Ultraviolet

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

C0r0ner

Velmi silně mi to připomnělo Aeon Flux - alternativní sci-fi svět, holka v hlavní roli (světlý bod filmu), amatérské zpracování, stupidní děj viděný v mnoha jiných filmech. A skončilo to stejně idiotsky, jak to celé probíhalo. To celkové hodnocení pro mě přesně vystihuje výsledný dojem, který byl o mnoho horší, než jsem původně čekal. 35% ()

Wormboy

Kurt Wimmer ma svojim Equilibriom milo prekvapil. Samozrejme, namet bol o dost lepsi ako v pripade Ultraviolet.No a predovsetkym mal pri sebe Christiana Balea,ktoremu clovek uveri snad vsetko. Devizou bola urcite aj Badeltova hudba.Ultraviolet je nudny,trapny a priserne pocitacovo vyzerajuci trapas,ktory ma nezaujal absolutne nicim. Bojove sceny su nudne. Mila Jovovich je skoro tak drsna ako Michel Rodrigueze a rovnako,mozno aj viac trapna.A obdobne je na tom aj Badeltova hudba,ktora po zanrovo obdobnom Equilibriu nicim neprekvapi a ani nezaujme. Aj ten polbod je taky slabsi.0,5/5 ()

Dannysek4U

Ultraviolet je hrozne zvlastni, pribeh sam o sobe neni zrovna na odpis, ma to spad, je to efektni. Potiz ale je, ze ta masa akce, kterou film oplyva, totalne zaslapava vsechno okolo. navic tam jsou hrozny scenaristicky zkratky, ze ktrerjch chvilema vubec neni jasny, co se kolem deje. Potiz je taky v tom, ze i kdyz je Milla krasna, v tomhle bijaku extremne, tak se herctvim nema nic spolecnyho. Je skoda, ze se k nam nikdy neodostane puvodni verze, ktera byla o pul hodky delsi. Mozna prave tech triceet minut, ktery studio vyskublo, je to, co tomu vsemu chybi ()

pakobylka

U některých filmových příběhů není bezpodmínečně nutné zapojení mozkových závitů ... existují dokonce i takové snímky, u nichž je jakákoli mentální činnost nadbytečná, neboť se s ní zjevně nepočítá. "Ultraviolet" silně připomíná ultraemancipovanou počítačovou hru, která vás k ničemu nepotřebuje. Je zcela zaujatá sama sebou a soustředí se výhradně na čistokrevnou komiksovou akci, která pro ni představuje nejen báječnou zábavu se spoustou adrenalinu, ale prakticky jediný možný způsob seberealizace. Děj odsouvá stranou jako podružný a rušivý element, který jenom trapně zdržuje a rozptyluje pozornost. V rychlosti ho jen tak zběžně a ledabyle načrtne, pohodí hlavou a kráčí dál, vtělená do Violet - nádherné superkočky s kamennou tváří, se superrychlými reflexy a ladnými pohyby šelmy. Odrovná vás, kdykoli si zamane - absolutně nikdo a nic ji nezastaví a jakékoli množství nepřátel kosí bez hnutí brvou. Je neobyčejně přitažlivá - a má styl, takže odfláknutá dějová linie mrzí dvojnásob ... 2,5* ()

fars

Po vynikajicim Equilibriu natocil Kurt Wimmer neuveritelne blbej paskvil. Vizualni stranka filmu se mi do jiste miry libila, na nektere akce se taky dalo divat (ale vetsinou spis ne, vsechny souboje byli az absurdne prehnane a moc rychle), ale jinak je to des a hruza. Za zminku snad jeste stoji par drsnych hlasek - treba kdyz dva upiri rikaji Violet: "Co sis myslela, jsme stejne rychli a stejne silni jako ty.." a Violet jim ledabyle odpovi (tesne predtim nez je sejme) "Jo, ale jste aspon z desetiny tak nasrani jako ja?!" ()

Jermann

Po celou dobu se mě držel pocit, jako bych zíral na skutečně nechutné porno. Clověk ví, že by se na něco takového vážně neměl dívat, ale nějaká ta zvrhlá zvědavost a fascinace mu nedá a dokouká se až do konce. Ultraviolet ovšem není péčko .. ani béčko (ne za ty prachy) .. prostě je to ultraúlet. ()

Ice123 odpad!

Tak tohle je strašná ubohost. Hodnocení Odpad! skoro nedávám, ale když už tak jen pokud se ve filmu opravdu nic dobrého nenajde a bohužel tenhle je jedním z nich. Připadalo mi to, jako by se film měl v akčním pojetí podobat Equilibriu ale v ženském podání. No rozhodně se to nepovedlo, vedlo to k naprostému podprůměru, na který je ztráta času koukat... 5% ()

dr.fish

Film je zcela o ničem, má však nesporné klady. Jedním z nich je skvělý vizuál. Je to barevná koláž jakých mnoho není a v HD je to vskutku pochoutka. Druhým kladem je Mila Jovovich, která každou chvíli mění oblečení, vlasy nebo různé doplňky a vypadá naprosto božsky. Celý film proběhne v přiléhavých oblečcích s holým břichem a člověk se na to břicho pořád musí koukat. Příběh sám na mne působil, jakoby někdo sestříhal seriál do celočerního filmu, takže jsem měl pořád pocit, že mi něco uteklo. Hodnotím třicet procent za Milu, dvacet za vizuál a dvacet za film. To máme 70%. ()

Radiq odpad!

