poster

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

 • USA

  Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

 • Slovensko

  Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

 • Slovensko

  Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Eddard
  ***

  Řekl bych, že jde o příklad komedie, která je hodně závislá na vašem smyslu pro humor a momentální náladě. To samo sebou platí pro všechny, ale u Anchormana zvlášť - operuje se tady totiž s hodně přitaženým, nadsazeným humorem, který se ještě navíc snaží odrážet dobovou kulturu - může vám tak absolutně sednout, v horším případě na dlouhou dobu zkazit chuť na americké komedie. Četl jsem názory, že jde o jeden z nejlepších filmů desátých let, stejně jako ty, kterým tahle sranda přijde jako nejnižší společný jmenovatel. Já nesouhlasím ani s jedním, bavil jsem se obstojně, problém je, že jsem podobných filmů viděl strašnou fúru a nějak jsem v tomhle konkrétním neobjevil nic, co by mi ho v hlavě nějak zvlášť pozvedlo nad úroveň jeho kolegů. Slušné Bricky tam ale jsou... 60%(6.3.2013)

 • sharky
  *

  Promě největší filmové zklamání roku 2005, těšil jsem se jako blázen na komedii alá Stiller kde má konečně Will Ferrell (Mugatu ze Zoolandera, Velkej Erl ze Starksy a Hutch) hlavní roli, ale já se ani jednou nezasmál, ba co hůř, nudil jsme se a přišlo mi to trapné. Řekl bych, že hlavním nedostatkem tohodle filmu je chybějící chemie mezi hlavními představiteli, to co dělá stillera a owena wilsona tak skvělou dvojkou tu prostě chybí, možná kdyby scénář zůstal na vlas stejný a hlavní čtyřku hráli s Ferrelem Stiller, Owen Wilson a Vince Vaughn (a hlavní ženskou roli Christine Taylor-Stillerová) byla by to další kultovní komedie za 5*(16.8.2005)

 • eraserhead666
  *****

  "Máte naprosto dechberoucí hýždě. Myslím, že jsou dobrý. Musím se s nimi spřátelit." Tuhle frázi musím někdy vyzkoušet. Ostatně jako i další Ferrellovy balící repliky. Jinak film je prostě castingový koncert. Některé vtípky jsou na pokraji trapnosti, jiné ale naprosto zabíjí. "Vyser si voko, San Diego."(20.6.2016)

 • Mikita
  ***

  Docela jsem se nasmála. Mužský egoismus a nepochopení ženské mentality je posazeno do prostředí zprávařů, kde není místo pro ženy a z počátku jde o vysloveně chlapskou práci. Důkazem toho jsou bitky zprávařů horší než války drogové mafie. Komedie je příjemná i vtipná ... jen nějak nemám pocit, že bych ji chtěla vidět znovu.(23.3.2014)

 • tron
  ****

  „Myslíš, že ma zatknú?“ – „Hodil si do chlapa vidly. Radšej sa pár týždňov neukazuj.“ Frat Pack v plnej poľnej (prím hrajú Will Ferrell a Steve Carell, ale mihnú sa aj kamoši Stiller a Wilson), natrieskaný zamilovania hodnými postavičkami (Danny Trejo ako dobrý barman). Na tomto filme (ponúkajúcom provokatívne fascinujúcu otázku, či medvede cítia menštruáciu) sa mi páčilo, že tvorcovia so smrteľne vážnou tvárou a za nemalý peniaz (dobová atmosféra „času, kedy mohli správy hlásiť len muži“) vytvorili komediálny svet, v ktorom pes (vlastne je to skôr „malý Budha s chlpmi“) komunikuje s Pánom medveďov, kde sa po kancelárii prechádza muž s OBROVSKOU erekciou a kde sa URČITE nedozviete, ako vznikol názov mesta Los Angeles. Tiež sa mi ukrutne páčilo, že v tejto úlohe geniálny Ferrell na seba síce extrémne strháva pozornosť (scéna v telefónnej búdke, hra na flautu), pritom ale má cit pre tímovú prácu. Takže priestor dostávajú aj jeho kolegovia v čele so šéfom, telefonicky sa ospravedlňujúcim riaditeľke školy za synove neadekvátne správanie („Sestra predstavená, kto si v puberte nepozeral porno, ha-ha-ha? Aha. Vy. No. Hm. Vlastne máte pravdu.“). Snímka je natrieskaná dobrou náladou, nezabudnuteľnými scénami (pesnička na tému "Čo je to láska, Ron?", pouličná masakra) a úžasnou „nadradenosťou nad ženami“, ktorá podľa mňa viac rozosmeje ženy, než mužov. Pretože ten šovinistický alfa samec Will ich má rád a v minulom živote bol jednou z nich.(24.9.2005)

 • - Maggie Gyllenhaal se zajímala o roli Veroniky, získala ji však Christina Applegate. (spiderpig)

 • - Mexický restaurant, který navštíví Veronica se jmenuje "Escupimos en su Alimento". Což ve španělštině znamená "Pliveme do vašeho jídla". (DaViD´82)

 • - Tvůrci natočili tolik scén, že jim i po sestříhání prodloužené verze, stále zbývala dobře polovina stejně kvalitního materiálu. Vzhledem k velkému komerčnímu ohlasu filmu byla z těchto vystřižených scén sestavena "alternativní" verze snímku. Ta vyšla pod názvem Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace