Ultraviolet

Armádní laboratoře objevily dosud neznámý virus a snažily se ho upravit, aby pomohl stvořit rychlejší a silnější vojáky. Vznikl kmen HGV, experiment se však vymkl kontrole, když virus zmutoval a rozšířil se v extrémně nakažlivé formě. Svět zasáhla epidemie, která ho navždy změnila. Lidé se přestali bát terorismu a začali se bát choroby, která sice nakaženým dala nadlidskou rychlost a sílu, současně však byla stoprocentně smrtelná. Zdravotnický systém získával stále větší pravomoci, až se nakonec zmocnil vlády a proměnil ji v nelítostnou diktaturu. Nemocní byli shromažďováni v koncentračních táborech a později likvidováni na příkaz šéfa všemocného militantního lékařského systému, vicekardinála Ferdinanda Daxuse. Mladá Violet žila spokojeně s manželem a těšila se na narození prvního dítěte. O všechno však přišla, když se nakazila a stala se cílem experimentů, které měly najít lék. Podařilo se jí uniknout. Založila hnutí odporu a z Violet je nelítostný vražedný stroj, jehož jediným cílem je boj proti Daxusovi a jeho organizaci. Rozhodne se postavit všemocnému nepříteli i bývalým spojencům, překazit plán a zachránit celý svět. (TV Nova)

Dale

Milla v sexi oblečkoch je jediná zaujímavá vec na tomto filme. Kam sa hrabe taký Rambo na Violet, ktorá zmasakruje dva tucty chlapov, ktorí na ňu mieria zbraňou z dvoch metrov. Čo je moc, to je príliš, toto už nie je ani sci-fi. ()

Chermy odpad!

Kdo viděl Equilibrium, musel tušit co přijde...jen Christiana Balea vystřídala krásná Milla Jovovich a vykradený román 1984 v celkem líbivém, přesto béčkovém kabátě nahradila naprosto trapná slátanina ()

corpsy

Slušná akčná sci-fi rozprávočka takmer bez príbehu, s už na tento druh filmu tradičnou matrixovskou akciou a niekoľkými skvelými vizuálnymi a designerskymi nápadmi. Škoda len tých, až okato amatérskych trikov. Nepasujú a vyzerajú čudne, až sa to zdá ako hlúpy vtip. Možno to bol úmysel, ktorý som nepochopil. ()

ConanVJ

Jeden z mála filmů, kde se mi Milla líbí. Celé je to takové počítačově stylizované. Akce je zde celkem dost. Příběh je takový nezáživný a místy nudí. Za mě 50% :) ()

Kryton

Wimmer mě prostě dostal Equillibrium a jeho chladným pojetím spolu s akčníma scénama. Tady se opět snaží o něco podobného. Jenže to celé vypadá jak scénár nějake videohry z 80. let. Upíři , svět kde se bojuje proti lidem nebo upírům a je tu jedna velká bojovníce co vše vyřeší. Pochopil jsem to tak dobře? Protože scénář má pěkné díry a idea je příšerná. Ano vím , že to vychazí z komiksu/animované série , jenže to mi ji teda ukažte zda je stejně plytká a nudně hloupá? Nebýt hudby Klause Badelta a sexy Jovovichové tak se na to ani nedokoukám. Akční scény jsou dost chaotické a narozdíl od Equillibria nemají řád,význám a jsou dost počítačové. Počitačové je tu vše až to je kýčovité a hnusné! Né tohle se nepovedlo a ani se nedá dokoukat. Co k čertu má být to ,že smrtelného zabijáka je najednou s člověk s mateřským pudem ke klonu co stejne umře? Možná v komksu to je vykresleno více , ale tady mi to přišlo smešné jako hlavnímu padouchovi. Ten jediný mi ještě tak uvízl v hlavě , ale ten zbytek? Pche jen do počtu a spíše se plete. O tu hvězdu se podělila Jovovichová s Badeltem! ()

Andersis

KOMENTÁŘ U dvd VLTAVY SEM PSAL JÁ: Tak to je maso. Ženská zbije asi kolem tisíce chlapů, to nakecám tisíce chlapů a nemá ani škrábnutí. Ten fim se obešel bez krve. Triky sou nic moc, chvílema sem si mislel že se dívam na hru z roku 2003, ale takové triky nestačí. Navíc kdyby nebyl ten zevěrečný souboj tak asi nevim za Millu Jovovich dávám jednu hvězdičku, to je asi tak vše. Prostě najhorší přepis komiksu jaký sem kdy viděl. ()

