Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Ujde to... což je vzhledem k mé nelásce k Willu Ferrellovi vlastně docela úspěch (já jeho osobu a hlavně jeho gagy vážně nemám rád... kromě jeho civilní role ve skvělém Stranger Than Fiction). Většinu filmu balancuje na hraně zábavnosti, lehce se vkrádající nudy a mírné trapnosti, ale nikdy naštěstí nepřepadne úplně na temnou stranu síly. Scény s odkopnutím psa a bitkou zprávařů jsou ovšem geniální, wtz. 7/10(19.11.2009)

"Máte naprosto dechberoucí hýždě. Myslím, že jsou dobrý. Musím se s nimi spřátelit." Tuhle frázi musím někdy vyzkoušet. Ostatně jako i další Ferrellovy balící repliky. Jinak film je prostě castingový koncert. Některé vtípky jsou na pokraji trapnosti, jiné ale naprosto zabíjí. "Vyser si voko, San Diego."(20.6.2016)

Zprávař mě absolutně minul a všiml jsem si ho až po uvedení druhého dílu a vůbec jsem nevěděl do čeho jdu. Tak trošku jsem čekal, že se bude jednat o nějakou odlehčenou komedii o přednášení zpráv, ale takovouto crazy komedii jsem fakt nečekal a jsem poměrně, i jako nezaujatý divák, potěšen. Ferrela mám rád dlouhodobě, ale v tomhle filmu je pro mě hlavní hvězda Steve Karel. Ačkoli ho zrovna nemusim, v tomto filmu mě absolutně dostal a několikrát rozesmál, což se nikomu jinému z obsazení nepodařilo...70%(25.3.2014)

Výborně obsazená komedie, jejíž zápletka je dost ujetá, ale právě sympatičtí herci to zachraňují. Téměř celý frat pack nesmírně potěšil, ačkoliv Luke Wilson se například objevil jen asi na 3 minuty, Jack Black na minutu a Seth Rogen tak na 30 vteřin. Poprvé zhlédnuto 08.06.2010, podruhé 16.01.2016, přičemž z filmu jsem si nejenže nic nepamatoval, ale ani jsem si nevzpomněl, že už jsem ho někdy předtím viděl.. což teda o něčem vypovídá. Ale spíš o mé paměti, než o kvalitě filmu. Hodnocení zůstává 4*.(8.6.2010)

Zprávař 1. Pán Rón Burgundýýý, ten má půůl kundýýý, prdel je však celičkááá, kouká mu z ni větvičkááá. No. Cirka stejně infantilní, jako komentovaný snímek. Ferrell má specifický smysl pro absurditu i trapno, to se mu nedá upírat. Po třinácti letech je humor již notně vyčichlý, přesto se to dá dokoukat bez zbytečného týrání lymfatických uzlin. Zprávař 2. V prvním filmu se cinklo o notu emancipace genderové, ve druhém emancipace etnické. A v podání Carella snad i mezidruhové. Ostatně právě jeho postava dostala podstatně více prostoru, protože počiny chlapíka se středně těžkou mentální subnormalitou potěší celé zhulené publikum. Osobně bych vypíchl nové pojmy, které mi Will přidal do slovníku. Jeskynní kuře a nebo pouliční kuře - jiné hodnocení žranců od rákose už ode mě blízcí asi neuslyší.(11.4.2017)

• - Původně měl být producentem Paul Thomas Anderson. (spiderpig)

• - Film byl roku 2012 webem „LoveFilm“ určen šestou nejvtipnější komedií všech dob, a to s průměrně 1,6 "smíchy" za minutu. (JoranProvenzano)

• - Ronova poznávací značka je "IM #1" (I´m number one - Jsem jednička). (DaViD´82)