Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Jo jo, není to až takový zázrak, ale ty vtipy, které tu jsou, tak u těch jsem se opravdu zasmál. Spousta známých tváří se zde jenom mihne, ale i tak je jejich vystoupení excelentní. Jenom si budete říkat, sakryš, odkud já ho jen znám?:-) Je to ztřeštěná komedie, nad kterou netřeba přemýšlet. Zajímavosti: Jako zázrakem nepřišel nikdo při hromadné bitce televizních štábů k újmě na zdraví. Teda až na toho, co to schytal trojzubcem. / Ronovo příjmení muselo být trochu pozměněno. Především pro českého diváka nezní název Příběh Rona Burkundyho nejlíp. :-) 70%(1.2.2009)

Kedysi som tento film zbožňoval. Celý ten mix debility a neuveriteľného nadhľadu pre mňa fungoval dokonale. Čo aj čakať od prvého spojenia dvojice McKay a Ferrell. Pravdou je, že keď sa na to pozriem teraz tak mám pocit, že to zostarlo. Stále sa na tom dá zasmiať a stále to má pamätné momenty, ale nebavil som sa tak ako kedysi. Myslím si, že je to hlavne vďaka Christine Applegate, ktorú naozaj nemusím. Rudd a Carell neprekonateľný a psík Baxter patrí medzi najlepších duchovných radcov vôbec.(14.12.2013)

Určitě jedna z těch lepších komedií, dal bych hvězdičky čtyři, některé gagy a hlavně herci (Ferrell a Carell - fantazie) by si to zasloužili, ale přece jen příběh "zprávaře" není zrovna nejbližší mému srdci a to platí i o 70. létech. Ale jinak superkvalitní tři hvězdy. Později - rozleželo se mi to v hlavě, při druhém shlédnutí se mi to líbilo ještě víc a flétnová scénka je téměř geniální. Zaslouženě za čtyři.(20.3.2006)

"Máte naprosto dechberoucí hýždě. Myslím, že jsou dobrý. Musím se s nimi spřátelit." Tuhle frázi musím někdy vyzkoušet. Ostatně jako i další Ferrellovy balící repliky. Jinak film je prostě castingový koncert. Některé vtípky jsou na pokraji trapnosti, jiné ale naprosto zabíjí. "Vyser si voko, San Diego."(20.6.2016)

• Thomick

Rozhodně nejtrapnější Ferrell. Přiznávám, že místy má film náběh na slušnou absurdní komedii, ovšem takový dojem se Ferrell a spol. hotoví okamžitě rozcupovat na cimpr campr nějakým svým tradičním nevkusně hloupým gagem (zaplaťpánbůh, že aspoň v "Horší už to nebude" se tomuhle Ferrell zdárně vyhýbal). A v žádném případě to nezachránilo ani jedno cameo známé tváře za druhým. Zkrátka a dobře, situace, kdy se Ron u výhledu na San Diego omlouvá své nové kolegyni, že chtěl jen udělat dojem, je pro celý snímek tak nějak symbolická. Stejně jako se ti, Wille, nepovedl ten fór s velrybí vagínou, nedostal si mě ani svým zprávařem. Sorry. Totiž Steve Carell, i v daleko menší roli, tě doslova zválcoval! To za něj jsou ty dvě hvězdičky - vždyť každou hláškou, a pomalu i každým obličejem, přímo zabíjí!(8.10.2010)

• - Film byl roku 2012 webem „LoveFilm“ určen šestou nejvtipnější komedií všech dob, a to s průměrně 1,6 "smíchy" za minutu. (JoranProvenzano)

• - Původně měl být producentem Paul Thomas Anderson. (spiderpig)

• - Maggie Gyllenhaal se zajímala o roli Veroniky, získala ji však Christina Applegate. (spiderpig)