Alfie (Jude Law) si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže (Susan Sarandon) až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, Tak o co? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Senfi

Dala bych tak tři a půl...Myslím, že to bylo dost ralistický..spousta chlapů žije takle a pak když se zklidní a nikdo je nechce se diví...:o) ()

Cement73

Tento film sa mi fakt počíta. Alfie a jeho životná filozofia je pre mňa minimálne zvláštna a nemám pre ňu príliš pochopenie. Jude Law sa skvele zžil so svojou postavou a vytvoril prototyp sukničkára bez budúcnosti. Čo je však horšie, Alfie je ale sukničkár so svedomím a tak s pribúdajúcimi neuspechmi si začína uvedomovať.... čo?, to nie je úplne jasné. Film zostáva otvorený. ()

Zombi

J. Lawa jsem nikdy moc nemusel, ale v poslední době jsem viděl pár filmů s ním, kde se mi fakt líbil a tenhle je jeden z nich. Je to trochu předvídatelné, kromě samotného konce, ten jsem čekal jiný, ale celkově je to OK. Začátek lehce komedie, od půlky lehce drama. Lepší 3 hvězdy. ()

aLPaC

Tohle je jedna velká One man show Juda Lawa. Jeho grimasy při monolozích jsou vynikající a i když si to asi nezaslouží, jeho postavu jsem měl fakt rád. A konec také potěšil. Filmové partnerky tomu dodali jen to zlaté pozlátko, žádná z nich neurazí, Siena je navíc neskutečně sexy, ale jsou tam přeci jen na okrasu. ()

Renfield

Alfie, jeho ženy a New York. V případě prvních dvou možno prohodit, protože tyto ženy nejsou takové, jak je do jisté doby vnímá Alfie. Umí vrátit a každá svým jedinečným způsobem také vrátí, třeba i ve vzpomínkách a uvědomění si Alfieho. Ten tímto padá, poznává následky, realitu a film logicky ztrácí předchozí náboj. Katarze přijít musela, ale snesl bych ji kratší. Protože rychlost, šmrnc a neuvěřitelně sebevědomé promluvy k divákům, tomu zkrátka sedly stejně, jako ono město. 75% ()

Greg25

Jude Law je charizmatický chlapík a bez debat dokáže utáhnout herecky celý film. Jestliže první půlka filmu je mile vtipná, ta druhá začíná hrát na struny temnější stránky života. Někomu může možná trochu vadit, že Alfie je filmem, který vlastně nikam nejde, nemá rozuzlení, stejně jako nemá pořádnou zápletku. Ale musí mít určitá lidská etapa vůbec nějakou zápletku? I tak vás to může posunout někam dál anebo taky níž. Přednost Zlatíčka je v opravdu dobře napsaných postavách - žádná z nich není plochá, každá má svojí hloubku, svoji reálnost - bez pozlátek. Takže i hlavní hrdina je tak trochu sympatický mizera až pikareskního rázu. Přesto, že se mi líbila na americké poměry netradičnost snímku, přeci jenom poslední půlka má občas scénaristické trhliny a sem tam to zaskřípe, i když konec je tak trochu netradiční. 70% ()

theSaint

Jude Law je v tomhle "mužském" snímku prostě sekáč! Jeho promlouvání do kamery a komentování žen je neotřele zábavné. V tomhle filmu je spousta pravdy a je ukázaná stylově, což filmu zvedá neuvěřitelně laťku. Dávám nejlepší možnou známku 1- . ()

c.miri

Ano, přiznávám že scénář už tady v podobném ražení nejednou byl ( nepoučitelný lamač ženských srdcí, náhle vystřízlivění, litování chyb a touha stát se lepším člověkem ). Ke konci jsem se dočkala i záběru jedoucího hlavního hrdiny autem se slzami v očích za doprovodu dojemné písně. Moc mě bavily promluvy a mimika hlavního hrdiny do kamer které provázejí diváka celým filmem, zde měl možnost ukázat herecký talent a myslím že to zvládl na výbornou. Někdo by řekl že neurazí ani nenadchne ale já říkám ***** . Nemohu hodnotit jinak, a navíc..když Jude Law je tak zatraceně sexy! ()

zahadum

Úvod vynikajúci....Jude komentuje a hovorí svoj život na kameru...a nemá to chybu....postupne tie hovory na diváka miznú a film viazne ...ide do vážnej témy a stáva sa tak prechodom z komédie do drámy...škoda toho lebo na začiatku to malo nábeh na sarkastickú jazdu životom jedného " kurevníka gentlemana " ktorý k životu nepotrebuje toho veľa....s prehľadom a jemu vlastným šarmom úlohu stvárnil Jude Law. ()

Darkslayer

Vtipný, svižný a trefný začiatok avšak sebapoznávacia druhá polovica stráca dych a miestami nudí. Judovi rola sadla no ani jeho charizma tu veľmi nepomôže.Celkovo v pohode filmik na jedno pozretie, ale čakal som o niečo viac. ()

Kolssteyn

Celkem to mělo spád, ale pokud něco upadá furt k jednomu a předvídatelně témuž, nevím, co by si tam zasloužilo těch hvězdiček víc. ()

Rockerman

Jude Law v roli "donchuána",který není schopen navázat trvalejší vztah s ženou.Tak dlouho ženy střídá,až zjistí,že už ho žádná nechce a on zůstane sám.Nepříliš objevná komedie,která je zvláštní tím,že po celý film k vám hlavní postava promlouvá do kamery.Z počátku je to i vtipné,ale po delším čase zjistíte,že už je toho moc a že vás to nudí.Čili jedno shlédnutí a pryč od toho! ()

hazaba

Hned na poprvé člověka zarazí, když Alfie mluví jakoby k němu. Je to rušivé, ale pak si zvyknete a čekáte, co řekne příště. Film má zajímavý vývoj - zpočátku lehkomyslná jízda, která mi lehce připomněla později natočený Lepší pozdě nežli později s Jackem Nicholsonem, která postupem času hořkne. A konec vlastně není optimistický, protože Alfie v podstatě nenašel to, co hledal... Film je koncertem Juda Lawa, který skoro vůbec nesleze z plátna. Zdatně mu sekundují i ženské představitelky - Susan Sarandon, Marisa Tomei a Sienna Miller. ()

Akana

Nemám možnost srovnání s původním filmem, ale myslím, že tenhle remake by z něj nemusel vyjít špatně a to hlavně zásluhou Jude Lawa, který je absolutně přesvědčivý jako hédonistický sukničkář, po svém zmoudření i během té cesty. Vnitřní monology a komentáře postav na kameru můžou být pro tvůrce nebezpečnou pastí, ale v tomto případě jsou naopak zásadními strůjci vtipu. Především v první půlce to má opravdu švih, ke konci přibývá klišovitých životních mouder a ubývá tempa, ale pozitivní dojem zůstává zachován. 70% ()

BOURQUE

Film, kde kamera má najradšej J. Lawa. Zaujímavá „komédia“ s nemalou dávkou lekcií do života. Film, ktorý v hereckej kariéry pána Lawa má vzácnu pozíciu. A ešte by som dovolil jednu poznámku. Slečny pre tento film od M. Tomei cez S. Miller do S. Sarandon boli zvolené dokonale!! Osobné hodnotenie: 81% (****) ()