Kevin Chan je policista, který chce společně se svými kolegy dostat před soud mafiána Toma Ku, který obchoduje s drogami. Během policejní akce s názve Hon na kance se Kevinovi podaří Kua a jeho kumpány chytit s kufrem plným peněz, ale nemá žádné důkazy na to, že skutečně obchodují s drogami. Svědčit by proti Kuovi mohla Salina, jeho milenka a spolupracovnice. Kevin a jeho nadřízení se snaží Salinu jako hlavní svědkyni donutit, aby vypovídala před soudem. Aby ji ochránili před drogovým gangem, zařídí jí policejní ochranu. Salina ale uteče a potom ji zajmou Kuovi mafiáni. Kevin proti Kuovi vypovídá před soudem, ale jeho výpověď nevede k odsouzení Kua, a ten je z vazby propuštěn. Kevin se snaží najít Salinu, aby ji ochránil a zároveň donutil vypovídat. Seržant Mao, který je podplacený Kuovými mafiány, na Kevina vymyslí léčku. Řekne Kuovi, kde Salinu vězní. Mafiáni potřebují, aby Salina zmizela nebo zemřela a chtějí to nastražit tak, aby Salinu zastřelil Kevin. Když Kevin dorazí do vily k Haulunu, kde má být Salina, popere se s mafiány a Salina během bitky uteče. Mafiáni Kevinovi vezmou služební zbraň a zastřelí s ní seržanta Maa. Když se po přestřelce Kevin vrátí do práce, jeho nadřízení ho obviní z vraždy Maa jen kvůli tomu, že byl zastřelen Kevinovou služební zbraní. (TV Prima)

Sawy

Dokonale vyvážený mix komedie a akce.Jackie Chan je bůh a ty kousky,které sám předvádí vypadají neskutečně skvěle.Nuda nehrozí ani na okamžik a finále v obchoďáku je totální a zatraceně drsný nářez.V rámci žánru dokonalé. 90 % ()

N.Strauber

Kdybych na tento kousek nebyl tak natěšený (z původní hongkongské tvorby jedno z nejznámnějších, nejslavnějších a nejlépe hodnocených Jackieho děl) a neočekával možná nejlepší chanovku, ale prostě bych na ten film jen náhodou narazil, tak bych asi dal hvězdiček pět. Ale takhle nemůžu. Prostředek filmu byl slabší a některé scény s Maggie Cheung (už chápu její slova o začátku skutečné herecké kariéry v roce 1988) byly skoro blbé, celkově to však byla skvělá (místy i fakt dobře vymyšlená a napínavá) jízda. No a závěrečná bitka v obchodě byla neuvěřitelná a málem mě donutila dát plné hodnocení. To se pan Chan pěkně vyřádil. :-) ()

ScarPoul

V zásade s tým filmom nemám najmenší problém. Ani po rokoch. A ani po vyše dekáde, kedy som ho videl po prvý raz. Jackie Chana mám v tomto jeho období veľmi rád. Či už nápaditosťou akčných scén, alebo veľmi sofistikovaným ale zároveň bláznivým humorom. Prvé Police Story je ale skvelou žánrovou záležitosťou, pretože veľmi umne a prezieravo kombinuje vážnu krimi s bláznivou akčnosťou. Postavy a zápletka fungujú a vytvárajú pomerne hutný príbeh o zlosynovi a dobrosrdečnom policajtovi. Do toho nejaké tie úplatky, korupcie a podplácanie a dve spanilé slečny snažiace držať krok s hlavným hrdinom, a prežiť. Jedna z najlepších Jackieho sérií. Tu naozaj zaváži len jediné. Či máte jeho filmy radi alebo nie. Pretože aj napriek kvalite a menším obmenám, je to v zásade stále to isté. ()

