Těla

• Velká Británie Bodies

Epizody(8)

Čtyři detektivové. Čtyři časové linie. Jedna oběť. Aby zachránili budoucnost, musí nejdřív vyřešit vraždu, která změnila tok dějin. (Netflix)

Sisyfos

Perfektní stvárnění paradoxu časového kontinua. Hypotéza nijak vědecky nekulhá a nechává si odstup od popisování teorie nesmyslnými vymyšlenými teoriemi a jev tak pouze popisuje jako vědecky neprobádanou část kvantové mechaniky. Herci odvádí skvělé herecké podání, nepřehrávané a bez kýčovitých scén. Každý moment seriálu je natočen skvělou kamerou s dobrými filtry, kdy děj nijak nekulhá a nutí diváka zapojit všechny IQ buňky aniž by se děj dal předem odhadnout. Trochu mi je možná líto (spoiler alert), že celý seriál nekončí ve smyčce paradoxu, který nelze změnit a přeci jenom má alternativní happy end. ()

David.S

Bez německé vybroušenosti konec sice dobrý, ale během zlomku sekundy. Další spíše podprůměrný seriál, který by šel sestříhat a se soustředěnější režií vylepšit na výborný film. ()

HankMoody

Překvapení roku, moc jsem si tuto sérii užil. Rozhodně nejlepší počin na téma cestování časem.  Navíc výborné herecké obsazení.  Bravo ()

leafroller

Velmi schizofrenní zážitek. Na jedné straně svižný seriál s poutavou zápletkou. Na straně druhé nechutné erotické homosexuální scény (16+....jako fakt?!!!) a dva zbytečné díly navíc. Kdyby seriál skončil šestým dílem, kruh by se dokonale uzavřel a vše by zaklaplo. Zoufalá snaha o happyend dala však vzniknout sedmému, resp. osmému dílu, které já soukromně nazývám Reloaded & Revolutions. Patrně proto, že jsou stejně překombinované. Je to škoda, protože mě to fakt chytlo. Chytlo a zase pustilo. ()

Jan00

Srovnával jsem se seriálem Dark. Pro mě jasně Těla vítězí. Plusy: 1) jedna série 2) mělo to hlavu a patu. 3) neopakující se dialogy. ()

sunshine29

Hlavne, ze jsme tam nacpali vsechny rasy a pulku tendencnich temat. Dnesni tvorba zacina byt opravdu katastrofalni a doufam, ze i neudrzitelna! Rozdivam na Netflixu 4 serialy, a z toho 3 vypnu v pulce prvniho dilu. Vazne to musime na*rat vsude, i do roku 1890??? ()

Luposos

Proč se proboha zas a znovu musím dívat na dvě buzny, jak se tam zase olizují. Proč nemůže Netflix udělat něco bez vousatých homoklád, kde si prostě jen užiju děj, výpravu, casting, atmošku.. Já jim přece tu lásku přeju, ale kurva proč mi to pořád cpou do hlavy v každém dílu. Asi to už nějak dokoukám, je to jinak fajn seroš, ale tohle už je fakt moc. ()

3anitram

No jsem rozpolcená. Do ca 4.-5.dílu mě to nijak moc nebavilo, nějak jsem tam neměla koho mít ráda + těch střípků bylo tolik a tak rozházených, že jsem to málem vzdala. Pak to konečně začalo zapadat a i těm postavám jsem přišla celkem na chuť. Rozhodně to nebylo špatný, finále bylo fajn, ale znovu se na to nepodívám.. ()

Hexx

Ač jsem se někde kolem 5. -6. dílu začal trošku ztrácet, resp. mi to začínalo připadat tak nějak už moc obsáhlé, až do ztracena, poslední dva díly a zejména ten poslední vše napravil. Máme tu "odvar" německého skvostu DARK, ale samozřejmě v úplně jiných rovinách, dimenzích a dějových linií. Svou víceméně malebností propojit všechny časové linie a skloubit různé časové děje dohromady, je to naprostý unikát, který neřeší paradoxy při např. setkání dvou stejných lidí různého věku - obejmout starší já, to už chce odvahu a kus představivosti. ()

