Reklama

Reklama

Nekonečný příběh 3

  • Německo Die unendliche Geschichte III - Rettung von Fantasien (více)

Obsahy(1)

Náš známý hrdina Bastian tentokrát nebojuje s pohádkovými bytostmi,ale se skupinou mladých chuligánů na jeho nové škole. Ti si říkají "Syčáci" a zmocní se kouzelné knihy s pohádkovým Nekonečným příběhem. Když odhalí její moc, začnou zlomyslně vnášet zmatek do říše Fantazie i do našeho skutečného světa. V říši Fantazie řekne mladá císařovna Bastienovi, aby znovu získal knihu, protože jinak její země zanikne. Bastien se proto s pomocí zázračného Orinu vrací zpět domů. Nechtíc se ovšem spolu s ním dostane na svět několik obyvatel Fantazie, kteří zjištují, že svět lidí se ve značné míře liší od jejich země. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (268)

Bauer 

všechny recenze uživatele

Ha-ha-ha!!! Peter MacDonald, režisér třetí Ramba, který ve své době byl nejbrutálnější film, se pustil do komedie a podělal to teda parádně. Má to být ironie a nebo chtěl dokázat, že není pro něho problém natočit cokoliv? Ať byli jeho úmysli jakékoliv, tak byli každopádně debilní. Příběh filmu je vážně nulový. Celá vizualizace Fantazie je příšerná a některé postavy byli úplně zkažené. Třeba takový Kamenožrout, že? Ale, zase na čistý odpad to není, protože úplně nejhorší to není. Ano, místo mezi 200 nejhoršími filmy si to zcela jistě zaslouží. Ale jediný, kdo to zachraňuje od odpadu tak je vůdce "Zlounů" Jack Black a možná trošku i Jason James Richter. Nicméně je to dost zbytečný film, který určitě nemůže ani v nejmenším konkurovat prvnímu dílu a dokonce ani druhému. Toto nemělo vzniknout, jelikož jde o zbytečnost! ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Hrůzné pokračování, které ztratilo zbytky soudnosti. Dětskou císařovnu hraje dvacítka, původní obyvatelé Fantazie více odpovídají designu postav z pozdějšího animovaného seriálu. Dokonce antikvář Koriandr byl suspendován na knihovníka ve škole. Nesmyslné popkulturní odkazy, zbytečné scény z nákupáku... Slabé, velmi slabé. Ende se toho bohužel dožil. ()

Reklama

gudaulin odpad!

všechny recenze uživatele

Po všech stránkách zmršený film, který by měl být označený jako dětem nepřístupný v rámci snahy o kultivování jejich vkusu. Mizerný scénář i provedení. Naprostá degenerace původní myšlenky literárního Nekonečného příběhu. Jestliže měl Ende coby autor předlohy velmi vážné výhrady už k nadprůměrné jedničce, pak tato impozantní slátanina ho s největší pravděpodobností přivedla do hrobu, protože pár měsíců po premiéře zemřel. Celkový dojem: 5 %. ()

PetkaW. 

všechny recenze uživatele

Výsměch původnímu filmu. Jen z úcty k prvnímu dílů dávám 1 hvězdičku. Co mohli, to pokazili. Falco vypadá jak po 3 liposukcích a botoxových injekcích. Jason James Richter taky nepodává zrovna nejlepší výkon. Asi si onoho chudáka Falca spletl s kosatkou, že se zjevil zrovna tady. Prostě všechno špatně... ()

Wyrdas 

všechny recenze uživatele

Z nějakého důvodu mi poslední a závěrečný díl této trilogie (připravovaný remake nepočítám) přišel velmi divný, svým způsobem až zvráceně divný. Ano, příběh byl sice jiný než u jedničky a dvojky, čili se napravila má výtka pro druhý díl, ale za jakou cenu? Když začnu u postav, tak co se pro Bůh stalo s kamenožrouty? A co Falco? S celkově výběr herců? Bastien, Královna, Bastienův otec (který najednou zapomněl, co prožil ve dvojce)... hrůza. Hudba, která začala hrát, když kamenožrout vyjel na tříkolce? Co to mělo být? Představa reálných lidí v pohádkách mi přijde jako dobrý nápad, ale upřímně nikdy mě moc nenadchnul opak. A to samozřejmě myslím plošně, nejen v Nekonečném příběhu 3. Dlouho jsem chtěl dát dvě hvězdy, ale po znovuzhlédnutí závěrečné scény musím chtě nechtě dát jen jednu. O odpad se rozhodně nejedná, ale film, který bych si chtěl někdy pustit ještě jednou to také není - 29%. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (4)

  • Jelikož byl celý děj původní literární předlohy zpracován již v prvních dvou dílech filmové série, museli si tvůrci vymyslet pro tento díl zcela nový příběh. (fiLLthe3DD)
  • Natáčelo se od 9. srpna do 9. listopadu 1993 v Německu, Kanadě a v Jižní Dakotě (USA). (Varan)

Reklama

Reklama