Ve filmu Buď v klidu se John Travolta vrací jako Chili Palmer z filmu Chyťte ho! Tentokrát Chili opouští nevyzpytatelný filmový průmysl a vrhne se do hudební branže, zaplete se s ruskou mafií, s různými gangsterskými skupinami a ještě vezme pod ochranu mladou talentovanou zpěvačku Lindu Moonovou. Barry Sonnenfeld, který režíroval Chyťte ho!, nedávno prohlásil, že když John Travolta přijal roli Chiliho Palmera, chtěl ji hrát jako "pouličního Jamese Bonda." Travolta říká, " Chili je gangster, ale má image příjemného gangstera, jakoby Jamese Bonda. A jeden z mých oblíbených filmových idolů byl Sean Connery, zejména v roli Bonda, tak se stal mou inspirací mého pojetí Chiliho Palmera.

Travolta se nadchnul v okamžiku, kdy roli Edie Athens přijala Uma Thurmanová. "Uma a já si na plátně ohromně rozumíme," říká, "a ve filmu Buď v klidu jsme hráli úplně jiné postavy než ve filmu Pulp Fiction - historky z podsvětí, i když spolu opět tančíme. (oficiální text distributora)

Rockwood

V jeden den jsem viděl hned dvě verze toho filmu. Jednu na DVD (na to se dívala matka protože večer nemohla) a večer v TV. Hned první věc co sem si všiml. Na tom DVD ten dabing není tak hlídaný jako v TV a to by jste někteří, co to neviděli na DVD nevěřili kolik sprostých slov tam je. Toho by si všiml snad i hluchej toho rozdílu :-). Ale tady se nehodnotí dabing, takže když se na to tak podívám tak sem si zcela jist že stejně silný slovník je původní znění. No ale jinak jako taková komedie se mi to trochu i líbilo. Tři hvězdičky dávám za to, že mě to občas pobavilo a že na konci byli "Aerosmith" :-) ()

Lacike

Tak dobre, na druhy pokus mi pokracovanie skvelej jednotky nepripada ako tragedia. Pôsobi to ako remake jednotky s uplne identickymi vtipmi v ovela slabsom prevedeni. Len filmove prostredie nahradil hudobny biznis, ktory ani zdaleka nepôsobi tak zaujimavo. Asi najviac mi vadi, ze film uplne ignoruje vztah medzi Travoltom a Rene Russo medzi ktorymi to minule perfektne iskrilo. Jak keby sa vôbec nestal. Dalej ma strasne stvala trapna postava André Benjamina. Jeho sceny by som najradsej vystrihol rovnako ako väcsinu scen s pseudovtipnymi gangsta cernochmi. Zapletka tentoraz tiez nepôsobi tak prirodzene, ale prekombinovane a na konci nemate pocit, ze to vsetko do seba logicky zaklaplo, ale skôr ze sa to vsetko vyriesilo samo rôznymi nahodami. Ale je tu aj dost vela kladnych veci. Travolta pôsobi ako vynaliezavy Chili Palmer stale strasne charizmaticky a viete, ze vsetko zakazdym nejak zvladne. Sklame len v jednej tanecnej scene v ktorej prekvapivo nic extra nepredvedie. Uma Thurman bola este neskutocne sexi a neustale predvadza svoj zadok, ci uz v plavkach alebo na parkete. Je tu viacero vtipnych cameo vystupov. Ale uplne najlepsim a najvtipnejsim na celom filme je roztomily gay Dwayne Johnson a jeho legendarne zdvihnutie obocia ma zakazdym neskutocne rozosmeje. Takeho vtipneho vola si zahral snad uz len vo filme Pain & Gain. Hlavne kvôli jeho scenam stoji za to film vidiet. Takze ak od filmu necakate nic inteligentne a trapnejsie sceny prezijete bez uhony, tak sa na filme da niekolkokrat dobre zasmiat. P.S: V CZ DVD dabingu je tentoraz film fakt vtipnejsi, kedze v originale film ma PG-13 rating a preto si mohli dovolit len jedinu ostrejsiu nadavku, ale v dabingu sa tvrdo nadava ostosest. 5/10. ()

fallangell

Nevim jak nekdo dokazal tuhle obrovskou reklamu snad na vsechno co me snad napadne produkovat jako seriozni film. John Travolta si po 11 letech opet zatancoval s Umou Thurman. Z hudebnich skupin se predstavili Black eyed peace, Aerosmith a mnoho dalsich, svuj stek mel i Kobe Bryant. Zkratka cele temer dvouhodinove snazeni na me pusobi prislovim, ze vlk se nazral a koza zustala cela. Ovsem co tim ziska "The Rock" mi zustava utajeno. ()

svik

Film -velice pěkně se na něj dívalo , hodnotím ho velice kladně ,neboť je to film opravdu v klidu.JE TO FILM VELICE AKTUÁLNÍ , NEBOŤ SOU V NĚM ZANESENY POZNATKY MODRNÍ DOBY A TO SE MI VELICE LÍBILO. Herci-Vůbec mi vevadilo že film byl přelácán filmovýma hvězdama ba naopak velice kladně to ma mě zapůsobilo.Mělo to nečekaný podtext. SVIK ()

iXtr3m3

Tak toto sa na Get Shorty absolútne neťahalo. Tri hviezdy z úcty len kvôli obsadeniu nielen hlavných úloh ale aj malých cameí. Inak blbosť, ktorá z hlavy vyfučí rýchlejšie ako by človek chcel. Get Shorty bola svieža "krimi-komédia", ktorá mala sčasti až gangsterský nádych, ale toto bolo varenie z vody, nič viac, nič menej. ()

• John Travolta chtěl do role Edie výhradně Umu Thurman, aby si zopakovali svůj tandem z Pulp Fiction (1994). (imro)

Durst míří do Hollywoodu

Durst míří do Hollywoodu

13.04.2006

Frontman rap-metalové formace Limp Bizkit, zpěvák Fred Durst, natočí svůj režijní debut. Nezávislý snímek THE EDUCATION OF CHARLIE BANKS bude hudebníkovým prvním regulérním filmovým počinem, přičemž… (více)