V kouzelném světě může síla lásky svět zachránit... nebo jej úplně zničit! Jack Woods je obchodníkem, který si pronajal chatu v Irsku, aby si konečně odpočinul od práce. Netušil však, že jeho dočasný domov je také domovem malých skřítků. Sen o odpočinku se rázem vypaří jako pára nad hrncem a Jack se snaží urovnat hádku mezi skřítky a čarovnými postavami v jejich kouzelné zemi. Jak to všechno skončí? Samozřejmě svatbou... nebo raději dvěma... (oficiální text distributora)

walecz

Tedy dal bych 3 hvězdy ale pro člověka který strávil část života v Irsku je nadstandartní štědrost sand omluvena. Nemá někdo Tullamore? ()

jafuska

pohádka která prostě musí nadchnout každého, nejen malého diváka,úžasná podmanivá Irská hudba, nádherné kostými, děj který nás zavede do pžasného místa skřítkůp, elfů, Petra Pana, a vše co do kouzelného příběhu patří, pro mě film, který nemá chybu, který může něčím i diváka oslovit, prostě super, víc k tomu nemám co dodat ()

Samelio

Kouzelná země skřítků upoutá především svou magickou irskou přírodou a libozvučnou irskou hudbou. Když se k tomu přidají skřítkové, víly, elfové a jako vždy skvělá a výrazná Whoopi Goldberg v roli Velké Banshee, tak tu máme velmi pěknou televizní pohádku. Pohodovou atmosféru dotváří i nenásilný humor. Spoustu dlouhých filmů mám rád, protože máte delší čas na vtáhnutí do děje, a proto mi nevadí ani téměř tříhodinová stopáž. Pro ty, co nevydrží u dlouhých filmů, doporučuji, aby Kouzelnou zemi skřítků zhlédli rozdělenou na 2 části, jako je prezentována v televizi. Efekty jsou na televizní tvorbu na dobré úrovni, přesto tu nízký rozpočet rozezná i naprostý laik. Ačkoliv se nejedná o filmařský zázrak, Kouzelná země skřítků v sobě má jisté kouzlo, proto ji řadím mezi své nejoblíbenější pohádky a dávám vysoké hodnocení. Doporučuji všem, co milují pohádky, skřítky a Irsko. ()

LAZARUS111

Tento film som nevidel dlho ale stále stojí za to. Na prvý pohľad by od toho človek veľa nečakal ale opak je fakt pravdou a v tomto prípade sto násobne. Ak by niektoré dnešné veľkofilmy mali takéto prepracované príbehy tak by nebolo o čom. ()

Squib

Není to ničím objevné, ani kvalitní, ani já nevímco, ale je to o skřítcích a působí to tak neskutečně irsky, že míň než čtyři tomu nemůžu dát. P.S.- mám slabost pro ty hlavy zrzavý ()

anthea

KOUZELNÁ ZEMĚ SKŘÍTKŮ je má nejoblíbenější pohádka. Za prvé protože se odehrává v krásné irské krajině, úplně první mé oko potěší pole vlčích máků v úvodu, pak ta krásná stará chalupa s doškovou střechou a všude okolo tolik svěží zeleně. Za druhé je plná irské veselé hudby a tance. Za třetí jsou tam zajímavé postavy, zkažení a vulgární skřítkové, snobské a namyšlené víly a elfové, záludný strýček z rodu máselníků, strašidla, zajímaví lidé a samozřejmě bytost nad nimi - Velká Banshee v krásném podání Whoopi Goldberg. Za čtvrté krásné kostýmy - zelená barva vede. Za páté do svých rolí přesně padnoucí herci - Colm Meaney jako šéf skřítků v Kerry, Zoë Wanamaker jako jeho žena, Frank Finlay jako legrační generál Bulstrode, Michael Williams jako otec Daley a další také moc dobří, ale tito jmenovaní mě nejvíc zaujali. Za šesté je to místy docela vtipné, například dialog Jacka a pronajímatele chalupy: "Elektřina není?" "Není, kdo by tahal dráty". A za sedmé je to kouzelný příběh lásky, která dokáže přemoct nepřátelství mezi skřítky a vílami. ()

