Ultraviolet

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

nash.

Všechny výtky které tu padly jsou na místě. A přece jsem se skvěle bavil a užil si každou minutu a záběr. ()

Happens

Komiksové podání velice jednoduchého příběhu, kdo se nenabažil choreografie z Equilibria, tak zde najde slabší útěchu, ale pořád aspoň útěchu, jinak triky jsou velice laciné, místy jsem měl pocit, že ty triky takto laciné měly být, jinak se to vysvětlit nedá a nekoukat na to v češtině - dabing je příšerný. ()

klerik

Tak opäť raz pôjdem proti prúdu... Po CATWOMAN, ELEKTRE a AEON FLUX som však teraz konečne nemal chuť vyvrátiť večeru. UV je čistokrvné béčko, s ľadovou a, na rozdiel od RESIDENT EVIL, cool vyzerajúcou Millou. Wimmer sa rozhodol pre akčnú jazdu s minimom deja a minimom dialógov. Oproti pôsobivému EQUILIBRIU tak padol smerom dole. Zatiaľčo v EQ bola perfektná vyváženosť (equilibrium :)) medzi akciami, emóciami a príbehom, tu je len akcia. Akcia je veľkolepejšia, z množstvom trikov, ale práve takýto nával "veľkoleposti" Kurt nezvládol - na triky zrejme nebolo dosť penazí, kameramana občas chytí epilepťák a strihač chcel zrejme príplatok za nadčasy... Milline herectvo vždy reprezentovali (a zrejme aj budú) vyšinuté postavy a tak je samozrejmé, že "obyčajnú" úlohu neutiahne. Divákovi skrátka nedokáže pohľad na ňu vsugerovať, čo prežíva a čo si myslí - keďže nie je miesto na rozhovory, divák len krúti hlavou a všetko mu dochádza až po ďaľšom čine hlavnej hrdinky. Čo ťahá UV k tretej (absolútne subjektívnej) * je predsa len režisér, ktorého nápady aj v takomto videoklipovom prevedení vedia okúzliť. Čo sa týka zbraní a súbojov držal sa schémy EQ a tak tu máme masové strieľačky aj súboje na meče. UV rozhodne nie je film na rozmýšľanie (a porovnávanie s Equilibriom :)) a miesto so scenárom akoby pracoval len s námetom, ale mňa nenudil a srší z neho nadšenie pre akciu, aj keď tentoraz v trochu zmätenom klipovytom kabáte... ()

SeBig

Celý film je jako počítačová hra. Nesmrtelná Milla zabijí bez problému armádu vojáků svoji hranatou katanou aby zachránila dítě který má být lék proti "upírské" nemoci. Ale jedno mi řekněte.. co je na tom hororovýho? ()

Chrustyn odpad!

Film, který vypadá jako intro na hru z PS1. Po všech směrech příšerně natočený, ještě hůře zahraný a maximálně špatně vypadající akční sci-fi, které se pokusilo svézt na vlně Matrixů, Equilibrium a Resident Evilů. Až uvidíte jak film příšerně vypadá, uvědomte si, že vznikl 6 let po prvním Matrixu, 4 roky po prvním Resident Evilu a 4 roky po Equilibriu. ()

Flakotaso

Víte jak se pozná opravdu HODNĚ špatný film? Tak, že se každou chvíli ptáte sám sebe, jestli je to opravdu tak hrozné, nebo se vám to zdá:). Při sledování Ultraviolet jsem se ptal skoro pořád. Neskutečné, že do toho někdo vrazil 30 mega. Je jenom jeden jediný důvod, proč se na tento brak podívat-a tím je půvab Milly Jovovich. Mimochodem, část hudby v závěru mi hodně připomínala Time od Zimmera! ()

SOLOM.

