Co přinutilo vzdělaného a inteligentního muže k tomu, aby přepadl banku v centru města? Kolik peněz potřeboval a na co? Pachatel je nekompromisní. Vpadne do banky, zajme rukojmí a před budovou odpálí bombu. Naštěstí zatím není nikdo zraněn. Pohotová pokladní ještě stihne stisknout tlačítko nouzového volání a oznámit přepadení na tísňové lince. Díky tomu na místo téměř okamžitě přijíždějí policisté, útvar rychlého nasazení i další specialisté a začíná náročná policejní akce se snahou zachránit ohrožené lidské životy. Mezi desítkou rukojmích jsou těžce nemocný senior, bývalý příslušník Československé armády, významný poslanec, advokát se svým synkem, mladá maminka s dcerkou a několik zaměstnanců banky včetně ředitele pobočky. Byli všichni tihle lidé jen ve špatné chvíli na špatném místě? Mobilní telefony pomohou policistům rychle zjistit identitu rukojmích a jeden nepřijatý hovor přivede do policejního vozu lékařku, která zná pachatele osobně. Jde o jejího přítele, mezinárodně uznávaného špičkového vědce. Spolu s ní postupně odkrýváme pachatelovu motivaci a sledujeme příběh jeho dcery, který má překvapivé souvislosti s jeho útokem na banku. (Česká televize)

Milonak

Za pár slušných hereckých výkonů a za vysvětlení na konci dávám 2 hvězdy. Jinak scénář a dialogy jsou slušně řečeno hloupé. ()

ultimo2015

Takový český Ctihodný občan...proč ne. Hádek byl za mě naprosto skvělý ve své roli. A "jednoduchý" motiv pomsty je celkem také jasný. Jen tu pomstu chtěl udělat pro široké okolí více viditelnou a svým způsobem pro zmetky, kteří žijí z prodeje drog, jako výstrahu, že na každého šmejda se někde vaří voda. Moc nechápu negativní recenze, i u výše zmíněného Ctihodného občana musel člověk některé věci prostě přejít a nepřemýšlet, jak to mohl takto vymyslet a připravit. ()

GS58

Úžasný film. Výborní herci. Velmi kvalitní režie. Stupňující se napětí. Velmi zajímavé rozluštění,  hodné vědce. Nejvíce mě bavilo překvapení na obličeji Alexeje Pyška. ()

community

Z filmů tohoto pana režiséra mám skoro vždy depku. Jím nastavované zrcadlo společnosti je děsivé. V Praze je 16 000 feťáků, vyštěkne policista, a tím je to zřejmě vyřízené. Já si představuji, kolik z toho počtu je asi dětí, proboha. No, člověk co vše ztratil, je schopný i šíleností. Máme tisíce soudců - to jsou hlavně sběrači papírů, policistů - ti zase vyplňují různá hlášení, státních zástupců, všichni  se mají dobře, mají pěkné platy. Jejich výkonnost vidíme. Nikomu z nich není stydno donekonečna otvírat případ politika, který rozbil zavedený systém. Když se chce člověk pomstít, musí počítat s tím, že nevyvázne  živý. Tedy obyčejný člověk, ne kriminálník, ten má prachy na advokáta, sedět nepůjde. Ale s takovými ztrátami, jaké potkaly hlavní postavu, se stejně žít nedá. Pan Svoboda je prostě geniální, moji pozornost naprosto upoutal, ale jak to tu chodí, tak nějak všichni víme. A tak poslankyně s francouzským příjmením řeší manželství pro všechny, no to je palčivý problém většiny, že! Druhá politička pak korespondenční volbu, proč, aby zůstala u koryta přece. Ono těch feťáků je moc a je to složité ()

JSYSMHJF

Napínavé, společensky důležité, sociologicky a psychologicky zajímavé. Výborně obsazené.  "Odpady" nejsou podle mě fér a hodnotí-li osobní režisérovy postoje, tím méně. ()

hindator

Asi bych tomu normálně pět hvězd nedal, ale je potřeba spravedlivě vyrovnat skóre uměle sražené politicko-koncesionářskou inkvizicí, která tady zvrací "odpady" a jednohvězdičková hodnocení už jen z principu, že to natočila ČT. Ano, dialogy byly občas hloupě prvoplánové (pokud vůbec proběhly - když operační důstojník neodpoví ostřelovači na požadavek k palbě a místo toho kouká na kolegy a do kamery, střelil bych i po něm) a některé postavy hrály jako na divadle - teatrální grimasy a gesta. Ale příběh byl neotřelý, hezky gradoval a retrospektivní scény postupně vysvětlovaly počínání hlavní postavy. Takže za mě 4+1 :-) ()

dr.Queen

Chtělo by to seriál, než by skončil v té bance, tak mezi tím by to tam pan vědec řezal hlava nehlava, něco jako Přání smrti s Bronsonem. ()

dvoris81

Koukám, že jsem v menšině, ale mě se to opravdu líbilo. Líbila se mi hudba a skvěle udělané pohledy do minulosti. Nikdo z herců se za své předvedené výkony nemusí stydět. Konec pěkně gradoval. ()

IGATY

Zajímavé téma vedoucí i k zamyšlení až pochopení hlavní postavy, velmi dramatické, drsné, realistické, ale zbytečně dlouhé. Některé ty rádoby umělecké proluky by tam vůbec nemusely být. A ten přiblblý poslanec mě tam i pobavil ()

Kelinej

Pro staré Svobodovy filmy mám slabost, ale toto byl děs běs. Příběh hodně přitažený za vlasy, podivně sestříhaný a s veskrze tápajícími herci. Už pár desetiletí mám navíc pocit, že Svoboda ztratil schopnost psát civilní dialogy. U historických látek to moc nevadí, ale tady to vyniká nadmíru. Už jen ten jazyk: feťačka nemluví jako feťačka, vědec nemluví jako vědec, poslanec nemluví jako poslanec (jeho zparodování si autor taky mohl odpustit)... Lituji ztraceného času. ()

5tipes

Svoboda k uzoufání špatný. Nerad to říkám, ale měl by už skončit, tohle už je fakt za hranou špatného filmu. Je mi to líto, ale ani scenáristicky to není rozumně dotáhnuté. Z herců můžu snad jen vypíchnout Hádka, Lucii Štěpánkovou a Petra Lněničku. Jen opravdu nechápu motivaci toho zločince. Otřesná byla kamera, tohle není "kamera z ruky", ale "kamera z prdele"... Za mne 40% ()

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy