Kenpú denki Berserk

• Japonsko 剣風伝奇ベルセルク (více)
Japonsko, (1997–1998), 9 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Epizody(25)

Zdevastovaným královstvím Midland prochází záhadný Černý válečník a bojuje s démony. Místo useknuté ruky protéza s opakovací kuší, v druhé ruce masivní meč velikosti dospělého muže. Po boji během odpočinku v lese vzpomíná na doby, kdy jeho jméno bylo Guts. Na doby války Midlandu proti říši Chuder, na své tažení s Midlandskou kumpanií Jestřába, žoldáckou bandou vedenou charismatickým albínem Griffithem, Bílým jestřábem. Griffith věří, že jeho osudem je stát se králem a tomuto osudu zasvětil život svůj i celé kumpanie, která ho oddaně následuje. Sledujme tedy s Gutsem jeho heroickou pouť za snem.

Anime seriál plný krve, války, intrik a bojů - středověká rytířská dark fantasy. Navíc dle mínění fanoušků seriál velice zdařilý, držící čestné 49. místo v databázi AnimeNewsNetwork (2.3.2007), a to i přes fakt extrémně častého využívání statické animace a dalších finančně nenáročných animátorských technik. (Subjektiv)

Magnomous

Uzasne. Perfektny pribeh, toto sa neda ani slovami opisat. Len mi prijde skoda toho zaveru, tymto smerom ten anime fakt smerovat nemuseli. Inak minimalne tie 3 filmy odporucam pozriet kazdemu kto ma "inner fighter spirit". Urcite sa nenechaj odratit tym, ze to je animovane. Mozno prave berserk zmeni tvoj nazor na anime. ()

TheAnimalOne

Co jsem to právě viděl…všech 25 epizod vyvrcholilo snad největším seriálovým plottwistem který jsem kdy viděl. Konec mě nechal absolutně zlomeným…sám nemůžů popsat nádheru samotného vyprávění tak tragického příběhu plného skvělých protagonistů plných snů a ideí, které je nakonec donutí zahodit úplně vše. Jeden z nejemotivnějších zážitků…11/10. ()

Meriol

Velmi zajímavé zpracování mangy Kentaró Miury. Tomuto anime nechybí krvavé scény, a rozhodně není určeno pro mladší publikum. Koho zajímá jak celá série dopadne doporučuji přečíst mangu. ()

Petak3

"Griffith did nothing wrong" Doteď nejlepší animák, co jsem kdy viděl, lepší než většina hranejch seriálů. Stará statická animace a minimální budget ničemu nevadí, když to má duši. A TA HUDBA. 100%. Mistrovské dílo, ani pro to nemám slova. ()