Lacike

Sériu Police Story som mal vždycky rad kvôli tomu, že oproti iným Jackieho filmom bola podaná vážnejšie. Je drsná nielen v akčných scénach ale aj príbeh ponúka temnejšie chvíle. Prvá diel mi ale ako celok ešte nepripadá tak perfektne vyladený ako ďaľsie diely. Obsahuje aj scény, ktoré zbytočne spomaľujú tempo alebo sa príliš do temnejšieho vyznenia príbehu nehodia. Možno to je problém hlavne 100 minútovej HK verzie, ktorá vyšla u nás len v TV s Nováckym dabingom. Výnimočne mám radšej kratšiu 88 minútovú USA verziu, ktorá u nás vyšla na VHS a DVD, napriek tomu, že obsahuje inú a horšiu hudbu. Medzi hlavné rozdiely patrí kratšia úvodná prestrelka v ktorej absentuje divná scéna s policajtom, ktorý je posratý od strachu. Absentuje tu Jackieho blbnutie s telefónmi po prehratom súde alebo Jackieho kritika komisára predtým ako ho unesie. Celkovo má film v kratšej verzii oveľa dynamickejšie tempo a tie pridané scény nie sú pre dej dôležité. Samozrejme Japonci majú ešte dlhšiu 105 minútovú verziu, ktorá má naviac ďalšie komediálne scény blbnutia policajtov na stanici, vďaka čomu film pôsobí už úplne ako tradičná komediálna Chanovka. Ale späť k HK verzii. Zápletka je síce len priemerná a otrepaná, tempo nevyvážené a niektoré scény nepatričné, ale hlavným kladom tohto filmu sú akčné scény s kaskadérskymi kúskami bez akýchkoľvek istení pomocnými lanami alebo iných trikov, ktoré patria k absolútnemu vrcholu v HK kinematografii. Inšpirovalo sa nimi aj mnoho amerických filmov od Tango and Cash, Rapid Fire až po Bad Boys 2. A aj samotný Jackie ich viackrát recykloval v ďalších svojich filmoch, (hlavne v sérii Rush Hour) ale už v slabšom prevedení a neraz už s istením bezpečnostnými lanami. Pamätný je už úvod so zdemolovaním malej osady. Behom filmu sa dočkáme viacerých špickových bitiek s parádnou drsnou a dynamickou choreografiou a častými bolestivými pádmi, ale hlavným bonbónikom je finále v obchodnom dome, v ktorom sa pri bitkách rozbije toľko skla, že tento film dostal u mnohých zranených kaskadérov prezývku Glass Story. Nielen ten slávny Jackieho skok, pri ktorom si spálil ruky, stojí za to. Prakticky každá jedna scéna vyráža dych a neraz si neveriacky poviete, jak to ten človek mohol prežiť bez zranenia. Jednoducho tak, že k zraneniam proste dochádzalo. Škoda, že dokonalým kaskadérskym kúskom nedokážu sekundovať aj zvyšné aspekty filmu. Ale aj napriek tomu to je film, ktorý si každý fanúšik HK akčniakov rozhodne užije. HK verzia je u mňa za 8/10 a USA za 9/10. ()

BoPo

Jackie Chan a jeho humorná akcia neboli nikdy mojou favoritkou. Dostal som však nostalgickú chuť na oprášenie dojmov z čias ZŠ. A čo iné vybrať, než Police Story, o ktorom sám Jackie povedal, že ide o jeho najlepší film (čo sa týka akcie samotnej). Pravda? No Police Story sa nesie v duchu kaskadérov nešetriacej akcie. Zopár momentov naozaj vyniká a zapíšu sa do pamäte. Zbytok je však v podstate klasická hmatová, chmatová rubačka do ktorej našrubovali akú takú zápletku a hlavne kopec "humoru". Sklamaný som nebol, dostal som Jackieho Chana tak ako ho vnímam, teda šikovného akrobata, čo sa stále žderí. Takže asi tak. ()

murakamigirl

Sú scény čo sú skoro demolačné tak senzačné sú. Lenže.... s debilne naivným bohužiaľ dabingom, 10 reklamami a nepriaznivou skutočnosťou, že ma niekde medzi druhou a treťou tretinou vypli .... ´( ()

Terva

Jméno první akce : Hon na kance. Nádherná scéna je průjezd vesnicí. Dobrý masakr a devastace. Kaskadérské kousky Jackiho Chana jsem vždy obdivoval a že jich ve filmech, ve kterých tento herec hraje, je spousta. V tomto příběhu dělá Kevin Chan Katonsky Ka Kui ( Jacki Chan ) osobního strážce Seline Fongové, hlavní svědkyni obžaloby proti bandě drogového vůdce Koa. A věřte, že si to oba užívají. Například scéna, kdy Ka Koiův kolega má vystrašit Selinu aby začala spolupracovat. Běhá tam po bytě z maskou na obličeji a naoko se snaží zabít jak Selinu tak Ka Koiho. Už vím, kde Keenen Ivory Wayans sehnal námět na svůj film Scary Movie ( 2000 ). Pěkné akční scény, humor, láska, zrada i pomsta, to vše se dá vidět v tomto snímku. V závěrečné scéně je rozbito spousta skla a teče i víc krve. Film končí souhrnem nepovedených scén z natáčení, utržených zranění a gagů, to vše na pozadí závěrečných titulků a za doprovodu pěkné Katonské písně ( interpreta se mi nepovedlo identifikovat ). PS : Díky Woodymu , který mi napsal, že interpret je Jackie Chan osobně, je tato věc vyřešena. Říkám díky !!! ()

