Nekonečný příběh 3

Die unendliche Geschichte III - Rettung von Fantasien

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Německo / USA, 1994, 95 min

• A.L.E.S.

MacDonald přišel o farmu a chtěl vydělávat peníze filmovými trháky. Vybral si téma Nekonečného příběhu a trpí jak námět, tak fanoušci. Bohužel k tomu nemám co dodat. Dokoukal jsem sice do konce, ale s velkým zapřením. Vyděsilo mě, že v novém příběhu je Bastien takový floutek vzpomenuv na první díl. Rád bych si v zajímavostech někdy přečetl, že film byl v USA naprostým propadákem a režisér se tématu už nikdy věnovat nebude.(6.7.2014)

• rsimonyi

Trojka je tragédie, hnus a filmový zločin. Nevadí mi ani tak slabý příběh, jako hrozní herci a hlavně příšerné výtvarné zpracování a tragická hudba. Všechno z původního Nekonečného příběhu ( Slonovinová věž, Orin, Kniha, Falko, Kamenožrout......), všechno je tu úplně jiné a příšerné. Prostě třetího dílu se zúčastnili absolutní packalové. A ten digitální začátek, no to je hnus. Fuj.... budu dělat, že jsem trojku nikdy neviděl a neexistuje. Třeba někdy natočí regulérní trojku s původním Kamenožroutem a Falkem.(12.3.2007)

• blackrain

Říká se do třetice všeho dobrého a zlého. Tady platí to zlého. Nekonečný příběh měl skončit prvním dílem a ne trojkou. Některá pokračování by neměla radši ani vznikat. Nekonečný příběh si nezaslouží, aby byl takhle zašlapán do země, ale tady se to dokonale povedlo. Pokus o vytřískání peněz z fenoménu nevyšel.(18.3.2009)

Bohužel ani Jack Black ani Jason Richter třetí pokračování nezachránili. Příběh už nemá s původní knihou Michaela Endeho nic společného (narozdíl od svých předchůdců), snad jen jména postav. Nejhorší ze všech tří dílů, ale jako malá jsem to milovala a viděla snad xkrát. Víc než tři hvězdičky si to nezaslouží, ale za úplný odpad to nepovažuji. Přece jen i dneska se na to ráda občas (zejména o Vánocích) kouknu jako na připomínku svého dětství, aniž bych u toho usnula :) Ty tehdejší "hlášky" a Jack Black coby takřka holohlavý padouch, mě dodnes zabíjej nejvíc :D Jinak závěrem pět věcí co mi na filmu vadili nejvíc: 1. Možnost ovládání Fantazie pomocí knihy, 2. Z Falca je najednou Falcon bez jakéhokoli vysvětlení, 3. Fyzická změna Falca, už není tak roztomilý a pohádkový, je z něj prostě už jen plyšový pes (neznamená nutně, že je to špatně), 4. (Opět se to týká Falca) Falco je nazývaný šťastný drak ačkoli v předchozích dílech o tom nebyla ani zmínka, a za 5. Kamenožrout - co to s ním sakra provedli? Taky by mě zajímalo jak ve Fantazii mohli znát Arnolda :))(9.12.2014)

• corpsy

No čo? No čučal som sam jak vyoraný. Možno ak by som si nalial niečo do krku alebo do žily ( pravdepodobne to spravili aj scenáristi pri písaní ), tak by bol účinok zreteľnejší. A možno si s nami pri sledovaní zahrávali samotní Grázli ( Nasties resp. Syčáci či Zlouni, ale veď je to jedno ), a celkový look je ich verziou príbehu. Je zaujímavé túto teóriu rozvinúť a predstaviť si, ako by asi vyzerali verzie homosexuálne ladených obyvateľov, obyvateľov skorumpovaných alebo cholerikov. To by boli Story!(12.4.2014)

• - Natáčelo se od 9. srpna do 9. listopadu 1993 v Německu, Kanadě a v Jižní Dakotě (USA). (Varan)

• - Celosvětová premiéra proběhla 27. října 1994 v Německu. (Varan)

• - Jelikož byl celý děj původní literární předlohy zpracován již v prvních dvou dílech filmové série, museli si tvůrci vymyslet pro tento díl zcela nový příběh. (fiLLthe3DD)