Cinex_studio

Pozor, recenze obsahuje spoilery! Dávám tomu 3/5, ale asi mírně vnitřně pomíjím poslední epizodu, která by hodnocení srazila. Super koncept, super vyprávění, zajímavý příběh a propletení postav a skvělý vizuál, až na jeden moment, výstřik krve z oka, v detailu, který vypadá naprosto katastrofálně a nechápu, jak se do finálního dílu mohl dostat, protože to vypadá jako moje 3D práce na střední v prváku.  Když to vezmu jako celek, tak je vlastně opravdu fajn vidět tenhle koncept zpracovaný znovu trochu jinak a celé je to takové hezky koukatelné. Co je bohužel větší problém, je opět politicky korektní stylizace, díky které tak srážím jednu hvězdu, která je do očí bijící a fakt mě srala od začátku do konce. Je to fakt strašný, čumět na postavy, které tam jsou jenom proto, aby to bylo "moderní", z toho je mi fakt zle. Dále je problém to, že tvůrci vykradli docela dost filmů a seriálů, jako třeba na první pohled Atlasu mraků, který si převzali jak vizuálem, vyprávěním, tak stylisticky. Asi by to ani nevadilo, kdyby nebylo posledního dílu, který plivnul do ksichtu každému nadšenému divákovi. Nejen, že poslední díl nereflektuje vlastně příběh, ale působí, jako by to chtěl někdo narychlo ukončit, aby se v tom sám nezamotal. Ale bohužel zamotal.. V posledním díle je strašně moc "ale" a nevysvětlených věcí, přičemž třeba dvě věci ani nedávají smysl a byly by tak nereálné v tomto univerzu. Co ale v posledním díle bolí nejvíc, je nedotaženost jednotlivých příběhů, které najednou přestanou dávat smyl a skončí to tak nádherným "happy endem", vlastně začátkem seriálu, kde jako třešničku na dortu dostaneme jednu z postav v jiné časové lince jako "wow efekt", který ale fakt nezafungoval a jen tak přitvrdil na mém tvrzení, že je finální díl fakt průser. Procentuálně bych tomu asi hodil, přesně tady reflektovaných 70% v poměru vůči ostatním seriálům a projektům, které poslední dobou vycházejí. A poslednímu dílu bych separátně dal maximálně 20%, protože ničí celý koncept seriálu. ()

furak odpad!

Nevadí mi hlavní představitelka muslimka, přenesu se přes homosexualní dějovou linku, lidi obviňují netflix ale toto všechno je i v předloze. Ale celou dobu jsem čekal jak vysvětlí vznik té časové smyčky a nedočkal jsem se, z toho co vidíme v seriále vzniknout nemohla... Čili nesmysl a odpad. ()

zvejkal42

Tento kratsi serial mal pre mna vsetko podstatne. Myslienku, pointu, napatie, hercov, spravnu minutaz.  proste vyborny zazitok. ()

Akret120

Akože som čakala blbosť keď je to sci-fi a cestovanie v čase ale od 1-8 dielu som hltala každú minútu a ušlo to hrozne rýchlo , má to happy ending takže budem dúfať v 2 sériu  Je to skvela séria ❤️ ()

Martas66

Super, že policajti měli až do dnes (v budoucnosti neviděno) svojí hospodu s legendami na stěně 👍🏻👍🏻👍🏻 ()

E.T.

O tom, jak homosexuál, žid, míšenka a poloviční liliputka napříč třemi staletími… (ale to už bych spoiloval za hranici politu). Ne, jako dobrý dobrý, je to hezky vypravený, propletený scénář, paradoxy, v podstatě docela koukavá detektivka - ale agitka z toho teče jak z prasklýho kelímku jogurtu. Zvláště homosexuální scény jsou naprosto mimo potřebnou stopáž, aby i největšímu troubovi došlo, jak to dříve bylo strašné. Já bych se tak nad tou “edukací” tolik nerozčiloval, kdyby to nebylo na škodu příběhu. Člověk totiž v určité části začne mít dojem, že snad scénárista souhlasí s hlavní zlou postavou. Navíc "zlou", no... O to násilnější a nevěrohodnější je závěr, kvůli kterému dávám jen 40%. Zahozená šance na důmyslné přechytračení, které se vůbec nekoná. (pozor teď už spoil) Geniální mozek psychopata se protě nemůže takhle jednoduše obrátit na správnou cestu. Anebo může, ale to by musel scénář umožnit vidět nějaký vývoj. Dost mi to připomíná dětskou berličku - když nevíš jak skončit příběh, tak dej na konec: "...nakonec jsem se probudil". Konec začne strašně rychle - v ostrém kontrastu poměrné rozvleklosti. Což vůbec nechápu. Osm dílů je tu budováno napětí a když už si konečně může režisér dovolit hrát si s divákem a napínat ho na maximum, tak bum, tři záběry a titulky. Když jsem u titulků, ty úvodní se povedly. ()

stuj

Koukatelné, ale časovým paradoxům se ani tady tvůrci nevyhýbají. Navíc se tu a tam postavy chovají nelogicky - zejména tehdy, když už vědí, že jejich činy určují budoucnost i minulost. Ale to v "časových" filmech bývá bohužel docela běžné. Celkový dojem je lehký nadprůměr. ()