Probuzená smrt

• Velká Británie Wake of Death (více)

Sun Quan, hlava čínské mafie, neměl nikdy při pátrání po ztracené dceři narazit na gangstera na odpočinku Bena Archera (Jean-Claude Van Damme). A když už na něj narazil, neměl mu zabíjet manželku. Rozpoutal tím vražednou smršť, která neutichne, dokud se jeho hlava (nejlépe oddělená od těla) neocitne v Benových rukou. Co ale zmůže jeden k smrti naštvaný chlap proti armádě všehoschopných čínských zabijáků? (oficiální text distributora)

Vavča

Slušný film s Van Dammem a po roce 2000? Skutečně jsem zíral jak vyoraná myš. Hlavní zásluhu na tom má režisér, který umí skvěle pracovat s barevnými filtry, kompozicí scén, doplňování obrazů působivým propojením se zvukem, nebo hodbou, ví kdy zrychlit, kdy zpomalit, akční scény rozhodně na velmi dobré úrovni ať honička na motorkách v obchoďáků nebo spurt Pontiacu Firebird proti dvěma jeepům, fyzické souboje zvládá Van Damm pořád slušně. Film má sice klišodiní zápletu, ale dialogy nejsou slaboduché, postavy více než ujdou na poměry žánru. Potěší i obsazení Simona Yama, jako hlavního záporáka. ()

mzss1

Pomalé, teskné, temné, moc drsné. Na tenhle film se dá podívat tak nanejvýš 1x. Příběh klasický, Van Damme dost tvrdej, zahrál dobře, ale celkově je film trochu zbytečnej. Přesto u mě jen tak tak 50% = *** ()

kingik

Cynthie pracuje jako sociální pracovnice a má na starost ilegální čínské přistěhovalce. Na jedné ze zadržených lodí najde mladou Kim. Protože se zdá, že nikoho nemá, rozhodne se o ni postarat. Přivede ji domů a přesvědčí soudce, že kdyby byla deportována, hrozilo by jí nebezpečí. Záhy však vyjde najevo, že vzít ji k sobě byl osudový omyl. Její otec je totiž vysoce postavený gangster obávaných triád. Bijec Jean Claude Van Damme nehodlal svoji kariéru s prošlou záruční lhůtou v novém mileniu zabalit a zkusil to přes jakýsi pokus o charakterní herectví. Na svém kontě měl jen zanedbatelné minimum takových rolí a přetransformovat se do role gangstera mstícího se za smrt své blízké mu nemohlo v konečném výsledku vynést kýžené vavříny u diváků. Málo akční a nedomrlý pokus o drsnější gangsterku naopak prohloubil jeho propad. Jeho častá spolupráce s neznámými režiséry ho stála dobré postavení na akčním poli a definitivně ho uvrhla do slabé "béčkové" produkce, do které spadá i tenhle nevýrazný film. Mé hodnocení: 40% ()

Jordan

odpad to nie je, videl som to (na veľké šťastie toho filmu) po príšernej segalovke, po ktorej sa mi toto akčné béčko zdalo ako vydarený film; s odstupom času mi hrebienok klesol, hmla sa rozostúpila a ja som si uvedomil, že to bola riadna blbosť (aj keď aj tak nie až taká, ako tá so segalom - "Tajný agent Jack T."), každopádne z produkcie pána Vana Damma posledných rokov asi to lepšie, povedal by som, napriek slabému a nebojím sa povedať, že hroznému scenáru spod pera nejakého dyslektika (pravdepodobne, aj keď nechcem nikoho urážať!) tomuto filmu nechýba akcia, i keď miestami mizerne zrežírovaná, ale predsa akcia! a Jean v prekvapivo nie kladnej úlohe ako riadne (sprepáčením) nasratý chlapík, ktorý sa mstí šikmáčom, to je pre nenáročného televízneho diváka aká taká záruka víkendového béčkového oddychu plného hnevu; ()

klerik

Po dlhšej dobe som sa odvážil pozrieť film s idolom môjho detstva :) a tak trochu som to ľutoval... Hrozne stupidný scenár nedodržuje ani základné logické klišé a potápa film. Na druhej strane technická stránka bola pomerne dobrá, len škoda, že väčšina sľubnej akcie je zbytoče prestrihaná, resp s chaotickou kamerou - myslím, že JC by stále zvládol aj náročnejšiu choreografiu. Keby však na takejto úrovni ostali Lundgrenovky a Seagalovky, bol by béčkový svet o čosi krajší... ()

