Když se to tak vezme, krademe všichni... Sňatkový podvodník Lojza Bazan (V. Menšík) je po letech propuštěn z vězení na amnestii spolu se dvěma spoluvězni, kasařem Josefem Laštovkou (O. Krejča) a podvodným karetním hráčem Frantou Fafejtou (J. Sovák). Vězeň Béda Musil (F. Filipovský) poradí Lojzovi, aby se zkusil uchytit v jeho rodných Vejtonicích, kde má rodina Musilů pod rukou celé zemědělské družstvo. Trojice propuštěných má záhy geniální plán na velkou loupež družstevních peněz. Kvůli tomu dokonce Laštovka s Fafejtou vstoupí do vejtonického JZD a přijmou místo účetního a jednatele, zatímco zkušený sukničkář Lojza zaujme Bédovo místo za výčepní pípou i v loži jeho osamělé manželky Růženky (S. Zázvorková). Jenže kamarádi velice záhy zjistí, že družstvo je na mizině, protože veškeré zisky rozkrádají Musilovi. Aby vůbec bylo co z družstevní kasy ukrást, musejí kumpáni napřed zavést pořádek a přivést JZD k rozkvětu… (Česká televize)

cariada

Naprosto skvělá komedie odehravající se na začítku 60 .let na vesnici. Kde vládne klan rodiny Musilů. Přijíždí trojice propuštěných věznů s úmyslem vstoupit do Jzd a okráct je. Jenže pokladna je prázdná jelikož všechno si rozdělují Musilovci. Jeden z bývalých věznů V. Menšík se dostane do hospody ,kde se uchytí a jeho dva kolegové s pomocí Musilů vstoupí do Jzd na velké funkce s tím ,že si Musilové myslí ,že budou moc kráct dál a odnesou to ty bývalí trestanci. Ale ty velice rychle pochytí o co ,že jde. A tak jim nezbývá než zarazit kradení Musilům. A donutit je makat a "odevzdávat" dodávky vajec a jiných plodin. Nakonec ,když je pokladna plná a mají jít na akci ,se vrací z kriminálu Béda Musil (který jim doporučil ,aby se tam vydali do té obce) manžel paní hostinské ,kde se usídlil (V.Menšík). Loupež zruší ,ale nakonec k ní přece dojde ,jneže né tak jak se domluvili. ()

tomtomtoma

Film Mezi námi zloději je výstavní výchovná komunistická komedie. S karatelsky hravým způsobem pohlíží na rozbujelé nešvary socialistické společnosti. Český, respektive československý, lid se uměl vždy s neuvěřitelnou flexibilitou přizpůsobit režimním poměrům v té nejpřízemnější podobě. Pochopitelně, měl vždy názorné vzory v autoritách a vůdčích osobnostech společnosti. Příběh není složitý, herecké výkony jsou přesvědčivě vynikající. Socialistické reálie komunistické společnosti se v této podobě proměňují až v neplánovanou sarkastickou satiru. Díky tomu všemu a několika rozkošně rozpustilým hláškám je pro mne film příjemnou zábavou. Hlavní postavou příběhu je propuštěný kasař Josef Laštovka (dobrý Otomar Krejča st.), který se s nedůvěřivostí ujme funkce účetního JZD. Zprvu jednoduchý plán dostává povážlivé trhliny již na svém počátku. A kdo by chtěl ničit sladké plody své poctivé práce a osobních sympatií? Druhým do party je propuštěný sňatkový podvodník Lojza Bazan (velmi dobrý Vladimír Menšík) s vlastní sobeckou cestou za blahobytem budoucnosti. Trojlístek uzavírá propuštěný falešný hráč František Fafejta (sympatický Jiří Sovák) s drzým sebevědomým a balancováním únosnosti a limitů vlastních schopností. Vše lze poznávat za pochodu, vše lze hravě a netradičně řešit ve vlastní prospěch. Z dalších rolí: jeden z vůdčích a nenasytných obyvatel vesnice Josef Musil (dobrý Rudolf Deyl ml.), nejuvědomělejší z rodu Musilů Alois Musil (zajímavý Václav Lohniský), zatrpklý nejstarší člen rodu Musilů Vincek Musil (dobrý Bohuš Záhorský), vypečená slaměná vdova a hostinská Růžena Musilová (dobrá Stella Zázvorková), Růženin překvapený manžel a vězeňský holič Béďa Musil (dobrý František Filipovský), přikyvující nový předseda JZD Paroubek (velmi zajímavý Josef Kemr), mladá nadlesní a Josefova dcera Vlastička Musilová (Zuzana Stivínová), či družstevnice Zdenka Zouzalová se slabostí pro nového účetního (šarmantní Jarmila Smejkalová). Ano, je to komunistické, ale i mile rozverné. Navíc, když někdo umí dělit čísla, může mít velmi zajímavou perspektivu na venkově v zemědělství. ()

