Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

Aknah

Hmm, velice zajímavý snímek, který jsem ani nevěděla, jak zhodnotit.... proto se aspoň z části rozepíšu... Co mě tu nejvíc těšilo a zaujalo, byly rozhodně herecké výkony Scarlett Johansson a Johna Travolty, který byl ve své roli naprosto skvělý! Pro mě to byl film plný citátů, hlubokých dialogů a především souznění více duší v jednu. Možná by neškodila kratší stopáž, přeci jen se toho tu zas tolik nedělo, ale při líné sobotě mi to ani nevadilo a nakonec mi to dokonce uteklo. Hrozně jemný příběh založený na citech, které se svým způsobem schovávají a vyjdou navenek, když už to nejde vydržet a nezbyde nic jiného, než vybuchnout... Knížky, hlas i zpěv Travolty, naprosto přirozeně natočený film, který si na nic nehraje a jen popisuje chvíle, během kterých zjišťujeme, kdo vlastně jsme a čeho jsme schopni dosáhnout. Konec byl symbolický a udělal perfektní tečku za tím příběhem, nejen propojení se začátkem, ale i kniha jako třešnička na dortu. ,,I´m so full. Me too. Me too. I wish it would snow. Me too. Me too. But I love the rain. Me too. Me too." ()

Šakal

Nádherný komorní snímek, který mě okouzlil svou smutnou krásou! Pursy ( v podání mé oblíbenkyně Scarlett Johansson ) se dozvídá, že ji zemřela matka a tak se vydává na pohřeb ( který nestihne ) a do svého rodného domu v New Orleans. Ten ale již delší dobu obývají dva přátelé její matky. Bývalý profesor literatury Bobby Long ( v podání excelentního Johna Travolty). Toho já sice až na vyjímky ( viz Pulp fiction ) moc nemusím, ale tato role Bobbyho mu byla " ušita " přímo na míru. Spolu s ním tu přebývá jeho chráněnec Lawson Pines. Tito dva společně celé dny tráví pitím a čtením a nemají v nejmenším úmyslu tento jejich domov opustit. A tak začíná společné soužití těchto tří a my postupem času odhalujeme jejich tajemství z minulosti. Co říci závěrem: nesmírně silný příběh, nádherná a přesvědčivě hrající Scarlett Johansson, ještě lepší John Travolta, nádherná kamera, hudba a opravdu povedený konec snímku. p.s. jako třešínka na dortu, nezapomenutelná scéna hlavního tria na verandě. Kdo viděl, ví o čem mluvím. ()

gilmore_girl

Prijemny filmik... sice kazdy uz od zacatku vi, jak to dopadne, ale stejne se na to hezky kouka. Mile obsazeni je jen plus. Zvlast nadherna Scarlett tu srsi talentem. Atmosfera na vas dycha ze vsech stran... a rozhodne nejlepsi je "Me too" "Me too" :). Dalsi bodiky si u me ziskali pisnickou od Trespassers William (scena s knihou na nadrazi). ()

Jordan

Scarlett Johansson má skvelé prsia. John Travolta má zhnitý palec a biele vlasy. Deborah Kara Unger má vrásky okolo očí a kratšiu rolu, ako by som si prial. John Travolta kríva, cituje významných spisovateľov, hrá na gitare a spieva, dokonca tancuje, močí krv, veľa pije a fajčí, pôžitkársky napĺňa slovníkovú definíciu slova "nihilizmus" v stále-jazzovom new orleans. A Scarlett Johanson má skvelé prsia . . . ()

Ant

Moc příjemný film o třěch ztroskotancích. Od začátku je vám tak nějak jasné, o co půjde, přesto děj nezevšední a snadno se jím necháte unášet. Pro herce mám jen slova chvály. Zvlášť dosud neokoukaný Gabriel Macht zanechal moc dobrý dojem. Hvězdu navíc si film zaslouží už jen pro svou kouzelnou jižanskou atmosféru, která dokáže každý film přenést na úplně jinou úroveň. ()

