Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

VHS/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 5/10/// +občas to je vtipné, najde se tu dobrá herecká sestava, přičtěte k tomu několik malích rolí pro další známé herce (Wilson, Black, Stiller), v závěru to graduje -ovšem sposuta vtipů a narážek je průměrných, po herecké stránce radeji nic neočekávejte, ani hudba není moc výrazná/// Bohužel jen mírně nadprůměrná komedie, která občas pobaví a občas ne. Protože jsem však od ní moc neočekávál, tak tento průměr příjímám. Film, který mírně pobaví a neurazí./// Celekem 55%///(8.7.2009)

Určitě jedna z těch lepších komedií, dal bych hvězdičky čtyři, některé gagy a hlavně herci (Ferrell a Carell - fantazie) by si to zasloužili, ale přece jen příběh "zprávaře" není zrovna nejbližší mému srdci a to platí i o 70. létech. Ale jinak superkvalitní tři hvězdy. Později - rozleželo se mi to v hlavě, při druhém shlédnutí se mi to líbilo ještě víc a flétnová scénka je téměř geniální. Zaslouženě za čtyři.(20.3.2006)

.„Bylo to kdysi dávno, kdy lidé věřili všemu, co slyšeli v televizi, byla to léta, kdy jen muži směli číst zprávy“. A najednou se mezi „velký kluky“ chce nacpat kolegyně!!!. „ A máme to tu zas.... tohle je rozhodně svět mužů, ale zatím co se smějí a obtěžují mě...., jediný způsob, jak vyhrát, je být nejlepší!“. Hodně praštěná komedie, ale člověk se odreaguje.(11.8.2005)

Will Ferrell ako Ron Burgundy, obľúbený hlásateľ hlavného spravodajstva ktorý prečíta hocičo z čítačky a jeho tým spravodajcov (najznámejší Steve Carell) sa musia pripraviť na príchod novej ctižiadostivej hlásateľky v podaní Christini Applegate. Hlavné spravodajstvo je tvorené veľmi schopnými komikmi ako sú ešte tí dvaja z „40 Years Old Wirgin“ (Carell a jeho kamoš, čo mu požičal svoju zbierku porna) a ten jeden z „Thank You For Smoking“ (hovorca pre zbrojársky priemysel). I keď všetci sa správajú ako s IQ 48 je to veľmi slušná komédia. Niektoré vtipy síce vyznievajú do prázdna no pár situácií je tu ozaj na popukanie, hlavne keď dôjde na konfrontácie Ferrell vs. Applegate.(3.11.2006)

Ujde to... což je vzhledem k mé nelásce k Willu Ferrellovi vlastně docela úspěch (já jeho osobu a hlavně jeho gagy vážně nemám rád... kromě jeho civilní role ve skvělém Stranger Than Fiction). Většinu filmu balancuje na hraně zábavnosti, lehce se vkrádající nudy a mírné trapnosti, ale nikdy naštěstí nepřepadne úplně na temnou stranu síly. Scény s odkopnutím psa a bitkou zprávařů jsou ovšem geniální, wtz. 7/10(19.11.2009)

• - Ve filmu se objevuje i mnoho herců z kultovního Apatowova seriálu Machři a šprti. Nejsou však ani uvedeni v titulcích. Kupříkladu tedy lze zahlédnout Setha Rogena jako kameramana na kočičí "módní" show. (DaViD´82)

• - Tvůrci natočili tolik scén, že jim i po sestříhání prodloužené verze, stále zbývala dobře polovina stejně kvalitního materiálu. Vzhledem k velkému komerčnímu ohlasu filmu byla z těchto vystřižených scén sestavena "alternativní" verze snímku. Ta vyšla pod názvem Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie. (DaViD´82)

• - Ronova poznávací značka je "IM #1" (I´m number one - Jsem jednička). (DaViD´82)