Šimpy

Vcelku zdařilá satira, plná hereckých es té doby. Jen jsem nenašel Honzu Třísku...na fdb i imdb uveden jako muž v hospodě...možná vystřižen? Zde je uvedena stopáž 83 minut, na fdb 85? ()

Mylouch

"Paroubku, ty bys to předsednictví nevzal ?" Bitva proti soudruhům Musilům aneb Kádři za katrem. - "Von už je dočista blbej !" - "Přeschůzovanej !" - Na kriminálníci prostě patří bejkovec ! ()

sator

Prima titulky :) Tříska v baretce au..."von je úplně blbej-přeschůzovanej... Na svou dobu neuvěřitelně odvázané...Námět úžasnej...Nechápu že film prošel.... Z lumpama se člověk dohodne a proti pořádnejm lidem se dá něco vyhrabat, protože nemaj špatný svědomí a tak se nedokážou krejt... ()

noriaki

Zvláštní hybrid mezi budovatelským filmem a téměř trezorovým rýpáním do poměrů, které přesahuje míru obvyklou pro dobové satiry. Dialogy nejsou vůbec hloupé a pár vtipů je opravdu povedených, ale příběh se neustále drolí a působí, že se každou chvíli definitivně rozpadne. Menšík a Sovák ho udrželi pohromadě snad jen díky svému geniálnímu herectví. ()

mab

Výborná komedie "ze života", na svou dobu hodně odvážná. Štěstí, že jí cenzoři té doby nepochopili do hloubky, jinak by neopustila trezor, jak trefně poznamenával Stein92. Falší zajímavé názory cariada, Cecko. ()

Master19

To herecké obsazení je fantastické, je velká škoda, že se sešlo právě v takovémto filmu, který tak nějak pozbyl náboj. Některé hlášky jsou opravdu dobré (většina je už zmíněna v komentářích, snad ještě: "Najednou jsem viděl, že ho vidím, tak jsem ho přišel zatknout."), nicméně jako film už je dnes sledovatelný leda tzv. fajnšmekry. ()

davidek

Já bych navrhovala zvolit za předsedu tady Paroubka . . . . . No trochen slabší komedie na taková esa, kterými rozhodně Menšík, Sovák, atd. jsou, ale dobře jsem se zasmál. trochu slabší konec. ()

insurgentes

Film s takovýmhle hereckým ovsazením a v podstatě i námětem měl našlápnuto hodně vysoko, nakonec je to ale takové dýchavičné, nemastné neslané, bezzubé, jakoby v pozadí cítit jakousi urputnou snahu udržet se na větvi tehdejších poměrů, no ale tu větev nadčasovou si to tím pádem pod sebou podřízlo dokonale. ()

vitekpe

Uvodni titulky pobavily, obsazeni hvezdne, ale z nejakeho neochopitelneho duvodu je to pro me skoro nesledovatelne...skoda. 2+ ()

brooklyn73

V roce 1963 se podarilo dat tvurcum dohromady takovou hereckou sestavu, ktera se uz snad nikdo potom nesesla.Obsazeni neuveritelne.Na svou dobu se mi zdalo ,ze si dovolovali az az, bylo tam spoustu hlasek a narazek,ktere asi komunistum pod nos moc nesly.Nejvice jsem ocenil bezchybny vykon Ladi Mensika s panem Sovakem,pan Pivec predvedl svuj vykon na urovni.Herci jako Eman Fiala ci Jaroslav Vojta bohuzel nedostali dost prostoru ()

Paity

Vcelku hodně kritický film k tehdejším poměrům.Moc nechápu, jak to v roce 1963 prošlo cenzurou, protože se tam otevřeně mluvilo o tom, jak se v JZD krade. Ale třeba to mělo naopak upozornit na to, že se upozorňuje. ()

F.W.Colqhoun

Možná bylo bláhové očekávat od Vladimíra Čecha zázraky, ale třeba alibiovskou trilogii reprízuji za podzimních plískanic docela rád. Jestliže jsou jiné Čechovy práce poznamenány podlézáním režimu na akcidentální úrovni, Mezi námi zloději je nasycená substance komančské propagandy. Je jí podřízeno vše, počínaje zápletkou s megatransparentním kolektivizačním morálem, konče neohrabanými pokusy o humor, který svou výchovností otravuje i přes angažmá hereckých es, jimž je divák odkojený televizní produkcí osmdesátých let ochoten odpustit i smrtelný hřích. Jenže tohle se nedá. Aby toho nebylo málo, film jakoby někdo okradl i na nižší řemeslné úrovni. Teprve deset let od prvního vysílání ČST a už lze hovořit o vkrádajících se televizních manýrech. Takže slovy Werichova Palečka: To nedoporučuji! ()