Campbell

Celkem kvalitní film který mě přesvědčil o tom že Travolta je kvalitní dramatický herec. Film je bohužel dost, zdlouhavý ale je tu i Gabriel MAcht a když je na scéně spolu s Travoltou je radost na to koukat, bohužel Johhansson ač sympatická mě strašně otravovala. No ale celkem paráda. ()

nascendi

Ja už tie filmové sklamania ani nebudem počítať.  Nedokázal som tento film sústredene sledovať a mám problém o ňom napísať niečo viac ako to, že ma nezaujímali a nezaujímajú quasi intelektuálne tláchania povaľačov žijúcich zo dňa na deň. Jediné, pri čom som spozornel bola hudba. Ale kvôli hudbe nezvyknem pozerať filmy. ()

Tomco

nemam moc rad travoltu a scarlett mi nenormalne pripomina cmorika (vitaz slovenskej superstar), co mi dost nechutne u nej vadi, aj ked chuda za to vobec nemoze a je skutocne kvalitnou hereckou.. no a k veci. travolta ma bral vynikajuco, jeho rola mu pristane, sediny tiez a scarlett je vybornou nahravackou. tolko k hercom. pribeh. ten je velmi zaujimavy, pretoze plynie velmi plynule, nenarocne a mne to vyhovovalo..take triezve posuvanie okolnosti, to beriem. celkovo atmosfera v tomto filme predcila vsetko ostatne. velmi dobrych 80% ()

Rocky62

Kdo zbožňuje drama a zároveň tíhne k Travoltovi , neměl by s projekcí váhat. Velmi pohodový snímek zabalený do příjemně smutného hávu, kterému nasadil korunu právě John Travolta, jakožto zarmoucený alkoholik. Nečekaný, ale o to více skvělý zážitek. 80% ()

eLeR

John Travolta a jeho peroxidové vlasy. Nič pre mňa. A presne pre toto mám rada filmové výzvy. Musela som si ho pozrieť a som za to rada. Film sa mi veľmi páčil. Nič viac, nič menej. Nehovoriac o tom, že sa mi rozšíril zoznam kníh, ktoré treba prečítať. ()

Chrustyn

Obyčejné "lidské" drama se sexy Scarlett a troskou Travoltou. Přesně ten typ filmu, který jednou vidíte, docela vás baví ale za hodinu si na něj nevzpomenete. ()

mat.ilda

Možná bylo bývalo rozumější pustit si nějaké náladové country rádio, co eliminuje přívaly zbytečných slov, protože v obrazech, kde pohled na Scarlett Johansson je po hudbě druhou, a taky poslední příjemnou složkou, neboť zneuznaní opilci, citující ze stokrát přečtených děl, hned potom, co se ráno co ráno vyprovokují dávkou vodky k mizernému životu někde tam, v New Orleans, kde se zastavil čas, mě nedojímají, a ani toho jediného žádoucího klišé, z jinak zde hojně využitých, to jest pořádné muchlovačky, která se při chemii mezi Scarlett a Gabrielem Machtem vysloveně nabízela, jsem se nedočkala, takže... ()

jojinecko

Citlivo a inteligentne natočená "nekomerčná" dráma s výbornými hereckými výkonmi (Travolta prekvapil, Scarletka je dlhodobo moja favoritka:), popretkávaná niektorými peknými myšlienkami a citátmi...Veľmi príjemné prekvapenie! ()

