poster

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

 • USA

  Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

 • Slovensko

  Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

 • Slovensko

  Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

 • Velká Británie

  Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Don Jebal
  ****

  Neuveriteľne vtipná komédia, ktorá je miestami tak trápna až je vtipná. Will je geniálni komik a zvyšok spravodajskému týmu, mu skvelo sekundujú. Výborný námet, scenár a herci. Už sa teším na dvojku. PS: Vedeli ste že San Diego, objavili Nemci v roku 1904 a v nemčine to znamená veľrybia vagína?! Tržby filmu Tu(17.6.2012)

 • Gilmour93
  **

  Šovinismus potlačený diverzitou v ulítlé retro taškařici od Frat Packu, která až na pár vzácných okamžiků vysílala na zcela jiné frekvenci, nicméně přiznávám, že ten den mohl být klidně problém s mou špatně natočenou anténou. Jen tak pro zajímavost, mé osobní pořadí nejoblíbenějších zprávařů: 3.místo Ron Burgundy, ovšem za předpokladu, že má zdravý účes, 2.místo Kája Voříšek (ať si Rey Koranteng klidně zbledne závistí) a jeho pomněnkově modré oči zjihlé při zprávě, že Parkinson makaka Willibalda z berlínské ZOO je úspěšně léčen a dokáže se již banánem trefit do otevřené tlamičky a nejvýše na bedně je pochopitelně Kent Brockman. Bezkonkurenční vítěz ze springfieldského Kanálu 6, kterému při zprávách hltám a následně věřím každé slovo..(8.4.2011)

 • Superpero
  ****

  Super taková ta "ferrelovaughnowilsonostillerovka" tentokrát se skvělým maniakálním Willem Ferrelem rovnou v hlavní roli. Christina Applegate je taky super a opravdu jsem měl chuť pomazat její zadek sosem a AaAAAAAAAAa... :-))))) Jinak potěší role Vince Vaughna a camea Jacka Blacka, Bena Stillera a Lukea Wilsona. Plus super bitka mezi stanicemi což možná byla parodie na Gangy New Yorku. Komu se líbil Zoolander, Vybíjená atd. ten bude nadšen.(23.5.2005)

 • Hellboy
  ****

  Výborně obsazená komedie, jejíž zápletka je dost ujetá, ale právě sympatičtí herci to zachraňují. Téměř celý frat pack nesmírně potěšil, ačkoliv Luke Wilson se například objevil jen asi na 3 minuty, Jack Black na minutu a Seth Rogen tak na 30 vteřin. Poprvé zhlédnuto 08.06.2010, podruhé 16.01.2016, přičemž z filmu jsem si nejenže nic nepamatoval, ale ani jsem si nevzpomněl, že už jsem ho někdy předtím viděl.. což teda o něčem vypovídá. Ale spíš o mé paměti, než o kvalitě filmu. Hodnocení zůstává 4*.(8.6.2010)

 • tron
  ****

  „Myslíš, že ma zatknú?“ – „Hodil si do chlapa vidly. Radšej sa pár týždňov neukazuj.“ Frat Pack v plnej poľnej (prím hrajú Will Ferrell a Steve Carell, ale mihnú sa aj kamoši Stiller a Wilson), natrieskaný zamilovania hodnými postavičkami (Danny Trejo ako dobrý barman). Na tomto filme (ponúkajúcom provokatívne fascinujúcu otázku, či medvede cítia menštruáciu) sa mi páčilo, že tvorcovia so smrteľne vážnou tvárou a za nemalý peniaz (dobová atmosféra „času, kedy mohli správy hlásiť len muži“) vytvorili komediálny svet, v ktorom pes (vlastne je to skôr „malý Budha s chlpmi“) komunikuje s Pánom medveďov, kde sa po kancelárii prechádza muž s OBROVSKOU erekciou a kde sa URČITE nedozviete, ako vznikol názov mesta Los Angeles. Tiež sa mi ukrutne páčilo, že v tejto úlohe geniálny Ferrell na seba síce extrémne strháva pozornosť (scéna v telefónnej búdke, hra na flautu), pritom ale má cit pre tímovú prácu. Takže priestor dostávajú aj jeho kolegovia v čele so šéfom, telefonicky sa ospravedlňujúcim riaditeľke školy za synove neadekvátne správanie („Sestra predstavená, kto si v puberte nepozeral porno, ha-ha-ha? Aha. Vy. No. Hm. Vlastne máte pravdu.“). Snímka je natrieskaná dobrou náladou, nezabudnuteľnými scénami (pesnička na tému "Čo je to láska, Ron?", pouličná masakra) a úžasnou „nadradenosťou nad ženami“, ktorá podľa mňa viac rozosmeje ženy, než mužov. Pretože ten šovinistický alfa samec Will ich má rád a v minulom živote bol jednou z nich.(24.9.2005)

 • - Tvůrci natočili tolik scén, že jim i po sestříhání prodloužené verze, stále zbývala dobře polovina stejně kvalitního materiálu. Vzhledem k velkému komerčnímu ohlasu filmu byla z těchto vystřižených scén sestavena "alternativní" verze snímku. Ta vyšla pod názvem Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie. (DaViD´82)

 • - Původně měl být producentem Paul Thomas Anderson. (spiderpig)

 • - Když Ron (Will Ferrell) telefonuje do studia o incidentu s motorkářem, je před Brianem (Paul Rudd) vidět Rubikova kostka. Příběh se odehrává v roce 1970, kostka byla vynalezena až v roce 1974. (kriplozoik)