Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Nejúčinnější tajnou zbraní tohoto filmu je Will Ferrell. Will Ferrell, jehož excentrický herecký projev zachraňuje nejednu zdánlivě nudnou scénu. Will Ferrell, jehož dvouminutový hysterický pláč je tak trapný, až začne být vtipný. Will Ferrell - herec, který dokáže "utáhnout" celý film a zastínit přitom všechny své kolegy. Will Ferrell, jehož jméno si zaslouží být napsáno na začátku čtyř po sobě následujících vět. 80% Zajímavé komentáře: pshimi, anais(22.5.2005)

Od komedie s Willem Ferrellem v hlavní roli jsem čekal nějakou ujetou hovadinu a přesně to jsem taky dostal. Někomu to může připadat stupidní a trapný, ale já jsem se u toho pobavil. Tohle je takovej ten Ferrellův standard, takže pro mě za 4 hvězdy. A potěšilo mě obsazení nejrůznějších vedlejších rolí a roliček. Jinak nejlepší scéna z filmu byla ta hromadná pouliční bitva moderátorů.(31.1.2013)

Řekl bych, že jde o příklad komedie, která je hodně závislá na vašem smyslu pro humor a momentální náladě. To samo sebou platí pro všechny, ale u Anchormana zvlášť - operuje se tady totiž s hodně přitaženým, nadsazeným humorem, který se ještě navíc snaží odrážet dobovou kulturu - může vám tak absolutně sednout, v horším případě na dlouhou dobu zkazit chuť na americké komedie. Četl jsem názory, že jde o jeden z nejlepších filmů desátých let, stejně jako ty, kterým tahle sranda přijde jako nejnižší společný jmenovatel. Já nesouhlasím ani s jedním, bavil jsem se obstojně, problém je, že jsem podobných filmů viděl strašnou fúru a nějak jsem v tomhle konkrétním neobjevil nic, co by mi ho v hlavě nějak zvlášť pozvedlo nad úroveň jeho kolegů. Slušné Bricky tam ale jsou... 60%(6.3.2013)

• Thomick

Rozhodně nejtrapnější Ferrell. Přiznávám, že místy má film náběh na slušnou absurdní komedii, ovšem takový dojem se Ferrell a spol. hotoví okamžitě rozcupovat na cimpr campr nějakým svým tradičním nevkusně hloupým gagem (zaplaťpánbůh, že aspoň v "Horší už to nebude" se tomuhle Ferrell zdárně vyhýbal). A v žádném případě to nezachránilo ani jedno cameo známé tváře za druhým. Zkrátka a dobře, situace, kdy se Ron u výhledu na San Diego omlouvá své nové kolegyni, že chtěl jen udělat dojem, je pro celý snímek tak nějak symbolická. Stejně jako se ti, Wille, nepovedl ten fór s velrybí vagínou, nedostal si mě ani svým zprávařem. Sorry. Totiž Steve Carell, i v daleko menší roli, tě doslova zválcoval! To za něj jsou ty dvě hvězdičky - vždyť každou hláškou, a pomalu i každým obličejem, přímo zabíjí!(8.10.2010)

Fakt ujetá paródia na svet komerčných televízií a ich "správ", ktorý má v USA boom dávno za sebou a my ho tu práve zažívame (a väčšina súdnych ľudí z neho blinká alebo ho ignoruje). Ono je to ako vraví Jossie, "také blbé, až je to dobré". Zveličovanie, absurditky, sexizmus, totálne bláznivé nápady... a Baxter - perličky za milión a celok relaxačný, no mne stačia zatiaľ triezve 3 hviezdičky :-) Nie som odborníčka na Frat Pack, ale toto by kľudne mohol byť ich vlajkový film ;-)))(1.10.2008)

• - Ronova poznávací značka je "IM #1" (I´m number one - Jsem jednička). (DaViD´82)

• - Když Ron (Will Ferrell) telefonuje do studia o incidentu s motorkářem, je před Brianem (Paul Rudd) vidět Rubikova kostka. Příběh se odehrává v roce 1970, kostka byla vynalezena až v roce 1974. (kriplozoik)

• - Mexický restaurant, který navštíví Veronica se jmenuje "Escupimos en su Alimento". Což ve španělštině znamená "Pliveme do vašeho jídla". (DaViD´82)