Reklama

Reklama

Kenpú denki Berserk

(seriál)
  • Japonsko 剣風伝奇ベルセルク (více)
Japonsko, (1997–1998), 9 h 10 min (Minutáž: 22 min)

VOD (1)

Epizody(25)

Obsahy(1)

Zdevastovaným královstvím Midland prochází záhadný Černý válečník a bojuje s démony. Místo useknuté ruky protéza s opakovací kuší, v druhé ruce masivní meč velikosti dospělého muže. Po boji během odpočinku v lese vzpomíná na doby, kdy jeho jméno bylo Guts. Na doby války Midlandu proti říši Chuder, na své tažení s Midlandskou kumpanií Jestřába, žoldáckou bandou vedenou charismatickým albínem Griffithem, Bílým jestřábem. Griffith věří, že jeho osudem je stát se králem a tomuto osudu zasvětil život svůj i celé kumpanie, která ho oddaně následuje. Sledujme tedy s Gutsem jeho heroickou pouť za snem.

Anime seriál plný krve, války, intrik a bojů - středověká rytířská dark fantasy. Navíc dle mínění fanoušků seriál velice zdařilý, držící čestné 49. místo v databázi AnimeNewsNetwork (2.3.2007), a to i přes fakt extrémně častého využívání statické animace a dalších finančně nenáročných animátorských technik. (Subjektiv)

(více)

Recenze (148)

Losik 

všechny recenze uživatele

Temné Fantasy Anime v čele s Gutsem a jeho brutálním mečem, který všechno rozseká na kusy.Statická animace někomu nemusí vyhovovat, ale mě se líbí víc, nahodí lepší atmosféru a zachytí lépe situaci a náladu. Hloubka postav a promyšlený příběh v temném a brutálním světě. Vše se točí okolo žoldáků jménem Band of the Hawk.Hlavní mínus celého seriálu je jeho nedokončení a bez mangy se nedozvíte jak to s Gutsem a Griffithem vůbec dopadne. Jeden z mých prvních anime seriálů, ale zato jeden z nejlepších. ()

Seti 

všechny recenze uživatele

Zjišťuji, že finále japonských anime mi málokdy sednou a stejnětak je tomu i v případě jinak velmi povedeného Berserka. Ten po celou dobu nabízí parádní fantasy řežbu, která klade důraz na hrdinství a přátelství, přičemž se halí do temného a v rámci možností umírněného hávu. Tuto atmosféru však tvůrci zcela pohřbí přepáleným, podivným a naprosto nesednoucím závěrem, který mi dost pokazil celkový dojem. S ne zrovna dokonalým stylem animace, i některými typicky japonsky přiblblými dialogy jsem se srovnal, ovšem poslední dva díly to vážně kurví. ()

Reklama

NoFiction 

všechny recenze uživatele

Tak tohleto nelze komentovat pro ty, kteří to ještě neviděli. Absolutně vyhrocený akční-dobrodružné drama se vším všudy, co k anime patří. Člověk tady nemůže hodnotit stránku soubojů či docela jednoduché animace. Tady je podstatný pouze příběh a čím se dostaváte hlouběji, tím více vás to dokáže nakazit. Až na pár výjimek jsem si to dal na jeden zátah. Takže kolik si myslíte, že tomu asi dám.......? ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Nebyla to láska na první pohled. Bitvám jsem vyčítal jednoduchost, atmosféře zase falešné fantasy pozlátko. Jak ale Gutsova pouť s Jestřáby pokračovala, omotávali si mě Griffith a spol. kolem prstu tak snadno, že bránit se by nemělo smysl. Zapletl jsem se do intrik, zamiloval do Casky a hlavně jsem pravou oddaností toužil být blízko těch chvil, kdy se Guts rozmachuje neporazitelným mečem. A ať už divák předvídá jakýkoli konec, stejně se nemůže dostatečně připravit na úchvatné a (byť nešťastně vynucené) neskutečně troufalé epické drama. Ale teď už škoda slov a neznalí ať utíkají koukat, protože tahle cesta se jednoduše musí prožít. ()

Dexter1 

všechny recenze uživatele

Anime sledujem len krátku dobu a len sa začínam orientovať v nejakých tých dejových a rozprávačských pravidlách(to je pre tých čo ma po tomto komente zatratia, aby mali so mnou trpezlivosť). Takže Berserk. Prvá časť ma vrhla do deja bol som úplne strateníý, statická animácia, škaredý démon, chytilo ma to len svojou brutalitou. Ďaľšie 3 časti boli utrpenie a neveril som, že to niekedy dopozerám. Ale potom to prišlo. 5. časť v podobe neuveriteľného masakru a nádhernej dejovosti, hltal som časť za časťou. Keby niekto začal pindať na Berserka hneď by som hádal. Ale potom som sa dostal opäť s pocitmi akoby na začiatok a od 20. časti to bolo opäť utrpenie. Prestalo ma to nejako baviť. Ale posledné dve časti v sebe naozaj niečo mali. Síce sa po nich cítim veľmi zle až mi je tak nepríjemne, bolo to pekelne dobre ukončenie, i keď som sa vlastne nič nedozvedel. Avšak ako celku menej ako 4* nemôžem, bohužiaľ ani viac. ReEdit: Nemôžem na to zabudnúť a stále to mám v hlave a bolo to naozaj silné, 5*... ()

Galerie (1 005)

Zajímavosti (1)

  • Meč zvaný „Drakobijec“, kterým se ohání Černý šermíř, je celkově dlouhý 193,7 cm a váží 176,3 kg. (Zdroj: reddit.com) (ČSFD)

Reklama

Reklama