Ultraviolet je často přirovnávána k hororové sérii Uwe Bolla Bloodrayne a to jak nenaplněným očekáváním fanoušků, tak i bídnou kvalitou samotného filmu. Přestože tady se o hororový žánr otřeme opravdu jen okrajově. Spíše jde o akční scifi v němž figuruje postava sexy "upírky", která se rovněž dokáže bravurně ohánět nabroušenou čepelí. A ne jen jí. Režisér Wimmer si sice stěžoval že po velkých úpravách Screen Gems, kteří celkovou stopáž dost ořezali, šla kvalita jeho filmu o dost dolů, ale popravdě si ani nedokážu představit, jestli by bylo k vidění něco lepšího (minimálně průměrného). Což o to, pohled na Millu v sexy oblečku byl určitě super, ale to bylo tak jediné pozitivum na celém filmu. Přemrštěné akční scény ala Matrix a slabé digitální efekty, mi znechucovali sledování Ultraviolet téměř po celou dobu. Další mínus vidím v přemíře emocí, které se nám tvůrci snažili prostřednictvím svého díla vnutit, leč jim to (potažmo postavě Violet) moc lidí neuvěří. I tohle už ovšem poslední dobou řadím k přemíře toho všeho klišé (jak já to slovo nesnáším), stejně jako srdceryvné happyendy. Jeden aby si pomalu bral ke sledování většiny filmů papírové kapesníčky, v marné touze vůbec uvidět spásu v podobě závěrečných titulek. Nevím, možná by ta původní verze objasnila tu spoustu otázníků, které mi během toho prolétávali v hlavě. Narazil jsem tu totiž na několik momentů, situací či náznaků, u kterých jsem si říkal PROČ? 20% ()

eraserhead666

Jsou filmy, které jsou tak blbé, až jsou vlastně dobré. Tenhle je jenom blbý. Respektive trapný. Vizuální onanie, která však neu(spo)kojí. Wimmer asi není moc rozumný, když mu nedošlo, že druhé Equilibrium prostě nenatočí. Tu jednu hvězdičku za pupík Milly Jovovich. ()

Jenda

Osmdesát minut dlouhý klip s dialogy tak blbými, které jsem snad ještě nikdy neslyšel a bez jakéhokoli logického děje. Jediné plus, oddělující hodnocení od odpadu, je výrazná sytost barev, která mi byla příjemná...Nakonec byl na filmu nejlepší trailer, 2 a půl minuty je přesně prostor, který si tento film zaslouží ()

SLOTH

Mila a jeji herecké neumětelství kontra stupidní příběh. Tohle nebude druhý Pátý element a nebude to ani druhé Equilibrium. ()

becki_tu

Neškodná oddychovka, která vedle podobně vyhlížejícího (ale nesrovnatelně lepšího Equilibria) vypadá jako chudý bratříček. Necelá hodinka a půl je ideální stopáží, za kterou se sice nudit nebudete, ale zítra už si z téhle digitálně zběsilé jízdy budete pamatovat jen luxusní upírku v podání herecky zrající Milly Jovovich. 50% ()

Morholt

Míla si odskočila z nahánění zombíků a stal se z ní upír. Nebo tak něco. Místo oživlých mrtvol teď nahání lidi. A taky jiný upíry. Má k tomu ještě úkol chránit dítě, který může způsobit vyhubení upírů. Nebo lidí. Já už vlastně ani nevim. Co ale vim je, že se jedná o ultrasračku, ve který to Míle strašně sluší. Proto těch 10%. ()

ProjectAlice

Výborný akčný film s množstvom skvelých akčných scén a pohybov. Príbeh mohol byť lepší, ale ja som sa bavil akciou. Violet ovládala svoj meč lepšie než Uma Thurman v Kill Bill a to už je čo povedať. Skvelá Milla Jovovich v perfektných outfitoch z budúcnosti, skvelá kamera, hudba a skvelý William Fichtner. Jeden z filmov ktorý buď milujete, alebo nenávidíte. ()

