poster

Pistolnice

 • USA

  Bad Girls

 • Slovensko

  Pištoľníčky

Western

USA, 1994, 96 min

 • Aleee89
  ***

  Film, ač je to klasika, jsem viděla poprvé teprve včera. Herecké ženské kvarteto se mi líbilo, holky byly myslím pro chlapy dostatečně sexy a drsné, pro nás aspoň nezávislé, když nic jiného. Akce a napětí taky nechybělo, prostě docela pohodový snímek, který se dnes asi bude hodně srovnávat se Sexy Pistols.(27.6.2013)

 • Martin741
  **

  Western je klasicky americky zaner, ktory sa stal popularnym aj v nasich koncinach - najma teda spaghetti westerny s Budom Spencerom a Terence Hillom. Klasicky western vsak je cisto US zalezitost a spropagovali ho vo svete najma ludia ako John Wayne, Clint Eastwood, Gary Cooper, Spencer Tracy a tak trochu aj James Stewart /Man Who Shoot Liberty Valance/. V priebehu 70. rokov prakticky vymrel, roku 1976 prisiel John Wayne so svojim filmom The Shooter a Eastwood s Psancom Josey Walesom a este isty Marlon Brando s filmom Zastaveni na Missouri. Western to vsak uz mal spocitane, a v 80. rokoch slo o prakticky mrtvy filmovy zaner /nic na tom nezmenil ani Eastwoodov Pale Rider z roku 1985/ . Tuna reziser kvalitneho blackspoitation menom Tirak Turner natocil nudny a nicim nezaujimavy western, v ktorom paradoxne exceluju drsne zeny, a to konkretne Mary Stuart Masterson /Smazena zelena rajcata/, Drew Barrymore /Kocici Oko/. Drsnym holkam visia kolty prekliate nizko, a prekliate nizky je aj vysledny dojem z tohto westernu. preto aj moje hodnotenie bude prekliate nizke : 30 %(28.4.2015)

 • Wishkah
  ***

  Western by měl mít silný příběh, zábavné přestřelky, charismatického hlavního hrdinu a pořádného záporáka. Tomuhle westernu chybí úplně všechno. Příběh je klasika s tím rozdílem, že ti psanci jsou ženy. Přestřelky jsou tu standartní, charisma bohužel i přes všechny přednosti dámám chybí a záporák je obyčejný magor a zneuznaný milenec jedné z hrdinek. A ani režie si s nějakou obrazotvorností přiliš nepotykala. prostě obyčejná nuda(3.3.2009)

 • MickeyStuma
  ****

  Pochybuji, že by se takový příběh mohl na divokém západě stát, ale jako filmový příběh je zajímavý. Snímek je sice plný klišé, ale coby westernová zábava funguje dobře. Kdo by nechtěl vidět mladé ženy s kolty proklatě nízko mstící se za bezpráví a ponižování. A tak tu máme možnost vidět něco, co tu do této doby ještě nebylo. Ženy střílejí, jakoby se se zbraněmi už narodili a jejich drsná nátura je nezpochybnitelná. Jo jo, tady by se jeden rozmyslel doma odvětit, že ta pečeně je málo pečená.(3.7.2014)

 • Fiftis
  ****

  Priamočiary western bez zvláštneho prekvapenia, ale ani sklamania. Stále je na čo pozerať a nejaká tá akcia je tam tiež. Scenár sa vyhýba okatému klišé a prináša trochu sviežosti do žánru, ale nie veľmi. Scenárista ma potešil, že sa nevyhol očakávanej realite. Pobavila ma najviac scéna, kedy sa Andie MacDowell nedarí nasadnúť na koňa ... a vďaka tomu získa nakoniec svojho milého. Nápad urobiť pištoľníkov zo žien, dokonca prostitútok, je síce originálny, ale pravdaže nestačí na tie najlepšie westerny.(25.1.2015)

 • - Film je dějově z 19. století a písmo (hrob, hledáček Kody, nápisy atd.), kterým se píše je současné. V tu dobu ovšem byl používán kurent. (Peltaga)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace