Reklama

Reklama

VOD (1)

Bláznivá komedie se satirickými a parodickými prvky Divoká stvoření má leccos společného s vyhraněnou poetikou legendární skupiny Monty Python. Jeden z předních členů tohoto seskupení, John Cleese, je ostatně spoluautorem scénáře, spoluproducentem a protagonistou bizarního příběhu, v němž ošetřovatelé jedné anglické zoologické zahrady musejí čelit novému vedení, dosazenému nabubřelým miliardářem Rodem McCainem. Nový ředitel Rollo Lee a McCainova manažerka Willa Westonová však postupně přecházejí na jejich stranu a pomáhají jim bojovat proti šéfovi a jeho nepoctivému synovi Vincemu. Všemi silami a s pomocí nejrůznějších lstí se brání záměru zoologickou zahradu zlikvidovat... Snímek těží ze situační komiky, dané zejména prostředím, z dobře vypointovaných gagů, z různých záměn a dvojsmyslů a v neposlední řadě i z černého humoru. Při jeho natáčení se sešli tvůrci a herci z velmi úspěšné britské komedie Ryba jménem Wanda (1988). Po prvních testovacích projekcích John Cleese přepracoval některé scény a režiséra Roberta Younga nahradil při dotáčkách Fred Schepisi. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (125)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Výborně přehrávající Kevin Kline, sexy Jamie, skvělí Pythoni a nakonec perfektní nápad se ZOO. Škoda, že to čas od času trošku zaskřípalo a některé gagy tak vyzněly poněkud trapně. Na druhou stranu vzhledem k výše zmíněné sestavě, se dalo ledacos odpustit a když se na scéně objevil Michael Palin, začal jsem se smát ještě než otevřel pusu. 70% ()

EdaS 

všechny recenze uživatele

Zábavnost Divokých stvoření je proměnlivá jako dubnové počasí a kvalit Wandy opravdu nedosahují, s Johnem Cleesem je však radost pobýt vždycky, protože svou nezaměnitelnou dikcí utáhne i slabší fóry. Kevin Kline je oproti němu zoufale nevtipný, neřkuli trapný. Ale i tak jsem se bavil lépe než minulý víkend v zoo na Kopečku... ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Po necelých deseti letech se čtyřka z Ryba jménem Wanda (Cleese, Lee Curtis, Kline a Palin) vrací v jiných rolích, ale mnohem útočněji, zábavněji a agresivněji. Divoká stvoření jsou komplexnější, ucelenější a zábavnější. Lee Curtis si roli opět neskutečně užívá a sex appeal z ní srší mocnými proudy (kdyby se někdy volilo nejlepší herecké tělo, Lee Curtis bude na předních příčkách, pokud né na té nejpřednější - Jamie lety zraje jako víno). Osobně mě potěšila menší role pro nejžhavější (a mou nejoblíbenější) bondgirl Carey Lowell. Prostě prdel film. ()

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Jak mi mohla tak dobrá komedie tak dlouho unikat? A jak to, že je obecně tak málo známá? Do plné palby tam sice ještě něco málo chybělo, ale dobrých vtipů bylo v Divokých stvořeních přehršel a díky rozumné stopáži jsem se ani nestačil dívat na hodiny. K tomu se přidal pěkně zamotaný scénář, takže ve výsledku velmi milé překvapení. 90% ()

Nin 

všechny recenze uživatele

Duchovní pokračování kritiky chválené Ryby jménem Wanda, kterou já osobně nepovažuju za nějak výjimečnou komedii. Fierce Creatures jsou téměř ve všem horší... Ale i tak se jedná o velmi solidní komedii. Wanda je dle mého názoru svým způsobem "klasická komedie", která nenabízí nic moc navíc než jen potrhlé a občas vtipné postavičky. Divoká stvoření jsou to samé, jen mají jednodušší příběh a hlavně jednodušší postavy. Jamie Lee Curtis tu je téměř neustále jenom za tu MILFku, kterou z nějakého důvodu děsně rajcuje to, že Cleese zdánlivě šoustá, na co přijde (včetně ovce... ehm...). Michael Palin to tu taky tolik nerozjíždí. Jeho postava rozumrady vypadá ze začátku zajímavě, ale nakonec nic pořádného nenabídne. Na druhou stranu šílící Cleese, loser Kevin Kline... a zvířátka... jsou prostě fajn a ve filmu je hned několik vynikajících humorných scén. Občas trochu trapné, ale jinak fajnová komedie. (7/10) ()

Galerie (45)

Zajímavosti (10)

  • Většina filmu se odehrává v zoo v Marwoodu. Marwood je prostřední jméno hlavního představitele Johna Cleese. (HappySmile)
  • V Rybě jménem Wanda (1988) se hlavní představitelka Jamie Lee Curtis jmenuje stejně jako ryba. V tomto filmu se postava Johna Cleese jmenuje Rollo stejně jako lemur. V závěru filmu osloví Rollo omylem postavu Jamie Lee Curtis jako Wandu, což je odkaz na vzpomínaný film. Pravděpodobně to má odkazovat na scénu, kde Cleesova postava omylem osloví svou manželku Wendy jako Wandu. (HappySmile)
  • Bugsyho (Michael Palin) tarantule se jmenuje Terry po Terrym Jonesovi, který spolu s Palinem napsal skeč "The Fierce Creatures Policy", na níž je tento film založen. (HappySmile)

Reklama

Reklama