Glukoza

Protože miluju Irsko, miluju i tenhle film, ač vůbec irský není. Spousta krásných scének, zeleně a pohádkových výjevů, které jsou sice občas až moc lesklé a blýskavé, ale to k tomu patří. Kouzelná to jest pohádka ()

Weany

Jako malá jsem tohle milovala a miluju to pořád. A myslím, že mě to nikdy nepřejde. Nejkrásnější fantasy pohádka zasazená to nádherné irské krajiny... Je to prostě kouzelné. ()

msp5

Když slyším Hallmark, tak mi naběhne kopřivka. Musím ale říct, že toto považuji na jejich poměry za velmi povedený film. Nejvíc ho kazí výkon hlavního "hrdiny", do kterého se jednoduše nejde zamilovat (vážně Randy Quaid?!?) a občas nekvalitní trikové efekty, které Hallmark nejspíš zvládl podle svých finančních možností. Nejvíc mě baví závod skřítků na ovcích. Nostalgie a pohádkový příběh inspirovaný Shakespearem působí ale natolik, že občas nejde odolat a musím se na film podívat znovu. ()

zmateny

Nevím, jak ostatní, ale nemůžu si pomoct - já prostě rád pohádky. A Kouzelná země skřítků je jedna z těch, kterých si v programu všimnu a rád si udělám čas na jejich shlédnutí. Irská hudba, nádherná příroda, krásná princezna, zábavní skřítci a v jistých situacích roztržitá postava obchodníka Jacka Woodse. To všechno spolu vytváří pohodovou atmosféru, která jde ruku v ruce se zajímavým příběhem. Nemyslím si, že by někdo shlédnutím této fantasy pohádky prohloupil. Naopak - náladu to rozhodně vylepší. ()

To je tak pěkná pohádka! Pokud máte rodinu, chcete si jen tak sednout ,nad ničím nemuset přemýšlet, možná si užít pěknou přírodu nebo Irský step a zabavit děti, doporučuji. ()

Bajj

Svěží a roztomilá pohádka s mojí oblíbenkyní Whoopi Goldberg. Neodolatelné irské prostředí, doslova kouzelní elfové a skřítkové, fantastická hudba z tohoto filmu činí úchvatnou podívanou :) Film má jednoduše své osobité kouzlo :) ()

Predator77

75 Procent, Pro mě je tenhle film celkem srdcovka protože jsem ho viděl ještě jako malí a jo v dnešní době asi moc neobstojí přeci jenom co se týče efektů tak ty jsou na tom místy dost špatné a herecké výkony taky moc neoslní ale pokud se od tohohle oprostíte tak dostanete krásnou pohádku na kterou jen tak nezapomenete ;) a co se týče hudby a prostředí tak tenhle snímek je nezapomenutelný !!! ()

ssarka

příběh krásnej,plno známých herců ale herec hlavní postavy člověka byl tak nesympatickej,že víc dát nemůžu...vypadá jako doktor z hor,fuj... ()

Ivetak

Tenhle film jsem si pustila na doporučení mé kolegyně. Byla jsem doma sama a říkala jsem si, že to bude fajn pohádka před spaním. No vzhledem k tomu že se mi chtělo spát už před tím, tak tohle mě dorazilo úplně. Asi v polovině filmu jsem si říkala, sakra, vždyť už musí být konec, co tam chtějí ještě vymýšlet. A oni vymýšleli a vymýšleli…. Všem doporučuji, před jakýmkoli filmem se podívejte kolik má minut. Tato nekonečná pohádka měla bez mála 3 hodiny! Ale abych jen nehanila, 2 hvězdy jsem přeci jen kvůli něčemu dala. Na tu dobu byla vážně hezky natočená a proto se na to dalo celkem bez větších problémů dívat. Ve filmu jsou některé krásné záběry Irska a dokonce zazní i irská muzika. A kdo má rád příběhy o vílách a skřítcích, určitě si přijde na své:-) ()

coolglitterk

Jako malá jsem tohle měla strašně ráda. Vydržela jsem se na to koukat pořád dokola. A myslím, že tenhle film si to zaslouží. Dávám 4 * ()