MrCreosote

I když určité kouzlo tahle pohádka plná létajících a nesmrtelných Číňanů - tedy vlastně Hongkongžanů - má, sledovat jí hodinu a půl vás rozhodně intelektuálně nepovznese, spíš vás z toho na konci bude bolet hlava. Ale ta úvodní akce, klobouk dolů, to bylo tak krásně naivní a absurdní, že jsem musel mít úsměv od ucha k uchu. ()

corpsy

Vynikajúci akčný príbeh, v ktorom Jackie trochu zvážnel a je to vidieť. Film by som štýlovo prirovnal k SMRTONOSNEJ ZBRANI. Megahit hongkongských kín, s ktorým Chan začal novú etapu svojej kariéry. Vo filme sa mu podarilo vytvoriť jedny z najlepších a najnebezpečnejších kaskadérskych kúskov v histórii. ()

ConanVJ

Hodně vtipná klasika na kterou se vždy rád podívám. I s odstupem času mě tento začátek série dokáže rozesmát. 90% :) ()

mysiak

Nič iné som ani nemohol dať...Jackie je kráľ...a ten kaskadérsky kúsok...je legendou...bolo to fenomálne Jackie,dikes... ()

kaylin

Jackie Chan je prostě neskutečný kaskadér, což v tomhle případě dokazuje naplno. Jeho jízda na autobuse je až neuvěřitelná. Doslova se mi zastesklo po klasických kaskadérských kouscích, které už člověk moc nevidí. A pokud, je v hlavní roli někdo jiný než sám herec. Jackie je v tomhle naprosto úchvatný a jedinečný, navíc v tímhle případě má k ruce dobrý a zábavný příběh. ()

PogoJoe

Velmi prostinké - bohužel až moc. Větší "volovinu" - a opravdu to tak musím nazvat - s Jackiem Chanem jsem ještě neviděl. Katastrofální slabinou je zejména infantilní scénář. Podle vysokých hodnocení jsem se na toto těšil, protože mám "Chanovky" rád, no, snad bude druhý díl lepší... ()

džanik

Uvažoval jsem o čistých 3*, za závěr přidám 1/2... Ve čtrnácti nebo jako sklenář bych neváhal s plným počtem! Děj jednoduchý, hezká vzpomínka na 80. léta. Souboje a kaskadérské kousky fantastické (doprava, závěr), ty už dnes však můj celkový dojem z filmu nezachrání. Ti Číňani jsou ale stejně magoři z jiné planety bez pudu sebezáchovy! Že by tam pod Mongolskem byla nižší gravitace? Nebo snad vyrábějí měkčí asfalt? ()

Toshiro

Jeden z nejznámějších Jackieho filmů. Kaskadérské kousky na začátku a konci filmu jsou neoddiskutovatelná špička. Obzvláště neustále tříštící se sklo vypadá (a bylo) fakt nebezpečně. Akorát dneska mě nějak nebavila komediální a jinak hluchá prostřední část. ()

salalala

Filmy Jackieho Chana nějak nemusím, což se mi u PS jen potvrdilo. Přesto ale jde pořád o hodně příjemný film a poměrně kvalitní zábavu. O příběh ani nejde (ještě aby jo, když je hrozně jednoduchý), Chanova komika mi taky moc nesedí, ale pár vtipných okamžiků tu je, herecké výkony typicky asijsky afektované. O co ale jde především, jsou akční scény, které rozhodně stojí za to. Ať už je to parádní jízda na autobusu nebo naprosto luxusní finále v obchoďáku, které se zasloužilo o čtvrtou hvězdičku. PS určitě není nějaký zázrak, ale díky akci a krátké stopáži (aspoň na dostupném DVD) uteče velmi rychle, takže zas tolik nenudí. Ale že bych to musel vidět znovu.... to zas ne. 70% ()

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

LFŠ ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu