Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Mám rád Willa Ferrella, ale tenhle film se mu moc nepovedl. Myšlenka byla hezká, ale Frat pack to tentokrát přehnal. Přílišná snaha vytvořit humor pomocí za a)křiku, b)sprostých slov, c)trapných scén, d)sprostých slov, e)křiku.... Nejvtipnější scéna proto u mě zůstává setkání skoro celého FP v jedné scéně při bitce mezi moderátory televizních stanic, což je opravdu nezapomenutelná záležitost. Christina Applegate pro mě nikdy nebyla bůhví jaká krasavice, ale když jí dobře vytvarují tělo pod šaty tak to přehluší její nevýraznou tvář. Zprávař přišel jako malý film plný mnoha cameo roliček, v kterém je příběh jen tak aby se neřeklo. Je to velká škoda, ale rozhodně milovníkům "trochu jiného humoru" nelze než doporučit.(12.6.2007)

První díl jsem viděl až po tom co jsem zhlédnul druhý díl a myslím,že co se do zábavy týče je to tak srovnatelné i když zde se možná najde krapet víc vtipných scén.Ale připadá mi,že Will Ferrell má snad seznam a z toho si odškrtává typy bláznu a podivínu co ještě nestvárnil :-)Pokud máte rádi typický humor ústředních herců zde hrají tak určitě se pobavíte ostatním to ani nedoporučuji zapnout.A je tu i na pár chvil Seth Rogen,který po sléze převzal asi hlavní úlohu komika nastupující generace.Za mě 70% a tři hvězdy.(22.10.2014)

• Grran

Film který je místy tak špatný, až vám to vyloudí úsměv na tváři, ne nezačnete se smát, jen se nad tím pousmějete.. a na tomto je celý dělaný, špatné vtipy, přehrávání a naprosto iracionální chování postav... opravdu kdyby to nebylo takto schválně natočené odpad je jasnou volbou, každopádně pro ty co se nespokojí s americkou moderní zábavou a chtějí inteligentní odpočinkovou komedii, těm tento film za sebe doporučit nemůžu(18.11.2013)

Jo jo, není to až takový zázrak, ale ty vtipy, které tu jsou, tak u těch jsem se opravdu zasmál. Spousta známých tváří se zde jenom mihne, ale i tak je jejich vystoupení excelentní. Jenom si budete říkat, sakryš, odkud já ho jen znám?:-) Je to ztřeštěná komedie, nad kterou netřeba přemýšlet. Zajímavosti: Jako zázrakem nepřišel nikdo při hromadné bitce televizních štábů k újmě na zdraví. Teda až na toho, co to schytal trojzubcem. / Ronovo příjmení muselo být trochu pozměněno. Především pro českého diváka nezní název Příběh Rona Burkundyho nejlíp. :-) 70%(1.2.2009)

napokon sa mi to konečne podarilo - pozrel som si anchormana, dostal som sa k tomu i napriek tomu, že sme na seba s týmto filmom nemali šťastie, no osud nám nakoniec zahral do karát a stretli sme sa - a bolo to vydarené stretnutie. že mi humor frat packu vyhovuje a "šmakuje" je o mne známe, ale pri tomto filme som sa celkom vážne niekoľkokrát veľmi hlasno rozosmial - a podfúzový úsmev mi z tváre nemizol asi počas celého filmu. čiže sa pri zoolanderovi a starsky & hutchovi zatiaľ ron burgundi dostal spomedzi frat pack komédií do mojej top trojky. a koho som žral z celého tímu najviac? ak si odmyslíme, že christinu som žral pohľadom, tak najlepší bol jednoznačne steve carell; a pri bitke novinárov bolo príjemné sledovať, aké ďalšie cameo z "packu" ešte pribehne.(28.8.2011)

• - Tvůrci natočili tolik scén, že jim i po sestříhání prodloužené verze, stále zbývala dobře polovina stejně kvalitního materiálu. Vzhledem k velkému komerčnímu ohlasu filmu byla z těchto vystřižených scén sestavena "alternativní" verze snímku. Ta vyšla pod názvem Wake Up, Ron Burgundy: The Lost Movie. (DaViD´82)

• - Mexický restaurant, který navštíví Veronica se jmenuje "Escupimos en su Alimento". Což ve španělštině znamená "Pliveme do vašeho jídla". (DaViD´82)

• - Ronova poznávací značka je "IM #1" (I´m number one - Jsem jednička). (DaViD´82)