Nekonečný příběh 3

Die unendliche Geschichte III - Rettung von Fantasien

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Německo / USA, 1994, 95 min

• dawexx

Nekonečný příběh Volume 3 je tak dementní demence, že i strčení prstu do krku a následné udělání se volna natočené na kameru po dědovi vám přinese větší filmový zážitek než tato dementní demence. A pokud vám minulá věta přišla poněkud dementní, pak vězte, že na vině je demence sledovaného film...ehm...braku.(7.9.2008)

• gudaulin

Po všech stránkách zmršený film, který by měl být označený jako dětem nepřístupný v rámci snahy o kultivování jejich vkusu. Mizerný scénář i provedení. Naprostá degenerace původní myšlenky literárního Nekonečného příběhu. Jestliže měl Ende coby autor předlohy velmi vážné výhrady už k nadprůměrné jedničce, pak tato impozantní slátanina ho s největší pravděpodobností přivedla do hrobu, protože pár měsíců po premiéře zemřel. Celkový dojem: 5 %.(23.5.2007)

• Don_Salieri

Velká škoda, že tohle pokračování se neneslo v duchu toho čím jednička vedla. Úžasným prostředím, kulisy, mechanický potvůrky, miniatury, kostýmy a i loutky. Tak taky hlavní postavy, které si oblíbite a prožíváte každou minutu s nima. Všechno tohle třetí pokračování postrádá. Malým plusem je herecký výkon herce Jacka Blacka, který zde ve svých 25 letech ukazuje svůj velký komediální talent. Jinak rádoby dospělejší pokračování dostává tímto krokem pořádně přes dr**u. Hlavní herec se sem vůbec nehodí a to stejně jako do pokračování filmu o kosatce. Někdy to má svůj důvod proč film nemá mít pokračování. Tady se to nepovedlo hned dvakrát a to třetí bylo nejhorší z nich. Právem se říka, že jednička byla jedním z nejdražšich filmů v Německu. Proto jsou i pokračování, tak špatná. Chybí tu nejen dobrý režisér, ale i rozpočet.(10.7.2013)

• Gardenboy

Ani rockový soundtrack tomu nepomôže. Atmosféra nulová, negatívne postavy sú obyčajné karikatúry, z ktorých nejde strach a herci jeden horší ako druhý. Spievajúci kameňožrút a Junior je výsmech a pľuvanec nekonečnému príbehu. Lacné papundeklovo umelohmotné kulisy a Falco(n) ktorý sa ani z ďaleka nepodobá na pôvodného Falca ... a ďalšie a ďalšie faily. Jedna hviezdička za občasný look a rozpohybovanú kameru.(6.8.2016)

• lardko

První díl mi přišel asi nejlepší , druhý díl nic moc , ale dalo se na to ještě koukat , ale tohle třetí pokračování mi přišlo nejhorší a nejtrapnější vůbec mi to nepřišlo zábavný. Hned od začátku sem si říkal že to je blbost , ale myslel jsem si že po čase to bude zajímavý , ale nebylo. Celej film byl o ničem !!!(1.2.2014)

• - Jelikož byl celý děj původní literární předlohy zpracován již v prvních dvou dílech filmové série, museli si tvůrci vymyslet pro tento díl zcela nový příběh. (fiLLthe3DD)

• - Jedná se o jeden z prvních filmů, ve kterém se objevila budoucí hvězda Jack Black. (ronaldmekdon)