Děj nás zavádí do jedné vesničky na přelomu 18. a 19. století, kde lidé žijí po domluvě s bitostmi z lesa. Oni nesmějí vkročit do lesa a zato bitosti nevkročí do vesnice. No a konec? Jeden z nejpřekvapivějších, jaký jsem kdy viděl. Asi tak hodinu jsem na to koukal, o co vlastně jde. Zbytek filmu se pak krásně vyklubal a právě v tom zbytku jsme se začal bavit. Rozhodně, co bylo až mrazící, byla ta pochmurná atmosféra lesa. Skutečně mi naháněla hrůzu. Spousta hereckých hvězd, kde na mě udělal největší dojem Adrien Brody v roli cvoka. No nebudu tady pro ty, co tento film ještě neviděli, prozrazovat, jak to všechno dopadlo, ale rozhodně už pro ten konec se na film stojí podívat. ()

katuska138

Tohle je sci-fi podle mého gusta. Napětí by se chvílemi dalo krájet, postavy jsou vykresleny víc než dokonale a ten závěr, čekala jsem všechno možné, ale tohle opravdu ne. ()

Aiax

Osobně se mi Vesnice líbí ze všech Shyamalanových filmů nejvíc, ale tím neříkám, že je to kdovíjaký zázrak. Atmosféru tady mistr zahustil náramně a i pointa mě nakonec překvapila a potěšila, narozdíl od většiny, jak se zdá. Příjemný zážitek podtrhuje úžasná Bryce Dallas Howard a nádherná hudba. Pro ty, co ještě neviděli, malá rada - nečekejte horror, nečekejte thriller, nečekejte sci-fi. Čekejte zkrátka Shyamalana. ()

salalala

Tenhle film rozdělil odborníky i laiky a může za to asi hlavně fakt, že pointa nebyla taková pecka jako v Šestém smyslu a Vyvoleným. Mě se ale Vesnice líbila, je tam výborná atmosféra, solidní lekačky a poměrně dobrý výkony (Brody, Howard, Phoenix). Shyamalan tu dobře pracuje s atmosférou, podle mě nejlíp ze všech filmů. Výborná je i hudba a kamera, nádherný barvy. Zároveň je tu ale znát takovej odklon od předchozích filmů. Nevim, možná už by Shyamalan mohl zkusit natočit scénář někoho jinýho, ne jen svůj..ale to je jen můj názor ()

JohnMiller

Niekto dostáva na vysokej škole domáce úlohy ako napríklad nakresliť nejaký šrób alebo počítať integrály do skonania. Ja som dostal na hodine Sociológie za "Dú" pozrieť si tento film. Mal som sa zamerať na sociálne nažívanie uzavretej spoločnosti. A myslím že lepší film sa mi nemohol ani naskytnúť. Zabudnem na to že je tu pár nelogických faktov a plne sa sústredím na to čo som videl. A hneď sa zamýšľam nad tým... čím to je že táto snímka má také nízke hodnotenie tu ale aj na IMDB. S pohľadu sociológie a všeobecne náhľad do uzavretej spoločnosti hŕstky ľudí je to unikát. Zobrazené vzťahy, tradície a zákony mali neuveriteľnú silu a cit. Koniec príjemne prekvapil. Najviac ma v tejto snímke zaujal moment keď sa to slepé dievča dozvedelo že monštrá o ktorých sa nerozpráva sú iba vymyslené.... nato sa však so sebareflexie stále bojí že na ňu niečo zaútočí a dookola si opakuje že je to výmysel a nič také neexistuje i keď podvedome tomu sama neverí. Moment prekvapenia nastáva keď ju jedno s monštier zrazí k zemi.... je to skoro na oscara. 4.5* ()

AlistairMir

Tenhle film je jako rande naslepo...v duchu si představujete, že přijde dívka vašich snů a navíc bude úžasně vtipná a bůh ví co máte ještě rádi...no a dorazí pro vás max průměrná dívčina a když otevře ústa, zjistíte že je to úplně něco jiného než co jste čekali. Ale něco do sebe má i tak...no a je jen na vás jestli Vás to přesvědčí na další schůzku nebo jen dáte kafe a sbohem. Já čekal mysteriozní horor s tunou atmosféry. Dostal jsem bajku s koncem který mě donutil nahlas zvolat otrávené Chjoooooooo to snad neeee. Vesnice, les a tajemství, které se nemělo odhalit. Ano fakt se nemělo odhalit. Všichni bychom byli spokojenější myslet si že je to jinak...docela mě zaráží hodnocení tohoto filmu ale sto lidí sto chutí za mě čistej průměr na jedno max dvě shlédnutí. ()

dom156

Ztracený čas. Plácání do větru o sektě, která byla vytvořena ideálem nezločinnosti a udržována pospolu strachem. Nic nového pod sluncem, herecké výkony mdlé, hudební podtext žádný a i kamera stojí za starou bačkoru. Zásadně nedoporučuji. ()

