Zprávař: Příběh Rona Burgundyho

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Hlásateľ správ: Príbeh Rona Burgundyho

Hlásateľ: Príbeh Rona Burgundyho

Komedie / Romantický

USA, 2004, 94 min (SE: 104 min)

Ujde to... což je vzhledem k mé nelásce k Willu Ferrellovi vlastně docela úspěch (já jeho osobu a hlavně jeho gagy vážně nemám rád... kromě jeho civilní role ve skvělém Stranger Than Fiction). Většinu filmu balancuje na hraně zábavnosti, lehce se vkrádající nudy a mírné trapnosti, ale nikdy naštěstí nepřepadne úplně na temnou stranu síly. Scény s odkopnutím psa a bitkou zprávařů jsou ovšem geniální, wtz. 7/10(19.11.2009)

napokon sa mi to konečne podarilo - pozrel som si anchormana, dostal som sa k tomu i napriek tomu, že sme na seba s týmto filmom nemali šťastie, no osud nám nakoniec zahral do karát a stretli sme sa - a bolo to vydarené stretnutie. že mi humor frat packu vyhovuje a "šmakuje" je o mne známe, ale pri tomto filme som sa celkom vážne niekoľkokrát veľmi hlasno rozosmial - a podfúzový úsmev mi z tváre nemizol asi počas celého filmu. čiže sa pri zoolanderovi a starsky & hutchovi zatiaľ ron burgundi dostal spomedzi frat pack komédií do mojej top trojky. a koho som žral z celého tímu najviac? ak si odmyslíme, že christinu som žral pohľadom, tak najlepší bol jednoznačne steve carell; a pri bitke novinárov bolo príjemné sledovať, aké ďalšie cameo z "packu" ešte pribehne.(28.8.2011)

Boze to byla silenost, Ferrell snad musel bejt nadopovanej. Takle se maj tocit komedie, ktery pobavi jak maly, tak dospely, bez nechutnosti, zato s vynikajicima a originalnima napadama. Jen by me zajimalo, jak moc to vychazi ze skutecnosti. Dej filmu je sice docela jednoduchej, ale je to tak narvany vtipama, ze uz to snad vic neslo a par scen jsem jeste dlouho rozdejchaval. Samozrejme vsemu vevodi Ferrell, ale i ostatni stoji za povsimnuti. Hlavne Steve Carell v roli vymastenyho moderatora pocasi, Jack Black jako motorkar (mimochodem jedna z nej scen filmu) a pak Ben Stiller coby spanelskej moderator (jejich bitka je taky jedna z nej scen). Proste si nemuzu pomoct a musim dat 5*, takle jsem se uz dlouho nenasmal.(31.5.2006)

Pošahaná "Frat Pack" komédia...to ma asi prvé napadne, ale bolo to neskutočne vtipné a originálne. Aj keď Will Ferell je trápny, tak Paul "smrdím jak Yettiho penis" Rudd a Steve "mám IQ 48, čiže som mentálne retardovaný sú najlepší, ale vyvrcholením filmu nie sú záverečný titulky - Burt Reynolds, ale ultimatívna bitka v štýle West Side Story, Planéty Opíc a ďalších odkazov na výnimočné kúsky, kde sa stretnú Will Ferell vs. Vince "dvojka" Vaughn vs. Tim "tragicky vyzerajúci" Robbins vs. Luke "nešťastník" Wilson a nakoniec Ben "vtipný Mexičan" Stiller, ktorý by mala vojsť do najvtipnejších komediálnych scén všetkých čias. Tento film je tak pošahaný, až je výnimočný, tým koľko známych komikov tam hrá vo vedľajších rolách napr. Ben Stiller, Jack Black, ale aj Danny Trejo. P. S. Toho psa - Baxtera, by asi chcel každý mať.....dobre by sa s ním kecalo...(19.7.2008)

Komedie podle skutečné události u které Vám předem bude jasný, že skutečného na tomto není prakticky nic. Ztřeštěný příběh o zprávaři hrajícího Will Ferrell, který mi jako jediný ze skupenství "Frat Pack" příliš nesedí. Celkově mi vadí jeho herecký styl a zde si k tomu řádí jako pominutý. Zase je to na druhou stranu zřejmě zatím jediná komedie, kde se objevili snad všichni členi výše zmíněného "Frat Packu"...at už v cameo rolích nebo jako sekundanti Willa Ferrella...Steve Carell, Danny Trejo, Tim Robbins, Jack Black, Vince Vaughn, Luke Wilson, Ben Stiller a další. Dalo by se říct, že Zprávař je tak divná a bláznivá komedie, u které vypnete, jak nejvíc budete moci a až potom se budete dobře bavit, jinak je to prakticky naprostá kravina i když s příjemnými scénkami jako například poslední rozhovor psa s medvědem. Když si to tak zhodnotim, chvílema ani nechápu jak jsem se u takové kraviny mohl tak dobře bavit. Možná také díky Christině Applegate, která naprosto famozně stírala Rona Burgundyho a to v přímém přenosu viz.: --- Sledujete zprávy z kanálu 4 s 5ti násobným držitelem ceny Emmy Ronem Burgundym a kozatou Maggie. Dobrý večer jsem Veronica Corningstone...kozatá Maggie má dnes volno.(4.5.2007)

• - Ve filmu se objevuje i mnoho herců z kultovního Apatowova seriálu Machři a šprti. Nejsou však ani uvedeni v titulcích. Kupříkladu tedy lze zahlédnout Setha Rogena jako kameramana na kočičí "módní" show. (DaViD´82)

• - Mexický restaurant, který navštíví Veronica se jmenuje "Escupimos en su Alimento". Což ve španělštině znamená "Pliveme do vašeho jídla". (DaViD´82)

• - Maggie Gyllenhaal se zajímala o roli Veroniky, získala ji však Christina Applegate. (spiderpig)