Pistolnice

Bad Girls

Pištoľníčky

Western

USA, 1994, 96 min

Film, ač je to klasika, jsem viděla poprvé teprve včera. Herecké ženské kvarteto se mi líbilo, holky byly myslím pro chlapy dostatečně sexy a drsné, pro nás aspoň nezávislé, když nic jiného. Akce a napětí taky nechybělo, prostě docela pohodový snímek, který se dnes asi bude hodně srovnávat se Sexy Pistols.(27.6.2013)

• Martin741

Western je klasicky americky zaner, ktory sa stal popularnym aj v nasich koncinach - najma teda spaghetti westerny s Budom Spencerom a Terence Hillom. Klasicky western vsak je cisto US zalezitost a spropagovali ho vo svete najma ludia ako John Wayne, Clint Eastwood, Gary Cooper, Spencer Tracy a tak trochu aj James Stewart /Man Who Shoot Liberty Valance/. V priebehu 70. rokov prakticky vymrel, roku 1976 prisiel John Wayne so svojim filmom The Shooter a Eastwood s Psancom Josey Walesom a este isty Marlon Brando s filmom Zastaveni na Missouri. Western to vsak uz mal spocitane, a v 80. rokoch slo o prakticky mrtvy filmovy zaner /nic na tom nezmenil ani Eastwoodov Pale Rider z roku 1985/ . Tuna reziser kvalitneho blackspoitation menom Tirak Turner natocil nudny a nicim nezaujimavy western, v ktorom paradoxne exceluju drsne zeny, a to konkretne Mary Stuart Masterson /Smazena zelena rajcata/, Drew Barrymore /Kocici Oko/. Drsnym holkam visia kolty prekliate nizko, a prekliate nizky je aj vysledny dojem z tohto westernu. preto aj moje hodnotenie bude prekliate nizke : 30 %(28.4.2015)

Western by měl mít silný příběh, zábavné přestřelky, charismatického hlavního hrdinu a pořádného záporáka. Tomuhle westernu chybí úplně všechno. Příběh je klasika s tím rozdílem, že ti psanci jsou ženy. Přestřelky jsou tu standartní, charisma bohužel i přes všechny přednosti dámám chybí a záporák je obyčejný magor a zneuznaný milenec jedné z hrdinek. A ani režie si s nějakou obrazotvorností přiliš nepotykala. prostě obyčejná nuda(3.3.2009)

Pochybuji, že by se takový příběh mohl na divokém západě stát, ale jako filmový příběh je zajímavý. Snímek je sice plný klišé, ale coby westernová zábava funguje dobře. Kdo by nechtěl vidět mladé ženy s kolty proklatě nízko mstící se za bezpráví a ponižování. A tak tu máme možnost vidět něco, co tu do této doby ještě nebylo. Ženy střílejí, jakoby se se zbraněmi už narodili a jejich drsná nátura je nezpochybnitelná. Jo jo, tady by se jeden rozmyslel doma odvětit, že ta pečeně je málo pečená.(3.7.2014)

Priamočiary western bez zvláštneho prekvapenia, ale ani sklamania. Stále je na čo pozerať a nejaká tá akcia je tam tiež. Scenár sa vyhýba okatému klišé a prináša trochu sviežosti do žánru, ale nie veľmi. Scenárista ma potešil, že sa nevyhol očakávanej realite. Pobavila ma najviac scéna, kedy sa Andie MacDowell nedarí nasadnúť na koňa ... a vďaka tomu získa nakoniec svojho milého. Nápad urobiť pištoľníkov zo žien, dokonca prostitútok, je síce originálny, ale pravdaže nestačí na tie najlepšie westerny.(25.1.2015)

• - Film je dějově z 19. století a písmo (hrob, hledáček Kody, nápisy atd.), kterým se píše je současné. V tu dobu ovšem byl používán kurent. (Peltaga)