Novým partnerem policisty Chrise Kennera se v boji proti zločinu stává Johnny Murat, který je jeho pravým opakem. Chris je plavovlasý běloch, vyrostl v Japonsku, i dnes ctí japonské tradice a pohrdá americkou kulturou. Johnny je Asiat, vyrostl v Americe, japonské tradice mu nic neříkají, zato si s chutí užívá všeho amerického. Zdá se, že jediné, co mají společného, je láska k bojovým uměním. Společně mají vyřešit sérii zločinů v japonské čtvrti a dostanou se přitom na stopu japonské mafie Yakuzy, jejíž nelítostná krutost a fanatická disciplína z ní dělá tu nejnebezpečnější na světě. A pokud ji řídí chladnokrevný Yoshida, platí to dvojnásob. Ten se právě vraždou původního majitele zmocnil klubu Bonsai a setnul hlavu prostitutce Angel, která ho zradila. Svědkem chladnokrevné vraždy byla zpěvačka Minako Okeya a Chris, který chce získat informace, ji s Johnnym v poslední chvíli zachrání před útokem zabijáků. Současně Chris zjistí, že to byl právě Yoshida, kdo před lety zavraždil jeho rodiče, a navíc se s Johnnym dostane na stopu nové, nebezpečné drogy, kterou chce Yoshida zaplavit město. Yoshidovi se sice podaří Minako unést, Chris a Johnny však nedbají jeho hrozeb, proniknou do jeho přísně střeženého domu a zpěvačku znovu zachrání. Yoshida, jehož ješitnost byla zasažena na citlivém místě, vyšle do ulic malou armádu s jediným příkazem - zmocnit se Minako, Chrise i Johna. V japonské čtvrti se rozpoutá nelítostná a krvavá válka. (TV Nova)

Vojcl

Poctivá akční řežba ve stylu kung-fu, kde daleko více než herecké výkony překvapí bojové scény.. v hlavních rolích se skvěle doplňují švédský karatista Dolph Lundgren a předčasně zesnulý syn předčasně zesnulého otce Brandon Lee... Svoji klasickou úlohu záporáka si zde vystřihnul Cary-Hiroyuki Tagawa a jako dekorace ještě půvabná Tia Carrere... Pro fanoušky kung-fu tedy solidní podívaná, ostatní diváky to ale nejspíš moc neosloví... ()

gogos

Celkem dost blby film. Lundgrena jsem nemel nikdy rad a nikdy mit nebudu.... Kvalit Arnieho a Slyho v podobnych filmech nikdy nedosahne!!!! ()

Bat55

Akčné béčko ako vyšité!!!Ja tieto staré B-filmy proste milujem.Hlavné duo Dolph Lungren a Brandon Lee sú parťáci ako sa patrí a záporák Tagawa je proste coolový béčkový herec.Je tam akcia neuveriteľná,Lungren si chodí ako Terminátor a striela zločincov a každého trafí,len oni neho nie.To by ale nemohol byť ústrednou postavou tohto filmu.Dnes už po smrti Brandon Lee tu bol taktiež skvelý a občasná hláška z jeho úst taktiež nechýbala.Myslím,že film,ktorý je aspoň do akcie dobrý a aj trochu srandy nechýba,ale k čomu to,keď sa po 3/4 filmu začnem nudiť a už to tak neočarí.Ale bavil som sa:D/68%/ ()

blackrain

Přehlídka svalů na začátku filmu byla velmi působivá a totéž lze říci i o Lundgrenově vstupu na scénu. Nemohl si vybrat lepší způsob. Dolph Lundgren je tady za drsnou mlátičku, která má šrám na duši a Brandon Lee za hezouna. Trošku nesourodá dvojka policajtů, ale alespoň se doplňovali. Příběh je předvídatelné a už na začátku je jasné, jak to celé dopadne. Bylo tu i pár humorných momentů. Film je poplatný době svého vzniku. ()

topi

Velice svižné béčko z počátku devadesátých let, které tenkrát hodně kolovalo na VHS a brzy se stalo kultovkou ve svém žánru. Není se taky čemu divit, když policejní parťáky tvoří Dolf Lundgren a Brandon Lee, kteří jdou po zabijácích Yakuzy a hláškami nešetří. Krátká stopáž okamžitě vtáhne do děje, kde není čas na hluchá místa, klasický příběh o vraždě a pomstě tak uteče jako voda. Dynamičnost snímku umocňuje i výborně ozvučený soundtrack, který tepe jedna radost. Po Commandu pro mě hned druhý nejlepší film Marka L. Lestera. ()