honajz

Scarlett Johansson, Deborah Kara Unger a John Travolta v řekněme poetickém snímku, který by i mohl fungovat, kdyby citově tolik nevydíral. Už samotný začátek je klišé jako hrom. Umře nonkonformní žena a odkáže svůj dům dceři, která žije v nešťastném vztahu s pitomoučkým mužem. Holka odjede do maloměsta převzít zchátralou barabiznu, aby zjistila, že v ní bydlí dva nečekaní nájemníci, starší chlápek, který vypadá, že je věčně v lihu, i když dříve byl zasloužilým profesorem na vysoké škole, a mladík, který se snaží napsat bestseller, ale nějak se mu ne a nedaří. Tyhlety looserské postavičky pak mají různé interaktivní výstupy, abychom pak na konec zjistili nečekanou pravdu a byli svědky prozření a sebeuvědomění mladé ženy... Škoda, že tvůrci tolik tlačili na pilu a příběh nám přes pomalé tempo vyprávění doslova cpou stylem červené knihovny, takže divák ani nemá čas se s postavami nějak ztotožnit a najít v nich nejen zápory, ale i klady. Publikováno: 02.07.2008 ()

Sofia

Zajímavý příběh o životě třech naprosto rozdílných lidí, které ale zároveň hodně spojuje... pocit promarněného života, hledání sama sebe...celé to bylo trochu kýčovité a dopředu jasné, vyzdvihla bych ale výkon Scarlett Johansson i pro mě neznámého Gabriela Machta, naopak John Travolta mě nepřesvědčil - já mu prostě jeho role nevěřím, pro mě navždy zůstane už jen tím praštěným taxikářem z Kdopak to mluví. ()

becki_tu

Zklamání. Film se potácí od deprese ke smutku, od alkoholu ke knížkám, od mudrování k filozofování, ale samé záplavě slabých a chladných emocí jsem bohužel nenašel nic, co by mě výrazněji nadchlo, zaujalo či alespoň nenudilo. Tvůrčímu týmu nemůžu upřít viditelnou snahu, ale já to příště radši zkusím někde jinde. ()

mm13

Bez tej extrémne tragickej zápletky z minulosti jednej postáv to nešlo? Tento (z môjho pohľadu) dosť lacný melodramatický efekt mi na chvíľu pokazil inak skvelý dojem. Na strane druhej je ale postava stvárnená Johnom Travoltom natoľko ikonická, že možno uvažovať, či nešlo o zámer vytvoriť protiváhu civilnej stránke príbehu... iba som si potom nie istý ako presne chcel takýto mix zafungovať a či vôbec zafungoval. Našťastie sa ale jedná o ďaleko menší prešľap, než akým bolo napríklad finále v Little Children (2006)... Zakopli, nespadli - môže byť! ()

ScarPoul

Ďalší z nekonečného spectra pohodových filmov. Dve hodinky, krásne pomaly , nenudiaco plynú a nechávajú krásne vyznieť slová tak lačne a spontánne prenášané hrdinami tohoto príbehu. Každá s postáv je skvelo napísaná a každá je vám viac menej od začiatku sympatická. Ďalšia z pôsobivých úloh Johna Travoltu, ktorý tu predvádza bezchybné herectvo. Johanssonová ešte v úlohy naivnej dievčiny - takú ju mám neskutočne rád. Macht ako sympaťák ktorý sa vie hrať zo slovami. Jednoducho je to taký krásny ekvivalent ľudí, ktorých by som rád spoznal a rád sa s nimi porozprával napríklad o Hamingwayovi alebo T. S Elliotovi. Gabel je síce troška neskúsená a niektoré scény troška plynulosť deja spomaľujú, ale keď sa jej niečo podarí tak je to na stodesať percent. Nadmieru spokojný. ()

Khalesi

..šťastie nahradzuje v živote to, čo mu chýba v dĺžke...aká pravda. Príbeh o ľuďoch, ktorí si vzájomne poskytli šancu. Ona im zmenila životy pretože ich potrebovala a milovala, ako svoju rodinu, ktorú nemala. Oni jej na oplátku dali možnosť študovať, rásť a vstúpiť do života o ktorom sa jej ani nesnívalo. Dvaja alkoholici bez cieľa a samotárske, protivné dievčisko, vytvorili láskyplnú rodinu a navzájom urobili šťastným jeden druhého. A srdce je osamelý lovec:) ()