Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

mikhail

Film nebol pre mňa takým prekvapením ako Pitch Black, ale v zásade mu nemôžem až na pár nelogickostí nič vytknúť. Dobre natočených sci-fi je totiž každým rokom ako šafránu. Chcieť od Vina herecký výkon je niečo také nepredstaviteľné ako vidieť Arnieho bez svalov (i keď v jednotke čuduj sa svete hral!). Ostatní herci tiež nijak neprekvapili. Uvidíme ako dopadne trojka. Ak si udrží štandard, može vzniknúť slušná séria. Hodnotenie. POCTIVÝCH 70% ()

Toustovač

Akční béčko, značně originální, s pěkným vizuálem a ať si kdo chce, co chce, říká, hlavní hrdina je prostě cool:). Tedy když přistoupíte na jistá pravidla. Dvě hodiny slušné zábavy, které utekly jako voda. Na to slyším. ()

Akvarista

Hoooodně slabý odvar Pitch Blacku, nulová atmosféra, příšernej scénář... aspoň ten Riddick je furt stejnej frajer. ()

pekas

Vzhledem k tomu, že Pitch Black se mi díky závěru až tak dobrý, jak se traduje, nezdál, tenhle film je pro mne povedenější pokračování. I tady se najdou kraviny, ale dobře se na to dívá. Pěkná čtyřka. ()

Vanguard77

Hezky se na to kouká, Vina Diesela můžu, takže mi nevadí, že je na něm film postavený. Jedna věc, co mě ale dokáže naštvat je slabý český dabing a vůbec český překlad... Za film v originále dám 3* a jsem rád, že jsem ho tak viděl dřív než dabovanou verzi. ()

OweLord

Oproti 1 toto je úplně o něčem jiném. Divné pokračování s divným zbytečným koncem. Obrovské chyby, které režisér nedomyslel, kromě toho to byla zvláštní podívaná, která měnila směry. Chvíli se mi to líbilo,chvíli ne. Každopádně na Dieslovi ujíždím, je to skvělý herec. ()

McMastamind

Pro mě jednoznačně nejslabší díl série. Atmosféra a tvrdá akce ustoupila trikům a plastové akci. S Riddicka se nám stal citlivý hoch, kterému záleží na jeho dívce (nebo co to spolu vlastně mají) a když má možnost usmrtit tisíce lidí, které moc nenávidí, tak zcela neriddickovsky stáhne ocas. I tak je ale Kronika temna velmi důstojným "áčkovým" pokračováním "béčové" Černočerné tmy. Triky vypadají úžasně a rasa nekromantú má taky něco do sebe. Nakonec se Twohymu nedivím, že udělal z druhého dílu "áčko". Má z toho víc peněz a slávy. A kdo by nechtěl peníze a slávu, že? ()

helrohir

V prípade Riddicka sa jedná skôr o napoly vydarený pokus o epický sci-fi príbeh. Za pozitíva beriem vynikajúce digitálne efekty, akciu a hutnejšiu atmosféru. Negatívami sú tak trocha jednoduchší príbeh, poväčšinou biedny herci, aj keď ten Vin Diesel síce hrať nevie, ale určitú charizmu mu uprieť nemôžem, nuž a vyslovene úbohý záporák (tým myslím Colma Feoreho), ktorý toho veľa neukázal. Na jeho miesto mal byť od začiatku umiestnený Karl Urban, ktorý mi snáď ako jediný v tomto filme javil ako najschopnejšia a najzaujímavejšia postava. S tunajším percentuálnym hodnotením sa viac menej stotožňujem. ()

Wooke

Riddick je fascinujúci hrdina. Dokáže robiť zaujímavé veci. Ale to je tak všetko, čo bolo zaujímavé. Príbeh sklamal úplne. ()

Lenii

Tak tady jsem trochu na pochybách. Černočermá tma měla něco do sebe. Tohle je sice pokračování, ale je to přece jen něco jiného. Riddick má starost, svědomí, kamarády, což u něho není zrovna obvyklé. Ale ať to je kámoš nebo ne, když si nezasloužil zemřít, tak tě pomsta nemine. Ale zároveň tu je podle mě celkem děsná blbost v podobě lorda Marshala a jeho víry-nevíry. Takže jak? Asi 3 hvězdy. 70% ()

MartinTerran

Ve filmu bylo několik nereálných věcí, ale i přes ně to byl kvalitní akčňák, který mě bavil. Příběh také není nejoriginálnější, ale závěr mě překvapil. Hodnocení:75/100. ()

Brano

Druhé pokračovanie Čiernočiernej tmy. Oproti prvému dielu je to nákladnejšie a prepracovanejšie. Príbeh je zaujímavejší, síce netreba od toho očakávať veľké veci, ale ako taká oddychovka je to celkom pozerateľné. ()

Pitryx

Když jsem to viděl poprvé byl jsem nadšen, ale po pár letech jsem se na to podíval podruhé. Některé scény pošilhávají po fantasy a to je škoda. A některé vykecávačky mi lezly na nervy. Jsou tu spousty složitostí, zbytečných kravinek a blbostiček. Takže snímek mohl být klidně kratší. Zato jiné sekvence jsou nabité akcí a efekty. Tohle nerad hodnotím. Konec už mi připadal děsně překombinovaný a natahovaný. ()

petrik11

Oproti "jednotke" prudko daná spiatočka. To už aj Miss Univese je zaujímavejším svojimi posolstvami o celosvetovom mieri. ()

Grellenort

Vynikající hudba, proměnlivé triky, proměnlivá akce, vynikající sekvence útěku z Crematorie a megacool Riddick. A abych nezapomněl, pozoruhodný závěr. Za to abych věděl co bylo vzhledem k Riddickově povaze dál, bych dal po dlouhé době pokračování Spider-Mana, Sin City a Kruh 2 nádavkem. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)