Vědma

Náhodou jsem zhlédla po thrilleru Sedm. Svěle jsem se tím odreagovala. Fakt sranda a hvězdička navíc za Brandona Lee, kterého miluju od Vrány. ()

kinderman

Film by se mi nelíbil ani v době svého vzniku, protože Lundgren byl z těch osmdesátkových bijců vždycky herecky největší dřevák. Hvězdička navíc za obdivnou repliku B. Lee směrem k nordickému polobohu: "Teda ty máš to největší péro, jaký jsem v životě viděl." Jednak upomíná na Suchánkova Karla ve Sněženkách a machrech, jednak se vnucuje otázka, kolik penisů Leeho postava do té doby vlastně viděla. (Ta první hvězdička je samozřejmě za T.Carrere.) ()

peto12

Zúčtování v malém Tokiu, Mstitel, Temný anděl či masakr na střední škole i mnohé iné kvalitné akčné snímky s Lundgrenom patria medzi moje najoblúbenejšie trháky. Zúčtování v malém Tokiu - keď bol ako dieťa,tak mu v detstve zabili rodičov. Bol ním Joshida. Teraz sa mu Lundgren pomstí. Akčné scény ma najviac nadchli, keď Kenner preskočil do výšky auto. ()

Martin741

Kvalitny film z rannych 90. rokov, presne to je Zuctovani v Malem Tokiu. Scenaristicky to sice nie je ziadna vyhra, ale ta akcia, ta akcia fakt stoji za to. Nadhera : 83 % ()

Figu

Tohle se prostě povedlo! Akční komedie, kde o hlášky a spousty soubojů není nouze, navíc v pozadí hraje libá melodie. Lundgren je hrouda a suverén, vedle něj Lee - malej, ale šikovnej. Ano, jsou skvěle sehraní. Navíc pro mě několik nezapomenutelných scének, ať už třeba sebevražednej rituál na stanici, nebo "bitva" u Dolpha na chaloupce, či třeba scénka ve vile, kde si Dolph udělá ze žluťásků živý terče a vysvobodí ze zajetí svojí princeznu. A nádech Yakuzy, kterej Lester vnesl do filmu byl taktéž báječnej zážitek! Tenhle filmek je jeden z topů Lundgrenovi kariéry a já si ho cením na pohodu za 75% ()

Mefistofelle

Akčňák s Lundgrenem na jedno použití, ideální na oddechové povalování v posteli se spoustou žrádla. Rozhodně není špatný, řekla bych, že v rámci nízkorozpočtových akčňáků je to dokonce ten lepší, přesto to není trhák, který bych si nutně potřebovala pustit dvakrát. Akční scény docela fungujou, hlášky přichází v pravu chvíli a jsou trapné jenom někdy, nějaká ta érotika a pěkný baby by taky byly (pánové ocení), Lundgrenovi to sluší (dámy ocení), Brandon Lee se k němu v roli parťáka skvěle hodí a celé to tak nějak plynule a příjemně uteče. Jo, takhle by to šlo... ()

cubajz

oldschool akčňárna s naroubovanou větévkou japonské kultury, vesměs ovšem klasického a ničím nepřekvapujícího střihu. ()

Kwaichi

Keď počujem slovo Yakuza alebo čínska štvrť, toto je prvý film, ktorý mi príde na um. O Akčné scény nie je núdza, aj keď väčšina z nich ma už teraz len pobaví ako nadchne. ()

McLushi

Akčňák s množstvím bitek, střelby a mým oblíbeným Dolphem Lundgrenem, který se tu potýká s Yoshidem-bossem losangeleské Yakuzy prostě miluju. Nikdy se u něj nenudím ani vteřinu, prostě 100% ()

Pajky3

Jako malej jsem měl tenhle film strašně rád, protože je to pro mě jeden z nejlépe fungující buddy akčních filmů. Dolph i Brandon tady totiž hlásí jako o život. Nejvíc mě dostává scéna z lázní, kdy Dolph říká Tagawovi "a taky jsem slyšel, že ti nestojí." Takových skvostů je tam, ale víc. Navíc se mi strašně líbí úder Dolpha v bistru na začátku, kdy složí dva soupeře najednou. Jednoho rukou vpřed a druhýho nohou vzad. Baví to, baví. ()