Nekonečný příběh 3

The NeverEnding Story III

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Německo / USA, 1994, 95 min

• Segrestor

Stejně je zajímavé, že někdo připustí, aby se nějaký kult mohl takhle zadupat do země. Muselo to probíhat nějak takhle. "Šéfe, pak tu máme poslední námět. Jedná se o film Nekonečný příběh 3, co to natočit, ať mají děcka radost? Ale to víte že jo, natočte to, ale udělejte to hodně debilní, tady máte peníze." Přesto tomu pořád nemohu uvěřit, že by to někdo mohl dětem udělat.(22.6.2011)

A mne to prislo zabavne:-))) Faaakt, rozhodne zaujimavejsie ako neskutocne zla dvojka. Jack Black, ozraty Falco po diete, parik starcekov a pusinkujuce skala babatko jazdiace na motorke s tatom ruleeez. Niezeby to malo nieco spolocne s povodnym nekonecnym pribehom..povedala by som skor vydarena parodia, neviem ci to bolo zamerom (mozno aj trochu hej) ale to ma vlastne ani nezaujima.. a otrasna hudba?Podla mna celkom fajn stare vypalovacky. Asi som nejaka divna:-)(16.1.2009)

• Aaron_Hill

Abych pravdu řekl, těžko se mi tento snímek hodnotí. Jestliže první pokračovaní bylo nepovedené, nevím co slusného poznamenat na adresu druhého pokracovaní. Je to už dlouho co jsem tento film videl, ale už tehdy jsem byl nadmíru zhnusen. Kdyby Falco zůstal takový jaký byl, přemýšlel bych alespoň o jedné hvězdě, ale takhle je mi líto..(15.6.2008)

• blackrain

Říká se do třetice všeho dobrého a zlého. Tady platí to zlého. Nekonečný příběh měl skončit prvním dílem a ne trojkou. Některá pokračování by neměla radši ani vznikat. Nekonečný příběh si nezaslouží, aby byl takhle zašlapán do země, ale tady se to dokonale povedlo. Pokus o vytřískání peněz z fenoménu nevyšel.(18.3.2009)

• sinp

Je to hrůza, to ale novinka asi nebude. Důvodů je bohužel nespočet a hned zkraje je třeba říct, že třetí díl naštve či znechutí v první řadě ctitele prvního dílu, těm zvlášť bych tuhle patlaninu nedoporučoval. Nezatížení milovníci špatných filmů snad neodejdou zklamáni a neusnou nudou. Je totiž fakt, že se tam v jednom kuse něco hýbe, něco řve, něco běhá, něco zpívá... Dohromady to dává slušný bolehlav, kde divák nutně fandí těm špatným. Nemůže se nikdo ze štábu divit, až příliš dobrý záporák Jack Black a jeho trapná partička jsou stále o kilometr lepší než ukňouranec Jason James Richter a jeho družina. Nehovoříc o bytostech z říše Fantazie. Zde budou fanoušci originálu utírat slzy hojně, jelikož tak odpornou partičku dementních potvor v čele s myšlenkově vymazaným Falcem jen tak neuvidíte. Tvůrci hláškami nešetří, zvlášť v oblibě mají kulturní odkazy (i třeba k Stevenu Seagalovi?!) a očistcem zůstává nakonec i hudba. Dočkáte se velké míry i známých hitů, ale tak necitelně užitou hudbu jsem snad ještě nikdy neviděl. Že scénárista loví zbytky nápadů z kanálu a nažene postavy z Fantazie do naší reality bych pochopil, ale co s nima provádí je otřes. Celek je otřes, ke konci k nekoukání. P.S - odporně hrající sestře Richtera jsem přál něco velice zlého, drahá Melody Kay, od filmu se drž prosím navěky dál....(17.8.2010)

• - Jelikož byl celý děj původní literární předlohy zpracován již v prvních dvou dílech filmové série, museli si tvůrci vymyslet pro tento díl zcela nový příběh. (fiLLthe3DD)

• - Jedná se o jeden z prvních filmů, ve kterém se objevila budoucí hvězda Jack Black. (ronaldmekdon)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. října 1994 v Německu. (Varan)