SeBig

Ze začátku mi to přišlo slabý a už jsem se bál že se to takhle bude táhnout celý film ale pak se to rozjelo a začalo se střílet a hned se zvedlo napětí a Van Damme zase předvedl to co umí! Střílení, libový honičky na motorkách, krví se taky nešetřilo a ktomu skvělý soundtrack který hned tu akcičku vylepší. Pecka film. ()

korbitch22

Van Damme jako drsný gangster jdoucí za odplatou.Škoda že už tvůrci nechají Jean Clauda jen mluvit a střílet a navíc dost málo.Na druhou stránku opět dokazuje jak dobrý herec je. ()

Yardak

Typické béčko...sice to chvilku útočilo i na třetí hvězdu, ale bylo tam hodně hluchých, nudných pasáží a některé bojové scény byly až moc neprofesionálně sestříhány, takže nakonec těch 45 % je tak tak. ()

SOLOM.

Tak tohle už byla vážně nuda. Začátek filmu ještě ušel, dokonce i přestřelka v bordelu, ale potom jsem začal pomalu usínat, protože akční tempo nebylo tentokrát vůbec vražedné. Asi nejzajímavější byla hned první vražda na začátku a ti dva staří mafiáni. Zbytek předvedl podprůměrnou show, kterou už znova vidět nemusím. ()

Bauer

Moc dobrej film.Zase po dlouhý době Van Damme natočil něco dobrýho.Trošku mi to připomínalo Smrtonosnou zbraň4( zase si někdo vezme domu Číňany a zase má problémy).Fakt slušný!!!!!!Prostě průměr. ()

Tommassi3

Van Damme jako Ben Archer zde daleko více než svůj pověstný belgický balet používá pistole, připadá mi tak nějak v nezvykle charakterově strhané poloze ještě více rozzlobený než obvykle, což ovšem působí mnohem uvěřitelněji.. Ani režijní brnkání na melodramatickou strunu mi v Probuzené smrti spolu s přijatelnou stopáží nepřipadá jako špatná volba !! Moje resumé ?? Neobvyklý temně depresivní thriller a jeden z nejlepších filmů s JCvD !! ()

Marek1991

Film o chlapíkovi, ktorého ženie dopredu pomsta a dokáže prežiť niekedy až neuveriteľné veci. Tak ako vždy mi jeho film len uplynul a nemal ďaleko od toho, aby som ho hodnotil ako Béčko. ()

corpsy

Herec akoby sa spamätal a natočil skvelý mazanec, kde nieje núdza o výbornú akciu, skvelé hlášky a nejaké tie emócie. Najlepšie Van Dammove video béčko. ()

Marsik

NOVA HD - Van Damma mám prostě rád, je to můj nejoblíbenější herec. Takže jeho filmy hodnotím vždy o pár procent více, než by bylo zdrávo a méně jak 4 hvězdičky nechci nikdy dát :) I když tenhle film by si to možná zasloužil :) Uznávám, že tady bylo akce málo, hodně keců, ale já prostě nemohu jinak. 70% ()

Andersis

Depresivní dílko. Van Dame se pokouší hrát a věřte nebo ne jde mu to. Je drsnější a nelítostnější než kdy předtím. ()

mysiak

Nebolo to až zas tak hrozné ako som si myslel..videl som aj horšie filmy od legendárnych borcov 90. rokov...JCVD sa celkom dobre ohýba, aj kamera ujde, príbeh nula, ale akcia fajn..da sá to vidieť ()

Ellmariachi

Během měsíce dvou ani nebudete vědět, že jste to viděli. Naprosto nevyužitý JCVD: Alespoň podle mě. Když už akce, tak pomalá, utahaná až ospalá. Chyběla mi tu nějaká kloudná rvačka, kde by JCVD ukálzal něco ze svého arsenálu. 50 procent a naprosto hraniční 3 hvězdy. ()

Rosalinda

Nemůžu hodnotit film a také ho nehodnotím, protože jsem viděla jen část. Ale Van Damme mě překvapil. On to nehraje vůbec špatně. Nemluvím o akčních scénách! ()