Americký western o čtveřici odvážných pistolnic, které se vydávají na cestu za klidným životem. Jejich příběh začíná v městečku Echo City, kde se prostitutka Cody Zamorová zastane své kolegyně Anity Crownové, obtěžované chlípným zákazníkem, a když muž vytáhne pistoli, je rychlejší a zastřelí ho. Před šibenicí ji zachrání Anita s dalšími dvěma prostitutkami, Eileen Spenserovou a Lili Laronetovou, a pak společně uprchnou z městečka... Vdova po zabitém muži si však najme dva detektivy Pinkertonovy agentury, a pověří je úkolem uprchlice najít, dostihnout a potrestat. Ty se cestou rozhodnou, že zanechají "nejstaršího řemesla", usadí se na pozemcích, které zdědila Anita po manželovi a začnou podnikat s penězi, které má v bance uloženy Cody. Cesta však zdaleka není tak jednoduchá, jak se zdála... (oficiální text distributora)

VagaBunda

I když mám rád westerny, o 2 z hlavních aktérek si myslím, že mají celkem i talent, a všechny 4 vypadají ok, tak i přesto je výsledek velmi špatnej. Dráždivě to působí asi jako Lesbian vampire hunters, žánrově velmi seroucí... Vyčnívá jen hudba Jerryho Goldsmithe a za tu dávám *, zbytek je víceméně odpadní záležitost ()

Martin741

Western je klasicky americky zaner, ktory sa stal popularnym aj v nasich koncinach - najma teda spaghetti westerny s Budom Spencerom a Terence Hillom. Klasicky western vsak je cisto US zalezitost a spropagovali ho vo svete najma ludia ako John Wayne, Clint Eastwood, Gary Cooper, Spencer Tracy a tak trochu aj James Stewart /Man Who Shoot Liberty Valance/. V priebehu 70. rokov prakticky vymrel, roku 1976 prisiel John Wayne so svojim filmom The Shooter a Eastwood s Psancom Josey Walesom a este isty Marlon Brando s filmom Zastaveni na Missouri. Western to vsak uz mal spocitane, a v 80. rokoch slo o prakticky mrtvy filmovy zaner /nic na tom nezmenil ani Eastwoodov Pale Rider z roku 1985/ . Tuna reziser kvalitneho blackspoitation menom Tirak Turner natocil nudny a nicim nezaujimavy western, v ktorom paradoxne exceluju drsne zeny, a to konkretne Mary Stuart Masterson /Smazena zelena rajcata/, Drew Barrymore /Kocici Oko/. Drsnym holkam visia kolty prekliate nizko, a prekliate nizky je aj vysledny dojem z tohto westernu. preto aj moje hodnotenie bude prekliate nizke : 30 % ()

MickeyStuma

Pochybuji, že by se takový příběh mohl na divokém západě stát, ale jako filmový příběh je zajímavý. Snímek je sice plný klišé, ale coby westernová zábava funguje dobře. Kdo by nechtěl vidět mladé ženy s kolty proklatě nízko mstící se za bezpráví a ponižování. A tak tu máme možnost vidět něco, co tu do této doby ještě nebylo. Ženy střílejí, jakoby se se zbraněmi už narodili a jejich drsná nátura je nezpochybnitelná. Jo jo, tady by se jeden rozmyslel doma odvětit, že ta pečeně je málo pečená. ()

Pitryx odpad!

Jasně že jo. Velmi věrohodné. V dobách divokého západu v zemi pro drsné chlapy čtyři coury vyzrají nad kdekým a postřílí zkušené pistolníky. Hihihi, směji se smíchem Sama Hawkinse, ačkoli u tohoto filmu to moc k smíchu není. Ač se holky snažily jak mohly, slabému scénáři nestačily s dechem. Ostatně proč také, děj neběží, loudá se, neustále škobrtá jako nemluvně a občas je tak nudný, že divák jako starý cowboy jde si raději zapáliti cigaretu, než by na to koukal. Takže ani Drew to nezachraňuje svým ňadrem, lhostejno zda skrytým či obnaženým. A že jí to v tomto filmum mimořádně sekne, jinak ji moc nemusím. Snad největším kladem celého filmu je tedy pan Jerry Goldsmith a to je tak vše. Bum, bum, pic, pic, howgh. 201409099634/10009 ()

mpet

Čtveřice holek si zde hraje na drsné pistolnice. No bohužel mě to nepřesvědčilo. Spíš naopak. Jejich rádoby drsné vystupování vypadá dosti uměle a neobratně. Když k tomu připočtu příběh, který není opravdu nic moc, tak z toho vychází béčkový western,.... ne spíš céčkový. Dvě hvězdičky jsou možná až moc, ale přece jenom ty "drsný" holky jsou pěkný, hlavně Drew a Madeleine, a tak je aspoň na co koukat. ()

• Film je dějově z 19. století a písmo (hrob, hledáček Kody, nápisy atd.), kterým se píše je současné. V tu dobu ovšem byl používán kurent. (Peltaga)