Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Že neznáte Rona Burgundyho? V tom případě se seznamte s nejlepším televizním zprávařem v San Diegu sedmdesátých let razícím názor, že žena do televize nepatří. Jenže pak se bude muset nějak s tím smířit, protože do jeho vysílání nasadí atraktivní zprávařku. Film je to ve své podstatě určený spíše pro americké publikum, protože to přece jen bude lépe obeznámeno s poměry v zákulisí televizních zpráv, než našinec. Jenže našinec není cizinec a tomu se zase bude líbit možná konfrontace bez servítek podpořená dobrým výběrem herců. Ferrell je neuvěřitelně nesympatický a zanechává za sebou množství narážek na americkou televizní politiku, která nezasvěcenému snadno unikne. A právě tady je to co film pohřbívá pro českého diváka. Neznalý divák se totiž nemusí u tohoto filmu v takovém případě bavit, ale hlavně nudit. Je třeba to brát tak, že není to komedie plná gagů pro českého diváka, ale komedie plná známých herců jejichž výstupy by eventuálně našince pobavit mohly. Kdo by chtěl víc, musel by pilně nastudovat americké televizní poměry v sedmdesátých letech, ale právě o tom silně pochybuji, že by to někdo zkoušel. Tyhle zprávy rozhodně nejsou tak podbízivě otravné jako ty co známe z našich televizních kanálů. Jsou podávány vcelku vtipnou formou. 60%(20.7.2012)

Komedie podle skutečné události u které Vám předem bude jasný, že skutečného na tomto není prakticky nic. Ztřeštěný příběh o zprávaři hrajícího Will Ferrell, který mi jako jediný ze skupenství "Frat Pack" příliš nesedí. Celkově mi vadí jeho herecký styl a zde si k tomu řádí jako pominutý. Zase je to na druhou stranu zřejmě zatím jediná komedie, kde se objevili snad všichni členi výše zmíněného "Frat Packu"...at už v cameo rolích nebo jako sekundanti Willa Ferrella...Steve Carell, Danny Trejo, Tim Robbins, Jack Black, Vince Vaughn, Luke Wilson, Ben Stiller a další. Dalo by se říct, že Zprávař je tak divná a bláznivá komedie, u které vypnete, jak nejvíc budete moci a až potom se budete dobře bavit, jinak je to prakticky naprostá kravina i když s příjemnými scénkami jako například poslední rozhovor psa s medvědem. Když si to tak zhodnotim, chvílema ani nechápu jak jsem se u takové kraviny mohl tak dobře bavit. Možná také díky Christině Applegate, která naprosto famozně stírala Rona Burgundyho a to v přímém přenosu viz.: --- Sledujete zprávy z kanálu 4 s 5ti násobným držitelem ceny Emmy Ronem Burgundym a kozatou Maggie. Dobrý večer jsem Veronica Corningstone...kozatá Maggie má dnes volno.(4.5.2007)

Boze to byla silenost, Ferrell snad musel bejt nadopovanej. Takle se maj tocit komedie, ktery pobavi jak maly, tak dospely, bez nechutnosti, zato s vynikajicima a originalnima napadama. Jen by me zajimalo, jak moc to vychazi ze skutecnosti. Dej filmu je sice docela jednoduchej, ale je to tak narvany vtipama, ze uz to snad vic neslo a par scen jsem jeste dlouho rozdejchaval. Samozrejme vsemu vevodi Ferrell, ale i ostatni stoji za povsimnuti. Hlavne Steve Carell v roli vymastenyho moderatora pocasi, Jack Black jako motorkar (mimochodem jedna z nej scen filmu) a pak Ben Stiller coby spanelskej moderator (jejich bitka je taky jedna z nej scen). Proste si nemuzu pomoct a musim dat 5*, takle jsem se uz dlouho nenasmal.(31.5.2006)

Will Ferrell ako Ron Burgundy, obľúbený hlásateľ hlavného spravodajstva ktorý prečíta hocičo z čítačky a jeho tým spravodajcov (najznámejší Steve Carell) sa musia pripraviť na príchod novej ctižiadostivej hlásateľky v podaní Christini Applegate. Hlavné spravodajstvo je tvorené veľmi schopnými komikmi ako sú ešte tí dvaja z „40 Years Old Wirgin“ (Carell a jeho kamoš, čo mu požičal svoju zbierku porna) a ten jeden z „Thank You For Smoking“ (hovorca pre zbrojársky priemysel). I keď všetci sa správajú ako s IQ 48 je to veľmi slušná komédia. Niektoré vtipy síce vyznievajú do prázdna no pár situácií je tu ozaj na popukanie, hlavne keď dôjde na konfrontácie Ferrell vs. Applegate.(3.11.2006)

Ve své době, kdy jsem ještě nebyl připraven na zvláštnost Willa Ferrella mě tato komedie hluboce zklamala. Musím tohle tvrzení vzít zpět. Potenciál Willa je opravdu využitý a celý jeho tým ve složení Rudd, Carrell a Koechner, podává nadpozemské výkony. Skvěle jsem se bavil. Nejvíce asi když motorkář Jack Black nakopl psa a když to pak znovu ukazovali v titulcích jako nepovedenou scénu. 75%(6.1.2011)

• - Mexický restaurant, který navštíví Veronica se jmenuje "Escupimos en su Alimento". Což ve španělštině znamená "Pliveme do vašeho jídla". (DaViD´82)

• - Ronova poznávací značka je "IM #1" (I´m number one - Jsem jednička). (DaViD´82)

• - Maggie Gyllenhaal se zajímala o roli Veroniky, získala ji však Christina Applegate. (spiderpig)