Úplně stejná blbost jak Aeon Flux. Ženská, která přežije všechno, zabije všechny, je hezká atd. Až na to, že jako filmová postava je úplně blbá. A to ani nezmiňuju to, že se jí v ruce zjevujou neviditelné zbraně a jiné hračky, že jezdí motorkou po zdech, že se převlíká kdy se jí zachce, že ten příběh je totálně průhlednej a předvídatelnej a že na konci si ona a hlavní záporák zapálí meče, asi byly ze dřeva nebo co... A ta hudba, kterou si člověk celou tu dobu musel uvědomovat, protože rušila! I když u takovýho filmu bych se raději nechal vyrušit třeba rozzuřeným homosexuálním brontosaurem, než abych to musel skouknout znovu. gr8 escape mi jinak mluví přímo z duše ()

otík

Po výtečném Equilibriu tentýž režisér vstoupil do téže řeky, bohužel výsledek je poněkud horší. Jednak Milla Jovovich nemá ani špetku charakteru co měl Christian Bale, jednak počítačové triky nejsou vždy ku prospěchu filmu a také celkové vyznění filmu je naprosto nulové. Opět se ocitáme v daleké budoucnosti, kdy je lidstvo rozděleno na čisté a ty nemocné. Jedna z nemocných nemá ráda lidi, přesto se náhodou dostane k jejich dítěti a pro jeho ochranu se postaví proti vládnoucímu despotovi těch čistých. Dál už to znáte – bojuje, vyhraje, prokoukne, zmoudří, zachrání, bla bla bla. Ačkoliv je film plný na oko krásných soubojů, střih i režie jsou oproti Equilibriu o hodně slabší a hlavně si divák až zas tak moc neužije. Snad jen to závěrečné rozpůlení světelným mečem mě pobavilo. ()

seneki

Nepochopitelný zločin spáchaný režisérem Kurtem Wimmerem (Equilibrium). V podstatě se jedná o mnohem horší Equilibrium s ženskou představitelkou Milla Jovovich. Během sledování jsem měl pocit že se jedná o film z roku 97 a né 2006, efekty jako ve večerníčku nepomůžou kulhavému zpracování a chabým bojovým scénám, které se snaží sápat zuby nechty po jedinečných soubojích v Equilibriu. Rádoby "moudré" rčení jsou jen k smíchu a pláči. Hodnocení 1 hvězda za upířího Williama Fichtnera (Mahone-Prison Break) a za to, že se opravdu jedná o film. ()

Nivenx

Milla tuto neuvěřitelnou sračku nezachrání. Vykradačka Matrixu a všeho možného. Křiklavé barvy, Milla vypadá pokaždé jinak, akční sekvence totální výsměch a konec debilní. Už to nechci v životě vidět. 10% ()

Triple H

Tak toto nevyšlo. Myslel som si, že to bude len klasická sci-fi akčná rezačka, ale bohužiaľ sa Kurt Wimmer rozhodol doplniť svoj film o akýsi presah. Celý motív s deckom,Millou a ich vzájomným zbližovaním je podaný totálne sračkovou formou. Je to 100x prevarené klišé (drsňáčka najprv deckom opovrhuje, ale postupne sa jej ľadové srdiečko roztopí), ale Wimmer ho podáva akoby sa jednalo o najdramatickejší a najdojímavejší sci-fi film v histórii. Milla Jovovich je síce pekná, ale hrať nevie vôbec. Všetky jej pokusy o zobrazenie "vnútorného boja" jej postavy vyznievajú smiešne. Film má síce len 90 minút, ale je nudný až hrôza. Vizuálne efekty sú (podľa mňa) ešte horšie ako v tak často vysmievaných Lovcoch Dinosaurov. Potenciálne zaujímavé akčné scény tak vyzerajú ako scény z videohry (naháňačka na motorke - fuj!). Neviem načo sa Wimmer vôbec s týmto filmom obťažoval, keď na to nemal prostriedky. Film sa snaží byť až kŕčovito cool a nevychádza mu to vôbec (záverečný súboj v tme s horiacimi mečmi je jednoducho zúfalý) - hlášky v drevenom podaní Milly Jovovich sú trápne tak, že aj zostava z SOS krúti hlavou. Jedna hviezdička za ploché brucho Milly Jovovich a odporúčanie pre ľudí, ktorí sa vyžívajú v prvoplánovito a pedantne symetrických záberoch. ()

COF_666

Ultrabarevná řežba, která občas dokáže vykouzlit docela stylové scény a zároveň vypadat hůř než wolfenstein 3D. Ale zábava to celkem je. ()

t_gon odpad!

Souhlas s Civalem. Jen dodám, že ten "hráč" co paří je totálně neschopnej a vy na tom po shlédnutí budete mnohem hůře. Děj je debilní až na půdu (zde je zbytečné vyjadřovat se k Mille, k nesmyslům ve filmovém světě...) akční scény jsou přeplácané a zručně natočené jako by je dělal někdo v epileptickém záchvatu. A kde přišel na efekty a triky???Asi je nechal dělat v železářství na objednávku...Ani se mi nechce věřit, že Wimmer udělá Equilibrium a pak takovouhle sra*ku!!! ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda