Nekonečný příběh 3

Die unendliche Geschichte III - Rettung von Fantasien

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Německo / USA, 1994, 95 min

• kingik

Kdo by si to pomyslel, že série, která tak kdysi senzačně začala skončí tak prach mizerně. Všechno je tu neuvěřitelně odbyté. Triky jsou slabé, o nějaké režii se nedá vůbec mluvit a to co kdysi působilo tak pohádkově a nekonečně se ted smrsklo do malého studia plného nepřesvědčivých kulis. Ale všechno v tomhle filmu není na odpis. Třeba záporáci Zlouni se snaží zaujmout a docela se jim to daří a Bastian v podání Jasona J.Richtera je celkem sympatický klučina, ale když už se místy blýská na lepší časy objeví se v záběru vypelichaný létající pes Falco a máte po dojmu. Scénář postrádá nápady a film vyznívá značně křečovitě. Ve výsledku je to špatný film, ale na úplný odpad to není.(24.2.2009)

• rsimonyi

Trojka je tragédie, hnus a filmový zločin. Nevadí mi ani tak slabý příběh, jako hrozní herci a hlavně příšerné výtvarné zpracování a tragická hudba. Všechno z původního Nekonečného příběhu ( Slonovinová věž, Orin, Kniha, Falko, Kamenožrout......), všechno je tu úplně jiné a příšerné. Prostě třetího dílu se zúčastnili absolutní packalové. A ten digitální začátek, no to je hnus. Fuj.... budu dělat, že jsem trojku nikdy neviděl a neexistuje. Třeba někdy natočí regulérní trojku s původním Kamenožroutem a Falkem.(12.3.2007)

• blackrain

Říká se do třetice všeho dobrého a zlého. Tady platí to zlého. Nekonečný příběh měl skončit prvním dílem a ne trojkou. Některá pokračování by neměla radši ani vznikat. Nekonečný příběh si nezaslouží, aby byl takhle zašlapán do země, ale tady se to dokonale povedlo. Pokus o vytřískání peněz z fenoménu nevyšel.(18.3.2009)

• Slartibarkfast

Pane náš, jenž si na nebesích.. Zprvu výborný a nabízející se nápad o pokračování nekonečného příběhu dal najevo, že vše má jednou skončit.. tohle je ale krutý konec. Ruce pryč od tohohle pokud si nechcete zkazit pěkný dojem z prvního dílu už tak poškozený dílem druhým. Tohle by vás totálně dorazilo a fantazie by určitě přestala existovat. Tady bych byl schopen jít i do mínusu, žel.. 0%(2.12.2009)

• Nach

Jako malý jsme to sjížděl dokola, ale je to s....a nejhrubšího zrna. Klišé nad klišé jehož třešničkou na dortu je pojmenování hlavních záporáků: Zlouni. Jen Jack Black a jeho přehrávání za něco stojí. Úpadek jednoho z nejemotivnějších fantasy své doby zde byl dokonán k dokonalosti. Smutný to konec Fantazie, kterou zničil produkční studiový chtíč ždímat Nekonečný příběh dokud nenajde svou konečnost. Po tomto příběhu jí u mě našel, žel bohu až v dospělosti. 20%(6.11.2018)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. října 1994 v Německu. (Varan)

• - Jelikož byl celý děj původní literární předlohy zpracován již v prvních dvou dílech filmové série, museli si tvůrci vymyslet pro tento díl zcela nový příběh. (fiLLthe3DD)

• - Jedná se o jeden z prvních filmů, ve kterém se objevila budoucí hvězda Jack Black. (ronaldmekdon)