zdepapepa

Veselá taškařice plná barviček, hořících mečů a kouzelného arzenálu. Rukopis režiséra je znát, takže i tady máme budoucnost, kde se s oblibou střílí, nejlépe vším a do všeho, ve všech možný i nemožných pózách a hlavně obouma rukama. O příběh tu jde až v druhé řadě, částečně, protože je to příběh značně béčkový, částečně, protože arzenál Milliných emocí, na rozdíl od nekonečné zásoby zbraní její postavy ve filmu, čítá zhruba 3 položky - kamenná tvář (bezvýrazná tvář, dominující celému filmu), naštvaná tvář (pokud chce někdo ublížit č.6) a smutná tvář. Tento nedostatek poznáte zejména při scénách, kdy Milla zrovna nekosí své nepřátele, což se naštěstí nestává tak často, ale o to víc to pak působí jako pěst na oko. Soundtrack příjemně podbarvuje scény, nad nimiž se ne až tak tají dech, jako spíš jde hlava kolem, jak se toto někdo odvážil zfilmovat. Častokrát scény postavené na hlavu (jezdit motorkou po stěnách budov, zabíjet nepřátelé po tuctech najednou (napomáhá tomu i to, že většinou střílí naproti sobě, přičemž Milla je uvnitř, Idiot ball hadr) anebo mlátit všechno a všechny a téměř u toho nekrvácet. Ostatně ani nepřátelé skoro vůbec nekrvácí, což bych označil jako poslední hřebíček do tříhvězdičkové rakve, kterou jsem tomuto filmu přiřknul. ()

Adasin

Ultrashit, u jehož natáčení to někdo musel přehnat s omamnými látkami, jinak si tu extrémní tupost (obzvlášť toho, co postavy vypouštějí z úst) nedokážu vysvětlit. Smát se, nebo brečet? Kvůli tuposti smát, kvůli hercům, kteří ze sebe dělají idioty, brečet. Za co ta jedna hvězdička? Za Milu Jovovich, mám ji ráda a při sledování jsem se styděla i za ni. Ukázkový příklad filmu bez děje, bez smyslu, bez ničeho. 1/10 ()

SaNcHeZ_cz

Wimmer přestřelil a hodně. Trikově nekoukatelná komiksově laděná řež která trpí podobným syndromem jako sousední Aeon Flux. Nenabízí však kromě poměrně zábavného Chinlunda, Mily Jovovich v přiléhavých oblečcích a Wimmerovy povedené choreografie téměř nic. Ukázkový případ, že i rozpočet 30 milionů se dá snadno utopit v nepřehledném a lacině vypadajícím klišé ()

mysiak

Film na epiletický záchvat, hýriaci farbami, zlými trikmi, a škaredou Millou Jovovich od tvorcu kultové Equilibrium....ešte, že je to krátke, lebo som bol už blízko toho záchvatu... ()

Jillen

Asi stejný pocit jako u Wimmerova předchozího výplodu...tohle je ale trošičku horší...ovšem na Millu se fakt koukat dá...oddechovka na půlnoc mezi sobotou a nedělí...nic víc nic míň...a na jedno shlédnutí..Dávám 15% ()

Popluh

No tak tohle je rozhodně "wimmerdávka". U Wimmera se mi líbí jeho práce s béčkovým žánrem. Ať už jsou to jeho příběhy v Equilibriu, Ctihodném občanovi či Salt, vždy využil ten určitý předsudek diváka vůči "béčkovému" filmu k nastolení nějaké zajímavé a potrhlé myšlenky, která by v normálním dramatu rozhodně neprošla. V Ultraviolet se ale nic takového nekoná. Wimmer prostě jen sedí za kamerou s joystickem v ruce a nechává opět topornou Millu Jovovich poskakovat z jedné umělé akce do druhé. Pořád ale lepší, než když začne rozvíjet vztahy mezi postavama. Nejenom, že ho v tom zrazuje vlastní scenář, ale hlavně herci, kteří se vyloženě nepředřeli. Při 30 milionovém rozpočtu se není čemu divit, že úroveň efektu je mrzká a Wimmer bohužel zvolil barvičkoidní stylizaci která to ještě zvýrazňuje a podtrhuje a je to škoda, protože akční nápady mu stále nechybí. Ve výsledku je to prostě normální podprůměrné digi-béčko na jedno použití, které má naštěstí snesitelnou délku a víc se v něm střílí než mluví. ()

Laxik

Mila Jovovich v poloze (...ehm, pozici? Tak jak to mám nazvat aby ze mě nebylo sexistický prase?), v jaké ji máme rádi. A totiž ve sci-fi řežbě, kde nosí zvláštní barevný oblečky, koulí těma svýma úžasnýma uhrančivýma očima plnýma nenávisti a nakopává prdele stovkám protivníků. Tváří se u toho sice smrtelně vážně, ale pochybuju, že tohle kdy kdo bral aspoň trochu seriózně. Jo, bojovky sice po chvíli začnou i nudit, přeci jen se o miss odhalený pupík ani na vteřinu nebojíte, ale všechno to vynahrazuje ta neskutečně dokonalá blbost, která na člověka skáče z každého záběru. Jde prostě o tak úžasnou vymazanost koukatelnou jen po jedenácté hodině, kdy už v telce není nic než Volejte věštce, že se to z mého pohledu nedá nemilovat. A to jsem to prosím viděl nahrané odpoledne! ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda