Reklama

Reklama

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

  • USA Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (399)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ferrella som si vyložene obľúbil. Aj tu je skvelý, rovnako ako Christina Applegate a ponúkne nenáročnému divákovi veselé chvíľky. Hlásateľ je veľmi osobitá komédia a to či sa Vám bude páčiť záleží na Vašom vzťahu k Willovi Ferrellovi. Niektoré scény sú trošku prehnané a nevtipné ale inak je to podarená komédia, u ktorej som sa neraz zasmial. Je to klasika, záplava gagov bez najmenšieho záujmu na kvalite, čím uletenejšie tým lepšie. Ale tých vydarených je tu tiež veľa, pouličné bitka spravodajských gangov hovorí za všetko. Daj filmu je síce celkom jednoduchý, ale je to tak narvané vtipmi, že už to snáď viac nešlo a pár scén som ešte dlho rozdýchával. Samozrejme všetkému vévodí Ferrell, ale aj ostatní stojí za povšimnutie. Celkovo tento film srší vtipom a nápadmi. Atmosféru 70. rokov sa podarilo navodiť dokonale. Kostýmy sú presné, rovnako ako interiéry a všadeprítomné fúzy. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Boze to byla silenost, Ferrell snad musel bejt nadopovanej. Takle se maj tocit komedie, ktery pobavi jak maly, tak dospely, bez nechutnosti, zato s vynikajicima a originalnima napadama. Jen by me zajimalo, jak moc to vychazi ze skutecnosti. Dej filmu je sice docela jednoduchej, ale je to tak narvany vtipama, ze uz to snad vic neslo a par scen jsem jeste dlouho rozdejchaval. Samozrejme vsemu vevodi Ferrell, ale i ostatni stoji za povsimnuti. Hlavne Steve Carell v roli vymastenyho moderatora pocasi, Jack Black jako motorkar (mimochodem jedna z nej scen filmu) a pak Ben Stiller coby spanelskej moderator (jejich bitka je taky jedna z nej scen). Proste si nemuzu pomoct a musim dat 5*, takle jsem se uz dlouho nenasmal. ()

Reklama

Spooner 

všechny recenze uživatele

Frat Packovský humor jak ho máme nejraději. Will Ferell je tu v jedné ze svých nejlepších rolí, Christina Applegate překvapivě snesitelná a zbytek, včetně cameo roliček, je taky boží. Bavil jsem se opravdu od začátku do konce. Scény jako bitka s mědvědy, hraní na flétnu nebo bitva televizních zpravodajů by se měly tesat, ať na ně jen tak nikdo nezapomene. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Šovinismus potlačený diverzitou v ulítlé retro taškařici od Frat Packu, která až na pár vzácných okamžiků vysílala na zcela jiné frekvenci, nicméně přiznávám, že ten den mohl být klidně problém s mou špatně natočenou anténou. Jen tak pro zajímavost, mé osobní pořadí nejoblíbenějších zprávařů: 3.místo Ron Burgundy, ovšem za předpokladu, že má zdravý účes, 2.místo Kája Voříšek (ať si Rey Koranteng klidně zbledne závistí) a jeho pomněnkově modré oči zjihlé při zprávě, že Parkinson makaka Willibalda z berlínské ZOO je úspěšně léčen a dokáže se již banánem trefit do otevřené tlamičky a nejvýše na bedně je pochopitelně Kent Brockman. Bezkonkurenční vítěz ze springfieldského Kanálu 6, kterému při zprávách hltám a následně věřím každé slovo.. ()

predators 

všechny recenze uživatele

Jo jo, není to až takový zázrak, ale ty vtipy, které tu jsou, tak u těch jsem se opravdu zasmál. Spousta známých tváří se zde jenom mihne, ale i tak je jejich vystoupení excelentní. Jenom si budete říkat, sakryš, odkud já ho jen znám?:-) Je to ztřeštěná komedie, nad kterou netřeba přemýšlet. Zajímavosti: Jako zázrakem nepřišel nikdo při hromadné bitce televizních štábů k újmě na zdraví. Teda až na toho, co to schytal trojzubcem. / Ronovo příjmení muselo být trochu pozměněno. Především pro českého diváka nezní název Příběh Rona Burkundyho nejlíp. :-) 70% ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Při rvačce na ulici je 23 lidí. (spiderpig)
  • Ve filmu se objevuje i mnoho herců z kultovního Apatowova seriálu Machři a šprti. Nejsou však ani uvedeni v titulcích. Kupříkladu tedy lze zahlédnout Setha Rogena jako kameramana na kočičí "módní" show. (DaViD´82)
  • Původně měl být producentem Paul Thomas Anderson. (spiderpig)

Související novinky

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)

Reklama

Reklama