Tommassi3

"Jmenuji se Violet a narodila jsem se do světa, kterému asi nebudete rozumět.." Velmi zajímavá berlička tvůrců, viďte ?! To se opravdu jen tak nevidí.. Kurt Wimmer se zřejmě maličko připosral z té spousty peněz, které se mu dostaly do rukou po veleúspěšném, alespoň divácky, Equillibriu, a volných tvůrčích rukou, a tak si s nějakým vysvětlováním čehokoliv směrem k divákovi hlavu vůbec nelámal a prostě jej hodil do vod neznámého světa, kde nefunguje nic, tak jak by mělo, což bych ještě dokázal s přivřeným očkem a mozkem ve spánkovém režimu překousnout, to bych se ovšem musel uspokojit smysluplným příběhem, nelobotomickými dialogy či parádním vizuálem, do něhož má tahle rádoby dada jízda stejně daleko jako sexy Milla Jovovich, kterou odjakživa zbožňuju a běžně dokážu sledovat v lecčems, ke Christianu Baleovi.. O co tu vlastně tedy jde ?? Milla Jovovich, kterou jsme si už prostě zvykli od dob Resident Evil vídat pouze v takovýchto rolích, kdy třímá celá v kůži v rukách pistole či meče, si tady pod Wimmerovou taktovkou střihla další podobnou, leč tentokrát opravdu super(špatně napsanou)hrdinku, tak trošku mutantku, no, trošku víc mutantku, trošku míň upírku, ostatně na nějaké pití krve - Když pominu, že tahle omalovánka pila krev mně..;) - se tu taky vůbec nehraje, která jde proti všem v další dystopiecké budoucnosti, která není vůbec temná, nýbrž lentilkově duhová, s idiotsky buhvíproč dlouhým jménem Violet Song jat Shariff a jednoznačně patří k tomu málu, co mě dokázalo udržet u obrazovky až do titulků.. Rozhodně přiznávám, že ty úvodní stylově komiksové mě hodně navnadily, jenže co následovalo potom, se nedá definovat jinak než jako naprosté rozčarování.. Přestože se totiž vlastně jedná pouze o další příběh, kde proti sobě stojí lidé a upíři, kteří prostě zrovna frčí, jen tak nějak frčí mimo mě, kterým se tu říká hemophagové, Wimmer ho vyšperkoval desítkami dalších motivů ze spousty jiných filmů, stejně jako vyšperkoval i to "své" gun-kata z právě již zmiňovaného Equillibria, které se vlastně režisér jal vykrádat nejzřetelněji, o parafrázování bych mluvil jen tehdy, dalo-li by se na Ultraviolet koukat.. Ostatně těch podobností s Equillibriem by tu jeden, pokud v průběhu snímku neusne, snadno našel hned několik, od osamělého hrdiny stojícího proti totalitě, architektonických prvků s motivy kříže, plynovými maskami, helmami a úbory, které jedince činí naprosto anonymními v rámci masy, či geometrickými obrazci, v jejichž uspořádání mimo jiné končí mrtvá těla těch, kteří se postavili Violet.. Nedokážu však pochopit, k jak obludnému posunu došlo v rámci choreografie naprosté většiny soubojů, které nejen zběsile sestříhané prvoplánovitě slouží jedinému cíli, ukázat, jak je Violet ultrarychlá, když jen s hrůzou sledujete pohyby hlavní hrdinky a následně pouze hromady mrtvých těl.. Ne, díky, tohle vážně ne !! Připočteme-li Violetiny, a nejen její, schopnosti zhmotňovat na svém těle zbraně či morfovat nejen svůj kožený úbor, ale i barvu vlasů a očí, neskutečně špatné CGI triky, když Wimmer nějak zapomněl, že alespoň něco by mělo zůstat reálné, a tak sledujete vesměs i CGI prostředí, v němž herci vypadají opravdu hrozně, dialogy tak jalové, až to prostě bolí, pak vás zamrzí snad jen ten nesmírně povedený a svižný soundtrack Klause Badelta, když navíc i zbytek (ne)hereckého ansámblu stojí za vyliž upíří prdel, snad vyjma Camerona Brighta jako Šestky, což nejlépe dokazuje tragický Nick Chinlund jako hlavní záporák Ferdinand Daxus.. A bez kvalitního záporáka se nedostanete ani na průměr.. () (méně) (více)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda