Travinho

Začátek nemastný neslaný, ale vypnout televizi by nebylo dobré řešení, protože film minutu od minuty graduje a závěr je udělaný velice hezky. ()

kubas369

Něco mezi politickou satirou a romantickou komedií s které se postupem času stává typická americky citově ublemcaná odrhovačka, které zahraňuje prdel výborné herecké obsazení. Neříkám, že je to špatný film jen je to prostě typická ame. rom. komedie z netypického prostředí. ()

Renie42

Líbí se mi zápletka s dvojníkem a jak se snaží napravit hříchy "pravého prezidenta", kde jako bonus dostane první dámu. ()

subic

Prezident si štrejchne bokem, dostane při tom mrtvici, tak ho zastoupí náhradník Dave a z úřadu udělá tak trochu změny. Je to koukatelné třeba v sobotu hned ráno po probuzení. 55% ()

PlayEasy

Výborný Kevin Kline a zdatně mu sekundující Sigourney Weaver v příjemné a nestárnoucí klasice, která nás zaručeně pohladí po srdíčku vždy a všude. Kdyby na prezidenta někdy kandidoval nějaký ten Dave, svět by byl hned o kousek lepším místem ;-( 80% ()

HEED

Tohle se jen tak neokouká. Byť je to taková pohádka, jak by to vše mělo správně být. Poctivě. Bohužel tak to ale v politice nechodí. Je to jenom vynikající slušná podívaná, po všech stránkách. Hudební podkres je už třešničkou na dortu. ()

JosefTomas

Dave je ten typ filmu, který sice neurazí, ale ani nepřekvapí. Je to zkrátka oddechovka, která má jediný úkol, pobavit, poučit i dojmout. Kevin Kline a Sigourney Weaver předvádí výborný výkon a scénář jim nechává každému užít si scénu, kde vynikají (Sigourney trochu méně). Délka taky není smrtelná, takže jo, 75% EDIT: Po třetím zhlédnutí nevidím snad jediné hluché místo. Takže plná palba. Geniální. ()

PlysovyMacko

Náhradník prezidenta Dave je lepší prezident ako originál. Dave sa zo svojej krátkodobej pozície pokúsi zmeniť k dobrému všetko čo pôjde a získa srdce prvej dámy. Na komédiu tu není veľa vtipných momentov, ale film má dokázal zahriať na duši. ()

Chladek

Skvěle pojatá romantická komedie ve stylu záměny osobností (Česká spojka - i když tohle není komedie). Skvělý výkon K. Klinea i S. Weaver. Moc se mi líbí, když na to první dáma přišla, jak se Dave prořekl. Film zobrazuje, co jsme ochotni udělat (nebo aspoň někteří z nás) pro druhé. Dave si ve filmu získal ostatní svou dobrosrdečností, upřímným jednáním a (v případě první dámy) láskou. Mě si tak nějak podobně získal samotný film. ()

hwnd

Minimálně do poloviny příjemná a nenáročná komedie, pak se to trochu kazí přemírou amerických ideálů. ()

madam.art

Příjemná a vtipná pohádka pro dospělé se vzrušujícím napětím mezi prezidentovým dvojníkem a první dámou. Ani po letech mi Dave nezestárl, zvyšuji počet hvězd na pět. ()

FISSSH

"Vy jste přesnej, ale ona se ještě musí snažit!" (přitom ona byla faktická první dáma...). Příjemný, inteligentní a nijak neurážející film. ()

The_God

Velmi příjemná komedie, která ani po několikerém zkouknutí nenudí. Všichni herci jsou skvělí (obzvláště hlavní dvojice), docela zajímavé "mini-zápletky" v zákulisí Bílého domu a celkově je to prostě velice povedený film. ()

djcremo

Príjemná romantická komédia, ktorá netlačí za každú cenu na pílu, ale za to vtipných momentov je dosť. I keď sa nebudete pri nej váľať od smiechu, ale úsmev na tvári vám vyčarí dozaista. Príjemne pobaví a zanechá dobrý pocit na duši. ()

Terez_Vv

Inteligentní film o obyčejném muži, který věří ve svou zemi, náhodou dostane tu možnost jí celé chvíli vládnout a skočí do toho po hlavě. Kevin Kline je fantastický, role mu sedla, stejně jako Franku Langellovi (v roli pravého zm*dského politika - tak jak je dnes každý politik vnímán), a stejně tak Sigourney. O syrovosti obrazu dnešní politiky snad lépe vypráví už jen Vrtěti psem, každopádně k Daveovi se budu vracet rozhodně častěji a možná radši, už kvůli nenuceným pousmáním se nad každým nenuceným fórem, kterých bylo požehnaně. :) ()