Americký western o čtveřici odvážných pistolnic, které se vydávají na cestu za klidným životem. Jejich příběh začíná v městečku Echo City, kde se prostitutka Cody Zamorová zastane své kolegyně Anity Crownové, obtěžované chlípným zákazníkem, a když muž vytáhne pistoli, je rychlejší a zastřelí ho. Před šibenicí ji zachrání Anita s dalšími dvěma prostitutkami, Eileen Spenserovou a Lili Laronetovou, a pak společně uprchnou z městečka... Vdova po zabitém muži si však najme dva detektivy Pinkertonovy agentury, a pověří je úkolem uprchlice najít, dostihnout a potrestat. Ty se cestou rozhodnou, že zanechají "nejstaršího řemesla", usadí se na pozemcích, které zdědila Anita po manželovi a začnou podnikat s penězi, které má v bance uloženy Cody. Cesta však zdaleka není tak jednoduchá, jak se zdála... (oficiální text distributora)

Gilmour93

Kašírovaný blábol o sufražetkách Divokého západu - absolutně nezábavný, utahaný a ze všech stran tak nepřesvědčivě zahraný, že chyběl už jen Rimmer, objednávající si v saloonu dvě deci bílého s minerálkou. To už raději romantické drama s C.Eastwoodem a L.Marvinem, kde by ti dva představovali zženštělé prostituty smýkané osudovou láskou, bordelmamá by jim dělal J.Wayne a neslo by to název Hodný, něžný a ošklivý syfilis.. ()

Fiftis

Priamočiary western bez zvláštneho prekvapenia, ale ani sklamania. Stále je na čo pozerať a nejaká tá akcia je tam tiež. Scenár sa vyhýba okatému klišé a prináša trochu sviežosti do žánru, ale nie veľmi. Scenárista ma potešil, že sa nevyhol očakávanej realite. Pobavila ma najviac scéna, kedy sa Andie MacDowell nedarí nasadnúť na koňa ... a vďaka tomu získa nakoniec svojho milého. Nápad urobiť pištoľníkov zo žien, dokonca prostitútok, je síce originálny, ale pravdaže nestačí na tie najlepšie westerny. ()

Sarkastic

Asi budu hodně kritický, ale tohle má být co, výsměch žánru western?! Producenti sází asi na chlapy, kteří se budou rádi dívat na hezké ženské tvářičky, zvlášť když jsou v kontrastu drsného prostředí amerického západu. Souhlasím s Lukobossem, nechci nikoho diskriminovat, ale tohle je fakt nereálné (a žánr western by podle mě měl být reálný). Pokuď chcete vidět 4 krásné drsňačky v akci a chcete se lehce pobavit, tak budiž, ale jestli čekáte western (a tušíte aspoň trochu o čem tento žánr je), vyhněte se tomuhle. ()

Chladek

Klasický western odlišující se od ostatních hlavními hrdinami. Jsou to ženy, a podle mě to bylo opět jen otázkou času, než se něco takového stalo. Jsou westerny s muži, proč ne ženy že? Snaha chytit lidi na D. Berymorovou a A. MacDowellovou se povedla a mnoho lidí od tohoto filmu hodně očekávalo. Jinak na tomto filmu ale nic moc není. ()

MickeyStuma

Pochybuji, že by se takový příběh mohl na divokém západě stát, ale jako filmový příběh je zajímavý. Snímek je sice plný klišé, ale coby westernová zábava funguje dobře. Kdo by nechtěl vidět mladé ženy s kolty proklatě nízko mstící se za bezpráví a ponižování. A tak tu máme možnost vidět něco, co tu do této doby ještě nebylo. Ženy střílejí, jakoby se se zbraněmi už narodili a jejich drsná nátura je nezpochybnitelná. Jo jo, tady by se jeden rozmyslel doma odvětit, že ta pečeně je málo pečená. ()

• Film je dějově z 19. století a písmo (hrob, hledáček Kody, nápisy atd.), kterým se píše je současné. V tu dobu ovšem byl používán kurent. (Peltaga)