Brennos

Názory na tento film jsou, alespoň co se prokousávám recenzemi, převážně negativního rázu. Nikomu to neberu, snad jen při výplodech typu "Ty už to nehul." pouze smutně zakroutím hlavou nad stavem současné kritiky... Film sám o sobě (raději dodám - z mého pohledu) je vemi zvláštní a v mnohém se liší od ostatních Shyamalanových počinů, zvláště s ohledem na téměř nulovou přítomnost "nelogičností" (v předcházejících třech filmech se vždy něco našlo) bych to označil jako pozitivum. Překvapivé pointy mi překvapivé příliš nepřišly, ani jsem je nepovažoval za pilíře příběhu, navíc tu první (dalo by se říci hlavní) jsem tak trochu tušil. Nemyslím si, že bych měl nutkání se usmívat v jiných situací, než které k tomu byly určené (Brody ve skříni...). Nejsilnější prvkem filmu pak byla (jako vždy u Shyamalanových filmů) pečlivě budovaná atmosféra, kulminující v druhé polovině snímku cestou Bryce Dallas Howardové. Třešničkou pak bylo skvělé cameo režiséra ;o) Nemohu si pomoct, ale opět jeden z mála filmů, po kterých ve mě zůstal příjemný hřejivý pocit uspokojení. Holt každý má svůj vkus... ()

Skip

Vesnice je velmi dobrý film s perfektní atmosférou, která mě dokázala vtáhnout. Všechny ty záporné až zlé komentáře prostě nechápu. Shyamalane, ty už to nehul??? Naopak! Jestli sis něco zahulil, než ses dal do Vesnice, tak si klidně zahul kdykoliv!!! ()

Aleee89

Na tenhle film jsem šla do kina. Myslela jsem si, jaký skvělý a napínavý horor to nebude a ono nic! Docela obyčejný film, který byl místy až nudný. Pozornost dokázala udržet pouze hudba, ta byla dobrá, ale jinak mě film velmi zklamal. Čekala jsem více, moc dobré to nebylo. ()

radektejkal

Větší společenství (především město) se opouštělo z různých důvodů, nejčastěji ekonomických nebo náboženských. Zde to zřejmě bylo v důsledku kriminality. Nová vesnice se ohradí lesem, a ten se zalidní strašidly. Tak nějak podobně to bylo kdysi běžné i zde, i když hranice nebyla tak přísně hlídaná, byla propustná, i když zase ne pro všechny - kdejaké dítě si tam vzala polednice, kdejakou dívku vodník. Lesofóbie, která je v naší době vlastní Arabům i Indům, byla pro M. Night Shyamalana asi další inspirací (ostatně Árjům, potažmo Indům trvalo sakra dlouho než kdysi prošli vindhijským lesem). Tedy nic závadného, jenom si myslím, že Karel Jaromír Erben by to zvádl lépe - a navíc ve verších! Pozn.: Nepouštějte slepou holku do lesa s podrostem, a pokud, tak ať tam neběhá, nebo po dvou krocích upadne - není na to trénovaná, nikdy předtím v lese nebyla. ()

Eldrick

Shyamalan si u mě svýma debilníma pointama kope hrob. Tenhle film byl možná jeho nejambicióznějším - líbila se mi myšlenka filmu, ale provedení pro mě vyznívá podobně jako Signs. Nejvíc mě vytočilo to jeho míchání žánrů. Když to někdo umí, tak proti tomu nic nemám, Shyamalanovi to sice vyšlo u prvních dvou filmů, ale tady se mu to rozpadá pod rukama. Zdá se mi, že k tomu přistupuje s vědomím, že masy jsou naivní debilové, nebo co je pravděpodobnější, pan režisér je naivní narcis, protože tahle vomáčka je tak polopaticky servírovaná a trapně do sebe zahleděná, že se musim smát, když mu to někdo žere. Největším kladem je vizuální stránka, hudba a sladká Bruce Dallas Howard. Líbilo se mi to jen do toho "nečekaného" zvratu. Závěrečná scéna s panem režisérem je jen vrcholem jeho nabubřelosti, sebestřednosti a mylným vědomím, že je novým Hitchcockem. Pointy by měly film povznést do lepšího světla, ne ho celý podkopat tak, že vám pak celý předcházející děj připadá jako naprostá píčovina. Na konci jsem si říkal WTF?! To jako myslí vážně? Are you serious?! Fuck of Shyamalan! ()

Tygrys

Tak to byl asi poslední Shyamalanův film na který jsem se těšil. On se Night snaží závěrem pokaždé velmi překvapit, jenže tude cesta rozhodně nevede. Vesnice aneb 105 minut čekání na 3 minuty zklamání. ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)